Meistrite liiga poolfinaal: Real Madrid - Müncheni Bayern

Kolmapäev, 8. mai 2024

Heiti Heli:
21:30
 Tervitus, head vutisõbrad! Kuigi Eestis käib praegusel hetkel üks tähtis poolfinaal, siis Hispaanias mängitakse veelgi olulisem kohtumine, kus Real Madrid võõrustab Müncheni Bayernit. Kohtumine käib mõistagi mõisa ehk Meistrite liiga finaali peale. Avakohtumine lõppes vägeva 2:2 viigiga, mistõttu pole veel selge, kes liitub Dortmundi Borussiaga 1. juunil Londonis.
Heiti Heli:
21:38
 Hiljuti 36. korda Hispaania meistriks tulnud Real tegi võrreldes avamatšiga algkoosseisus ühe vangerduse, kui Lucas Vazquezi asemel alustab paremkaitses kogenud Dani Carvajal. Bayerni poolel võttis Kim Min-Jae koha sisse Matthijs de Ligt, Leon Goretzka asemel on keskväljal Aleksandar Pavlovic ja Thomas Müllerit asendab Serge Gnabry.

Heiti Heli:
21:52
 Kümme minutit on avavileni aega, mistõttu on nüüd hea aeg teada anda, kellele täna pöialt hoitakse. Isiklikult pole suurt vahet, kes finaali jõuab, vaid peamine on see, et Reus 1. juunil karika pea kohale tõstaks.
21:56
Kas Bayern Münchenilt on täna oodata ka punast kaarti nagu nad said 2017. aastal kui Bayern kaotas 4-2 Real Madridile?
Külastaja Valdur:
21:56
Kas Harry Kane'i ainukene raamilöök tuleb penaltist?
Heiti Heli:
21:57
 Paistab, et möll on Santiago Bernabeul vägev. Loodetavasti ootab meid ees põnev vutiõhtu. Mängijad sammuvad koos kohtunikega platsile.
Heiti Heli:
22:01
 Meistrite liiga hümn kuulatud, peakohtuniku Szymon Marciniaki avavile kõlanud, sõidame!
22:02
 Real sai esimesel minutil nurgalöögi, kuid suurt ohtu see Neueri väravale ei kujutanud.
Heiti Heli:
22:05
 Esimeste minutite jooksul on pall püsinud rohkem Reali valduses, Bayern kohaneb vaikselt väljaku ja õhustikuga.
Heiti Heli:
22:08
 Musiala röövis keskväljal Tchouamenilt palli, andis selle Kane'ile, kes otsis läbisööduga Sanet, ent Kroos lõikas selle ürituse vahelt. Minut hiljem jõudis Carvajali tsenderdus Bayerni värava ette, ent libistanud Rodrygo pallini ei jõudnud.
Heiti Heli:
22:09
 Ohtlik: Musiala läbisöödule järgnenud Gnabry löök läks napilt Lunini väravast mööda.
Heiti Heli:
22:10
 Võimalik, et Gnabry proovis hoopis sööduga Kane'i leida, aga igaljuhul läks pall üle otsajoone.
Külastaja uv:
22:11
Kas Marciniak ei saanud mitte keeldu peale seda kui osales paremäärmuslaste konverentsil vms?
Heiti Heli:
22:12
 Osales, hiljem vabandas ja seejärel vilistas eelmise hooaja Meistrite liiga finaali.
22:13
Täitsa üle pea lennanud, tänud selgitamast!
Heiti Heli:
22:15
 Reali esimene tabamus oli ülilähedal! 13. minutil Carvajalilt vastase karistusalasse söödu saanud Vinicius tabas löögiga posti ning tagasipõrganud palli kõmmutas Rodrygo Neuerile sülle. Tundub, et avapoolaeg väravateta viigiga küll ei lõppe.
Külastaja Priit:
22:17
Kumma seeria saab ennem lõpu, Tuchel või Ancelotti?
Heiti Heli:
22:18
 Eks tänane mäng näitab seda.
Heiti Heli:
22:20
 Bayerni peatreener Tuchel rääkis mängu eel, et tema hinnangul tuleb lainetav kohtumine. Praeguse seisuga oli tal õigus, sest teatud hetkedel hoiab emb-kumb meeskond rahulikult palli, teine hetk rünnatakse maruliselt.
22:20
Miks on pannud Ancelotti taktikaliselt nii Rodrygo ja Viniciuse vasakule äärele?
