Meistrite liiga poolfinaal: Dortmund - PSG

Kolmapäev, 1. mai 2024

Heiti Heli:
21:52
 Tere kaunist kolmapäeva õhtut, head vutisõbrad! Premium liiga on tänaseks lõppenud, mistap tasub nüüd lülituda Meistrite liiga lainele. Eile pakkusid Müncheni Bayern ja Real Madrid vägeva vaatemängu, täna on lava Dortmundi Borussia ja Pariisi Saint-Germaini päralt.
Heiti Heli:
21:55
 Tänased algkoosseisud:

Heiti Heli:
21:57
 Kuigi PSG on selles paaris soosik, on Borussia võimeline kõiki üllatama, eriti enda kodus. Mida arvate teie, kuidas lõppeb selle paari avamadin? Tuletan meelde, et omavahel mängisid need tiimid ka grupifaasis, kui PSG kodus võitis võõrustaja 2:0, siis Dortmundis lepiti 1:1 viiki.
Heiti Heli:
22:02
 Peakohtunik Anthony Taylor andis avavile, sõidame!
Heiti Heli:
22:08
 Esimese viie minuti jooksul midagi suurt ei juhtunud. Borussia valdas koduseinte toel palli, kuid algus on seni kompav olnud.
Heiti Heli:
22:08
 Sancho proovis paremalt äärelt tsenderdusega teravust luua, aga PSG kaitsjad olid valvel.
Heiti Heli:
22:11
 Adeyemi ja Maatseni ülikiire vasak tiib võib täna PSG-le palju peavalu tekitada, kuigi sakslasel ja hollandlase on vastas Hakimi, kes teatavasti pole ka papist poiss. Sama hästi võib öelda, et PSG võib ära kasutada Dembele ja Hakimi kiiruse ning osavuse.
Heiti Heli:
22:13
Cani ja Sabitzeri ära petnud Dembele kõmmutas kaugelt peale, kuid pall vuhises posti kõrvalt mööda.
Heiti Heli:
22:15
 Diagonaalsöödu järel Ryersonist osavalt möödunud Barcola leidis sööduga üles karistusalasse liikunud Mbappe, kuid kolm tigedat herilast võtsid prantslase käest palli ära.
Heiti Heli:
22:17
 Teravus! 14. minutil pani Brandt paremalt äärelt madala tsenderduse Sabitzerile, kes virutas peale, kuid suure müürina ette jõudnud Donnarumma tõrjus austerlase ürituse.
Heiti Heli:
22:21
 Dembele katse kaks karistusala tagant keeras raamist mööda. Kuigi tippjalgpallis on üha enam näha, kuidas mängijad ei soovi kaugelt peale äsada, siis PSG ründaja ei hoia ennast tagasi.
Heiti Heli:
22:21
 Hoiatus 19. minutil välkus Maatseni suunas esimene kollane kaart, kui ta Zaire-Emery maha niitis.
Heiti Heli:
22:24
 Sabitzer tabas Borussia karistusalas Hernandezit küünarnukiga näopiirkonda. Sellele eelnes Dembele karistuslöök vasakult äärelt, mis läks üle peanuppude ning seejärel pääses Dembele Ruizi tsenderdust peaga koksama, aga ohtu see Kobelile ei tekitanud.
Heiti Heli:
22:27
 Pärast kompavat algust on PSG initsiatiivi omale haaranud. Pall võõrustajate kätte naljalt ei satu enam.
Heiti Heli:
22:32
 Hakimi tegi nurgalipu juures Adeyemi vastu vea, mis ei jäänud Taylori jaoks märkamatuks. Kõnekas oli marokolase reaktsioon sellele, kui ta palli vastu reklaamplakatit lõi, aga Inglismaa arbiitri kaardid jäid taskusse. Brandti toimetatud karistuslöök vasakult äärelt PSG puurile ohtlikuks ei kujunenud, sest kaitsjad klaarisid.
