Päris viisakas koosseis. Kas meil neljane kaitseliin lõpuks?
 Tere! Näeb sedamoodi välja küll. Paskotši ilmselt paremkaitses, Miller ja Saarma äärepoolkaitses, Ainsalu ja Shein keskväljal ning Anier ja Tamm ees.
18:09
Ja kas tõesti... Mitte ühtegi praegust Flora mängijat algkoosseisus? :O
Siim Pulst:
18:11
Ei ole jah. Aga kui juba niiviisi küsida, siis endiseid Flora mängijaid on algkoosseisus koguni kaheksa.
Külastaja he:
18:15
Anier, Tamm ja Saarma kombos on vähemalt kolm väravat peidus.
Külastaja Lohv:
18:19
Loodan, et Hein ja Shein hakkavad omavahel palju söötma. Siis on tore kommentaatoreid kuulata.
18:19
Mingi viga on, et see kirjutamise aken on selle live akna sees ja siia kirjutamiseks tuleb live'i kõige alla kerida.
Siim Pulst:
18:19
 Hetkel kahjuks tõesti on mingi tehniline probleem sellega. Uurime.
Külastaja jäpe :
18:20
Väga huvitav koosseis tõesti, loodetavasti Kristal saab ka platsile. Väga loodaks võitu ja seda et ei mängita kaitsest lähtuvalt.
Külastaja skeptik:
18:20
Kas Eesti on üldse kunagi mõnes mängus ka 4-3-3 formatsooni proovinud või ei?
Siim Pulst:
18:22
Formatsioonid on ses suhtes veidrad asjad, et mõtle üks meie kahest keskväljamehest natuke ründavamaks kui teine (number kaheksaks) ja üks ründaja natuke kaitsvamaks kui teine (number kümneks) ja ongi põhimõtteliselt 4-3-3. Reaalses maailmas ei saaks me aga kolme peaasjalikult ründamisega tegelevat mängijat endale lubada.
Külastaja Hmm:
18:22
Kas Eesti mängib 4-2-3-1 ??
Siim Pulst:
18:22
 Eeldaks küll, et Tamm on pisut allpool kui Anier.
Külastaja Njaa:
18:23
Kuhu üldse Sinyavsky kadus? Algses koondise nimekirjas oli kuid koondisega ei liitunud? Kas mul mõni uudis vahele jäänud?
Külastaja live:
18:23
Kas peale etv2 on veel mõni koht kust seda vaadata?
Siim Pulst:
18:23
 ERR-i spordiportaalist näeb ka.
Külastaja Tere:
18:24
Läti Leedu mängisid meil Eestis ja sellest ei suudetud pilti toota?
Siim Pulst:
18:24
 Läti ja Leedu mängisid Riias, Leedu võitis 2:0.
18:24
Siim kuna saab lugeda naiste eurost kus valgevene saab 3:0 loobumisvõite ja miks ja kas nad lähevad nii lõpuks turniirile?
18:27
Kas järgmine mäng toimub meil Tallinnas Leeduga ,kui peaksime võitma?
Siim Pulst:
18:30
Minu arusaamise järgi mängime me Tallinnas Lätiga vastamisi sattudes, Leeduga aga võõrsil. Eks õhtu jooksul selgub täpsemalt.
18:30
Soomest veel sain aru kuidagi. Aga mida teevad Fäärid Balti karikas?
Marko Susi:
18:33
Tere õhtust ka minu poolt, kallid vutisõbrad! Ilm A. Le Coq Arena pressitribüünil (mõistagi ka väljakul) on ilus. Loodame, et ka mäng on sama ilus.
Marko Susi:
18:33
Eesti U21 koondis, kes oli üleeile oma Balti turniiri poolfinaalis 1:0 parem Soomest, on tribüünil, et toetada A-koondist.
18:35
Tänasele mängule on oodata veidi üle 3000 pealtvaataja.
