Kristjan Jaak Kangur:
18:54
Tere õhtust! 9. voor läheb kohe käima, sellele lükkavad hoo sisse Nõmme Kalju ja Tartu Tammeka.
18:57
Koosseisud leiab uudisest, aga üllatusi on omajagu. Kaljul jäävad võrreldes eelmise vooru 2:0 võiduga Kalevi üle täna pingle nii Alex Matthias Tamm kui ka Pavel Marin ja Kaspar Paur. Samuti istub pingil hooaja algul kindla põhimehe rollis olnud Danõl Maštšenko, küll aga saab seekord alustada Mihhail Orlov, kellele see on teine kord Premium liigas algkoosseisu kuuluda.

Kalju: Henri Perk, Daniil Tarassenkov, Roko Vukušic, Yohan Mannone, Maksim Podholjuzin, Aleksandr Nikolajev, Reginald, Rommi Siht, Nikita Komissarov, Mihhail Orlov, Promise David.

18:59
Tammekal alustab sel hooajal esmakordselt Eugenio Bracelli, kes on pidanud ühe mängu duubli eest ja saanud üheks minutiks platsile Premium liigas. Aga nüüd on itaallane jälle terve. Pingile on jäetud ka Dominic Laaneots ja mängukeelu tõttu ei ole täna Patrick Genro Veelmat.

Tammeka: Richard Aland, Mairo Miil, Eugenio Bracelli, Tanel Tammik, Rasmus Kallas, Reio Laabus, Giacomo Uggeri, Kevin Burov, Herman Pedmanson, Olawale Tanimowo, Ahmed Adebayo Basher.
19:00
Kalju ründaja Promise David saab enne avavilet veel kätte eelmise kuu parima mängija tiitli.
19:02
Pall mängus!
19:04
Tanimowo saadab juba esimesel minutil päris ohtliku palli karistusalasse, aga mõningate raskustega saavad Kalju kaitsjad sellega siiski hakkama.
19:05
Hoiatus  Vukušic kaotab oma poolel palli, teeb vea otsa ja saab juba 3. minutil hoiatuse.
19:06
Miili karistuslöök ebaõnnestub ja seejärel saadb ka Tanimowo tsenderduse värava taha.
19:08
6. minutil saab Promise David esimest korda palliga kasti minna, aga tal on kohe kaks kaitsjat vastas ja see uks pannakse pauguga kinni.
19:10
Uuesti pikk pall ette, David paneb käe Bracellile selga ja itaallane kukub. Oleks siin kanadalasel kannatlikkust veidi rohkem olnud, võinuks Bracelli isegi hätta jääda.
19:11
Tammeka tuleb kiirelt vastu, Burov sokutab palli värava ette Basheri suunas, kaitsjad jaol.
19:13
Basher jookseb küljejoone juures palli pärast võideldes Vukušici üsna valusalt pikali. Viga on, vigastust õnneks mitte.
19:14
Pall kukub 12. minutil Tammeka liini taga Davidi jalale, aga löök ebaõnnestub! Senise mängu parim võimalus.
19:18
Värav  NIKITA KOMISSAROV!!!
19:18
Promise Davidil on küll kaks meest peal, aga ta saab ikkagi pöörata ja sööta värava ette, kus Komissarov palli seitsmelt meetrilt võrku lööb! Kaitsjad jäid kaugele.
Külastaja Kostja:
19:19
Kommentaator võiks vait olla kui fännid laulavad
19:19
Kommentaatori põhiülesanne on siiski mängu kommenteerida.
19:19
Orlov teenib karistusala nurga juurest karistuslöögi. Päris lubav.
19:20
Komissarov lööbki eesmise nurga suunas, Aland tõrjub rusikatega nurgalöögiks!
19:21
Tanimowo tsenderdus kukub Kalju värava latti!
19:22
Jätkuolukorras oli Tammekal veel poolvõimalus, aga löögini siiski ei jõutud. Orlov tuleb kohe vastu, aga libiseb ja kukub.
19:23
Basheri ja Podholjuzini duellis võetakse Kalju kaitsjale viga. Nõmme meeskonna pingil nähti asju risti vastupidiselt, aga loeb see, mida peakohtunik otsustas.
19:24
Tammeka teenib karistuslöögi tulemusena nurgalöögi, millega Kalju leer on VEEL vähem rahul.
19:24
Värav  BUROV LÖÖB 1:1!!!!
19:24
Hoiatus  Perk saab veel protestimise eest kollase ka.