Heiti Heli:
22:24
 Vägeva jooksu teinud Rodrygo jättis palli karistusalas Viniciusele, ent tiimikaaslane ei suutnud palli väravasse saata, sest de Ligt oli vahel.
Heiti Heli:
22:27
 Mängijate liigutustest on näha, kui oluline on tänase mängu võitmine. Kui Bayern on positsioonirünnakuid üles võtnud rahulike söötudega, siis Reali puhul on märgata natukene kiiremat mustrit.
Heiti Heli:
22:29
 Vahetus Esimene vahetus 27. minutil: minut varem murule istunud Gnabry ei saa mänguga jätkata ning Davies saabus tema asemele. Päris halb uudis Bayerni jaoks, kes pidi juba avapoolajal sunnitud vahetuse ära tegema.
Heiti Heli:
22:30
 Kane pani karistusala tagant teele kuuli, millele Lunin käed vahele sai. Sellele järgnenud nurgalöögi Ukraina väravavaht püüdis.
Heiti Heli:
22:35
 Mitu minutit palli kiigutanud Reali rünnak lõppes Rodrygo kauglöögiga, mis blokeeriti.
Heiti Heli:
22:37
 Bayern moodustab kaitsefaasis tiheda bloki, mille murdmine on võõrustajatele valmistanud peavalu, mistõttu on Reali mehed otsustanud kaugemate ürituste kasuks.
Heiti Heli:
22:41
 Laimerilt söödu saanud Musiala tegi Reali karistusala taga väikese pausi, misjärel jõudis ta ette kolm kaitsjat, kes palli ära röövisid. Mõni minut hiljem oli kodumeeskonnal kasutada karistuslöök, mille Kroos tsenderdas, aga de Ligt klaaris. Jätkuolukorras tuli Viniciuselt terav tsenderdus, mille Neuer üle otsajoone lükkas.
Heiti Heli:
22:45
 Pärast Reali tulekuid on pall püsinud Bayerni käes. Mazraoui proovis kaugelt Luninit üllatada, aga too löök läks Reali väravavahi käte vahele.
22:47
 Laimer otsis läbisööduga Kane'i, aga esimesena oli jaol Lunin, kes lõi palli enda valdusest eemale.
Heiti Heli:
22:50
 Marciniak puhus vilet ja esimene kolmveerandtund lõppes väravateta viigiga. Senine kohtumine oli kaasahaarav, ent juhtima ei õnnestunud kummalgi meeskonnal minna. Kõige ohtlikum olukord sündis Realil 13. minutil, kui Viniciuse löök läks Neueri tõrje järel posti ning tagasipõrganud palli saatis Rodrygo kindamehele sülle.
Heiti Heli:
23:02
 Mäng jätkub!
Heiti Heli:
23:04
 Vinicius saatis Kimmichi kohvile ning andis värava ette madala tsenderduse Valverde suunas, ent Dier klaaris.
Heiti Heli:
23:05
 Davies pistis Kane'i söödu järel palliga putku, karistusalasse jõudes lõi kanadalane peale, kuid Carvajalist läks kera üle otsajoone.
Heiti Heli:
23:08
 Nagu aru on saada, siis teise poolaja algus sarnaneb esimesele, kus mõlemad ründavad aktiivselt. Tuletan meelde, et koondskoor on jätkuvalt 2:2.
Heiti Heli:
23:10
 Kimmich on Viniciusega hädas! Brasiillane möödus sakslasest vähese vaevaga, sellele järgnenud sööt löödi üle otsajoone. Nurgalöök mängiti karistusala taha, kus oli valmis Rodrygo, aga lööma ta ei pääsenud. Jätkuolukorras oli distantsilt ambitsioonikas Valverde, ent raami ta ei tabanud.
Heiti Heli:
23:12
 Nacho ja Mendyga maadelnud Kane pääses lööma, aga Lunin tõrjus. Hiljem prantslasega keha pannud inglane kukkus karistusalas pikali ning nõudis penaltit, aga Poola kohtunik seda ei andnud.
Heiti Heli:
23:13
 Vinicius söötis Sane ja de Ligti vahelt Rodrygole viiekasti joonele, ent Brasiilia ründaja löök vuhises posti kõrvalt mööda.
Heiti Heli:
23:16
 Laimer kukutas karistusala taga Bellinghami. Rodrygolt järgnes karistuslöögist kõva virutus, aga Neuer sai käe vahele.