Heiti Heli:
22:32
 Jätkuolukorras tegi Sancho vägeva soolojooksu, misjärel jõudis pall Brandtile, kes andis kaugelt tuld, ent Marquinhos jäi ette.
Heiti Heli:
22:37
 Barcola ja Hakimi tekitasid teravust, kuid mõlemal puhul jäi tordile kirss asetamata. Hakimi tulekute puhul tasub kiita Adeyemit, kes pärast Maatseni kollast kaarti on rohkem kaitsetööle panustanud, et tema meeskonnakaaslasel oleks natukene kergem õhtu.
Heiti Heli:
22:38
 Värav BORUSSIAL ESIMENE OLEMAS!!!
Heiti Heli:
22:39
 Schlotterbeckilt oivaline sööt oma väljakupoolelt Füllkrugile, kes võttis palli parema jalaga omaks ning pani vasakuga madala kuuli Donnarumma selja taha. Borussia 1, PSG 0. Kaunis sooritus!
Külastaja Finale:
22:42
Let's f-ing go!! Kahju et liigas nii nutune seis muidugi
Heiti Heli:
22:42
 Pahandus PSG-s: Füllkrugi segada proovinud Hernandez sai haiget, vajas arstiabi ning seejärel lahkus prantslane meedikutega joone taha. Mõni hetk hiljem pääses kaitsja tagasi murule ning hetkel jätkab ta mängimist.
Heiti Heli:
22:43
 Hernandezi mäng on lõppenud, prantslane heitis murule pikali!
Heiti Heli:
22:44
 Vahetus 42. minutil tuleb Beraldo Hernandezi kohale. 20-aastane brasiillane on tänavu PSG särgis pidanud erinevate sarjade peale kokku 19 kohtumist.
Heiti Heli:
22:47
 Päästeingel Donnarumma! Adeyemi söödu lükkas Füllkrug karistusalas edasi Sabitzerile, kes proovis akrobaatilise sooritusega vastaste kindameest üllatada, aga itaalia väravavaht tõrjus.
Heiti Heli:
22:48
 Avapoolajale lisati juurde neli minutit.
Heiti Heli:
22:49
 Dembele möödus Maatsenist kui koonusest ja pani värava ette Kobeli jaoks ebamugava söödu, ent kodumeeskonna õnneks oli Ryerson õigel ajal õiges kohas.
Heiti Heli:
22:51
 Borussiale esimese kolmveerandtunni lõppu vasakult äärelt karistuslöök, kui kaunilt triblanud Maatseni tõmbas pikali Hakimi.
Heiti Heli:
22:53
 Oi, milline mõte! Kogu tähelepanu endale võtnud Füllkrug tegi ruumi karistusala joonel olnud Sabitzerile, kes sai tsenderdusest esimese puutega peale virutada, aga täpsus vedas Borussia meest alt.
Heiti Heli:
22:55
 Pärast seda kõlas Taylori vile esimese poolaja lõpetuseks. Esimene kolmveerandtund oli pealtnäha võrdsete lahing, kus ühe õnnestumise teeninud Borussia kasutas selle oskuslikult ära. Kahtlemata on õhus tunda, et tegu oli "esimese veerandiga", viidates sellele, et mängida on veel üks poolaeg Dortmundis ja kaks tükki Pariisis. Eks ole näha, millise reaktsiooniga läheb teisele poolajale vastu PSG, kes on hetkel taga.
Heiti Heli:
23:08
 Taylor puhus vilet, algas teine poolaeg!
Heiti Heli:
23:11
 Barcola pani Kobeli kauglöögiga proovile, kuid Borussia kindamees püüdis selle ürituse.
Heiti Heli:
23:14
 Beraldo ebatäpse söödu omale võtnud Adeyemi kulges kiirrongina mööda vasakut äärt üles ning tsenderdas Sanchole, kes viimasel hetkel libises ning luhtas tolle rünnaku.