Marko Susi:
18:36
Balti turniiril on vahel nii, et osaleb üks koondis väljaspoolt Baltikumi. Sel korral osaleb lihtsalt Fääri saared. Täpset loogikat seal taga öelda ei oska.
18:37
Seda on küll vähe
Külastaja asd:
18:38
Kas Balti turniiridel hakkabki nüüd igakord olema mingi külalisvõistkond?
Marko Susi:
18:38
Ei tea, aga oleks lahe küll, kui koondiseid oleks rohkem.
18:39
Aga küsimus seoses naiste euorga? Kuna saab lugeda valgevene marsist turniirile läbi loobumisvõitude?
Marko Susi:
18:39
Kahjuks ei oska ka sellele küsimusele vastata. Loodame, et millalgi saab.
18:40
Koondiseid rohkem? Kes on BALTI turniiriiks sobivad koondised peale nende nelja ja soome?
Marko Susi:
18:40
Pidasin silmas seda, et neli koondist on minu silmis parem kui kolm.
Külastaja Reff:
18:44
Fääridel elab 13,000 vähem inimest kui Mustamäel, kõik alla võidu on lubamatu, ükskõik kui vähe aega on olnud ettevalmistumiseks. Larsen algkooseisus, äge, edu!
18:46
Samas kolmekesi kodus võõrsil mängud oleks ka lahedad. Näeks kõik oma koondiseid kodus jne ja koondised neli mängu igaüks. Suurturniiridele meil nkn asja pole
18:46
Leedu on seni ainus, kes on keeldunud valgevene naiste koondisega mängimast. Island, Holland, Tšehhi, Küpros ja Gruusia on leidnud, et naaberriigile kallaletungis osalemine pole midagi nii hullu, mida ei võiks väikse jalgpallimänguga tähistada.
Marko Susi:
18:48
Avavileni on jäänud veidi rohkem kui 10 minutit. Korralikult kastetud muru ootab peategelasi.
Marko Susi:
18:49
Teadustaja luges ette koosseise. Eesti peatreeneri Jürgen Henni väljahõikamise järel kõlas tribüünilt korralik aplaus! Samas kui enne anti Thomas Häberlile hõbemünt, siis osa fännidest tervitasid endist lootsi vilekooriga.
18:50
@Reff. Eesti võib San Marionole ka kaotada, vabandused leitakse ikka ja vastutuse kõige kõrgem latt on peatreener.
Külastaja Juhan :
18:51
Markus Jürgenson nüüd ETV jaoks jalkpalli ekspert. Huvitav kas see oli peidetud keeleline huumor
Marko Susi:
18:52
Enne veel, kui läheb mänguks, vaadake üle, mida ootavad fännid Jürgen Hennilt.

Marko Susi:
18:54
Tõnis Mägi "Koit" on kõlanud!
Marko Susi:
18:54
Eesti fännisektor skandeerib Henni nime!
Marko Susi:
18:54
Meeskonnad liiguvad väljakule! Kohe-kohe algab aasta esimene kodumäng.
Marko Susi:
18:59
Hümnid lauldud, oleme valmis!
Marko Susi:
19:00
Midagi pole öelda: staadionil valitsev õhkkond ja kõik see, mis selle mänguga kaasas käib, tekitab elevust. Jubedalt tahaks, et Henn on peatreenerina edukas!
Marko Susi:
19:02
Mäng algas!
Marko Susi:
19:03
Fäärid ründavad mööda vasakut äärt. Pall jõuab ka karistusalasse, aga Kuusk klaarib küljeaudiks.
Marko Susi:
19:03
Sörensen paneb teisel minutil pika audi kasti, aga Paskotši on peaga kõige kõrgemal.
Külastaja Nunes:
19:04
Kui siit ka võitu ei tule siis võib poe kinni panna
Marko Susi:
19:04
Eesti alustab rünnakut püstsööduga Anierile, aga patsiga ründaja on suluseisus.
Marko Susi:
19:05
Miller pikendab Heina pikka palli Anierile, kes hoiab selle väljakul, aga annab siis valesöödu.
