Horvaatia-Albaania, Saksamaa-Ungari, Šotimaa-Šveits

Kolmapäev, 19. juuni 2024

Kristjan Remmelkoor:
10:39
 Tere, märkamatult on juba 24% (12/51) selle EM-finaalturniiri mängudest peetud. Kõik meeskonnad on korra väljakul käinud, täna algab teine voor.
10:44
 A-alagrupis võivad täna selguda juba esimesed kaheksandikfinalistid. Kui Saksamaa ja Šveits mõlemad võidavad, siis kindlustavad mõlemad edasipääsu. Kui üks neist võidab ja teine viigistab, siis tagab täna edasipääsu üks koondis.
15:14
Horvaatia - Albaania koosseisud:

Horvaatia: Livakovic, Perišic, Gvardiol, Šutalo, Juranovic, Kovacic, Brozovic, Modric, Kramaric, Petkovic, Majer.
Varus: Labrovic, Ivušic, Stanišic, Pongracic, Erlic, Mario Pašalic, Budimir, Ivanušec, Sosa, Pjaca, Vida, Marco Pašalic, Sucic, Baturina.

Albaania: Strakosha, Mitaj, Arlind Ajeti, Djimsiti, Hysaj, Laci, Ramadani, Asllani, Bajrami, Manaj, Asani.
Varus: E. Berisha, Kastrati, Balliu, Gjasula, Broja, Mihaj, Seferi, M. Berisha, Muci, Ismajli, Daku, Abrashi, Kumbulla, Aliji, Hoxha.
Marko Susi:
15:50
Tere ja ilusat pärastlõunat, auväärt jalkasõbrad! Umbes 10 minuti pärast algab EM-i teine mänguvoor, kui omavahel lähevad vastamisi Horvaatia ja Albaania.
Marko Susi:
15:50
Mis seis jääb?
Marko Susi:
15:52
Horvaatia kaotas avamängus 0:3 Hispaaniale, Albaania jäi 1:2 alla Itaaliale. Seega sisuliselt on olukord selline, et see, kes kaotab, minetab edasipääsulootuse.
15:59
Hümnid on kõlanud, kohe-kohe läheb mänguks. Paberil peaks soosik olema Horvaatia, aga nagu avavoorus näha sai, siis Albaania ei ole naljapunt, vaid kõva ja organiseeritud kaitsega kontrarünnakute võistkond. Küllap läheb nii täna, et Horvaatia valdab rohkem palli (nad tegid seda ka Hispaania vastu), Albaania proovib teravalt vastu nõelata.
Marko Susi:
16:00
Mäng käib!
Marko Susi:
16:01
Albaania jõudis avaminutil mööda vasakut äärt karistusalasse, aga Bajrami sööt keskele ei jõudnud omadeni.
Marko Susi:
16:05
Albaania on esimese nelja minuti jooksul jõudnud kaks korda vastase karistusalasse, Horvaatia ei ole veel seda suutnud.
Marko Susi:
16:06
Korner 6. minutil horvaatidel ... Mayer mängib lühidalt, seejärel tuleb tsenderdus, aga kaitsjad blokeerivad selle.
Marko Susi:
16:07
Juranovic tsenderdab, albaanlane klaarib värava eest küljeauti.
Marko Susi:
16:09
Laci kaotas enda poolel ohtlikult palli. Horvaatia tõusis kohe karistusalasse ning lõi peale, aga kaitsemüür seisis ees.
Marko Susi:
16:09
Modric lennutab 9. minutil Horvaatia karistuslöögi kasti, aga jällegi - albaanlased klaarisid. Seejärel proovisid autsaiderid minna vasturünnakule, aga sellest asja ei saanud.
Marko Susi:
16:11
Värav LAAAAACCCCIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!
Marko Susi:
16:12
Albaania läheb 11. minutil juhtima. Hysaj on paremal äärel palliga ja näeb, kuidas Brozovici poolt maha magatud Laci jookseb keskvälja sügavusest kasti. Sinna tsenderdus lähebki, Laci skoorib peaga!
Külastaja Flora:
16:12
Kes ja miks Horvaatia koosseisust koju ära saadeti juba?
Marko Susi:
16:14
Nikola Vlašic, sest ta on vigastatud.
Marko Susi:
16:15
Albaania ründas 15. minutil taas ohtlikult. Rünnak lõppes löögiga, millest tuli korner.
Marko Susi:
16:16
Nurgalöök lendab ohtlikult esimesse tsooni, aga horvaadid klaarivad.
