13. voor: Kalju - United

Teisipäev, 28. mai 2024

Heiti Heli:
19:53
 Palavad tervitused, head vutisõbrad! Premium liiga 13. voor jätkub Hiiu staadionil, kus Nõmme derbi raames lähevad vastamisi Kalju ja United. Nende meeskondade esimene vastasseis lõppes märtsis väravateta viigiga. Kuidas kulgeb mäng täna, seda saame üheskoos jälgida.
Heiti Heli:
19:58
 Kalju peab täna hakkama saama ilma Pavel Marinita, kes kannab nelja kollase kaardi täitumise tõttu mängukeeldu. Sel hooajal on Marin jaganud viis resultatiivset söötu, mis on oma meeskonna parim näitaja ehk ründefaasis on kadu suur. Marinit asendab siis Nikita Ivanov, Nikita Komissarovi kohal alustab Rommi Siht. United otsib veel parimat võimalikku koosseisu, millega teist võitu püüda ja sellega ühtlasi lõpetada nii enda kui suure rivaali seeria.
Kalju: Henri Perk, Danõl Maštšenko, Roko Vukušic, Maksim Podholjuzin, Aleksandr Nikolajev, Rommi Siht, Reginald, Daniil Tarassenkov, Nikita Ivanov, Alex Matthias Tamm, Promise David.
United: Marko Meerits, Karl Läänelaid, Alexander Kapitan Bergman, Jakob Luka, Samuel Merilai, Oleksandr Musolitin, Kaspar Rõõmussaar, Karl Gustav Kokka, Murad Velijev, Henri Leoke, Mõhhailo Plohhotnjuk.
Heiti Heli:
20:01
 Peakohtunik Tanel Üprus puhus vilet, Nõmme derbi võib alata!
Heiti Heli:
20:01
 Värav VÕRK SAHISEB SEITSMENDAL SEKUNDIL!!!
Heiti Heli:
20:02
 Siht alustas mängu Reginaldile, too jätkas Ivanovile, kes viis söödu kaitseliini taha ja David skooris. Värav otse treeningväljakult!
Heiti Heli:
20:04
 Davidi jaoks oli see selle hooaja 11. tabamus, millega ta jagab väravaküttide edetabeli esikohta Mark Anders Lepikuga.
Külastaja tanel:
20:06
On see Premiumi rekord või, 7 sekundil?
Heiti Heli:
20:06
 Peab uurima. Kui mitte kõige kiirem, siis kiireimate hulka kuulub ikka.
Heiti Heli:
20:07
 Hiiul toimuv derbi on kestnud seitse minutit ja selle ajaga on see olnud kaasahaaravam kui kaks kuud tagasi Sportlandil toimunud mäng.
Heiti Heli:
20:09
 Hoiatus Üheksandal minutil välkus esimest korda kollane kaart, kui Plohhotnjuk tegi vea Nikolajevi vastu.
Heiti Heli:
20:10
 Kiire googeldamine andis kiireima värava vastuseks: 5 sekundit – Jaanis Kriska omavärav (Tallinna FC Levadia – FC Kuressaare, 8:0, 12.09.2009).
Külastaja Mina:
20:11
Kiireim värav kuulub siiski Jaanis Kriskale, kes FC Kuressaare ridades omavärava lõi. Kulus tal 5 sekundit.
Heiti Heli:
20:12
 Ülekandest on kuulda, kuidas Roosad Pantrid tervitavad täna koondisekarjääri lõpetamisest teatanud Konstantin Vassiljevit.
Heiti Heli:
20:13
 Unitedi nurgalöögid on seni olnud päris ohtlikud, kuid Perk suurt tõrjetöö pole pidanud tegema. Üsna võrdne andmine on hetkel.
Heiti Heli:
20:16
 Unitedi karistusalasse saabunud Kalju karistuslöök tekitas külalistele paksu pahandust, kuid läbi häda klaariti pall välja. VAR-i ruumis kontrolliti võimalikku kätt, mida siiski polnud.
Heiti Heli:
20:19
 Söödu saanud David keeras Bergmanist hästi mööda ja lõi peale, ent pall vuhises värava eest läbi. Paistab, et täna võib olla Davidi õhtu.