Marko Susi:
19:06
Kuna Leedu võitis teise poolfinaali 2:0, siis kui Eesti täna võidab, toimub teisipäevane finaal Leedus.
19:07
Mets söödab keskväljale Anierile, kes söödab kohe tagasi, aga eestlased kaotavad palli. Algus on olnud rabe, aga see on ka igati arusaadav.
Marko Susi:
19:08
Knudsen tõuseb keskväljalt trahvikasti otsa, kust otsib söötu kasti, aga eksib.
19:08
Kas Fääri meeste hulgas on amatööre ka?
Marko Susi:
19:08
Hein otsib taas Anieri, ründaja on jälle sulus.
Laura Jaansen:
19:09
Tere minu poolt ka!
Pigem ei usu, et nende koosseisus amatööre on.

Marko Susi:
19:10
Eesti hoiab pikalt palli ja paneb seejärel pika palli ette, aga omad selleni ei jõua. Tamm kukub ka, aga kohtunik Valikonis näitab, et Kalju ründaja tõuseks püsti.
Marko Susi:
19:11
Eesti teenib 9. minutil esimese korneri, kui Anieri tsenderdus lendab kaitsja jalast välja.
Marko Susi:
19:11
 Saarma läheb nurgalööki andma ...
Marko Susi:
19:11
... Paneb hea palli esimesse tsooni, aga kaitsjad klaarivad.
19:12
Marko Susi:
19:13
Eesti lükkab söötu, aga seni pole teravust tekitanud. Keskväljapaar Ainsalu-Shein on asetatud nii, et esimesena mainitu on madalamal, teine kõrgemal. Senise pildi pealt tahaks, et keskel oleks üks mees veel, sest Fääridel on seal ülekaal, mistap Eesti saab ainult äärtest tõusta.
Marko Susi:
19:14
Ja teravusejutu jätkuks: 12. minutil tsenderdavad eestlased paremalt äärelt keskele, kus kaitsjad on küll esimesena kohal, aga jätkuolukorrast pääseb löögile Shein. Hollandi esiliigas palliva mehe ülepuusaüritus on parajalt tugev, aga lendab küljevõrku.
Marko Susi:
19:15
13. minut: Saarma murrab paremal äärel vastasest mööda ja annab madala tsenderduse värava ette, millest tuleb Eesti teine korner.
Marko Susi:
19:15
EESTI TAAS OHTLIK: Saarma nurgalöök jääb ohtlikult karistusalasse püsima, misjärel proovib kasti otsast Miller, aga üritus lendab selgelt üle.
Marko Susi:
19:17
AINSALU ESIMENE KOONDISEVÄRAV ON LÄHEDAL: Levadia poolkaitsja keerutab 15. minutil parema ristnurga suunas, aga napilt mööda.
Marko Susi:
19:17
Minut hiljem löövad külalised, aga Hein püüab keskele läinud ürituse kindlalt.
Marko Susi:
19:18
Ja siis pool minutit hiljem proovivad uuesti eestlased, aga rünnak jookseb vastase trahvikasti otsas pisut kokku.
Marko Susi:
19:19
Eesti ründab pikalt. Shein mängib vastase kolmandikul Fääride mehest mööda ja söödab paremale äärele Paskotšile, kelle tsenderdus lendab kõigist üle.
Marko Susi:
19:20
Edmundsson peab tulema platsi kõrvale, sest ta pöial on verine.
Marko Susi:
19:21
Samal ajal oli Fääridel küljeaut, mida oli raske lahti mängida, sest eestlaste press oli tugev. Esimese ja teise katse järel teeniti uued küljeaudid, kolmanda järel saadi pall ilusti mängu.
Marko Susi:
19:23
Kuusk otsis eest pika palliga Saarmat. Sööt oli väga hea, aga viimasel hetkel jõudis pallini Fääride väravavaht Reynatröd, kes klaaris küljeauti.