19:26
Nurgalöök tuli tagumisse posti, sealt klaaris peaga Komissarov, aga karistusala taga oodanud Burov võttis omaks ja vajutas posti kõrvale. Ilus löök!
Külastaja Andreas:
19:27
Mis huvitab Perkile ei meeldinud? Jääb sutsu arusaamatuks.
19:27
Küllap oli küsimus selles eelnenud nurgalöögis. Kalju oli veendunud, et Promise enne seda palli ei puutunud ja oleks pidanud olema väravalöök.
19:29
Okei, tundub arusaadav, jäi südamele ehkki suhteliselt mõttetut protest:)
Külastaja Jälgija:
19:29
Miks Tamm pingil? Mingi kõks?
19:30
Kaljul on kolmapäeval ülitähtis karikamäng Paidega. Ju hoitakse natuke, Tamme koormus on seni päris korralik olnud, minutite mõttes on ta Pergi ning Mannone ja Nikolajevi järel Kalju väljakumängijatest kolmas mees.
Külastaja raimps:
19:31
Huvitav oleks teada kas kuskil on mingi tabel kus kirjas millise eelarvega peavad premium liiga võistkonnad hakkama saama?
19:31
Soccernet.ee hooaja eelvaadetest need numbrid leiab, küll mitte tabeli kujul ja alati mitte päris täielikena, sest osa klubisid eelistab anda kogu klubi eelarve, teised täpsustavad esindusmeeskonna osa.
19:32
Värav  NIKITA KOMISSAROV TEIST KORDA!!!! David teenib karistuslöögi, Nikolajev keerutab uuesti ette nurka ja seekord on Aland võimetu! Näpud saab vahele, aga rohkem mitte! Kalju 2:1 ees.
19:36
Värav  AINULT MÕNI MINUT MÖÖDAS JA TAMMEKA LÖÖB 2:2 VIIGI!!! BASHER!!!!
Külastaja Novot:
19:37
Hullmäng
19:37
Burov lükkab äärelt kasti taha, Uggeri suunab sealt esimese puutega Basherile, kes võtab omaks, pöörab ja lööb!
19:37
Värav  MIS TOIMUB?!?! PROMISE DAVID VIIB UUESTI KALJU JUHTIMA!!!
19:39
Supervärav!!! Orlov tsenderdab paremalt, Promise võtab kõigepealt efektselt ette, konksutab siis täiesti mängust välja Bracelli ja lööb välisküljega Alandi külje alt 3:2!
19:41
Mängukellal oli 29:51, kus Komissarovi karistuslöök võrgus maandus, ja 34:58, kui David uuesti Kalju ette viis. Viie minuti ja seitsme sekundi sees kolm väravat!
Külastaja joel:
19:41
Millal Kalju uuesti kodus mängima hakkab? Staadion pidi valmis olema.
19:42
Järgmine kodumäng 18. mail Kuressaarega on juba Hiiul.
19:46
Basher hüppab keskringis pikali Podholjuzini ja Kalju mehed tahaksid jälle kaarti, aga tuleb kõigest viga.
19:47
Hoiatus  Basher võtab 45. minutil üsna tobeda kollase kaardi. Tema kasuks vilistati viga, Basher läheb kiiruga Reginaldilt palli võtma ja astub selle käigus Kalju poolkaitsja jalale.
19:48
Üks üleminut ka, see on kohe juba täis.
19:48
Avapoolaeg läbi! Viis väravat, nii et on olnud, mida vaadata.
20:03
Vahetus Kalju teeb enne teist poolaega vahetuse - Maštšenko sisse ja Vukušic ära. Võib-olla on põhjuseks Vukušici kollane kaart.
20:04
Läks jälle!
20:10
Teise poolaja algus on mõistetavalt olnud rahulikum. Vaevalt selline edasi-tagasi tormamine kumbagi peatreenerit rahuldas, praegu üritavad mõlemad meeskonnad mängu paremini enda kontrolli alla saada.
20:11
Teemaväline, aga kas Sportland Arena on kunagi välja müüdud olnud? Flora-Levadia mängu pärast küsin, lubab ilusat ilma ka, kas võib aia taha jääda?
20:14
Flora-Levadia mängitakse pühapäeval juba A. Le Coq Arenal. Sinna peaksid kõik ilusti ära mahtuma.
Külastaja To Kristjan :
20:14
Teoorias antakse eelis karikamängus kaljule? Kui kaljule antakse üks päev rohkem puhata võrreldes Paidega? Mida sellest tegelikult arvata praeguses tihedas graafikus!?
20:15
Selle mänguni on Kaljul viis ja Paidel neli päeva. See ei tohiks eriti mõjutada. Oleks näiteks kolm ja kaks, siis oleks juba teine jutt.