Heiti Heli:
20:21
 Mitmest mehest palliga läbi murdnud Maštšenko kukkus vastase valduses, kuid Üpruse vile vaikis. Asja asus kontrollima VAR, kes samuti miskit ei tuvastanud.
Külastaja David:
20:22
Promise on läbi aegade üks parimaid ründajaid premium liigas. Oli juba eelmine aasta Esiliiga B eest mängides näha, et see vend hakkab PLis kõiki keerutama.
Heiti Heli:
20:22
 Esiliiga B-s oli ta eelmisel aastal tõesti hea, aga Premium liigas jättis natukene soovida. Sel aastal on David Premium liigas väga hea.
20:24
Tahaks väga näha, kuidas ta mõnes päris liigas hakkama saaks.
Heiti Heli:
20:26
 Hea rünnak Kalju poolt: vasakult äärelt palliga keskele liikunud Ivanov söötis Sihile, kes jättis selle Tarassenkovile, kellelt järgnes tsenderdus, mille Tamm suunas Meeritsa käte vahele.
Heiti Heli:
20:29
 Rõõmussaarele vea teinud Maštšenko pääses kollasest kaardist. United proovib enda mängumootorit käima tõmmata, aga Kalju on seni olnud parem võistkond.
Külastaja a:
20:30
Unitedi treener segab vaatamist päris kõvasti, sest samamoodi riides nagu mängijad, ei kujuta ette kui hull platsil on.
Heiti Heli:
20:31
 Kalju käib Unitedil kõrgelt peal, mistõttu on külalistel raske oma poolel söötu lükata.
Heiti Heli:
20:33
 Bergman pääses nurgalöögist tulnud palli suunama, aga raamile ta pihta ei saanud. Vahepeal on Perk nokamütsi endale pähe saanud.
Heiti Heli:
20:33
 Värav UNITEDI VASTUS 33. MINUTIL!!!
Heiti Heli:
20:34
 Perk pani kehva sööduga Podholjuzini ja Reginaldi surve alla, mille kasutas ära Musolitin, kes röövis palli omale ning toimetas selle võrku.
Külastaja Mina tean:
20:34
Lõpetage see Promise ülehaipimine.Meil lihtsalt kaitsjad pehmedSelle venna oskused ju ainult selleised,et anna ollaSuur mees ei tähensa midagi .Te ei oska kattagi sellist tûûpi.Vaadake kuidad ta peale lööb,lihtsalt lahmib,aga noh vàrav on vàrav.selle tüúbi ei maksa keego kunagi 500000
Heiti Heli:
20:35
 Ai-ai, nüüd on Kaljul kaitses tulekahju. 35. minutil viis Plohhotnjuk mitme vastase vahelt läbisöödu Velijevile, kes tegi karistusalasse jõudes väikese konksu ning lõi peale, aga juhtväravat ei sündinud.
Heiti Heli:
20:37
 Hoiatus 37. minutil tõmbas Siht vasturünnakule suundunud Leokese vikatiga keskringis maha.
Heiti Heli:
20:38
 David läks Ivanovi söödu järel Unitedi karistusalas löögile, aga Meerits tõrjus, misjärel kerkis küljekohtuniku lipp suluseisu märgiks. Natukene jäi arusaamatuks, miks Ivanov ei proovinud ise kõmmutada.
Külastaja Kuldsuud:
20:38
Kiidaks kommentaatoreid, väga muhedad vennad, mõnus kuulata :)
Heiti Heli:
20:42
 Kui ei saa väljakumängijad, siis ehitab väravavaht: Meeritsa pikk sööt lendas Kalju karistusalasse Pergile ning Maštšenko hoidis kerast eemal Leokest.
Heiti Heli:
20:45
 Musolitin proovis karistuslöögist keerutusega Perki üllatada, aga Kalju väravavahil oli kõik kontrolli all.
Heiti Heli:
20:45
 Esimest poolaega mängitakse veel kolm minutit.
Heiti Heli:
20:46
 PENALTI UNITEDILE!!!
Heiti Heli:
20:47
 Ohhohoo, milline lõpp avapoolajale. Plohhotnjuk sai karistusalasse söödu ja temaga madistanud Vukušic tabas palli käega.
Heiti Heli:
20:48
 PERK TÕRJUS!!!!!!!!!!!