Marko Susi:
16:17
Horvaadid võidavad Albaania poolel palli, aga ei pääse kiirelt vastase karistusalasse, vaid teenivad küljeaudi. Juranovic viskab palli värava ette, aga nii nagu täna juba korduvalt juhtunud, said albaanlased sellega hästi hakkama.
Marko Susi:
16:19
Perišic viskab küljeaudi viiekasti, kust omad pikendavad, aga teise palli löövad albaanlased puhtaks.
Marko Susi:
16:22
Albaania tõusis kiiresti kontrasse, aga sellest ei tulnud midagi, sest viimane kaitsja Šutalo lõi palli libistades Bajrami jalalt minema. Hetk hiljem tõusis Horvaatia ning nende rünnak lõppes Brozovici möödalöögiga.
Marko Susi:
16:25
Marko Susi:
16:27
25 minutit mängitud. Horvaatia on vallanud palli 63 protsenti ajast, aga pealelöökide seis on Albaania kasuks 3:2. Albaania täidab oma mänguplaani ideaalselt, vähemalt seni.
Marko Susi:
16:28
Ja kohe on Horvaatia ohtlik: Petkovic pääseb 27. minutil värava eest peaga vabalt löögile, aga suunab palli üle.
Marko Susi:
16:30
Asani tsenderdab paremalt äärelt keskele, aga Horvaatia kaitsja on kõige kõrgemal. Siiski kukub teine pall ette Hysajle, kes virutab peale, aga hirmtugev kuul vuhiseb pisut üle.
Marko Susi:
16:32
ALBAANIA TEINE ON OI-OI KUI LÄHEDAL, AGA LIVAKOVIC TASSIB! Aslani saab 31. minutil ideaalse läbisöödu kasti ja lööb esimese puutega, aga Horvaatia väravavaht teeb supertõrje.
Marko Susi:
16:34
Horvaatia hoiab Albaania poolel palli, aga söödud on liiga aeglased, mistap albaanlastel on kerge kaitsta.
Marko Susi:
16:36
Nüüd jõuab Mayer vastase kasti äärde, aga libastub ja kaotab palli. Horvaadid võidavad küll palli tagasi, aga jäävad siis sellest taas ilma.
Marko Susi:
16:37
Horvaatia teenib 36. minutil trahvikasti nurgast karistuslöögi ... Modric riputab palli värava ette, aga Strakosha klaarib rusikatega.
Külastaja Ap:
16:39
Tarmo, sul siin satsidel fitnessproblad ja ülekaalud. Kuidas Paidega lood, seal vist OK ja jätkame töötegemist. Juuliga tööst vaba?
Marko Susi:
16:42
Kramaric võttis vasakul äärel pool Albaaniat ette. Esmalt konksutas mööda ühest mehest, siis teisest, seejärel võttis hoo maha ja tegi kolmanda eduka konksu. Pärast seda tsenderdas, aga albaanlased klaarisid peaga.
Marko Susi:
16:44
Mayer lööb peaga vastu Djimsiti pead, kust pall põrkab üle otsajoone, aga Horvaatia kornerit ei saa.
Marko Susi:
16:45
Avapoolajale on lisatud 1 minut.
Marko Susi:
16:46
Kramaric tsenderdab vasakult äärelt, aga pall lendab kaitsja rikošetist Strakoshale sülle. Horvaatia on hambutu.
Marko Susi:
16:49
LIVAKOVIC TASSIB 45+1. MINUTIL TAAS HORVAATIAT! Manaj suunab paremalt poolt tulnud tsenderduse vasaku posti kõrvale, aga väravavaht tegutseb hiilgavalt. Veidi hiljem pääseb teisel pool mõnelt meetrilt peaga proovima Kramaric, ent STRAKOSHA TEEB VEEL VÄGEVAMA TÕRJE! Siiski poleks horvaatide tabamus lugenud, sest enne seda oli viga.
Marko Susi:
16:50
Avapoolaeg on lõppenud. Albaania juhib Laci väravast 1:0 ja seda väga teenitult. Parema realiseerimise korral võiks Albaania juhtida juba 3:0, aga selline see jalgpall on. Horvaatia on olnud kohutavalt nüri, rünnakud on aeglased ja kaitsetöö lonkab. Eks näis, mida peatreener Dalic vaheajal muudab, aga üks on selge - muutust on vaja.
Marko Susi:
17:04
Vahetus Vahetus Horvaatia teeb vaheajal kaks vahetust: Brozovic ja Majer välja, Pašalic ja Šucic sisse.
Marko Susi:
17:04
Teine poolaeg käib!
