Kolmapäev, 1. mai 2024

Kristjan Jaak Kangur:
18:59
Teer õhtust! Tallinna ühte linnaosa tabanud elektrikatkestus, õigemini sellest tingitud ootamatud logistilised probleemid on edukalt seljatatud ning kohe läheb Lillekülas mänguks!
19:00
Kalev ja Flora panevad palli mängu!
19:01
Koosseisud leiab uudisest, aga ega seal üllatusi pole. Ennustatud XI osas läks mõlema meeskonna puhul mööda vaid üks valik - Kalevil alustab äärel Taavi Jürisoo asemel Evert Talviste ja Floral vasakkaitses Robert Veeringu asemel Marco Lukka.

Kalev: Oskari Forsman, Hugo Palutaja, Georg Pank, Kaspar Laur, Daniil Sõtšugov, Marek Kaljumäe, Tristan Toomas Teeväli, Aleksander Švedovski, Vadim Mihhailov, Evert Talviste, Onni Suutari.

Flora: Kristen Lapa, Kristo Hussar, Mihhail Kolobov, Erko Jonne Tõugjas, Marco Lukka, Markus Soomets, Vladislav Kreida, Maksim Kalimullin, Nikita Mihhailov, Daniil Kuraksin, Mark Anders Lepik.
19:04
Rahulik ja otsiv algus mõlemalt poolt, kummalgi pole esimese viie minutiga midagi erilist õnnestunud.
19:06
Vadim Mihhailov saab löögi vastu pead ja vajab kerget tohterdamist. Kui pall mängu pannakse, on Pank lähedal suurele prohmakale, aga Forsman jõuab palli enne Lepikut siiski auti lüüa!
Külastaja Andreas:
19:07
Viimane pikk ette mainis keegi, et Kalevi esimene eelistus keskkaitse paari osas on Pank - Klavan. Klavan võib ju eelistus olla, aga reaalselt ma eeldan, et Pank-Laur või Pank-keegi kolmas võiks olla see paar, kes enamik mänge mängib? Või mis rolli Klavan see hooaeg üldse mängida plaanib?
19:08
Arvata võib küll, et Klavanil neid mänge liiga palju sel hooajal ei kogune. Aga eks näis.
19:09
Mihhailovi pead seotakse ikka veel platsi ääres kinni, hetkeks arvulist ülekaalu nautiv Flora teenib nurgalöögi ja Forsman lööb Kreida kaarpallist rusikaga peaaegu täiesti mööda! Tuleb üks nurgalöök veel, selle ajaks jõuab Mihhailov tagasi platsile ja kaitsjad klaarivad.
19:11
Kümme minutit mängitud, kui Švedovski kasutab palli omaks võtmisel kätt ja Flora teenib karistuslöögi. Ka sellest ei sünni midagi ohtlikku.
19:13
Kalevil supervõimalus juhtima minna, aga ei minda!!!!
19:14
Tsenderdus vasakult äärelt, pealöök on Lapa juba olukorrast täiesti välja jätnud, aga Kolobov on joonel ja seekord tegutseb määrustepäraselt!!!
19:15
Ootame veel kordust - kas suutis Kolobov palli posti ja sealt tagasi väljakule lüüa või läks see otse posti? Tundus küll, et paar vooru tagasi Paide vastu joonel käemänguga patustanud ja minema saadetud Flora keskkaitsja oli seekord sangar!
19:16
Flora vastab tubli kolm minutit kestnud rünnakuga, mille lõpuks lööb Kalimullin karistusala tagant mööda!
19:18
Tõepoolest, kordus annab kinnituse - Sõtšugovi tsenderdus, karistusalasse jooksnud Kaljumäe täiesti vaba pealöök (kus olid Flora kaitsjad?!), Lapa olukorrast väljas, aga Kolobov suunas palli vastu raame ja sealt tuli see tagasi platsile.