Marko Susi:
19:24
Paskotši leiab madala sööduga karistusalast Saarma, kes lööb esimesega, aga ebaõnnestub. Tore näha, et Eesti ründab.
Marko Susi:
19:25
Värav FÄÄRI SAARED LÄHEVAD JUHTIMA ...
Marko Susi:
19:27
Sörensen tsenderdab vasakult äärelt värava ette. Edmundssoni katnud Mets lasi palli üle enda pea, mistõttu pääses Larseni poolt maha magatud Kundsen värava eest vabalt lööma - fäärlane paigutas palli peaga sisuliselt tühja väravasse ... 24. minut, 0:1.
19:27
magama ära
19:27
johhaidii
Marko Susi:
19:28
Knudseni jaoks oli see esimene värav A-koondises. Täna on tal 14. kohtumine.
19:28
19:28
Kõik on ok. Toimub põlvkondade vahetus, progress ja muu filosoofia.
Marko Susi:
19:29
Fäärid ründavad taas. Knudsen tsenderdab paremalt äärelt, aga Edmundsson ei suuda palli värava poole suunata.
Külastaja õuna endel:
19:29
larseni esimesed triibulised
Marko Susi:
19:30
Ja tulevad jälle: sel korral püüab tsenderduse Hein.
19:32
Paistab, et Eestil pole suluseisureegliga parimad suhted - nüüd startis lihtsas olukorras valelt poolt kaitsjaid Miller.
Marko Susi:
19:33
Shein võtab Knudseni maha. Fäärid mängivad karistuslöögi kiirelt lahti ja kaotavad sama kiirelt ka palli.
19:33
Šveits lõi 20. minutil ära. Fääride vastu peeti juba 4 min rohkem vastu. Väiksed edusammud!
19:36
0:2 ON LÄHEDAL, AGA METS PÄÄSTAB! Olsen pääseb Heinaga silmitsi ja mängib temast mööda, aga Mets tuleb tagant ja päästab olukorra.
Marko Susi:
19:36
Järgnenud nurgalöök on Heina jagu.
19:36
Ootame võitu, mitte midagi vähemat. Kui isegi Fääre ei võida siis mida veel.
Marko Susi:
19:36
Kuusk ja Edmundsson põrkavad peadpidi kokku, mõlemad mehed jäävad murule.
Marko Susi:
19:38
Edmundsson sai juba ammu püsti, nüüd liigub ka Kuusk platsi äärde.
Marko Susi:
19:39
Mäng jätkub, mõlemad mehed platsil tagasi.
Külastaja Martin:
19:40
Kas täna 5 või 7 vahetust?
Marko Susi:
19:40
Täna on lubatud kuus vahetust, kui info vastab tõele.
19:40
Eesti venitab aega et riietusruumi saada fääride vastu? Hea et 0-2 pole
Külastaja zer:
19:40
Tundub, et Eesti mängijatel on puhtalt juba võhmaga probleeme ega jaksata lihtsalt tööd teha.
19:40
Kas Henn on sildtreener?
19:40
Marko Susi:
19:41
Olgem ausad, praegu ei maksa liiga kritiseeriv ka olla. Ilmselge, et kahe päevaga koondist järsku mängima ei pane, seega tasub olla kannatlik. Küll see mängupilt ka paraneb.
Marko Susi:
19:41
Saarma tsenderdab, kaitsja on ees. Jätkupalli lööb Tamm, aga mööda. Mees ise ootab kornerit, aga kohtunik ei anna.
Marko Susi:
19:43
Fännid skandeerivad seepeale Kaimar Saagi nime! Seda sellepärast, et Saag oli see mees, kes lõi 2012. aasta EM-valikturniiril Fääride vastu siin samal staadionil hilise viigivärava, millele järgnes mõni minut hiljem Raio Piiroja võiduvärav.
Marko Susi:
19:43
Veidi aega tagasi lõi kasti otsast pisut üle Paskotši, nüüd lööb Shein sarnasest kohast väravavahile sülle.