Marko Susi:
17:08
Horvaatia proovib ehitada Albaania kasti ääres rünnakut, aga ei õnnestu, sest söödud jäävad tihti nõrgaks. Jääb mulje, nagu horvaatidel pole piisavalt kvaliteeti. Samas kui vaatad, mis mehed väljakul on, siis ei tohiks seda muret tekkida.
Marko Susi:
17:10
HORVAATIA VIIGIVÄRAV ON 50. MINUTIL LÄHEDAL! Vahetusmees Šucic lööb karistusalas peale, aga natukene liiga keskele, mistap Strakosha tõrjub.
Marko Susi:
17:11
Horvaatia on mängu käima saanud. Nüüd tsenderdati paremalt äärelt ohtlikult keskele, aga albaanlased klaarisid.
Marko Susi:
17:12
Nüüd lööb 53. minutil Kovacic, pall võtab kaitsjast ohtliku rikošeti, aga Strakosha on valmis ja püüab.
Marko Susi:
17:16
Horvaatia surve jätkub. 57. minutil lööb Petkovic peaga, pall põrkab albaanlasest nurgalöögiks.
Marko Susi:
17:17
ŠUTALO EI LÖÖ ÄRA! Modric lennutab nurgalöögi 58. minutil värava ette, kust Šutalo saab mõnelt meetrilt vabalt lüüa, aga pole selleks valmis, mistap läheb pealöök mööda ja üle.
Marko Susi:
17:19
Perišic virutab 61. minutil kaugelt, aga Strakosha püüab Laci rikošetist tulnud palli.
Marko Susi:
17:22
Vahelduseks ründas ka Albaania. Mustad särgid tulid kiirelt üle, lõpuks sai karistusala kaare sees palli Aslani. Interi mees sättis ja sättis, kuniks lõi siseküljega pehmelt keskele, Livakovic püüdis.
Marko Susi:
17:23
Vahetus Albaania vahetab 64. minutil: Asani välja, Seferi sisse.
Marko Susi:
17:24
Šutalo langes murule ning vajas arstiabi. Ta sai platsi ääres pisut külmaspreid ning jooksis siis tagasi väljakule.
Marko Susi:
17:25
Hoiatus Keegi Albaania pingilt sai 65. minutil kollase.
Marko Susi:
17:27
Pašalic lööb värava eest peaga üle.
Marko Susi:
17:27
Vahetus Horvaatia vahetab 69. minutil: Petkovic välja, Budimir sisse.
Marko Susi:
17:28
Horvaatia teenib 70. minutil korneri ...
Marko Susi:
17:29
Modric riputab palli värava ette, aga albaanlased klaarivad.
Marko Susi:
17:31
Vahetus Albaania teeb 72. minutil teise vahetuse: väravaautor Laci välja, Gjasula sisse.
Marko Susi:
17:32
Seferi mängib 73. minutil end löögile, aga üritus ebaõnnestub - pall veereb Livakovicile sülle.
Marko Susi:
17:32
Värav KRAMARIC VIIGISTAB 74. MINUTIL!
Marko Susi:
17:33
Budimir söödab karistusalasse tõusnud Kramaricile, kes teeb hea stopi ning lükkab seejärel palli rahulikult vasaku posti kõrvale.
Marko Susi:
17:35
HORVAATIA ON 75. MINUTIL LÄHEDAL JUHTVÄRAVALE! Budimir annab oivalise passi Pašalicile, kes ei saa palli endaga ilusti kaasa. Lõpuks proovib Budimir, aga ka tema ei saa Strakoshast mööda.
Marko Susi:
17:35
Värav HORVAATIA LÄHEB 76. MINUTIL JUHTIMA!!!
Marko Susi:
17:37
Budimir söödab viiekasti äärest keskele, kust Šucic lööb vastu kaitsjat. Albaania kahjuks põrkab pall blokeeringu järel vahetusmehe Gjasula jalast postide vahele ... Väga valus Albaaniale, väga valus.
Marko Susi:
17:38
Hoiatus Hysaj sai värava järel jutustamise eest kollase.
Marko Susi:
17:40
Initsiatiiv on täielikult Horvaatia käes, Albaania tundub olevat murtud. Aga aega veel on, mängitud on 82 minutit.
Marko Susi:
17:42
Vahetus Vahetus Horvaatia teeb 84. minutil viimased vahetused: välja Perišic ja Kramaric, sisse Sosa ja Baturina.
Külastaja Vaarikamoos:
17:43
EMi omaväravate rekord vist 2021. aastast kui löödi 11 omaväravat ja juba on neid löödud sel turniiril 4
Marko Susi:
17:46
Modric virutab 88. minutil kaugelt, aga napilt mööda.
