Pühapäev, 16. juuni 2024

Laura Jaansen:
11:31
Tervitus!
Premium liiga 15. vooru teatepulk on jõudnud Tallinna FCI Levadia ja Tartu JK Tammeka kätte, kes panevad palli A. Le Coq Arenal mängu kell 12.
11:41
Koosseisude juures tasub ära mainida, et hiljuti A-koondises debüüdi teinud Michael Schjönning-Larseni asemel alustab Ken Kallaste. Seda põhjusel, et nimetatutest nooremat pallurit lihtsalt hoitakse pisut. Mingi väike mure oli kallal käinud ning koormust olnud palju.
Tammeka poolelt on koha algkoosseisus välja teeninud Laurits Õunpuu, keda ootab ees alles seitsmes Premium liiga mäng. Lisaks on tagasi sel hooajal seitse väravat löönud ründaja Ahmed Basher.
11:57
Meeskonnad on jõudnud väljakule!
12:01
 Avavile on kõlanud!
12:02
 Levadia käis juba 22 sekundiga Tammeka puurisuu lähistel! Tammik klaaris joonelt Felicio ürituse, mis lõpuks sündis suluseisust.
12:04
2. minutil sai ka Basher õnne proovima. Sai palli jooksu peale ning üritas kasti tagant, aga üritus läks rappa ja siis samamoodi - kerkis suluseisulipp.
Külastaja ss:
12:04
10 inimest kui sedagi
12:06
5. minutil lõi Lang Musabal jalad alt karistusala joonel. Kontrollitakse ka võimalikku penaltit.
12:07
 PENALTI LEVADIALE! Viga oli napilt kastis sees, VAR vaatas asja üle ning andis peakohtunik Andrei Karhule sellest teada.
12:08
Värav JOAO PEDRO viib Levadia 8. minutil penaltist ette!
Külastaja nonoh:
12:08
no sorry, aga selle nurga alt küll ei ütle, et kindlasti kasti sees.
12:09
 Ja kinnitan üle kommentaator Kris Ilvese jutu, et fantasy-söödu saab penalti teeninud Richie Musaba.
Külastaja ee:
12:11
Laura lemmik jalgpallur tegi penaltivea :/
12:11
Päris lemmik pole, aga jah, oleme Tanel Langiga tema taastumisloo tõttu olnud seotud.
12:14
 Musabalt 13. minutil kasti tagant hea üritus. Läks madala löögiga tagumist posti otsima, Aland pani tee napilt kinni ja nurgalöök Levadiale.
12:15
 Ainsalu pääses nurgalöögist ka löögile, aga Epton segas korralikult ning löögist suurt asja ei saanud.
12:17
 16. minutil teenib ka Tammeka nurgalöögi. Selle teenis välja Veelma, kelle kauglöögile sirutas jala vahele Peetson.
12:18
 Levadia klaaris ohu kiirelt ning Joao Pedro pääses jooksu. Lasi keskjoone lähistel söödu vasakule äärele, kuid ei leidnud omasid üles.
12:21
Kuvatõmmis momendist, kus Lang teeb Musaba vastu penaltivea.

12:23
Basher rammis õhku kerkinud Mavretici julmalt küljeli. Kaarti veel ei järgnenud. Levadia ei hakanud palli karistuslöögist kasti laskma, otsitakse variante muudmoodi.
12:26
 Tammekale tekkis 25. minutil poolvõimalus, kui Tanimowo ähvardas Vallneriga silmitsi pääsega. Levadia karistusala lähistel võtsid Peetson ja Tur ta siiski vahele.
12:27
 Alandilt supertõrje! Levadia oli lähedal teisele tabamusele, kui Musaba sai terava nurga alt löögile, aga esimese posti lukku keeranud Aland sirutas jala vahele!
12:30
see oli esimene levadia võimalus
12:31
 Epton ja Mavretic libisesid keskväljal pahasti kokku. Tammeka poolkaitsja vastu viga, sest ta jäi pisut hiljaks. Levadiale mitmekümne meetri kauguselt karistuslöök.
12:32
 Oi kui hea pall kasti 31. minutil! Karistuslöök mängiti lihtsa sööduga lahti, pall jõudis paremal pool olnud Joao Pedrole jalga. Ta tõstis pea ja lasi vasaku jalaga pehme tsenderduse tagumisse tsooni, kuhu jõudis Felipe Felicio. Terava nurga alt lööki ei tulnud, küll aga hea madal sööt värava alla, aga seal polnud enam jätkajat.
12:42
Avapoolaja lõpp olnud suuresti niisama võitluslik. Küll Levadia juhtimisel, kes hoiab rohkem palli. Tammeka naljalt oma poolelt välja ei pääse.
12:44
43. minutil Vallnerilt tõrje! Tanimowo pääses jooksu, keegi Levadia meestest ei jõudnud õigel ajal ette ning lõpuks tuli selline 15 meetri pealt üritus. Pall läks üsna värava keskele, Vallner ei suutnud püüda, aga tõrjus mänguvahendi ohutusse tsooni.
12:46
 Esimene poolaeg on lõppenud!
12:47
 Suuresti on mäng selgelt Levadia kontrolli all, kes sai varakult penaltist juhtima. Neile on tulnud veel paar head võimalust. Tammeka on saanud 1-2 paremat varianti, aga selget varavavõimalust pigem ei.
13:02
 Teine poolaeg on alanud!
13:02
 Vahetusi ei tehtud.
