Pühapäev, 19. mai 2024

Kristjan Jaak Kangur:
16:55
Tere õhtust! Vooru viimane mäng Vapruse ja Levadia vahel on Pärnus peagi algamas.
16:56
Koosseisud leiab mõistagi uudisest, nagu ikka, aga toome nad siin korra veel välja. Üllatusi on umbestäpselt null, sest Vaprus läheb täpselt samamoodi nagu nädala eest Flora vastu ja Levadia teeb kaks sunnitud vahetust - mängukeelu all olevaid Rasmus Peetsonit ja Joao Pedrot asendavad vastavalt Bourama Fomba ja Frank Liivak.

Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Kristjan Kask, Magnus Villota, Joonas Sild, Reimo Madissoo, Henri Välja, Enrico Veensalu, Kevin Kauber, Sander Kapper, Virgo Vallik.

Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Heitor, Bourama Fomba, Edgar Tur, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic, Ioan Yakovlev, Richie Musaba, Frank Liivak, Felipe Felicio.
17:00
Vahva on tänase juures muidugi see, et saame lõpuks ka Pärnu Rannastaadioni murule.
17:01
Pall mängus!
17:02
Levadia sektoris on koos avavilega ka püro käima tõmmatud.
17:04
Ainsalu proovib eemalt, tundus päris ohtlik, aga rikošetist läheb pall üle värava. Levadia esimene nurgalöök juba teisel minutil - kuna Joao Pedro on puudu, siis seekord annab Mavretic. Kerge segadus kastis ja lõpuks lükkab Madissoo palli uuesti üle otsajoone.
17:04
Teiselt poolt annab Yakovlev, Mavretic pääseb ka löögile, aga ebatäpselt.
17:05
Kolm minutit on mängitud ja Ainsalu kaks korda peale löönud, teine katse läheb küll täiesti üle jala ja väga mööda.
Külastaja junn:
17:06
Konks ei saa pallile üldse pihta!
17:06
Huvitav on vaadata, kuidas kasutab täna võimaluse ära Frank Liivak. Mees on alles teist korda sel hooajal algkoosseisus, kusjuures ka esimesel puhul oli tegu mänguga Vapruse vastu. See lõppes 1:1 viigiga ja Liivaku mäng jäi täpselt tunni pikkuseks.
17:06
Vallik pääseb 5. minutil jooksu, Heitor jõuab järele ja saab jala vahele, lõpuks fikseeritakse ka suluseis!
17:09
Nõmm ja Villota ei suhtle omavahel piisavalt häälekalt ja kaitsja lükkab Liivaku tsenderduse väravavahi eest üle otsajoone. Levadia kolmanda nurgalöögiga otsitakse taas Fombat, lõpuks saab Nõmm palli kätte.
17:13
Yakovlevi karistuslöök tekitab kastis segadust, lõpuks lüüakse pall üle otsajoone. Levadia mehed nõuavad mitmekesi häälekalt käega mängu, VAR kontrollibki võimalikku penaltit. Seda ei ole ja Levadia neljas nurgalöök.
17:13
Heitor saab lüüa peaga ja siis Ainsalu mõnelt meetrilt täiesti vabalt jalaga, aga Nõmm on kaks korda ees!!!
17:19
 Hoiatus 17. minutil tabab Liivak keskväljal Välja jalgu ning saab mängu esimese kollase kaardi.
17:22
Mavretic teeb 20. minutil keskväljal Kauberile vea. Mängis küll esmalt palli, aga tabas siis ka Kauberit. Protestib ise kõvasti, peakohtunik Jakobson peab talle lausa näitama, et aitab küll.
17:23
Vaprus ei ole küll hirmsügavale kaitsesse vajunud, vaid luurab üsna aktiivselt oma võimalusi, aga esimese 20 minutiga on mäng olnud siiski kindlalt Levadia käes.
17:24
Järjekordne karistuslöök antakse seekord Heitori peale, Kask suudab teda piisavalt segada. Pall on korraks kastis ohtlikult lahti, kuniks minema lüüakse.
17:25
Felicio proovib eemalt - Nõmmele sülle. Nüüd viimase paari minutiga on küll Vaprusel raske olnud. Kohe tuleb Levadia uuesti, Felicio konksutab natuke üle ja löök jääb taas pehmeks.
17:27
Vaprus pääseb üle pika aja rünnakule ja Vallik proovib otsajoone juures Fombat palli pealt ära nügida. Ette nurjumisele määratud üritus.
17:32
Pool tundi mängitud. Levadia kontrollib ja otsib, aga seni on neil olnud ainult üks väga hea (topelt)võimalus, see ka nurgalöögist.
17:33
Vaprus saab veidi kõrgemalt palli kätte, Välja põrutab siiski kaugelt üle.
17:35
33. minutil otsustab ka Yakovlev eemalt proovida. Oleks Pärnus väiksem staadion, oleks ilmselt staadioni väravast välja löönud.
17:36