Heiti Heli:
20:49
 Võrdlemisi kehv penalti ukrainlase poolt, kes eeldatavasti läks otsima vasakut nurka, aga löök läks üsna keskele ja Perk sai käe vahele.
Heiti Heli:
20:50
 Üprus vilistas avapoolaja lõppenuks. Derbi, mis väärib oma nime. David viis Kalju kiirelt ette, aga ühel hetkel tekkis Kalju mängus lagunemine, mille United ära kasutas ja viigistas. Kolmveerandtunni lõpus oli Musolitinil kasutada penalti, aga Perk oli tolles olukorras parem.
Külastaja asd:
20:50
Palju neid käaega mängimis penalteid see hooaeg liigas juba on ? iga mäng vähemalt üks, jube kergelt annavad ka neid
Heiti Heli:
21:03
 Algas teine poolaeg!
Külastaja Mkm:
21:05
Promise ma hindaks u samal tasemel meheks kui Sapi, liiga hea eesti liiga jaoks, aga mujal on vaja ikka kõvasti juurde panna
21:05
Samuti ei kujuta ette mis kalju tabeliseisule tähendaks kui kaotataks promise ja tamme mõlemad, kõik on justkui ideaalne selliseks hästi indiviuaalset võitlust täis stiiliks kus kaks jõulist individuaalset ründajat tassivad otsustava jõuga
Heiti Heli:
21:06
 Kaljul oli juba varakult kasutada vasakult äärelt karistuslöök. Meerits klaaris sealt tulnud tsenderduse rusikatega oma valdusest välja.
Heiti Heli:
21:07
 Ivanov purjetas Unitedi karistusalasse ning söötis penaltipunktile jõudnud Sihile, kes lõi esimese puutega peale, aga Bergman jäi ette.
Külastaja tere:
21:09
kaua Õunapuu väljas on?
Heiti Heli:
21:09
 11. aprillil teatati, et kaks kuud on väljas.
Heiti Heli:
21:10
 Andrejev pole Üpruse partiiga absoluutselt rahul. Ivanovi vastu tehti karistusala taga võrdlemisi selge viga, aga kohtuniku vile vaikis.
Külastaja A:
21:12
See mäng läheb totaalselt käest ära, sest kohtunik lihtsalt laseb retsida.
Heiti Heli:
21:13
 Merilai ja Luka tegid otsajoone juures haiget Davidile, mistõttu vajas kanadalane väikest tohterdamispausi.
Heiti Heli:
21:14
 Ivanovil on 56. minutil kramp jalas. Päris varakult.
Heiti Heli:
21:15
 Vahetus Komissarov saabub 57. minutil Ivanovi asemele.
21:15
Aga eesti koondise mure seisneb samuti selles, et 60min ja toss otsas, veidi murettekitav
21:16
Õunapuu tagasi jõuab juunis, siis ehk united ka convertib mängupilti punktideks
Heiti Heli:
21:18
 Minutike põnevust: Unitedi nurgalöögi ajal ja sellele järgnenud olukorras kukkusid Kalju karistusalas külalismeeskonna mängijad, kuid Üprus lasi mängul jätkuda, palli püüdnud Perk proovis algatada vasturünnakut, aga see jäi keskväljal toppama.
Heiti Heli:
21:18
 Vahetus Vahetus Demidov ja Vain 60. minutil sisse, Leoke ja Kokka puhkama.
21:22
Kalju januneb tiitli järele, ei lasta Tamme ega Davidit enne hooaja lõppu kuhugi. See hooaeg on võimalus, ainult Levadia on tõsine konkurent.
Heiti Heli:
21:22
 Demidov otsis läbisööduga Vainu, aga Perk oli jaol. Minut hiljem andis David karistusala tagant kuuma, aga vastase rikošetist läks pall üle otsajoone. Hiiu staadionil on praegu mõnus andmine.
Külastaja Mõtiskleja:
21:23
Kas see on kokkusattumus, et mõlemad kommentaatorid samamoodi riides? :D
Heiti Heli:
21:23
 64. minutil löödi pall Unitedi karistusalast välja ning selle taga olnud Siht pani vastu kuuli, mis vuhises üle lati. VAR-i ruumis kontrollitakse võimalikku viga.
Heiti Heli:
21:24
 Kontrolli käigus selgus, et kõik oli määrustepärane.
