15. voor: Vaprus - Trans

Laupäev, 15. juuni 2024

Heiti Heli:
13:58
 Tere taas, head vutisõbrad! Pärnus pannakse pall mängu Vapruse ja Narva Transi vahel. Avavile eel premeeriti Magnus Villotat ja Virgo Vallikut, kel täitus Pärnu esindusklubis vastavalt 200 ja 100 matši. Vägev!
Heiti Heli:
14:00
 Suuri ootamatusi emmas-kuumas algkoosseisus pole. Transi puhul vajab märkimist see, et meeskonnal on uus peatreener - portugallane Miguel Moreira.
Vaprus: Ott Nõmm, Martin Käos, Magnus Villota, Uku Kõrre, Kevin Aloe, Henri Välja, Reimo Madissoo, Kristjan Kask, Sander Kapper, Enrico Veensalu, Kevin Kauber.
Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Ivanjušin, Šalva Burjanadze, Kelsey Uschenna Egwu, Artjom Škinjov, Mark Maksimkin, Vaja Nemsadze, Leonardo Gabriel Rolon, Taaniel Usta, Zakaria Beglarišvili, Sergo Kuhhianidze.
Heiti Heli:
14:01
 Peakohtunik Grigori Ošomkov puhus vilet ja pall pandi mängu, sõidame!
Heiti Heli:
14:02
 Egwu tegi esimesel minutil Kapperile paremal äärel vea. Aloe läkitas palli karistusalasse, aga Matrossov lükkas selle rusikatega eemale.
Heiti Heli:
14:04
 Hoiatus Väljale 3. minutil simuleerimise eest kollane kaart. Vapruse poolkaitsja läks penaltit kalastama.
Heiti Heli:
14:08
 Kauber sai pehme tõste karistusalasse, misjärel proovis ta kaaslast sööduga leida, aga antud üritus jäi nõrgaks ja Transi kaitsja lõikas selle vahelt.
Heiti Heli:
14:09
 Käosele kiireid jalgu näidanud Rolon virutas peale, löök võttis rikošeti ja Nõmm lükkas palli üle lati.
Heiti Heli:
14:11
 Rolonil tekkis ligi 20 meetrilt löögikoht, aga palli noolis ka Maksimkin. Lõpuks jäi löök sooritamata.
Heiti Heli:
14:13
 Uue peatreeneriga Trans kasutab formatsiooni 4-3-3, kus Rolon, Kuhhianidze ja Usta moodustavad eesliini.
Külastaja Mõtiskleja:
14:13
Heiti, kas euromängude kohta oli vahepeal mingi artikkel juba SNis võimalike tulevaste vastaste kohta? Nägin justkui sots.meedias kuskil mingit nuppu, aga hetkel SN kodukalt ei leia enam midagi.
Heiti Heli:
14:13
 Kohe saab!
Heiti Heli:
14:15
 Kask sai 14. minutil tsenderdusele pea vahele, pall lendas üle värava.
14:15
aitäh, issand see oli juba nii ammu avaldatud, minu paha, et missisin :D
Heiti Heli:
14:18
 Kohtumine on kestnud natukene üle veerand tunni. Midagi grandioosset juhtunud pole, mäng on üsna võrdne.
Heiti Heli:
14:20
 Kuhhianidze keeras Käose pealt palliga maha ning saatis Nõmme suunas madala löögi, aga Vapruse väravavaht püüdis. Minut hiljem proovis Kask samuti karistusala tagant õnne, aga too katsetus lõpetas otsajoone taga.
Heiti Heli:
14:23
 Kuhhianidze tekitas oivalise väravavõimaluse, ent viimane sööt Ustale oli nii halb, et see läks üle otsajoone. Hetk hiljem võitis Trans palli tagasi ja Madissoo põhjustas Kuhhianidze vastu heast kohast karistuslöögi.
Heiti Heli:
14:23
 Värav TRANS ASUS 23. MINUTIL JUHTIMA!!!