19:18
Kolobovil ikka vedas ka roppu moodi, et see pall sealt kusagile lati alla ei läinud:)
19:19
Päris nii ta ilmselt ei mõelnud jah, aga kui värava ära hoiad, siis vahet pole, kuidas! Noh, selles mõttes, et kuniks joonelt käega ei tõrju ...
19:21
Värav  Flora läheb 21. minutil juhtima!!! Forsman tõrjub enda ette ja seal on Lepik, kes lahendab ära!
19:22
Nikita Mihhailovil lasti karistusalasse tulla ja lüüa, Forsman tõrjus kehvalt, Laur magas veidi Lepiku liikumise maha ja Flora ründaja hooaja seitsmes liigavärav on tõsiasi!
Külastaja Juho:
19:24
Terveisin Suomesta, kuulemma tämä viron liiga kutsutaan Sportland liigaksi. Onko totta?
19:24
No kyllä se on, kun yli puolet otteluista pelataan siellä, mutta pian suurin osa joukkueista siirtyy luonnonnurmelle.
19:26
Flora tuleb kiirelt rünnakule, Hussar tsenderdab ja lõpuks tuleb ka löök, kuid see lendab kõrgelt üle.
19:26
Kalevi fännisektoris on püro käima tõmmatud. Suhteliselt harvaesinev nähtus nende poolt.
19:26
Švedovski tsenderdab algul madalalt ja siis kohe kõrgelt, aga omadeni pall ei jõua.
19:27
Pank jõuab rünnakule ja lööb ka. Üle.
19:30
 Hoiatus 30. minutil tuleb mängu esimene kollane kaart. Vea tegijaks Kalimullin, kannatajaks Teeväli.
19:32
Nikita Mihhailov otsib vasakuga ristnurka, aga läheb siiski üsna keskele ja Forsman tõrjub! Flora neljas nurgalöök.
19:32
See tuleb taha posti, kus Pank jääb maha Lepikust ja Lepik saab vabalt lüüa! Aga pall võrku ei lähe, segaduse järel uus nurgalöök.
19:33
Värav  KATSE KAKS JA NÜÜD LÖÖB LEPIK 2:0!!!
19:34
Pall tuli kõrge kaarega üle kõigi meeste ja Lepik oli jälle värava ees täiesti üksi! Laur ja Kaljumäe läksid kahekesi Tõugjast katma, Lepik võttis omaks ja pani ära.
19:34
VAR kontrollis ka, aga kui seal üldse keegi valusalt pihta sai, oli see Tõugjas. Kalevi kaitsjatelt ikka päris paras käkk.
Külastaja Mart:
19:35
Kas Kalev teeb endiselt seda, et jätab rohkem mehi keskringi nurgalöökide ajal?
19:36
Teevad küll, jah. Aga mulle tundub, et vastased on sellega ära harjunud ehk ei ole märganud, et see erilist efekti annaks.
19:39
Klassikutelt laenates on Kalevi ründemäng olnud täna väga kesine, aga see-eest eksitakse ka kaitses palju. Kaljumäe pealöök, mille Kolobov joonelt päästis, ongi sisuliselt ainus päris ohtlik olukord. Aga kohe lähevad käima avapoolaja viimased viis minutit ehk seda on selgelt vähe.
19:40
Nüüd tuleb Sõtšugov vasakult äärelt hästi ja teenib 40. minutil Kalevile nende esimese nurgalöögi.
19:41
Kalev suudab nurgalöögi järel palli karistusala lähistele pidama jätta ja florakatel on puhtaks löömisega kergeid probleeme. Lõpuks proovib Talviste karistusala joonelt, kuid see löök läheb üle jala ja täiesti untsu.
19:43
Hoiatus  Kreida tõmbab äärel Švedovskil jalad alt ja saab mängu teise kollase kaardi.