13:04
 Hoiatus 48. minutil Eptonile kollane. On ta jõuliselt seni mänginud, nüüd sai kossi ka Yakovlev.
13:05
 Levadia tahab taas penaltit! Felipe Felicio tahtis kiirusega kasti tõtata, tundus, et Miil sekkus küll natuke küsitavalt ...
13:06
 Ahaa, aga enne tundus, et kas Kallaste tegi võitluses pallile Tammeka vastu vea?!
13:09
tanimowo muudkui raiskab ja raiskab ja raiskab
13:10
 Tundub, et see Felicio ja Miili episood jäi napilt kastist välja ehk seetõttu polnud penaltit.
13:10
 Aga nende segaste minutite taustal on Tammeka saanud poolvõimalusi. Mängitakse natuke agresiivsemalt ja sirgjoonelisemalt.
13:11
Hoiatus  54. minutil Basherile ka hoiatus, sest jäi Yakovleviga võitlusesse minnes hiljaks.
13:11
puhas daiv
13:11
 BASHER LAJATAB PALLI 55. MINUTIL NII SIIRALT TAAAAEEVAAASSEE!!!!
13:13
 Levadia jättis Basheri valveta, sest arvati, et olukord on kontrolli all. Lang läks hästi võitlusesse ning õnnega pooleks saatis palli Basherile, kes oli penaltipunkti lähistel ning vahetas Vallneriga pilke, seejärel pani palli ühe puutega täiest südamest üle värava.
13:14
Värav  58. MINUTIL SUUDAB TAMMEKA SIISKI VASTATA! TANIMOWO!
13:14
haha, milline joppamine
13:16
 Tanimowo tuli ise mööda vasakut äärt, tõmbas alguses tempo alla, et siis kasti läheduses kiirust uuesti peale kruttida. Võttis Ainsalu ette ning proovis õnne - Peetsoni rikošetist lendas pall võrku. 1:1!
Külastaja Tammeka:
13:16
Basher tahab Levadiasse, järjekindlalt sulus, võtab Pedmansonilt värava ees löögi et lüüa üle, kui kõik ümber kadunud 1-1le siis saab ka üle lüüa.
Külastaja mc:
13:16
Levadia on ikka uskumatult halb
13:16
Vahetus Vahetus  60. minutil Musaba ja Yakovlev välja, Roosnupp ja Kirss tulid mängu.
Külastaja ,:
13:17
Tammeka tubli! Aga kas Levadia läheb sellise mänguga Meistrite Liigasse?
13:18
 Vahetus 62. minutil Tanimowo välja ja Uggeri mängu.
13:22
 66. minuti alguses tuli Uggeri mööda vasakut äärt ja lõi kasti äärest peale. Vallner ei suutnud kohe püüda, aga klaaris sellele vaatamata ohu.
13:24
 Hoiatus 68. minutil tegi Pedmanson keskväljal Ainsalu vastu vea.
13:25
 Levadia on surunud taas Tammeka oma väljakupoolele. Tartlased püsivad tihedas kaitseblokis ning võimalusel tõttavad kiirrünnakusse.
13:26
Hoiatus  70. minutil tegi Kirss keskväljal vea, võttes maha Tammiku algatatud kontrarünnaku.
13:27
 Vahetus Vahetus 70.-71. minutil Basheri asemel Peedo ning Langi asemele Laabus.
13:30
 74. minutil mängis Tammeka Peedo löögile, kes sai palli omaks ning pööras Peetsoni kõrvalt löögile. Üritus jäi napilt lahjaks ja Vallner klaaris püüdmisega ohu.
13:31
Hoiatus  Nonii, Tammik patustas kasti ääres Mavretici vastu. Karistuslöök üli-ülimagusast kohast.
13:32
palju see levadia daivib... kirss daivis, jakovlev daivis ja nüüd...
13:32
 Jah, korduste põhjal oli viga ülipehme - kui sedagi. Aga Ainsalu keerutas palli üle müüri niikuinii.
13:32
levadia heledalt teeskleb nagu ikka
13:34
Koos lisaga selline veerand tunnikest minna. Kas Levadia saab võiduvärava kätte? Või teeb seda hoopis Tammeka?
13:34
Leva "mehed" alati murul pikali ja nõuavad kohtunikelt kaarte/penalteid
13:35
 OEH! 78. minutil tõusis Vallner väga julgelt väravast välja, jäi siis pallist ilma ka ning Pedmanson sai valveta jäänud väravat rünnata. Aga löök jäi väga nõrgaks.
13:37
Väga loodan, et mäng ei lähe nagu kahtsusväärselt tihti juhtub - "tugevam" saab lõppu ühe pehme penalti ja "võtab oma". Näha on, et juba noolivad
13:38
 Tammeka pannud ka mängu lõpus kõvasti tempot peale. Pedmanson jäänud hästi silma, surub hästi ning noolib võimalusi.
13:38
 Vahetus Vahetus Vahetus 82. minutil Ainsalu, Mavretic ja Kallaste välja, mängu Lopes Gomes, Liivak ja Järvelaid.
13:39
 Vahetus Vahetus 82. minutil Pedmanson ja Veelma välja, Laaneots ja Gvineria mängu.
13:40
 Tegemist Järvelaidi debüüdiga! Sai eelmise aasta suvel pärast klubiga liitumist põlvele tõsiselt viga, nüüd kevadel mänginud duubli eest, täna juba esinduse eest!
13:41
 Mingisugust penaltit kontrollitakse Tammeka kastis!