Tammeka: Richard Aland, Rasmus Kallas, Mihkel Sepp, Eugenio Bracelli, Mairo Miil, Tanel Lang, Giacomo Uggeri, Patrick Genro Veelma, Herman Pedmanson, Ezekiel Tanimowo, Ahmed Basher.
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Laurits Õunpuu, Tanel Tammik, Marius Vister, Dominic Laaneots, David Epton, Akaki Gvineria, Devid Lehter, Priit Peedo.

Paide: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Nikita Baranov, Gerdo Juhkam, Andre Frolov, Oskar Hõim, Predrag Medic, Patrik Kristal, Henrik Ojamaa, Dimitri Jepihhin, Robi Saarma.
Varus: Mihkel Aksalu, Robin Kane, Herol Riiberg, Abega Enyang Ngu, Hindrek Ojamaa, Matrix Einer, Karl Mööl, Silver Alex Kelder, Thomas Agyepong.

Tammekal ei alusta ei Tanel Tammik ega David Epton, kellest viimane on tervisega veidi kimpus. Puudu on ka vigastatud Reio Laabus. Paidel on pingile jäänud Thomas Agyepong ning puudu on vigased Yusif ja Muringen.
Tammeka pani palli mängu!
14:31
Basher sunnib juba 11 sekundi järel Jarju tõrjetööle! Korralik pealöök!
14:32
Saarma lööb 64 sekundi järel kontrarünnakus liini taha pääsenuna palli vasaku posti kõrvalt mööda 16 meetrilt! Tammeka korneri järel tuldi kiirelt rünnakule. Seis võiks olla 1:1 juba!
14:33
Tundub, et päikselises Tartus saame täna intensiivse madina.
Külastaja Ltlt:
14:35
Kas mängitakse kunstil?
14:35
Mängitakse kaunil ja rohelisel Tartu Tamme staadionil, mida katab naturaalne muru.
14:39
Paidel mängivad täna Jepihhin ja Kristal üleval. Saarma on valeüheksa. Medic ja Hõim on keskväljal, Frolov ja Ojamaa äärtel. Tagumises kolmikus seega Juhkam, Baranov ja Saliste.
14:42
Tammeka mängib 4-2-3-1, nagu paberilegi joonistatud on. Hetkel on mäng veidi rahunenud. Paide valdab rohkem palli, Tammeka otsib kiiremaid üleminekuid.
Külastaja Yo:
14:43
Mis tähendab vale üheksa?
14:44
Üheksa on jalgpallis traditsiooniline tipuründaja, kesktormaja. Valeüheksa on üheksa kohal mängiv mees, kes reaalsuses vajub madalamale ja on tihti liikumiselt sarnane number kümnele ehk ründavale poolkaitsjale, samas teatud hetkedel on tema positsioneerimine ikkagi kõrgemal ja ründajalikum.
14:45
15. minutil lööb vasakult keskele murdnud Tanimowo palli tagumisest postist mööda! Meetrikese jagu.
14:45
Kogu lugupidamisega sinuvastu Kasper. Kas kahetsed osaluse müümist liidule?
14:46
Mina ei ole oma elus mitte ühtki osalust müünud.
14:47
Kontrollime penaltit! Tammeka haistab varianti! Baranov jälle oma käemänguga sündmuste keskmes 17. minutil.
14:48
Tammeka saab 18. minutil penalti! Pall kukkus Baranov käe peale! Tsenderduse ajal oli käsi tal sirutatud vastu Kallase selga.
14:49
VäravAhmed Adebayo Basher naaseb mängukeelu alt väravaga! 19. minutil penalti paremasse nurka, Jarju teisele poole ja Tammeka juhib 1:0!
Külastaja Lauri:
14:50
Ma ei teagi, kellele seda otseselt suunata. Aga just nimelt sellised penaltiotsused panevad mind seda mängu enam mitte vaatama. Täielik košmaar, arusaamatus. Kasuta tervet mõistust, kohtunik, aitäh.
14:52
Vaatasin veel videost üle ka. Mairo Miili küljeaut oli see, millest pall Baranovi käele kukkus.