19:43
Aga tegelikult tõesti, kas ei oleks võimalik balti karikat suuremaks teha? Miks ei võiks siin osaleda ka Soome ja pakkuda võimalust Taanile, Rootsile, Poolale kasutada oma B tiime
19:43
lõpetage jama, uus treener, aga lilander endiselt varus
Külastaja The :
19:44
Ainult pikka palli, esimene puude vajab kõvasti tööd, kuid edu… tuleme veel tagasi
Marko Susi:
19:45
Värav TAMM LÖÖB MINUTIL VIIGIVÄRAVA JA STAADION HULLUB!
Marko Susi:
19:46
Saarma leiab liini vahelt perfektse sööduga Tamme, kelle esimene puude on kehv, aga lõpetus oivaline - mees tõstab palli üle kindamehe ja ilusti võrku. 44. minut, seis 1:1.
Marko Susi:
19:47
Avapoolajale on lisatud 2 minutit.
19:47
Balti karikat võiks kõigile Euroopa riikidele alustuseks pakkuda. 6-8 neljast alagruppi saab alagruppidega turniiri teha
Marko Susi:
19:48
Saarma lennutab karistuslöögi kasti, kust pärast kaitsja puudet lööb Mets, aga fäärlased ees. Jätkuolukorras proovib keskkaitsja uuesti, sel korral oma nõrgema ehk parema jalaga, aga üritus vuhiseb üle.
Külastaja Tarmo:
19:48
Tamme esimene puude oli just hea ju
Marko Susi:
19:48
Tamme esimene puude jäi natukene liiga ette - oleks vastas olnud tipptasemel väravavaht või kiiremad kaitsjad, jõudnuksid nad pallini enne teda.
Marko Susi:
19:50
Avapoolaeg lõppenud, seis 1:1. Eesti oli ründavam pool, aga skoori avasid fäärlased, kui Knudsen toksas Sörenseni tsenderduse värava eest võrku. Poolaja hilises faasis säras Tamm, kui tõstis palli oivaliselt üle väravavahi.
Külastaja ,:
19:50
Olgu Tamm tänatud. Fääridele kaotada on piinlikum kui ükskõik mis 0:10 Belgialt, Poolalt või Šveitsilt (kehtib ka selle 2011 valiksarjakaotuse kohta)
19:51
Tribüünilt tundus küll, et puude oleks võinud olla kõvasti parem. Aga noh, selle mängu kontekstis piisavalt hea, et skoorida.
19:57
Käit sai aasta alguses vigastada ning jõudis vahepeal väljakule tagasi, aga tagasitulek oli kiirustatud, mistap läks taas katki.
Külastaja Otse:
20:00
Käit ja Suur Tamm on puudu, siis võiks juba mängida nii mõnegi riigiga.
20:00
Meie noor koondislane ajab väga tarka ja täiskasvanulikku juttu. Samas vaatan kuulen mida teevad meie “suunamudijad”, üksteise klatš janaiste kisma omavahel, siis ikka mõtlen see määrab palju kas kasvad igavuses ja internetis ilma midagi oskamata reaalselt kui internet kaoks või kasvad ja veedad aega päris inimestega
20:04
Kui muidu on kõik endine, siis Kuusel on küünarnukk kinni seotud.
Marko Susi:
20:05
Ja ka vihm jäi järele - tundub, et Pohlak tellis väljakukastmise sel korral kõrgemalt poolt.
Marko Susi:
20:05
Teine poolaeg käib!
Marko Susi:
20:05
Vahetus Fäärid tegid vaheajal ühe vahetuse: Edmundsson välja, Olsen sisse.
Marko Susi:
20:06
Ilmateate rubriigi jätkuks: sadu ikkagi päris seisma ei jäänud, lihtsalt padukat ei tule enam.
Marko Susi:
20:08
Teine poolaeg on alanud rahulikult. Esimese nelja minutiga pole kumbki pool löögile pääsenud.