Marko Susi:
17:47
Baturina murrab vasakult äärelt sisse ja lööb terava nurga alt, aga Strakosha püüab. Tundub, et ennem lööb Horvaatia oma kolmanda kui Albaania viigistab.
Külastaja Mart:
17:48
@Vaarikamoos. Täpselt nii. Eelmisel korral oli 11 omaväravat, aga kõigi eelnevate turniiride peale kokku oli ainult 9. Eelmise turniiri lõpus oli ka arutelu, et miks on nii palju omaväravaid. https://inews.co.uk/sport/football/own-goals-euros-why-so-many-euro-2020-trend-explained-football-experts-1083944
Marko Susi:
17:48
ALBAANIA ON NII-NII-NII LÄHEDAL VIIGILE, AGA EI SAA, IKKAGI EI SAA!
Marko Susi:
17:50
Hoxha liugleb 90. minutil mitme mehe vahelt läbi ja lööb kasti otsast, aga Livakovic teeb hea tõrje. Jätkupallini jõuab esimesena Daku, kes lööb VIIELT MEETRILT ÜLE JA MÖÖDA. Daku meeleheaks oli ta ka suluseisus, seega värav poleks lugenud.
Marko Susi:
17:51
Kohtumisele on lisatud kuus minutit.
Marko Susi:
17:53
ALBAANIAL ON VEEL MITU SUUREPÄRAST VÕIMALUST JÄRJEST, AGA JÄLLE EI TULE! Daku lööb viiekasti joonelt peale, aga kaitsja blokeerib. Jätkuolukorras proovib mees uuesti, aga siis virutab ÜLE! Teise löögi eest saab ta ka Hoiatus kaardi, sest lisaks pallile jäi jalale ette ka Gvardioli pea.
Marko Susi:
17:53
Värav AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA GJASUUUUUUUULAAAAAAA!!!! ALBAANIA VIIGISTAB 90+5. MINUTIL, OIOIOIOIOIO!
Marko Susi:
17:55
Albaania mees söötis vasakult äärelt keskele, pall jõudis kaitsja rikošeti järel Gjasula jalale. Mees, kes lõi enne omavärava, säilitas rahu ja paigutas palli kindlalt vasakusse alanurka! VÕIMAS!
Marko Susi:
17:56
Gjasula sai 90+6. minutil veel löögile, aga kaitsja blokeeris. Minut hiljem sai ta vea eest Hoiatus kollase kaardi.
Marko Susi:
17:57
Albaania tõusis 90+8. minutil kontrasse, aga viimane sööt oli kehv. Kohe pärast seda tõusis kontrasse Horvaatia, aga Strakosha tõrjus Kovacici ürituse.
Marko Susi:
17:57
KÕIK, SENISE TURNIIRI VÕIB-OLLA ET PARIM MÄNG ON LÄBI!
17:58
Türgi ja Gruusia mäng oli ka sama põnev
Marko Susi:
17:58
Albaania võitis avapoolaja Laci väravast 1:0. Horvaatia oli teisel poolajal parem, tekitas järjest võimalusi. Lõpuks viigistati 74. minutil, mil täpne oli Kramaric. Kaks minutit hiljem lõi Gjasula omavärava. Aga albaanlane pesi end patust puhtaks, kui lõi 90+5. minutil hilise viigivärava.
Marko Susi:
17:59
Mina ütlen siit aitäh ja nägemist. Tunni pärast on järgmine mäng, kui lähevad vastamisi Saksamaa ja Ungari. Olge mõnusad ja püsige Soccerneti lainel!
Kris Ilves:
18:18
Tere õhtust ka minu poolt! Järgmine mäng algab kell 19.00, kui Saksamaa kohtub Ungariga. Saksmaal on esimesest mängust kirjas kolm punkti ja Ungaril punktiarve avamata. Saksamaa kindlustab võidu korral edasipääsu ja ilmselt piisab ka viigist.
Kris Ilves:
18:19
Kris Ilves:
18:20
Kris Ilves:
18:28
Millised on mõtted enne Saksamaa ja Ungari kohtumist? Kas sakslased saavad ungarlastest kindlalt jagu? Või läheb raskeks? Või jäädakse üldse võiduta?
Kris Ilves:
18:32
Mängu vilemees on Hollandi tippkohtunik Danny Makkelie.
Külastaja EL:
18:42
Saksamaa võidab 3:1
Kris Ilves:
18:54
Meeskonnad on väljakul. Nüüd hümnid ja siis läheb mänguks!