Külastaja graf1x:
21:25
kunsta peal mängida? pole muruväljakut võtta kuskil?
Heiti Heli:
21:25
 Praegune Hiiu staadioni kunstmuru on parem kui enamik muruväljakuid. Kui saaks vaid seda kasta, siis oleks ideaalne.
Külastaja R:
21:26
Nõmme Kalju on mingi 4 aastat igatsenud, et saaks koduväljakule lõpuks tagasi, ja siin mingid vennad jauravad, et mingu TNTK-le mängima jälle vä? :D
Heiti Heli:
21:29
 David hoidis Lukat kehaga pallist eemal, kanadalane keeras ümber ja hakkas värava suunas liikuma, misjärel slovakk ta kukutas. Üprus vilistas vea, aga jättis kollase kaardi taskusse.
Heiti Heli:
21:30
 Komissarov keerutas tollest karistuslöögist, aga tabas küljevõrku.
21:30
Ei tea kas Tallinnas üldse on paremat staadionit kui Hiiu, kui A Le Coq välja arvata?
Heiti Heli:
21:32
 Hoiatus 73. minutil välkus Merilai suunas kollane kaart, kui ta paremal äärel Tarassenkovi maha murdis. Komissarov tsenderdas karistuslöögist, aga ohtlikuks see ei kujunenud. Minutike hiljem pääses Vain vasturünnakule, aga Nikolajev pareeris tema löögi. Hoiatus Velijev sai 74. minutil kollase.
Heiti Heli:
21:33
 Kalju krutib tempot ja pinget, aga United püsib hästi mängus.
Külastaja Trk:
21:34
Päris nadi partii kohtunikult, aga Üprus paraku polegi Premium liiga tase. Endise Unitedi treenerina veelgi kummalisem teda seda mängu vilistamas näha.
Külastaja raimps:
21:37
kas teie arust on ka united parem kui mullu harju laagri?
Heiti Heli:
21:37
 Komissarov sai palliga Unitedi värava suunas joosta, aga Demidov jõudis kaitsetööd tegema.
21:39
Natukene parem kui harju ehk, kindlasti huvitavam, hindan mõlemat projekti väga (olles saanud aidata kunagi ka harju projekti) kuid isiklikult meeldib unitedi jonnakas oma stiil rohkem, aga tõesti sarnased
Heiti Heli:
21:39
 David pääses tsenderdust peaga suunama, aga pall läks postist mööda. Vahetus Vahetus 81. minutil topeltvahetus Kaljult: Orlov ja Paur mängu, Tarassenkov ja Siht puhkama.
21:41
Usun et meie premium liiga on valmis ka 12 satsiks, mitte et ma väidan et peaks, sest just see, et meistriliiga alumine pool ja esiliiga esimesed, on kindlasti tervitatav ja annab liigaastmele ka rohkem tähendust
Heiti Heli:
21:42
 David purjetas hästi vastase valdusesse, kuid Läänelaid jõudis viimasel hetkel kaitsma.
21:42
Sest hetkel pigem tundub liiga võrdsustumine selle arvelt, et esimene pool tabelit mandub ja tagumine jõuab järgi, aga eks tippu jõudmine olegi keerulisem kui tipus püsimine ja eks ta üks protsess ole
Heiti Heli:
21:42
 Vahetus United vahetab 84. minutil: Velijevit asendab Hint.
Heiti Heli:
21:46
 KUIDAS NII, DAVID?????????????????????? NII LIHTNE EKSIMUS TÕMBAS TEMA TURUVÄÄRTUSE ALLA!!!
Heiti Heli:
21:46
 JA LATT TEISES VÄLJAKUPOOLES!!!
Heiti Heli:
21:47
 Mis siin toimub? Bergman kinkis palli Davidile, kes sai Meeritsaga silmitsi minna, aga kanadalane lõi väravast mööda. Minut hiljem viis Hint palli Vainule, kes tulistas selle latti.
Heiti Heli:
21:48
 Vahetus United tõi 90. minutil Plohhotnjuki asemele Kalmõkovi.
Külastaja Emakeel:
21:49
"omasi" ja "nurkasi" ei ole normaalne eesti keel. On "omi" ja "nurki" või "omasid" ja "nurkasid".
21:49
Kas väga paks kummikiht ei takista palli veeremist? Kohati nagu lompi jääb pall kinni.