Külastaja Tom:
23:18
Bayerni kaitse käriseb
Heiti Heli:
23:18
 Bayerni vasturünnak lõppes Musiala valesööduga, mis oli mõeldud Sanele. Minut hiljem purjetas Vinicius vasakult äärelt karistusalasse ning suunas palli lati alla, aga Neuer sai jälle käe ette. Ei suuda Bayerni kaitsjad kuidagi seda väledat Brasiilia ründajat turvata.
Heiti Heli:
23:22
 Kimmich takistas Viniciuse tuleku karistuslöögi hinnaga. Kroos viis palli terava nurga alt värava ette, kuid sealt löödi see kaugele ära. Jätkuolukorras testis Carvajal kaugelt löögitäpsust, aga kera lendas puurist üle.
Külastaja Anonüümne:
23:23
Legend räägib, et Carvajal sündis särk püksis!!!
Heiti Heli:
23:24
 Saab ka Bayern lüüa: Davieselt söödu saanud Musiala pani Lunini tõrjuma. Kimmichi nurgalöögist asja ei saanud.
Heiti Heli:
23:25
 Värav ALPHONSO DAVIESSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!
Heiti Heli:
23:26
 Kane viis palli vasakusse äärde Daviesele, kes möödus Rüdigerist ning leidis nõrgema ehk parema jalaga üles tagumise nurga. Bayern 1:0 ehk koondskooriga 3:2 ees. Kaunis värav!
Heiti Heli:
23:27
 Vahetus Vahetus Real reageerib topeltvahetusega: keskväljalt Kroos ja Tchouameni välja, Modric ning Camavinga sisse.
Heiti Heli:
23:28
 Värav AGA REAL VASTAB!!!
Heiti Heli:
23:30
 Modric viis palli nurgalöögist Valverdele, kes jätkas karistusalasse ning sealt läks see mitme mängija põrkest edasi võrku. Kimmich jäi pikali maha ning kordusest ilmnes, et Nacho tegi ta vastu olukorras vea, mistõttu see värav ei lugenud!
Heiti Heli:
23:32
 Musialalt palli saanud Kane tabas küljevõrku. Bayerni teine värav oli ülilähedal!
Heiti Heli:
23:33
 Vahetus Bayern asub tsementeerima: Sane rünnakult välja, Kim kaitsesse tööd rügama.
Heiti Heli:
23:34
 Vahetuse järel muutus Bayerni kaitseliin viiemeheliseks.
Külastaja bundesliga:
23:35
tahaks veel kuulda kui kehv bundesliga on palun :)
Heiti Heli:
23:37
 Hetkeseisuga on 1. juunil toimuv finaal Saksamaa siseasi. Mängida on veel ligikaudu 15 minutit, kui sisse arvutada võimalikud üleminutid.
Heiti Heli:
23:39
 Vahetus Vahetus Real tõi Diaze ja Joselu rünnakule, Rodrygo ja Valverde välja.
Heiti Heli:
23:40
 Minut hiljem koksas Kim nurgalöögist tulnud palli latti, aga eelnevalt toimus Reali karistusalas viga. Sellele järgnes Reali rünnak, kus Rüdigeri tsenderduse suunas esimese puutega raamist üle Vinicius.
Heiti Heli:
23:42
 Vahetus Vahetus Bayernilt veel kaks vahetust: Musiala ja Kane puhkama, Müller ning Choupo-Moting mängima.
Heiti Heli:
23:44
 Müncheni klubil oli kasutada vasturünnak, aga Pavlovici jalad olid tol hetkel nii läbi, et midagi ohtlikku ei sündinud.
Heiti Heli:
23:45
 Värav MILLINE KINGITUS NEUERILT!!!!!
Heiti Heli:
23:46
 Vinicius pani karistusala tagant teele põrkava palli, mille Neuer tõrjus enda ette ning Joselu surus selle sisse. Realilt 88. minutil viigivärav.
Heiti Heli:
23:47
 Bayern oli finaalist mõne minuti kaugusel, aga kadunud pole veel midagi. Seda kõike demonstreeris Dier, kes jäi kolmele Reali üritusele ette.
Heiti Heli:
23:47
 Teisele poolajale lisati üheksa minutit!
Heiti Heli:
23:48
 Bayerni võrk sahises jälle, aga küljekohtunik fikseeris suluseisu. Asja asub uurima VAR!
Heiti Heli:
23:48
 Värav VÄRAV LOEB, SULUSEISU POLNUD!!!
Heiti Heli:
23:49
 EBAREAALNE, MIDA KORRALDAB REAL MADRID!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!