Kris Ilves:
19:00
Pall on mängus!
Kris Ilves:
19:02
Saksamaa uimane start ja Ungari oli juba esimestel sekunditel väravale väga lähedal, aga lõpuks korralikult löögile ei saadud ja Neuer oli valvel.
Kris Ilves:
19:05
Havertz sai karistusala joone juurest löögile, aga see jäi pehmeks ja Gulacsi püüdis kindlalt.
Kris Ilves:
19:05
Neuer kordab Buffoni saavutust ja teeb EM-ajalugu.
Kris Ilves:
19:07
Bolla sai nurgalöögi järel kastist ohtlikult löögile, aga pall lendas rikošetist üle värava. Ungari on hästi alustanud.
Külastaja A.:
19:07
Võrreldes esimese Saksmaa mänguga on täna nad kuidagi tagasihoidlikumalt alustanud
Kris Ilves:
19:12
Havartz surus ennast kastis Orbanist mööda ja pääses mõnelt meetrilt löögile, aga Gulacsi tõrjus! Suurepärane šanss Saksamaal.
Kris Ilves:
19:13
Andrich pääses nurgalöögi järel kastist ohtlikult löögile, aga Bolla sai pea vahele!
Kris Ilves:
19:15
Sallai sai kastist löögile ja nüüd blokeeris Kimmich. Mõlemal meeskonnal kaitse natuke käriseb. Kui samamoodi jätkatakse, siis varsti sahiseb.
Kris Ilves:
19:19
Musiala ja Havertz kombineerisid ilusti, aga Gündogan ei saanud kastis söötu omaks.
Kris Ilves:
19:22
Värav Suur segadus Ungari karistusalas ja Musiala lõi 22. minutil Saksamaa juhtima!!!
Kris Ilves:
19:23
Musiala mängis hea söödu kasti Gündoganile, Orban oli vahel, aga ungarlane kukkus, Gündogan mängis olukorra lõpuni ja söötis lahtise palli Musialale, kes lõi kuuelt meetrilt võrku!
Kris Ilves:
19:27
Kerkez teenis Ungarile heast kohast karistuslöögi ja Neuer tõrjus Szcoboszlai karistuslöögi ristnurgast! Ungari mehed ei suutnud lahtist palli võrku lüüa!
Kris Ilves:
19:27
Hoiatus Varga sai vahepeal jutustamise eest kollase ja Rüdiger ka millegi eest.
Kris Ilves:
19:29
Ungari jooksis vasakult äärelt kontrasse ja Szoboszlai sai kastist löögile, aga Tah blokeeris jalaga!
Kris Ilves:
19:34
Kris Ilves:
19:38
Mäng on ikkagi pigem Saksamaa kätte läinud ja Ungari tegeleb peamiselt kaitsetööga. Aga see oli aimatav.
Kris Ilves:
19:42
Mängus on kokku olnud juba kümme nurgalööki, neist seitse on saanud Saksamaa ja kolm Ungari. Saksamaa viimased nurgalöögid tekitasid Ungari karistusalas natuke elevust.
Kris Ilves:
19:44
Musiala sai karistusala joone juurest löögile, aga napilt ristnurgast mööda!
Kris Ilves:
19:47
Ungari sai palli väravasse, aga suluseisulipp on püsti!
Kris Ilves:
19:48
Szoboszlai riputas palli kasti, Neuer tõrjus ja Sallai lõi lahtise palli väravasse, aga lipp oli kohe püsti ja suluseis.
Kris Ilves:
19:48
Sellega on ka esimene poolaeg lõppenud. Saksamaa juhib Musiala väravast 1:0.
Kris Ilves:
19:49
Saksamaa sai lõpuks ikkagi mängu päris hästi enda kätte, aga tegelikult peavad võõrustajad olema õnnelikud, et seljatagune on puhas, sest Neuer on teinud kolm supertõrjet ja korra on ka pall väravasse jõudnud, aga siis oli suluseis. Ungari on olnud ohtlik.
Kris Ilves:
19:52
See on pilt sellest, kui Neuer tõrjus Szoboszlai karistuslöögi lati alt.
Kris Ilves:
20:04
Teine poolaeg!
Kris Ilves:
20:06
Rüdiger läks päris kaugelt ja päris optimistlikult löögile, aga Orban sai jala vahele.
Kris Ilves:
20:09
Ungaril oli päris hea mõneminutiline peroood, kui teeniti nurgalöök ja toimetati Saksamaa karistusala lähistel, aga midagi ohtlikku ei sündinud.