14:52
Mis tervet mõistust😂 käsi on käsi. Punase kaardi vea puhul vaatad, et oi ta ei teinud viga meelega?😂 õnnetud juhused käivad mängujuurde. Pühi pisarad
Külastaja R.:
14:52
Baranov iga mäng toodab midagi 😀
14:52
Värav22. minutil viigistab Paide! Tammeka ehitas ise! Ja veel kuidas ...
14:54
Kallas söötis tagasi Alandile, Aland võttis omaks, pall põrkas, lõi pallist mööda ja kukkus pikali ning Saarma lükkas mänguvahendi tühja võrku.
Külastaja Hmm:
14:56
Ega meil see jalgpallikultuur kuskile ei arenegi kahjuks jah, kui meil jätkuvalt selliseid inimesi nagu Lauri, kes ei saa jalgpallist suurt aru.
14:57
Nojah, paraku see ongi praegu jalgpalli reaalsus, ka teistes liigades. Ega ei teagi, kuhu seda joont tõmmata. Lihtsalt mingeid käepenalteid vaadates tekib see tunne, et mängija võib endast kõik anda, aga siis kukub käe peale ja põrkab kuskilt ime kohast ja siis kes iganes reeglite jooni tõmbab, otsustab. Ja eks kohtuniku käed on ka sel hetkel seotud. Polegi muud teha kui leppida. Ja jalgpallijumalad vast annavad teistpidi armu ja siis Paide sai kohe värava tagasi.
14:57
Sarnane nr 10le. Kes Paides 10? Mehed kokku ei jookse? Kui selline asetus
14:58
Paide mängib kahe kümnega, kelleks täna Jepihhin ja Kristal. Neil toimib liikumine ja kohtade vahetamine väga sujuvalt.
14:58
Jepihhin on nüüd paar korda järjest teravust tekitanud.
15:00
Hoiatus30. minutil saab Mihkel Sepp kollase, kui jäi ise palliga toppama ja virutas siis Saarmale vastu jalgu.
15:00
Saarma karistuslöök toob tsenderduse järel nurgalöögi.
15:01
Mehed kes käsi komenteerivad…. Käe reegli peaks unustama. Ma ei usu keegi väga meelega käega mängib. Uskumatu mus saab halada reegleid teadmata
15:01
Paide teeb ründevea ja Tammeka saab korraks hinge tõmmata.
Külastaja Hey :
15:01
Kas see Paide värav viga Polnud Tammeka Kasuks ?
15:01
Suurim viga oli seal Alandi tehniline praak.
15:02
Ma olen arvanud, soccernet sinu teema oma olnud algselt
15:03
Ma olen Soccernetis töötanud üle 16 aasta, aga ei enamat. Pole kunagi omanik olnud. Peatoimetaja tööd olen teinud ka üle kümne aasta ehk lihtsalt meie sisulisi tegemisi suunanud.
15:03
Tihtipeale kui mängus mees maha võetakse, rullides haarab maha kukkunud mängija tihti palli kätevahele, veavile tuleb kohtunikult tavaliselt hiljem. Miks keegi ei hala, et käega mängueest vile või kaarti ei tulnud?
15:04
Jalgpallis käib kõik järjekorras. Viga on enne kui käega mäng. Kui viga ei ole ja võtad palli kätte, siis saabki vastane palli.
Külastaja Tartu:
15:04
Kasper kas Tartus?
15:05
Täna esindab Soccernetti Tartus Heiti Heli. Mina aitan seda mängu vahendada tänu suurepärastele tehnoloogilistele võimalustele Hiiumaalt.
15:05
Võibolla sul on õigus "Yo" ja lihtsam on lihtsalt ära unustada. Lihtsalt see lootusetuse tunne on mõnikord kui kaitsja tõesti ei jõua meeste vahel reageeridagi, et kätt pallil eest ära tõmmata. Ja suurtes mängudes võib see üks penalt nii palju otsustada. Usun ikkagi, et väärib arutelu, aga seni on ilmselt enda huvides parem leppida, et iga meeskond saab mõned sellised penaltid.
15:06
Tanimowo pakkus vahepealt oma tsenderdusega Paide värava all elu. Nüüd Ojamaa teisel pool väljakut, ent eelnev suluseis tühistas Alandi tõrje väärtuse.
15:08
Baranov hakkas diagonaali laskma, aga muru peal põrkas pall nii, et läks enne tugijalaga vastu ja lõi seejärel löögijalaga pallist mööda.
