Pühapäev, 9. juuni 2024

Siim Pulst:
16:48
Tere päevast! Eestil on harukordne võimalus haarata lähipäevil enda valdusse Balti turniiri karikas nii meeste kui ka vanima noorteklassi konkurentsis. Lisaks on naiste Balti karikas hetkel samuti Eesti valduses.
Siim Pulst:
16:50
Eesti U21 koondis jahib kümnendal selle vanuseklassi Balti turniiril oma teist võitjakarikat. Viimati triumfeeriti kümme aastat tagasi. Läti U21 koondiste arvel on varasemast kolm Balti turniiri võitu.
Siim Pulst:
16:51
Poolfinaalis oli Eesti Tanel Tammiku väravast 1:0 üle Soomest. Läti vajas Leedu alistamiseks 1:1 viigi järel penaltiseeriat. Tänases pronksimängus võitis Soome Leedut 2:0.
Siim Pulst:
16:53
Kui välja arvata A-koondise juurde lahkunud Patrik Kristali asendamine Aleksandr Švedovskiga, kes sekkus Kristali asemele vahetusest ka poolfinaalis, siis usaldab peatreener Sander Post täna väljakule täpselt sama algkoosseisu nagu kolm päeva varem Soome vastu.
Siim Pulst:
16:55
Kihlveokontorid hindavad Lätit täna õhkõrnaks soosikuks. Näis, kuidas nad Kuressaare tuulega toime tulevad, sooja on täna Kuressaare linnastaadionil vaid 15 kraadi.
Siim Pulst:
17:01
Tanel Üprus andis avavile ja Eesti pani palli mängu!
Siim Pulst:
17:03
Värav  57 sekundit ja Läti läheb ette!
Siim Pulst:
17:04
 Pikk aut tuli kastist välja ja Kaspars Anmanis virutas ligi 30 meetri pealt tugeva löögi, mis leidis tee mängijate vahelt läbi ja tagumise posti kõrvale.
Siim Pulst:
17:05
Värav  4. minutil 0:2 ...
Siim Pulst:
17:07
Glebs Patika pääses Tammikuga duellis löögile ning lajatas vasaku jalaga posti kõrvale.
Külastaja Heiko:
17:07
POHLAK palun mine ära pensionile ja jäta Eesti jalgpall...vöta vöi köik ordenid ja medalid aga mine ära
Siim Pulst:
17:08
Hoiatus  Vaher kukutas 6. minutil kasti suunas liikuva ründaja.
Siim Pulst:
17:09
 Eesti müür sai Roberts Melkisi karistuslöögi blokeerimisega hakkama.
Siim Pulst:
17:09
 Eesti nõelas esmakordselt 8. minutil, kui Jepihhini kiirus tekitas võimaluse ja Šapovalov vajutas ühe puutega peale, aga väravavaht tõrjus esimese posti kõrvalt üle otsajoone.
Siim Pulst:
17:10
 Nurgalöögi järgses olukorras proovis Jepihhin kaugelt õnne, aga ei valmistanud Läti väravavahile probleeme.
Siim Pulst:
17:10
Värav  9. minutil 1:2! ŠAPOVALOV!
Siim Pulst:
17:11
Eesti tipuründaja tegi väravavahile kõrget survet, too tõmbas palli õnnetult ise Eesti ründajale ette ja nii jäi Šapovalovil üle pall vaid tühja võrku toimetada.
Siim Pulst:
17:17
Ilm on peaaegu sama heitlik kui senine mäng. Tugev tuul peaks pigem Lätit soosima, sest nemad võitsid loosimise ja valisid poole.
Külastaja lhv:
17:18
Kure staadionil ei tohiks kunagi ühtegi tähtsat mängu seal on koguaeg tugev tuul ja nüüd eriti pekkis
Siim Pulst:
17:20
Melkis pääses kastijoonelt löögile, aga saatis palli paari meetri jagu väravast mööda.
Siim Pulst:
17:23
 Palju praaki meie meestelt, sealhulgas Kivilalt, kes on varaste väravate järel natuke liimist lahti.
Külastaja S:
17:23
Teeväli ja co ei saa ikka midagi aru. Poolajal ootan mitut vahetust
Siim Pulst:
17:24
 Lätilt kaks nurgalööki järjest. Kummastki pealelöögile ei jõutud.
Siim Pulst:
17:27
Läti ründaja oli Tammiku pealt jooksu pääsemas, aga Eesti kapten jõudis tagasi ja klaaris olukorra. Üldiselt on mängupilt Läti avaminutite initsiatiivi järel küllaltki võrdseks muutunud.