19:45
Kalevi karistuslöögist midagi ei sünni ja Flora tuleb kiirelt vasturünnakule, Kaljumäe suudab värava ees Kalimullini eest napilt palli üle otsajoone lüüa!
19:45
Kolobov apelleerib selle järel käega mängule, aga kohtunik Lääne näitab, et penaltit pole. Flora seitsmes nurgalöök läheb mängu avapoolaja esimesel ja ühtlasi ainsal lisaminutil.
19:45
Ja JÄLLE lasevad Kalevi kaitsjad pallil värava ees maha põrgata!!! Aga seekord neil veab.
19:46
Ja kohe veab Kalevil veel kord - Lepik saab kastis sättida ja sööta Kalimullinile, kes saab omakorda sättida ja lüüa segamatult peale, kuid ülinapilt mööda!
19:47
Avapoolaeg läbi! Lepik 2, Kalev 0. Aga ennekõike peavad Kalevi kaitsjad vaheajal riietusruumis pikalt ja korralikult peeglisse vaatama.
20:00
Eks näis kuidas II poolaeg läheb, aga I pa lõpu poole oli Floral minu meelest võimalik soovi korral lüüa 3-0, mis oleks tõenäoliselt Kalevi innukuse täielikult minimeerinud. Praegu on Kalevil mingi võimalus, selleks muidugi on vaja väravat (pole võimatu) ja kaitses palju paremini mängida (pole ka võimatu).
20:00
Tõsi, Floral on tänavu olnud juba küllalt mänge, kus on olnud põhjust võimaluste kasutamata jätmist hiljem kahetseda. Näis, kuidas täna.
20:01
Vahetus Vahetus Vahetus  Kalev alustab teist poolaega kolme vahetusega! Enriko Kajari, Daniil Ševjakov ja Sander Sinilaid sisse.
20:02
Lahkuvad Palutaja ja Pank ehk kaks kaitsjat, samuti ei jätka Švedovski.
20:02
Lisaks lükati Sõtšugov vasakkaitsest paremale, tema koha võttis Ševjakov.
20:03
Värav LEPIK JA KÜBARATRIKK!!!! Teist poolaega ei ole veel kahte minutitki mängitud, kui Flora lööb 3:0!
20:04
Tõugjas saadab pika palli ette, Laur laseb Lepikul kergelt enda ja palli vahele tulla ning seejärel juba löögi Forsmanist mööda saata.
20:11
See värav on Kalevi purjedest tuule täielikult välja võtnud ja midagi pole ründesuunal suudetud korda saata. Alles kümmekond minutit pärast 3:0 väravat pressitakse end lõpuks Flora kasti, aga sealt tuleb hoopis kiire rünnak vastu.
20:12
Kalimullin läheb ise lööma, kuigi kõrval on Lepik täiesti vaba! Forsman püüab ja neljandat ei tule!
20:12
Aga VAR kontrollib päris pikalt Suutari eelnenud kukkumist Flora kastis ...
20:13
Hoiatus  Suutari teeb 57. minutil ise Kolobovile vea ja saab kollase kaardi. Aga penaltit kontrollitakse ikka. Kas Lukka lõi vastu Suutari jalga või läksid mehed lihtsalt sõlme?
20:14
Ja Lääne läheb ise ekraani juurde vaatama! Kas ongi penalti Kalevile?
20:15
Nüüd vaadatakse ka võimalikule veale eelnenud suluseisu, mis võib penalti ikkagi nullida!
20:16
Otsus tehtud - suluseis! Tundub, et penaltiviga tõesti oli, aga eelnev suluseis nullib selle!
20:17
Vahetus Vahetus  Floralt topeltvahetus - Tõugjas ära ja Kalimullin ära. 61. minutil sekkuvad Oliver Nikola Cekredzi ja Robert Veering.
20:18
Nüüd on päris pahasti Markus Soometsal. Tundub, et pani kuidagi jala valesti maha ja tõmbas tagareie ära. Pingile näidatakse kohe ka vahetust.