Heiti Heli:
14:24
 Burjanadze madal kuul karistuslöögist lõpetas vasakus all nurgas, Nõmm ei ulatunud selleni. Transi keskkaitsja jaoks oli see esimene värav Premium liigas.
Heiti Heli:
14:25
 Võimalik, et viimase puute tegi hoopis Kuhhianidze!
Heiti Heli:
14:25
 Jah, hoopis Kuhhianidze värav ja Burjanadze sööt.
Heiti Heli:
14:26
 Kuhhianidze ise teenis, ise (kogemata) lõi. Võit-võit olukord igatahes!
Heiti Heli:
14:26
 Välja lõi 26. minutil karistuslöögi madalalt värava suunas, aga sedapuhku pall võrku ei läinud.
Heiti Heli:
14:30
 Usta lõi tühjast väravast mööda. Transi ründaja sai läbisöödu Vapruse karistusalasse, möödus Nõmmest ja tabas küljevõrku.
Külastaja X:
14:31
Täna siis jälle see mäng kui tuleb nii vastase kui kohtunikuga mängida Täiesti haige vile.
Külastaja Tere:
14:31
Huvitav kui eesti klubid saaks eurosarjas valgevene klubi vastu kas nad läheks mängule? Kindlasti raha vaigistab, aga kas oleks seda mehelikkust mitte minna?
Heiti Heli:
14:32
 Ennastki huvitab see. Eks ole uuel nädalal näha, milliseks loosid kujunevad.
Külastaja õuna endel:
14:33
need, kes kahtlustavad just flora eelistamist, meenutagem, et eelmises mängus ei saanud promis punast, mis oleks toonud 3-mängulise disklafi käelöögi eest.
14:34
Ma ise arvan, et Levadiast ootaks küll loobumist
Heiti Heli:
14:34
 34. minutil kontrolliti võimalikku kätt Transi karistusalas, aga midagi ei tuvastatud.
Heiti Heli:
14:36
 No kuidas nii, Usta? 35. minutil andis Beglarišivili kavala söödu kaitseliini taha spurtinud Ustale, kelle löök ei tabanud isegi raami. Kuhhianidze laiutas käsi, Kõrre hoidis peast kinni.
Heiti Heli:
14:37
 Minut hiljem viis Nemsadze kombineerimise järel palli karistusala ette, kust järgnes Kuhhianidze pomm, mis läks postist mööda.
Külastaja Ott:
14:37
Keegi jalkalebo vaatas? Ott oli täitsa tore seal kuigi siin suudab meid vihastada🙂
Heiti Heli:
14:38
 Vapruse kaitsjad magavad: Rolon möödus Käosest ja sihtis vasakut alumist nurka, aga Nõmm sai õigel hetkel jala vahele.
Heiti Heli:
14:38
 Värav MILLEGA TEGELEVAD VAPRUSE KAITSJAD, HALLOOOOOOOOOOOOO?????????????????
Heiti Heli:
14:39
 Rolon toimetas nurgalöögi karistusalasse, kus Egwu pani pallile pea vastu, kaitsjad tegid lõunauinakut, Egwu pani uuesti pea vastu ja Škinjov virutas kera võrku. Ebareaalselt halb kaitsetöö pärnakatelt.
Heiti Heli:
14:42
 40. minutil tabas Aloe mõnelt meetrilt latti. Ošomkov kuulas, mida videokohtunikud talle võimaliku käe osas rääkisid, aga lõppude lõpuks midagi määrustevastast polnud ja mäng jätkub.
Heiti Heli:
14:43
 Hoiatus Hoiatus Eemaldamine VAPRUS ON ALATES 43. MINUTIST KÜMNEKESI!!!
Heiti Heli:
14:44
 Kolmandal minutil simuleerimise eest kollase kaardi saanud Välja tegi väga rumala vea Kuhhianidzele, sai teise kollase ja siirdub nüüd duši alla. Prins hoiab küljejoone taga peast kinni.