Felicio võtab pika palli hästi alla, kuid tal on kolm Vapruse meest ümber. Brasiillane nõuab viga, ei saa, aga hetk hiljem saab Levadia palli siiski tagasi. Musaba pääseb karistusala joonet lööma - ebaõnnestunult ja Nõmm püüab.
17:38
Musaba annab ohtliku palli värava eest läbi, kedagi löömas pole! Jätkuolukorras astutakse Väljale varbale, Jakobson ei vilista ja Igor Prins saab selle peale väljaku ääres päris kurjaks. Ainsalu löök läheb rikošeti abiga mööda, Levadia viies nurgalöök ei too samuti midagi.
17:38
Konks pani jälle puusse!
17:40
Levadia on hakanud rohkem vasakult äärelt Larsenit otsima. Tema tsenderdust ulatub suunama Musaba, aga see on tõesti ainult suunamine, mitte löök. Nõmm korjab rahulikult palli.
17:41
Levadia kuues nurgalöök 40. minutil Fomba pea peale - Nõmm on olukorrast väljas, aga Fomba lööb üle!
17:44
Vaprus üle päris pika aja mõneks minutiks palliga vastase poole peal, kuni Sild annab äärevahetust üritades valesöödu otse Larseni jalale. Samas paneb ise kohe Levadia vasturünnaku ka kaitses hästi seisma.
17:45
Levadiale 43. minutil nende ja ühtlasi kogu mängu seitsmes nurgalöök. Tuleb Fomba peale, kaitsjad segavad taas piisavalt.
17:46
Levadia kaheksas nurgalöök! Mavretic annab taha posti, Tur suunab sealt palli tagasi ja Musaba pääseb löögile, kuid liiga nõrgalt. Nõmm püüab.
17:47
Kaks lisaminutit avapoolajale. Ühtlasi Levadia üheksas nurgalöök!
17:48
Seekord pääseb Fomba jalaga lööma, tulemus ei muutu - ikka mööda. Villota jääb pikali maha ka, nii et kahele lisaminutile tuleb veel lisa.
17:49
Avapoolaeg läbi! Vaprus hoiab Levadiat taas nullil ning Levadial on ka olnud väga vähe tõeliselt häid võimalusi, seda hoolimata üheksast nurgalöögist.
17:50
Suur küsimärk on teise poolaja eel Magnus Villota kohal, kes oli viimastel minutitel päris hädas. Näis, kas mees tehakse teiseks poolajaks ikkagi mängukõlbulikuks.
18:05
Läks jälle! Vahetusteta. Ka Villota on tagasi.
18:05
Värav  FELIPE FELICIO VIIB LEVADIA JUHTIMA!!! Poolteist minutit läkski vaid aega!
18:06
Veensalult võitluse pealt väga ebaõnnestunud tagasisööt, see jõuab otse Feliciole ja brasiillane lööb ära.
18:11
Vaprus on kaotusseisu jäämise järel natuke rohkem jõude rünnakule viinud, kuid pealelöögini pole veel jõutud. Eks see avab omakorda ka Levadiale võimalusi.
18:12
Felicio pääseb peaga löögile, pall oli siiski pisut liiga kõrge ja nügiti osavalt selga ka. Läks omajagu mööda.
18:13
Felicio mängib teise lainesse Ainsalule, kellel takerdub pall veidi jala alla ja korralikku lööki ei tule. Vaprus otsib kohe pika palliga Vallikut, Fomba on kindel.
Külastaja Asd:
18:15
Palju Yakovlev kaalub, on kellegil aimu? Lihtsalt huvi pärast
18:16
Levadiale 57. minutil teise poolaja esimene ja kogu mängu kümnes nurgalöök. Fomba kerkib võimsalt ja lööb peaga napilt mööda!
18:18
Vaprus kaotab jälle oma poolel väga ohtlikult palli ja Musaba paneb jooksu, kuid võetakse kiirelt kinni.
18:20
Ainsalu leiab väga kavala sööduga Liivaku, kes mängib juba ka Nõmmest mööda, kuid siis läheb pall liiga kaugele! Jätkuolukorras teenib Levadia karistuslöögi, mille Yakovlev tõstab üle kõigi meeste peade otsaauti.
18:21
Sild suunab palli üle otsajoone, VAR kontrollib, ega ta seda äkki käega teinud. Ei teinud. Levadia 11. nurgalöök midagi ei too.
18:24
Vapruse mehed kaotavad JÄLLE oma poole peal palli, Yakovlev annab kohe tuld. Mööda!
18:26
MUSABA PÕRUTAB POSTI!!!
18:28
Ainsalu lööb eemalt, Nõmm tõrjub alt nurgast! Tänase mängu kontekstis väga hea võimalus!
18:28
Vahetus  Levadia teeb 70. minutil esimese vahetuse - Liivak ära, Mark Oliver Roosnupp sisse.
18:29
Musaba saab jälle üritada, aga ikka ei lähe pall väravasse!
18:32
VahetusVahetusVahetus Vaprus teeb 72. minutil kolmikvahetuse - Madissoo, Välja ja Vallik ära, nende asemele Uku Kõrre, Mattias Limberg ja kõigest 15-aastane Marten-Chris Paalberg, kelle jaoks on tegu Premium liiga debüüdiga!