Marko Susi:
20:09
Värav 4 JA POOL MINUTIT TEIST POOLAEG MÄNGITUD, ANIER VIIB EESTI JUHTIMA!!!
Marko Susi:
20:10
Ainsalu tsenderdas vasakult äärelt tagumisse posti, kust Tamm tõi palli peaga keskele. Sealt toksas Anier palli võrku! Tammel täna värav ja väravasööt - pole paha.
Külastaja Fänn:
20:10
Go ANIER!!!!!
20:10
Uskumatu Anier 95 mängu juba. Paistab tulevane rekordimees vist??
Marko Susi:
20:11
Anieri jaoks oli see tema koondisekarjääri 23. värav. Söödu andnud Tammel on tabamusi kirjas 2.
Marko Susi:
20:12
UUHHH, MIDA TEEB LARSEN?! Levadia äärekaitsja mängib efektselt ja efektiivselt vasakul äärel vastasest mööda ning söödab keskele, aga sealt ei tule jätku. Lahe näha, et Larseni jaoks pole vahet, kas koondis või Premium liiga - vastaseid võtab ta ikka ette.
Marko Susi:
20:14
Sörensen tsenderdab. Knudseni ja Larseni õhuvõitluse võidab sel korral eestlane, misjärel korjab Hein lahtise palli üles.
Marko Susi:
20:14
Saarma söödab teisele äärele Millerile, kes võtab vastased ette ja teenib nurgalöögi.
Marko Susi:
20:16
Saarma tsenderdab, Reynatröd klaarib rusikatega trahvikasti otsa. Sealt lööb imelikust asendist Miller, kelle üritus pole esmapilgul ohtlik, aga langeb ikkagi latti ja sealt edasi värava taha.
Külastaja Realist:
20:19
Loodetavasti Eesti lööb veel mõne värava tänases kohtumises.
Marko Susi:
20:21
Vahetus Vahetus Fäärid teevad kaks vahetust: välja Knudsen ja Meinhard Olsen, sisse Justinussen ja Petersen
Marko Susi:
20:22
Tänasel mängul on pealtvaatajaid 3919.
Marko Susi:
20:23
Miller jättis vasakul äärel Sheinile, kes tõusis kasti poole ja otsis siis kastist Anieri, aga sööt jäi nõrgaks. Tõele au andes oli sööt raske kah.
Marko Susi:
20:26
Fäärid on 65. minutil esimest korda teisel poolajal ohtlikud, aga Hein saab kasti tulnud tsenderdusele näpud vahele ning jätkuolukorras teele pandud löök takerdub kaitsjates.
Marko Susi:
20:26
Fäärid teenivad korneri.
Marko Susi:
20:27
Justinussen mängib korneri lühidalt lahti ning sööt hiljem tsenderdab, aga vastu Milleri pead. Eestlane jääb murule.
Marko Susi:
20:27
Tartlane vajab natukene aega, et toibuda, ja tõuseb seejärel püsti.
Marko Susi:
20:29
FÄÄRIDE VIIK ON 68. MINUTIL LÄHEDAL! Nurgalöögist tulnud tsenderdus lendab tagumisse tsooni, kust mõni päev tagasi Frank Liivakuga kohvitanud Radosavlevic lööb küljevõrku.
Külastaja Tom:
20:29
Kas see taanlane on vahepeal eesti keele suhu saanud?
Marko Susi:
20:29
Ei.
Külastaja kx:
20:30
kui normaalaeg viigis siis kohe penaltid v ?
Marko Susi:
20:30
Jah, sul on õigus.
Marko Susi:
20:32
Vahetus Vahetus Vahetus Eesti teeb 72. minutil kolmikvahetuse: lahkuvad Saarma, Anier ja Tamm, nende asemele Tur, Sorga ja Lepik. Praegusel ajal Levadias äärekaitsjana tegutsev Tur võtab sisse oma vana positsiooni ehk läheb ääreründaja kohale.