Siim Pulst:
17:29
Šapovalov proovis 27. minuti karistuslöögi järel kastijoonelt käärlööki! Midagi ohtlikku sealt siiski ei tulnud.
Siim Pulst:
17:33
 Švedovski võitis Eestile teise nurgalöögi. Ise saatis selle ka teele, aga tuul keerutas palli kastist välja.
Siim Pulst:
17:37
 Mida aeg edasi, seda rohkem vajub mäng Läti väljakupoolele. Väljamängitud väravavõimalusi siiski veel olnud ei ole.
17:44
 Šapovalov võitis 42. minutil lubavast kohast karistuslöögi. Švedovski tsenderdus klaariti lätlaste poolt.
Siim Pulst:
17:45
 PENALTI! ŠAPOVALOV kukkus ja Üprus vilistas!
Siim Pulst:
17:45
 Teeväli palli taha ...
Siim Pulst:
17:46
Värav Pall ühele ja väravavaht teisele poole! 2:2!!
17:47
Miks kommentaatorid ütlevad, et pehme penalti? Puhtalt ju astus jala peale
Siim Pulst:
17:48
Poolaeg läbi! 2:2! Šokkalguse järel liikus poolaeg Eesti jaoks pidevalt ülesmäge ning Šapovalovi väledad jalad olid need, mis meid lõpuks mõlema väravani aitasid.
Siim Pulst:
18:02
 Teine poolaeg läks!
Siim Pulst:
18:05
 Rašcevskis vajutas 15 meetrilt löögile. Õnneks mõni meeter üle.
18:05
Millal viimati Eesti võitis Balti Cup-i?
Siim Pulst:
18:06
U21 võitis esimest ja viimast korda Balti turniiri 2014. aastal.
Külastaja Ftk:
18:07
Pohlak ka kommentaarima veetud... A no mis siin imestada, kodu lähedal ja Soccerneti enamusomanik
Külastaja P:
18:08
Kuidas selle U19 striimi tööle saab?
Siim Pulst:
18:09
 Ei tea, mul ka leedukate U19 Balti turniiri ülekanne ei tööta.
18:10
2014 võideti kusjuures 4punkiga nagu Lätigi sai, omavaheline 1-1. Leedut võitsid mõlemad 1 väravaga
Siim Pulst:
18:10
Teise poolaja algus on üsna sündmustevaene olnud. Aga selge on see, et tuul soosib nüüd Eestit rohkem ja vaja on see eelis ära kasutada.
18:11
Palju publikut on?
Siim Pulst:
18:12
 Selle põhjal, kui palju tribüüni pildis näidatud on, ilmselt umbes sama palju kui poolfinaalis Soome vastu (195).
Siim Pulst:
18:15
 Šapovalov proovis 30 meetri pealt õnne. Selgelt mööda, aga vähemalt natukenegi elavust.
Siim Pulst:
18:17
 Tarassenkov võitis Eestile teise poolaja esimese nurgalöögi. Švedovski tsenderdus klaariti aga taas kaitsjate poolt.
Siim Pulst:
18:19
VahetusVahetus Patrick Genro Veelma ja Karel Mustmaa sisse, Daniil Tarassenkov ja Aleksandr Švedovski välja.
Siim Pulst:
18:20
KIVILA TASSIS! 63. minutil võttis Roberts Melkise löögi posti kõrvalt ära.
Siim Pulst:
18:20
 Järgnenud nurgalöök saadi kaitsjate poolt klaariks.
18:21
Kas ma tahan minevikku ilusamaks mõelda või olid vanasti tõesti standardid Eestil tugevamad ?
Siim Pulst:
18:21
Värav  64. minutil Läti kolmas!
Siim Pulst:
18:22
Parajalt segase olukorra järel jõudis pall õnnega pooleks tagaposti, kust Roberts Melkis selle uhkest üksindusest võrku koksas.
Siim Pulst:
18:23
Hoiatus  Nikolajev läks 67. minutil õhuvõitlusse liiga jõuliselt.
Siim Pulst:
18:25
Vahetus Vahetus Läti tegi ka enne väravat kaks vahetust: Olgerds Rašcevskis ja Glebs Patika lahkusid, Davis Marcis Valmiers ja Danila Patijcuks sekkusid.
18:25
Oli vöi ei olnud viga.Mida siin heietada.Seis on 2 -3 ja see on fakt
Siim Pulst:
18:26
 Valmiers pääses kastijoonelt löögile. Mööda. Aga lätlastel on teisel poolajal palju rohkem võimalusi olnud kui eestlastel. Meil õigupoolest polegi midagi rünnakul õnnestunud.
Siim Pulst:
18:28
Anmanise kauglöök vihises meetri jagu väravast mööda.