18:34
Kapper ja Roosnupp hüppavad nüüd üsna pahasti peadpidi kokku. Arstid väljakul.
Külastaja Pärnu:
18:35
Käost oleks vaja, kuid kahjuks mees vigastusega kimpus
18:35
Vahetus  Levadia teine vahetus 77. minutil, Musaba asemele tuleb Alexandre Lopes Gomes.
18:38
Kauglöögid täna Levadial ei õnnestu. Mavretic lööb jälle kõrgelt üle.
18:39
Nüüd hakkab meestel vaikselt krampe tulema. Alles oli Heitor hädas, nüüd Felicio.
18:40
Vahetus Vahetus  Felicio mäng saabki läbi, sama lugu Yakovleviga. Robert Kirss ja Nikita Vassiljev 82. minutil nende asemele.
18:41
Parandus ka, Veensalu siiski lahkus ja Välja jätkab Vapruse poolel endiselt.
18:44
Mõned fotod Pärnus, autoriks Katariina Peetson:

18:45
Vassiljev teeb samuti katset otse õhust peale lüüa. Tuleb veidi paremini välja kui mõnelgi kaaslasel täna, aga mööda läheb siiski.
18:46
Vahetus  88. minutil lahkub Henri Välja ka tegelikult ning Robin Limberg tema asemele.
18:48
Hoiatus  Roosnupp teeb 89. minutil Kasele vea ja saab mängu teise kaardi.
18:49
Seitse lisaminutit! Kuniks kell veel käib, on Vaprusel lootust.
18:50
Hoiatus Matthias Limberg niidab Mavretici maha ja saab ka kaardi.
18:53
Värav  90+5. minutil lõpetab Mark Oliver Roosnupp selle mängu ära!
18:54
Ilus kombinatsioon - Roosnupp jätab Kirsile, Kirss annab talle palli tagasi ja Roosnupp vormistab.
18:56
KÕIK! Levadia võidab numbriliselt väikselt ehk 2:0, aga tegelikult kontrolliti suurema osa ajast mängu käiku kindlalt.