Heiti Heli:
23:15
 KAKS POSTI!!! Oi-oi-oi, kuidas Mbappe Sabitzeri külje pealt palli vastu paremat posti keerutas, misjärel tabas Hakimi vasakut sammast. PSG on ohtlik!
Heiti Heli:
23:16
 Hoiatus Adeyemit särgist sikutanud Ruizile 53. minutil kollane kaart.
Heiti Heli:
23:18
 Mbappe virutas Barcola söödu järel palli Kobelile sülle. Šveitsi kindamehelt järgnes põnev žest, kus ta pani nimetissõrme oma suu ette.
Heiti Heli:
23:20
 KUIDAS NII? Schlotterbeck ja Hummels magasid Marquinhose tsenderduse ajal maha Ruizi, kes pääses täies üksinduses peaga suunama, aga too katse lõpetas otsajoone taga.
Heiti Heli:
23:21
 Palliga vastase värava suunas jooksnud Füllkrug otsustas ühel hetkel peale virutada, aga Marquinhos jäi vajalikul hetkel ette.
Heiti Heli:
23:23
 Õhuvõitluse võitnud Füllkrug jättis palli Brandtile, kes proovis kaugelt õnne, aga sel korral jäi täpsusest puudu. Minut hiljem saatis Sancho paremal äärel Mendesi kohvile ning tsenderdas Füllkrugile, kel ei õnnestunud raami tabada.
Külastaja jõhvik:
23:24
dortmund raiskab mõnuga ikka
Heiti Heli:
23:25
 Kobel ja Borussia kaitsjad mängisid tulega, kui oma karistusalas alustati söödumänguga, kust lõppude lõpuks tuldi auga välja.
Heiti Heli:
23:27
 Brandti tsenderduse suunas kerkis kõrgele Füllkrug, kes ei suutnud palli korralikult tabada ning kukkus seejärel murule pikali, viidates, et teda lükati selga. Tayloril käib käsi pidevalt kõrva juures.
Heiti Heli:
23:28
 Kordusest ilmnes, et Mendesi tõuge selga oli täiesti olematu ning Füllkrug pigem kalastas.
Heiti Heli:
23:29
 Vahetus PSG vahetus: Barcola välja, Kolo Muani sisse.
Heiti Heli:
23:29
 Vahetuse järel pääses Füllkrug Brandti karistuslöögist tulnud tsenderdust suunama, kuid seekord läks see pealöök väravast üle.
Heiti Heli:
23:33
 Kolo Muani võttis sisse Barcola koha, kuigi võis eeldada, et Mbappe läheb kesktormaja kohalt äärele, aga seni sellist lüket tehtud pole.
Heiti Heli:
23:36
 Ei tule PSG viigiväravat! Dembele sai Mbappe tõste järel virutada, kuid Kobel tõrjus, misjärel proovis Kolo Muani peaga suunata, aga Maatsen oli jaol.
Heiti Heli:
23:37
 Hoiatus Schlotterbeck sai 74. minutil kollase kaardi, kui ta minut varem Mendesi jalale astus.
Külastaja BVB:
23:37
Dortmundil Kalevi kaitse aga PSG-l pole Lepikut
Heiti Heli:
23:38
 Borussia särgis on Sancho ikka täiesti teine loom kui Unitedi rüüs. Inglane on mööda paremat äärt PSG-d pidevalt kollitanud.
Heiti Heli:
23:40
 Adeyemi vastu madistanud Hakimil olid käed põlvedel. Tundub, et marokolase diiselmootor tõrgub.
Heiti Heli:
23:45
 EI TULE SEDA PSG VÄRAVAT! Vitinha leidis pika sööduga kaitseliini taha hiilinud Hakimile, kes jättis palli Dembelele, kellelt omakorda järgnes löök ... Noh, see lõpetas värava taga. Ebareaalne, kuidas PSG on teisel kolmveerandtunnil neid võimalusi raisanud.
Heiti Heli:
23:45
 Vahetus Mööda vasakut äärt üles-alla jooksnud Adeyemi puhkama, Reus saabus tema asemele.