20:18
Need, kellel on Tõugjas fantasys, siis oppaa - 2 punkti asemel 4, tulenevalt penalti kontrollist:)
20:20
4 juurde siis.
20:21
VahetusVahetus  Kalev teeb ära oma kaks viimat vahetust. Suutari ja Talviste ära, Ats Purje ja Taavi Jürisoo sisse.
VahetusVahetus  Kohe seejärel vahetab ka Flora - peale Soometsa ka Lepik välja, sisse Tony Varjund ja Konstantin Vassiljev.
20:23
Millal Klavan võiks tagasi tulla? Kas siis kui murule minnakse?
20:24
Pole kahjuks täpset infot. Kunstmurule ta ilmselt ei kipu naasma tõesti.
20:25
Kalevil on 69. minutil ülihea võimalus üks tagasi lüüa, aga Teeväli suunab palli napilt postist mööda!
Külastaja saarevana:
20:27
Ott jäi järsku tummaks?
20:27
Tunnen juba ise ka muret, kuhu mees kadus ...
20:27
Ott läks õlle järjekorda?:)
20:28
Kalev on natuke nagu ärganud, rünnatakse isukalt ja teenitakse nurgalöök, aga ei tule sealt ka midagi.
20:29
Mees tagasi!
20:30
Kolmest numbrist kaks ehk 11 olid valitud juba...
20:30
Jürisoo lööb palli võrku, aga Kaljumäele fikseeritakse enne seda käega mäng!
20:31
Korduste järgi tundus, et oli küll, ja värav tõepoolest ei loe.
20:34
Vahetus  Kuraksin ära ja Sergei Zenjov 78. minutil sisse. Zenjovil esimene mäng pärast 10. märtsi kohtumist samuti Kaleviga, kus ta juba 14. minutil vigastada sai.
20:35
Publikunumber tuli ka lõpuks - igati viisakas 587.
20:38
Flora ründab vahelduseks ka ja teenib nurgalöögi. Laur suunab palli löögiks valmistunud Zenjovi eest uuesti nurgalöögiks.
20:38
Veering lööb palli väravasse, aga kas käe abiga? Kontrollitakse ...
20:39
Ei ole väravat. Veering ise naeratas ka üsna süüdlaslikult. Aga meelega lööma ei läinud, seega kaarti ei saa.
20:40
Kalevil tekib varasemast rohem olukordi, sest Flora kaitsetöö on ka veidi lohakaks muutunud, aga realiseerida neid ei suudeta.
20:40
Forsman tõrjub Nikita Mihhailovi pealelöögi! Oli päris hea võimalus neljas lüüa.
20:42
Kajari saab kastist proovida, aga lööb üle! Endiselt lohakas kaitsetöö florakatelt.
20:45
Zenjov sattunud vasakule äärele ja lööb. Otsib esimest posti, kuid läheb küljevõrku.
Külastaja flora:
20:47
Lepik see hooaeg ikka väga hea.
20:48
Kuus üleminutit ka, aga need on formaalsus. Ei paista kuskilt, et Kalev siit midagi tagasi saaks.
20:49
Kalev teenib veel ootamatu nurgalöögi ja kuniks Flora kaitsjad ahastavad, on pall juba mängus! Midagi siiski ei sünni, hoopis Varjund tuleb vasturünnakule! Ent Sõtšugov saab tema peatamisega edukalt hakkama.
20:51
Cekredzil šanss ja Forsman tassib jälle Kalevit!
20:52
KÕIK! Flora võtab kokkuvõttes kindla 3:0 võidu. Kangelane on Mark Anders Lepik, aga Kalevi kaitsjatel on ka kõvasti mõtlemisainet.
20:53
Aitäh jälgimast, järelkaja ja kokkuvõte on tulekul. Peagi läheme aga juba ka Meistrite liiga lainele!