20:18
Mõned fotod avapoolajast, autoriks Jana Pipar.

20:18
Vahetus Vahetus  Kaljult 60. minutil kaks vahetust - Orlov ja Siht ära, Pavel Marin ja Alex Matthias Tamm sisse.
20:21
 Hoiatus Kallas hoiab 62. minutil Tamme nii pikalt haardes, et kohtunikul ei jää muud varianti kui kaart anda.
20:21
Maštšenko astub päris valusalt Pedmansonile jalale, ent kaardist siiski pääseb.
20:23
Tanimowo teenib Maštšenko vastu vea, karistuslöök. Tsenderdus tekitab Kalju värava all veidi segadust, aga midagi ohtlikku sealt ikkagi ei tule. Tammeka rünnakud on teisel poolajal olnud kõvasti hambutumad.
20:28
Vahetus  Kalju neljas vahetus - Nikita Ivanov sisse, Tarassenkov lahkub.
Külastaja tviit:
20:29
Arvestades prognoose on Tammeka täitsa soliidne. Ja üsna sügav on neil see asi isegi. Sepp eelmine mäng ja Burov täna on täitsa asjalikud olnud. Vabalt võivad veel hooaja jooksul laguneda, aga siiani on tulemused ja isegi mängupilt täitsa konkurentsis ja päris reisisaatjad liigas ei ole. Vist kogu see neljandast kohast allapoole seltskond on üsna võrdne ja praegult küll kellegile eelist anda ei oskaks ja maha ka kriipsutada ei julgeks.
20:31
Tammeka ehitab ilusti, aga kogu aeg jääb rünnakute lõpetamisel midagi puudu.
20:31
Vahetus Vahetus  Tammekalt topeltvahetus - Burov ja Laabus ära, Devid Lehter ja Dominic Laaneots sisse.
20:32
Tanimowo konksutab Maštšenkot ja lõpuks ka lööb, kuid otse Pergile sülle.
20:34
Marin teeb äärel pika soolo ja lõpuks lööb Ivanov üle puusa. Võrk sahiseb küll, aga värava taga, mitte väravas!
20:36
Hoiatus  Komissarov hüppab 77. minutil Miilile käega vastu nägu ja saab kaardi. Pall oli tema valduses, seetõttu on Kalju pool jälle väga kuri.
Külastaja Mikk:
20:36
Kohtunik kloun
20:38
Hoiatus  79. minutil kollane Tanel Tammikule. Jäi hätta Promise Davidiga.
20:38
Vahetus  Tammekalt veel üks vahetus - Pedmanson ära, Priit Peedo sisse.
20:39
Reginald mängib käega ja Tammeka teenib karistuslöögi. Seegi jääb madalaks.
20:40
Värav  SUUREPÄRANE VASTURÜNNAK KALJULT!!! PROMISE DAVID MÄNGIB MARINIGA HÄSTI KOKKU JA LÖÖB 4:2!!!
20:41
David lähedal veel ühele väravale, kuid lööb Marini eeltöö järel Tammikule palliga kõhtu!
20:43
 Vahetus Vahetus Tammik teeb selles olukorras ka jalale liiga ja tema asemele tuleb Mihkel Sepp. Lisaks lahkub Tanimowo, sisse Akaki Gvineria.
20:43
Vahetus  Kalju üks tänaseid kangelasi Komissarov 85. minutil välja, Koki Hayashi tema asemele.
20:45
Promise'il veel üks kübaratriki võimalus, ent põrutab küljevõrku!
20:45
Basher teenib Tammekale veel ühe karistuslöögi.
20:46
Ei tule ka sealt midagi.
20:48
Tamm võitleb karistusala kaare sees vihaselt ja saabki Bracelli vastu karistuslöögi kätte. Ivanov lööb kavalat alla nurka, kuid Aland toob posti kõrvalt välja.
20:49
Kaljul järjest kaks nurgalööki, lõpuks saadab sellest tüdinud Bracelli palli üldse staadionilt välja. Viis lisaminutit ka, aga ei näe praegu, kust Tammeka kaks väravat peaksid tulema.
20:51
 Hoiatus 90+3. minutil Ivanovile keskväljal tehtud vea eest veel üks kollane kaart.
20:52
Sepp on Kalju kastis pikali ja Tammeka pink tahab penaltit! Mäng läheb esialgu edasi.
20:53
Sepp saab tsenderduse omaks, siis jookseb Tamm talle otsa, aga kohtunike hinnangul mitte penaltivääriliselt.