Heiti Heli:
14:46
 Kauber tahtis kääre lüüa, aga pall ei jõudnud temani. Kask paugutas karistusala tagant, aga tulemuseta.
Heiti Heli:
14:49
 Kahe üleminuti möödudes kõlas Ošomkovi vile avapoolaja lõpetuseks. Trans 2, Vaprus 0. Külalised juhivad täiesti teenitult, sest Vapruse mängijad tegelevad arusaamatute asjadega, mis väljenduvad selles, et Trans on löönud kaks võrdlemisi lihtsat väravat ja Välja sai 43. minutil teise kollase kaardi. Olukord on hetkel lootusetu, aga ees on veel teine kolmveerandtund.
Heiti Heli:
15:03
 Vahetus Vaprus tõi teiseks kolmveerandtunniks väljakule Valliku, kellele tegi ruumi Madissoo. Kõlas ka Ošomkovi vile!
Heiti Heli:
15:03
 Vallik liikus tipuründajaks, Kauber langes Kase kõrvale keskväljale.
Heiti Heli:
15:05
 Eemaldamine TOHOH, TRANS MÄNGIB TEIST POOLAEGA SAMUTI KÜMNEKESI.
Heiti Heli:
15:06
 Ošomkov näitas Rolonile punast, aga VAR kontrollib seda kõike üle.
Heiti Heli:
15:06
 Ootame.
Heiti Heli:
15:07
 Kontroll lõpetatud ja punane kaart jääb kehtima. Midagi Transi leegionär Kapperi vastu küljejoone juures tegi, aga mida, see jääb arusaamatuks, sest kordust pole siiani näinud.
Külastaja KL:
15:07
Mis arvelauaga need Vapruse asjapulgad oma meeste mänge kokku löövad? Vallikul täitus 100 liigamängu Vapruse eest juba 2022. aastal... :D :D :D
Heiti Heli:
15:07
 Tasub meeles pidada, et Vaprus mängis vahepeal ka Esiliigas. Eks sealt tuli lisa.
15:10
Mingi ütlemise eest omavahel punane. Aga paistab, et Kapper ise ka päris puhas pole
Heiti Heli:
15:10
 Tundub nii, jah.
Heiti Heli:
15:11
 53. minutil tabas Kapper latti, seejärel keerutas Kask karistusala tagant üle. Vaprus tunnetab, et midagi pole veel kadunud.
Heiti Heli:
15:12
 Värav KUHHIANIDZE SOOLO 55. MINUTIL TEGI SEISUKS 3:0!!!!!!!!!
15:13
Seda ma ju räägingi, et "sealt tuleb lisa", koos esiliigamängudega oli Vallikul juba üle 100 koos 2022. aastal... miks teda selle eest 2024. aasta juunikuus autasustada??? ML tal 100 pole veel...
Heiti Heli:
15:13
 Ahhaa, jah-jah. Huvitav tõesti.
Heiti Heli:
15:14
 Tulles värava juurde: Kuhhianidze pani maha ligi 70-meetrise spurdi koos palliga, seljatades mitu pärnakat ja lüües palli Nõmme selja taha. Vägev tabamus!
15:14
Kas Tartu linn toetab Tanmekat? Tammeka nii hädine eesti suuruselt teises linnas. Narval isegi narva linn seljal
Heiti Heli:
15:15
 Oi-oi, siin lähevad asjad ikka eriti edevaks. Ivanjušin pääses Beglarišvili kannasöödu järel löögile, aga oli suluseis. Transi mehed lustivad ja seda on kaunis vaadata.
Heiti Heli:
15:18
 Aloe polnud rahul, et Ošomkov Vapruse kaitsja kukkumist Transi karistusalas ära ei vilistanud.
Külastaja Koefi Kaido:
15:19
Aidake. Kas Šveits Ungari tuleb ka palju väravaid? Šveits vist neid lööb, aga Ungari kehva vist pole?