Kris Ilves:
20:14
Gulacsi tõrjus esmalt Gündogani terava nurga alt tehtud löögi ja seejärel kasti tagant peale virutanud Kroosi löögi.
Kris Ilves:
20:17
Vahetus Saksamaa esimene vahetus: Wirtz välja, Sane sisse.
Kris Ilves:
20:17
Vahetus Ja üks vahetus veel: Havertz välja, Füllkrug sisse.
Kris Ilves:
20:18
Kris Ilves:
20:19
Varga sai tsenderdusest peaga löögile, aga napilt raamidest mööda! Saksamaa küll valdab palli ja kontrollib, aga Ungari noolib viigiväravat.
Kris Ilves:
20:21
Musiala konksutas ennast 20 meetrilt löögile, aga sihik ei olnud paigas.
Kris Ilves:
20:23
Vahetus Ungari esimene vahetus: A. Nagy välja, Kleinheisler sisse.
Kris Ilves:
20:26
Värav Gündogan lõi 67. minutil Saksamaa 2:0 juhtima!!! Kas nüüd on tehtud!?
Kris Ilves:
20:27
Saksamaa kombineeris väga ilusti ja rünnak lõppes nii, et Mittelstädt andis söödu karistusalasse, kus Gündogan lõi umbes 10 meetrilt kindlalt alla nurka!
20:28
Gündogan türklane?
Kris Ilves:
20:28
Jah, mõlemad vanemad on türklased, aga peaks olema Saksamaal sündinud ja kasvanud.
Kris Ilves:
20:28
Kimmich lõi terava nurga alt palli ohtlikult värava eest läbi.
20:29
Mesut Özil ja Emre Can ka türklased. Saksamaal neid Türgi mehi ikka on
Kris Ilves:
20:31
Vahetus Saksamaa topeltvahetus: Andrich ja Musiala välja, Can ja Führich sisse.
Kris Ilves:
20:33
Kimmich sai kastist ohtlikult löögile, aga Gulacsi oli selleks valmis ja tõrjus.
Kris Ilves:
20:34
Sane kauglöök ja Gulacsi tõrjus ka selle.
Kris Ilves:
20:35
Vahetus Ungari topeltvahetus: Kerkez ja Bolla välja, Z. Nagy ja Adam sisse.
Kris Ilves:
20:36
Sane keerutas karistuslöögi kõrge kaarega üle värava.
Kris Ilves:
20:38
Ungari ei saa kuidagi oma väljakupoolelt minema. Mängida umbes 15 minutit ja 0:2 ollakse kaotusseisus. Ungaril on raske.
Kris Ilves:
20:42
Ungari sai nurgalöögi ja Can lükkas Adami eest palli üle värava. Üks nurgalöök veel.
Kris Ilves:
20:43
Seekord mängiti lühikese sööduga lahti ja Rüdiger klaaris seejärel Sallai tsenderduse kastist minema.
Kris Ilves:
20:43
Vahetus Saksamaa viimane vahetus: värava löönud ja väravasöödu andnud Gündogan välja, Undav sisse.
Külastaja Edaines :
20:45
Sakamaa ei juhi 1:0 nagu pealkiri väidab. Tegelikult tahtsin küsida miks enam keskringis palli kahekesi lahti ei mängita nagu vanasti ja miks ja mis ajast on rohkem vahetusi kui 3 lubatud, kui palju praegu on ja miks?
Kris Ilves:
20:47
Tänud. Nüüd korras.
Kris Ilves:
20:49
See lahtimängu reegel on juba päris pikalt selline olnud ja olgem ausad see eelmine oligi üsna mõttetu reegel. Vahetusi rohkem, äkki tuli koroonapandeemia ajal, aga peamine põhjus peaks olema see, et koormust mängijatel alla saada.
Kris Ilves:
20:49
Suur segadus Saksamaa karistusalas ja keegi sakslastest päästis väravajoonelt!
20:49
Undav on undav mees
Kris Ilves:
20:50
Neuer puterdas tsenderduse püüdmisel palli käest lahti ja Kimmich päästis seejärel väravajoonelt.
Kris Ilves:
20:53
Hoiatus Vahepeal vahetusest sekkunud Csoboth sai 90+3. kollase.
20:53
Aga mitu vahetust nüüd siis teha saab mangu ajal max
Kris Ilves:
20:53
Viis ja meeskonnal on kolm vahetuspausi.
Kris Ilves:
20:53
Mäng on lõppenud Saksamaa 2:0 võiduga. Ungari jättis päris palju esimesel poolajal löömata, aga Saksamaa ikkagi suures plaanis kontrollis mängu peaaegu algusest lõpuni välja.