Külastaja Ahh:
18:28
Teeväli on nii halb.
Külastaja eestlased:
18:29
Vingume et eestis ei lasta tugevalt mängida. Ja siis nüüd vingume selle üle et 50-50 asjad lasti mängida. Naljakas
Siim Pulst:
18:29
73. minutil lõpuks midagi toimus: Veelma liikus keskele ja mängis Šapovalovile hea läbisöödu, aga ründaja jäi nurga alla ega saanud palli värava peale.
Külastaja nonoh:
18:31
särgist tirimine ei ole 50-50
Siim Pulst:
18:32
 Paar karistuslööki Eestil nüüd lühikese aja jooksul. Pealelöögini neist aga jõutud ei ole. 15 minutit veel aega päästa.
Siim Pulst:
18:33
 76. minutil Kivilalt ühekäetõrje ja Nikolakevilt seejärel ründaja nina eest otsustav klaarimine.
Siim Pulst:
18:35
Värav 3:3!!! 79. minutil.
Siim Pulst:
18:36
 Mustmaa triblas trahvikasti vasakus küljes kaitsjatest mööda ja andis palli keskele, kust Teeväli selle kümnekonna meetri pealt võrku surus.
Siim Pulst:
18:39
Vahetus  Daniel Luts tuli Dimitri Jepihhini asemele pärast väravat.
Siim Pulst:
18:40
 Hoiatus Danila Patijcuks 84. minutil.
Külastaja Reff:
18:40
Kelle nimele see värav lõpuks läks? Lätlasest põrkas vastu meie venda ja värav?
Siim Pulst:
18:41
 Ei imestaks, kui see Šapovalovi arvele läheks, aga korduse puhul ma sada protsenti kindlalt aru ei saanud, kas põrkas temast.
Siim Pulst:
18:42
Vahetus Vahetus  Kristers Penkevics ja Markuss Kruglauzs sisse, Kaspars Anmanis ja Bruno Melnis välja. 85. minutil.
Külastaja Mkm:
18:42
Tore vaadata vahelduseks u21 mängu, pole üks suur kannatamine
Siim Pulst:
18:44
Hoiatus  Niks Sliede 88. minutil. Lubav karistuslöögi koht.
18:45
Daniel lutsu söödukatse oli küll maasikas tho
Siim Pulst:
18:45
 Mihhailovi karistuslöök leidis Vaheri, kelle löögiüritus lendas kaitsja põrkest üle otsajoone. Nurgalöök.
Siim Pulst:
18:45
 Veelma nurgalöök langes väravavahi saagiks.
Siim Pulst:
18:48
VahetusVahetus Jevgenijs Minins ja Kristians Kaušelis sisse, Roberts Melkis ja Rudolfs Reingolcs välja. 90+1. minutil.
Siim Pulst:
18:49
 Eestil järjestikused standardolukorrad, aga pealelöögini ei jõuta kuidagi.
Siim Pulst:
18:50
KÕIK! PENALTISEERIA! Teine poolaeg kuulus esialgu pigem Lätile ja see tõi neile ka teenitud juhtvärava, kuid poolaja teises pooles haaras Eesti initsiatiivi ja jõudis omakorda teenitud viigiväravani. Kaks kanget selgitavad kangeima penaltiseerias.
Siim Pulst:
18:53
Lätlane võitis jälle loosimise. Ilmselt nemad siis ka alustavad löömist.
Siim Pulst:
18:54
 Või siis tundus see ainult minule nii. Igatahes hoopis Mihhailov asub esimesena palli taha!
Siim Pulst:
18:55
Nikita Mihhailov vasakule, väravavaht teisele poole - 1:0!
Siim Pulst:
18:55
Deniss Melniks paremale, Kivila teisele poole - 1:1!
Siim Pulst:
18:56
Daniel Luts vasakule üles, Vilkovs ei ulatu - 2:1!
Siim Pulst:
18:57
Jevgenijs Minins paremale, Kivila teisele poole - 2:2!
Siim Pulst:
18:57
Tristan Toomas Teeväli vasakule alla, Vilkovs tõrjus - 2:2!
Siim Pulst:
18:58
Kristians Kaušelis paremale, Kivila teisele poole - 2:3!
Siim Pulst:
18:59
Karel Mustmaa üle vasaku ristnurga - 2:3!
Siim Pulst:
18:59
Kristers Penkevics vasakule posti kõrvale, Kivila ei ulatu - 2:4! Läti on Balti turniiri võitja!
Siim Pulst:
19:01
Õnnitlused lätlastele ja au meie poistele kõva võitluse eest. Minu poolt kõik, tänan jälgimast ja vaadake kindlasti veel ka autasustamist ja intervjuusid.