15:08
To Lauri. Neid juhuslikke käsi palju. Sa ei otsusta seal mis oli juhuslik mis kogemata sellises olukorras. Siin hetkel mees ei vaadanud palli lihtsalt hüppas, oleks palli näinud vaadanud oleks ta peaga mänginud mitte pall vastu kätt kukkunud
15:09
Jarju tõrjus 39. minutil Tanimowo löögi eestpostist!
15:13
Jarju püüdis 43. minutil Miili 30 meetri pealt sooritatud karistuslöögi.
15:13
Selles mõttes pole küll midagi öelda, et vägev mäng on mõlemalt poolt. Hea tempo ja otsejoonelisus. Künkad loovad ka kaost korralikult.
15:14
Tammeka on Paide värava all nüüd omajagu elu tekitanud.
Külastaja gh:
15:14
Miks paide enda uut sinist punaste triipudega särki ei kanna?
15:14
Selle valmimine võttis rohkem aega. Ja ega täna sinise Tammeka vastu sellega ei mängiks ka.
15:14
Kasper mul üks küsimus veel. Nüüdseks siis Henn. Mis arvad kas annab Tenistele 100nda mängu võimaluse?
15:15
Eks see sõltub eelkõige Tenistest. Millisesse vormi ja millisele tasemele ta naasta suudab. Teniste ise on väga motiveeritud ja loodab uuesti suurde mängu naasta. Sellega seoses ka koondisesse.
15:15
Kaks üleminutit avapoolajale.
15:17
HoiatusJuhkami katmismeetodid Basheri vastu olid sedavõrd jõulised, et tõid kaasa talle 45+2. minutil kollase kaardi, frustratsiooni ja juuksepaela vabanemise.
15:19
Esimene poolaeg on lõppenud 1:1 viigiga! Võrdne mäng. Väga tormiline mängu algus, kus minutiga oli lähedal mõlema tabamus. Tammeka sai VAR-i leitud penaltist juhtima, Paide viigistas Alandi kehva pallikontrolli järel. Aga matš oli tempokas, mõlemapoolsete momentidega. Tore jalgpallilahing!
15:19
Mõtlesin ka siiski treenerite austust mängijate suhtes ja nö tähtsusetumat mängud. Oleks tegelikult tobe juu selline hea mees jätta üks mäng pidamata. Oma teene eest on välja teeninud siiski
15:20
Kui Eesti peaks näiteks hakkama mängima taga neljase liiniga ja mängus vajama seega kahe liini peale korraga nelja ääremängijat, siis kõikide äärte võimalused mõistagi kasvavad.
Külastaja Udo sep:
15:33
Tegemist polnud kerge penaltiga, poolajal sai üle kaalutud, 4,7kg, ema täie tervise juures
15:33
Teine poolaeg algas!
15:34
VahetusTammik vahetas välja Sepa.
15:36
15:37
Tanimowo keerutas kasti nurgast üle tagumise ristnurga 49. minutil.
15:43
Ojamaa lõi 55. minutil Tartu karistusalas korralikku tantsu, aga Aland püüdis terava löögi.
15:45
Saarma löök võttis 57. minutil rikošeti - korner.
15:45
Samal ajal Miil saab väheke arstiabi.
15:46
Nurgalöögist ei tulnud midagi. Miil on ka tagasi.
15:48
Liisi Troska / jalgpall.ee fotosid:

15:49
295 pealtvaatajat on täna Tartus kokku loetud.
15:50
VahetusVahetus62. minutil Paide topeltvahetused: Jepihhin ja Hõim ära, Agyepong ja Mööl sisse.
15:53
Tammik klaaris päris ohtlikult ja julgelt kasti joone pealt palli, tabades ka veidi Kristalit ja saades ka ise haiget. Mõlemad mängijad saavad veidi arstiabi ja mäng läheb edasi.
15:55
Paide kogukonnajuht Arto Saar lööb ühe lähikondlasega tribüünil omade toetuseks trummi. Väljakul on see mäng veidi selliseks pusimiseks läinud.
15:56
Kristal hüppas küljejoone ääres üle Veelma turja.
15:58
Uggeri lõi 70. minutil kasti tagant üle puusa! Polnud paha katsetus.