Kris Ilves:
20:54
Saksamaal on nüüd tabelis kuus punkti ja edasipääs kaheksandikfinaali olemas.
Kris Ilves:
20:54
Minu poolt aitäh! Järgmine mäng algab kell 22.00, kui kohtuvad Šotimaa ja Šveits.
Heiti Heli:
21:03
 Tervitus! Õige pea astuvad lahingusse Šotimaa ja Šveits. Mida sellelt mängult ootate? Šotimaa kaotas avamängu Saksamaale 1:5, Šveits alistas Ungari 3:1.
Heiti Heli:
21:03

Külastaja Ken:
21:12
Esimene mäng, kus vile oli selgelt kodumeeskonna poolt. Pettumus, oleks võinud hea mäng olla
Heiti Heli:
21:16
 Algkoosseisud on õhtuseks mänguks teada. Šotlastel on puudu mängukeelu all olev Porteous, kelle grupimängud on selleks korraks peetud. Keskväljal tühjaks jäänud koha haaras omale 23-aastane Gilmour, kes noortekoondislasena sahistas võrku ka A. Le Coq Arenal.

Šotimaa: Gunn, Ralston, Hendry, Hanley, Tierney, Robertson, McTominay, Gilmour, McGregor, McGinn, Adams.
Šveits: Sommer, Widmer, Schär, Akanji, Rodriguez, Aebischer, Xhaka, Freuler, Shaqiri, Vargas, Ndoye.
Heiti Heli:
21:24
 Natukene visuaali ka. Šotimaa paneb vastu 3-5-2 asetuse, Šveits kasutab 3-4-3 formatsiooni.

Külastaja Valter:
21:32
Šveits võidab 4:0
Heiti Heli:
21:39
 Vile on usaldatud Slovakkia arbiitri Ivan Kružliaki kätte. Pall pannakse mängu 20 minuti pärast!
Heiti Heli:
21:45
 Enne uue mängu algust tasub lugeda eelmise matši ülevaadet.
Heiti Heli:
21:53
 Fännid on Kölnis igatahes valmis. Mehed sammuvad kohe-kohe väljakule ja siis kõlavad rahvushümnid.

Heiti Heli:
22:00
 Slovakkia vilemees Ivan Kružliak andis märku, et mäng võib alata. Sõidame!
Heiti Heli:
22:01
 Šotlased on inspiratsiooni ammutanud Kuressaarelt, kui pall viidi koheselt vastase väljakupoolele auti.
Heiti Heli:
22:03
 Šotimaa esimene nurgalöök kolmandal minutil kulges esimese posti suunas, aga löödi šveitslaste poolt üle küljejoone. Avamängus suure kaotuse saanud šotlased on esialgu aktiivsemad olnud, aga vara on mingisuguseid järeldusi teha.
Heiti Heli:
22:08
 Vaikselt hakkab Šveits ka üles ärkama. Vastase poolel tehakse kõrget pressi, et võita pall kiiresti tagasi ja ise seda hoida.
Heiti Heli:
22:09
 Elu käib ka tribüünidel. Vägev!

Heiti Heli:
22:13
 Hendry tagasisööt Gunnile oli nii halb, et see läks üle otsajoone. Šveitsi nurgalöök jõudis Shaqiri jalast vastaste karistusalasse, kust see löödi välja.
Heiti Heli:
22:13
 Värav OPPA, ŠOTIMAA!!!!!
Heiti Heli:
22:14
 Pärast Šveitsi nurgalööki tuli Šotimaa vasturünnakule, kus McGregor viis palli McTominay'le, kellelt järgnes löök, mis põrkas Schäri jalast väravasse.
Heiti Heli:
22:17
 Rodriguezelt tuli nurgalöögi järel karistusala tagant akrobaatiline sooritus, mis lendas šotlaste väravast mööda.
22:19
 Schär ja Ralston on murul pikali. Šveits kasutab pausi väikese time-outina ära.
Heiti Heli:
22:20
 Ralstoniga kokku põrganud Schäri särk on verine. Mehed jätkavad mängimist õige pea.
Külastaja Johhaidii123:
22:21
Kas fantasy assist mctominayle?
Heiti Heli:
22:22
 Eks näis, kellele see väike paus kasuks tuli. Šotimaa sai sellega šveitslaste surve maha suruda, ent tuleb silmas pidada ka seda, et Šveits võttis aja maha ja pidas sõjaplaani.
Heiti Heli:
22:24
 Läbisöödu saanud Widmer proovis palli viia värava ette, aga see klaariti. Sekund hiljem tõusis küljekohtuniku lipp.