Heiti Heli:
15:19
 Veensalu ei saanud Aloe tsenderdusele jalga vahele, vastasel juhul oleks pall suure tõenäosusega lõpetanud Matrossovi selja taga.
Heiti Heli:
15:21
 Vahetus Vahetus 63. minutil tulid Veensalu ja Kapper välja, Sild ning Tiismaa sekkusid nende asemele. Vigastuspausil olnud Tiismaa mängis viimati aprilli keskpaigas Flora vastu.
Vahetus Vahetas ka Trans: Kabore saabus Usta asemele.
Heiti Heli:
15:22
 Transi mehed on jätkuvalt näljased ja kõik mängijad tahavad väravat kirja saada.
Heiti Heli:
15:25
 Maksimkin ja Kauber põrkasid valusalt kokku. Transi mees sai üsna ruttu püsti, Vapruse mängija vajas pikemat pausi.
Heiti Heli:
15:27
 Värav VAPRUS LÕI ÜHE TAGASI!
Heiti Heli:
15:28
 Kaks kuud eemal olnud Tiismaa koksas Käose tsenderduse peaga sisse. Lihtne!
Heiti Heli:
15:28
 Hoiatus Aloe sai 70. minutil kollase kaardi.
Heiti Heli:
15:29
 Rannastaadionil on täna 272 pealtvaatajat.
Heiti Heli:
15:30
 Kas Vapruse esimese värava järel läheb nüüd mänguks ka, seda saab nüüd viimase 20 minuti jooksul jälgida. Teatavasti on mõlemad meeskonnad vähemuses.
Heiti Heli:
15:31
 Karistusalasse jõudnud Sild keerutas, pantrihüppe teinud Matrossov tõrjus.
Heiti Heli:
15:36
 Kuhhianidze proovis jälle mitmest vastasest läbi pugeda, aga Kõrre saabus päästma. Transi Gruusia ründaja on täna sõiduvees.
Heiti Heli:
15:37
 Vallik proovis kaugelt, aga Matrossov püüdis.
Heiti Heli:
15:38
 Kaitseliini taha söödu saanud Kabore lõi posti kõrvalt mööda. See oli Transi jaoks väga hea võimalus eduseisu suurendada.
Heiti Heli:
15:39
 Vahetus 81. minutil tuli Kase asemele Ristikivi.
Heiti Heli:
15:40
 Hoiatus Nemsadzele 83. minutil kollane kaart.
Heiti Heli:
15:41
 Käos pääses pöörde pealt löögile, aga raami ei tabanud.
Heiti Heli:
15:42
 Värav KABORE LÕI TRANSI NELJANDA!
Heiti Heli:
15:43
 Žuravljovilt oivaline sööt kaitseliini taha, Kaborelt hea lahendus. Sellega on mäng tehtud kah.
Heiti Heli:
15:43
 Vahetus  Burjanadze kohale saabus 86. minutil Irie.
Heiti Heli:
15:45
 Vahetus Kauberi positsioonile tuli 87. minutil Limberg.
Heiti Heli:
15:48
 Teist poolaega mängitakse veel kuus minutit!
Heiti Heli:
15:49
 Vallik suutis vaatamata koperdamisele peale lüüa, aga pall lendas üle värava.
Heiti Heli:
15:51
 Hoiatus Käega mänginud Škinjov sai neljandal üleminutil kollase.
Heiti Heli:
15:52
 Aloe lõi kaugelt peale, virutus sai Irie jalast rikošeti ja Matrossov püüdis.
Heiti Heli:
15:54
 Kuus üleminutit täis, vile kõlanud, mäng lõppenud. Pärnusse reisinud Trans tegi Vapruse 4:1 skooriga pihuks ja põrmuks, misjärel tõusti tabelis viiendaks. Portugali-ajastu algas Transile võidukalt. Aitäh jälgimast, head päeva jätku!