15:59
Tammeka on järjest Paide kasti tsenderdusi ladunud. Juhkam on seni peremehetsenud.
16:00
Hoiatus72. minutil sai Uggeri kollase kaardi. Oli veidi liiga uljas oma kolmandikku kaitstes.
16:01
Saarma standard ei toonud midagi, Frolovi jätkulöök lendas mööda.
16:01
VahetusPaide vahetab veel: 74. minutil Kristal ära ja Herol sisse.
16:04
Agyepong võttis 76. minutil Miili ja Langi ette, kellest viimane kukutas paideka karistusala nurgas. Langile Hoiatuskaart. Vähe jäi puudu penaltist!
16:05
VAR kontrollis ära ka, et viga oli väljaspool karistusala.
16:05
Penalti Paidele 77. minutil! Saarma karistuslöök lendas vastu müüris olnud Tanimowo kätt! VAR kontrollib.
16:06
Vahetus Vahetus78. minutil Lang ja Pedmanson välja, Laaneots ja Gvineria sisse.
16:07
Värav79. minutil lööb Saarma oma hooaja 10. värava ja Paide juhib 2:1! Penalti alla paremale, Aland teisele poole.
Külastaja Neymar:
16:09
Paide sõlmis lepingu ju Robin Kanega, kes tuli Laziost. Mis temast saanud on? Vigane või mingi muu jama temaga, sest pole kuulda ja näha olnud küll teda?
16:09
On esiliigas mänginud ja tänagi on pingil. Aus vastus on see, et tase pole selline, mis peaks ta põhisse tooma. Itaalia noortejalgpall ja Premium liiga tippklubi on väikese vahega, tuleb välja.
16:10
81. minutil lõi Gvineria posti! Pääses väga vabana kaitsjate selja taha, aga ei saanud palli võrku!
16:11
Jarju püüdis nüüd Gvineria soorituse.
16:12
Gvineria teenis nüüd veel ühe nurgalöögi. Hea energiaga on noor grusiin tulnud. Kornerist ei tulnud samas midagi.
16:16
Vahetus87. minutil Pedmanson ära ja Peedo sisse. Eelnevalt ei lahkunud siis mitte Pedmanson, vaid penalti eel tuli ära Uggeri.
16:16
Vahetus89. minutil Saliste ära ja Hindrek Ojamaa sisse. Kaitset kindlustama.
16:17
Paidel on vahetuspausid kasutatud, Tammekal üks veel alles.
Külastaja Asd:
16:17
Lazio noortes sai Kane viimati mängu septembris 2022. Siin Premium liiga kõrgest kvaliteedist rääkida selle põhjal ei maksa, lahkumise põhjus ja praegu esiliigas mängimisel on siiski õiglane tagajärg. Selle põhjus pole Primavera nõrkus.
16:18
Kuus üleminutit on Tammekal armuaega, et see mäng ringi pöörata. Hetkel Paide 2:1 juhtimas.
16:20
Väike tõuklemine teisel üleminutil Laaneotsa ja Agyepongi vahel. Laaneots saab Hoiatus kaardi ja jätab järgmise vooru kohtumise vahele.
16:22
Tammeka tahab, aga löökides napib täpsust ja Jarjul pole kuskile kiiret.
Külastaja sa:
16:23
Paljud meeskonnad enne mängu muru kastavad eestis?
16:23
Sõltub staadionist ja konkreetsest mängust. Võimalusel ikka püütakse.
16:23
Basher sai veel kuuendal üleminutil löögile, aga kõrgele taevasse.
16:25
KÕIK! Paide saab raske 2:1 võidu ja revanši eelmises ringis saadud kaotuse eest!
16:26
Oli võrdne lahing, Tammeka läks juhtima, aga kaks kingitust Paidele, mille Saarma ka vastu võttis. Tammeka üritas lõpuni, aga ei saanud täna midagi kätte. Paidel on arenguruumi, aga samas kuniks punktid tulevad, pole muret.
16:27
Marti Pähn diskuteerib veel aktiivselt kohtunikega. Aitäh jälgimast! Õigepea saate portaalist juba lugeda järelkaja ja mängu kokkuvõtet. Kella viiest panevad Narvas palli mängu Trans ja Flora. Õhtul ootab veel Hiiu staadioni naasmismatš Kalju ja Kuressaare vahel.