Heiti Heli:
22:25
 McTominay sai Schärilt vopsu kuklasse, aga pärast väikest toibumist jätkas šotlane mängimist.
Heiti Heli:
22:26
 Värav SHAQIRILT ILUDUS!!!
Heiti Heli:
22:27
 Šotlastelt tuli ülikehv tagasisööt, misjärel keerutas Shaqiri palli ligi 20 meetrilt ristnurka!!!
Heiti Heli:
22:27
 Jätkame viigiseisul. See värav hõivab ilusaimate väravate edetabelis päris kõrge koha.
Külastaja haige:
22:29
ebareaalne värav. top 1 praegu kindlalt
Heiti Heli:
22:29
 Widmer tahtis šveitslased oma sooritusega juhtima viia, aga too löök läks väravast üle. Paistab, et see väikene paus tuli rohkem kasuks Šveitsile. Šotimaal on praegu korralik paanika.
Heiti Heli:
22:31
 Hoiatus Gilmourile vea teinud Rodriguez sai 31. minutil esimese kollase kaardi.
Heiti Heli:
22:33
 Gunn oli päästeingel! Vargas viis söödu Ndoyele karistusalasse, väike stopp ja siis löök, aga Šotimaa väravavaht sai käed vahele.
Heiti Heli:
22:33
 Ndoye poolt löödud pall jõudis 33. minutil võrku, aga külje pealt tuli kohtuniku kõrva info, et šveitslane oli suluseisus.
Heiti Heli:
22:35
 Šotimaa mängumootor tõrgub pärast Schäri omaväravat. Kaitsefaasis riietatakse šotlased üsna kerge vaevaga lahti.
Heiti Heli:
22:39
 38. minutil teenis Šotimaa karistuslöögi, mille McTominay läkitas karistusalasse, aga seal tehti Šveitsi mängijale viga ja sellega too olukord piirdus.
Heiti Heli:
22:40
 Shaqiri oskab EM-il lüüa vaid ilusaid väravaid.

Heiti Heli:
22:42
 Nurgalöögi ajal tagumise posti juures viibinud Adams sai McTominay'lt oivalise tsenderduse, aga Sommer tõrjus Šotimaa ründaja virutuse.
Heiti Heli:
22:42
 Minut hiljem säras Gunn teise värava ees tõrjega, kui Xhaka lasi kuuli teele.
Heiti Heli:
22:46
 Avapoolaja lõpus sai Šotimaa ka palli üsna kaua enda käes hoida. Juba paistis, et veeretatakse vileni välja, aga siis lisati kolm minutit juurde.
Heiti Heli:
22:50
 Kolme minuti jooksul midagi märkimisväärset ei juhtunudki. Oli võrdne avapoolaeg, kus esialgu oli parem pool Šotimaa, siis Šveits. 13. minutil läksid šotlased Schäri omaväravast juhtima (sel turniiril on neil kirjas kaks kolli, mõlemad on olnud vastase omaväravad), 13 minutit hiljem Shaqiri viigistas oivalisest sooritusest. Veerand tundi pausi ja siis lähme edasi.
Heiti Heli:
23:03
 Teine poolaeg läks käima!
Heiti Heli:
23:07
 Kumbki pool vahetusi ei teinud ehk jätkame tuttavate nägudega.
Heiti Heli:
23:08
 Pika puute vastase karistusalasse teinud Robertson kukkus Freuleri vastu ja nõudis viga, aga kohtuniku vile vaikis.
Heiti Heli:
23:09
 Hoiatus McTominay sai 51. minutil kollase kaardi. Paistab, et jutustamise eest.
Külastaja Sem:
23:14
kumb mäng oli taktikaliselt tugevam - kas saksa ja ungari või šoti ja šveits?
Heiti Heli:
23:15
 Töö sundis Saksamaa ja Ungari ajal kirjutama Nõmme Unitedi ja Tallinna Levadia mängust, kus taktikast saab üsna vähe rääkida.
Heiti Heli:
23:15
 56. minutil virutas Vargas peale, aga otse Gunnile sülla. Võrdlemisi rahulik algus on teisel poolajal olnud.
Heiti Heli:
23:17
 Kuidas nii? 58. minutil sai Ndoye söödu, keeras palliga Tierney pealt maha ning Gunniga silmitsi minnes lõi posti kõrvalt mööda. Pärast seda näitas Tierney, et vajab vahetust.
Heiti Heli:
23:18
 Vahetus Šveitsi viigivärava löönud Shaqiri tööpäev lõppes 60. minutil, asemele tuli Embolo.