Neljapäev, 20. juuni 2024

Marko Susi:
11:14
Tere hommikust! Täna on aeg C-ja D-alagrupi käes. Mis te arvate, milline neist kolmest mängust tuleb põnevaim? Ise pakun, et kõik on väga huvitavad, aga enim tulevärki võiks näha Taani ja Inglismaa mängus.
Külastaja skeptik:
11:57
Üldse ei imestaks kui see "kauaoodatud titaanide heitlus" veeretatakse 1:1 viiki ...
Marko Susi:
11:58
Ega isegi poleks üllatunud, jah. Samas see muudaks alagrupi seisu huvitavaks, sest sel juhul oleks võimalik, et kõik koondised (Hispaania, Itaalia, Horvaatia ja Albaania) on kolmanda vooru järel samal punktisummal.
Külastaja Raigo:
12:51
Ei ole küll euro24 teema aga täna öösel algav vist ka copa america et kas Eestis seda keegi ei vahenda?
Marko Susi:
12:52
Teleülekannete osas pole kursis, aga mängude kokkuvõtteid saab lugeda Soccernet.ee portaalist.
Külastaja MNa:
15:03
Inglismaa - Taani pakun igav 0:0
Kristjan Remmelkoor:
15:04
Tere, tänase esimese mängu koosseisud:

Sloveenia: Oblak, Janža, Bijol, Drkušic, Karnicnik, Mlakar, Elšnik, G. Cerin, Stojanovic, Šeško, Šporar.
Varus: Belec, Vekic, Balkovec, Blažic, G. Stankovic, Verbic, Lovric, Kurtic, Horvat, Vipotnik, Celar, Brekalo, Žugelj, Zeljkovic, Ilicic.

Serbia: Rajkovic, Mladenovic, Pavlovic, Milenkovic, Veljkovic, A. Živkovic, Lukic, Ilic, Tadic, Mitrovic, Vlahovic.
Varus: D. Petrovic, V. Milinkovic-Savic, Stojic, Maksimovic, Gudelj, Jovic, Kostic, Babic, Mijailovic, Ratkov, Samardžic, S. Milinkovic-Savic, Gacinovic, Spajic, Birmancevic.
15:08

15:12
 Võrreldes esimese mänguga Inglismaa vastu, on Serbia teinud tänaseks mänguks põhikoosseisus 3 muudatust. Eelmise mängu avapoolajal vigastuse tõttu väljavahetatud Kostic on täna varus. Teda asendab vasakul äärel Mladenovic, kes ka avamängus tema asemele sisse vahetati.

Keskväljalt on pingile jäetud Gudelj ja S. Milinkovic-Savic, põhisse on pääsenud Ilic ja kapten Tadic.
15:13
 Tadic, Mitrovic, Vlahovic tundub päris vägev kolmik ees.
15:15
 Sloveenia pole teinud ühtegi muudatust ja läheb peale täpselt samas koosseisus, nagu läks Taani vastu.
15:21
 Serbia jalkaliidu peasekretär Jovan Surbatovic on ähvardanud isegi Serbia lahkumisega turniirilt, kui UEFA Horvaatiat ja Albaaniat fännide käitumise eest ei karista (nimetatud koondiste fännid olid skandeerinud "tapke serblasi "hüüdeid), kuna Serbia ise on juba fännide käitumise eest trahvi saanud. Aga usutavasti turniirilt lahkumiseks ikkagi ei lähe.
15:55
 Meeskonnad on väljakul ja kõlavad riigihümnid.
16:00
 Sloveenia pani palli mängu.
16:04
 Cerin lõi kaugelt, Rajkovic püüdis rahulikult.
16:06
Serbia peatreener Stojkovic patsutas enne audiviset lõbusalt Sloveenia vasakkaitsja Janža pead.
16:08
 Mlakar murdis palliga Serbia kasti ja lõi, Rajkovic tõrjus esiposti juurest jalgadega.
16:14
 Mitrovic tuli oma väljakupoolele vastu palli küsima ja siis kaotas selle, aga Sloveenia rünnakust midagi välja ei tulnud.
16:15
 Janža tsenderdus ebaõnnestus.
16:17
 Šeško püüdis äärel palliga kahest serblasest läbi joosta, aga teenis vaid audiviske.
16:20
 Sloveenia domineerib, Serbia seisab oma väljakupoolel.
16:23
 Janža tsenderduse Rajkovic püüdis.
16:25
 Hoiatus Mladenovic niitis äärel läbimurret üritanud Karnicniku maha ja sai 25. minutil mängu esimese kollase kaardi.
16:27
 Vlahovic pääses Sloveenia kastis peaga löögile, Oblak oli õiges kohas ja sai palli kätte.
16:31
 Serbia nurgalöök põrkas väga ohtlikult Sloveenia värava eest läbi.
16:38
 Elšnik murdis 38. minutil palliga Serbia karistusalasse ja lõi posti! Tagasipõrganud palli keerutas Šeško soodsalt positsioonilt üle-mööda.
16:39
 Vlahovic lõi karistuslöögi müüri ja tagasipõrganud palli uuesti müüri.
16:41
 Tadic sai Sloveenia kastis konksutada, aga kaitsjaid oli mitu tükki vastas ja lõpuks libistati pall välja.
16:42
 Živkovici tsenderdusest pääses Mitrovic väga lähedalt löögile, aga Oblak oli vastas ja tõrjus. Suluseisuhõngu oli ka.
16:44
 Poolaja lõpus on mäng läinud lahtiseks - kiirelt ühe värava alt teise alla. Lukici pealelöök karistusalas blokeeriti.
16:44
 Rajkovic klaaris Sloveenia nurgalöögi rusikatega.
16:45
Esimesele poolajale lisati 1 minut.
16:46
Zivkovici tsenderdusele sai Mitrovic pea vastu, aga vastased olid küljes ja korralikku lööki ei tulnud.
16:46
   Esimene poolaeg lõppes, seis on 0:0. Parimaks võimaluseks oli Sloveenia postilöök 38. minutil.
16:48
 UEFA kodulehelt statistikat (Sloveenia:Serbia):

Pallivaldamine 48:52
Pealelöögid 7:6
Löögid raamide vahele 2:2
Nurgalöögid 3:2

Seega avapoolaeg oli statistiliselt päris võrdne.
16:48

17:03
 Vahetus Serbia vahetas enne teise poolaja algust: ainus kaardiga mees Mladenovic välja, Gacinovic sisse.
17:03
 Teine poolaeg algas.
17:05
 Tadiciga seina mänginud Mitrovic pääses viiekasti nurga lähistelt löögile! Oblak oli hästi vastas ja tõrjus.
17:07
 Bijol klaaris tsenderdust nii, et pall läks üle jala ja tal vedas, et omaväravat ei tulnud, vaid kõigest nurgalöök.
17:08
 Tadic tsenderdas, Mitrovic lõi peaga, Karnicniku pea kaudu põrkas pall üle värava.
17:09
 Serbia on omanud teise poolaja alguses initsiatiivi. Janža võttis väikese vigastuspausi, aga saab vist mänguga jätkata.
17:09
 Oblak lõi rusikatega Serbia korneri eemale.
17:12
 Hoiatus Lukic tegi Stojanovicile vea ja sai 54. minutil kollase kaardi.
17:16
 Šeško läks Sloveenia vasturünnakul kaugelt löögile, Rajkovic tõrjus ühe läega lati alt.
17:21
  Vahetus 64. minutil Sloveenia esimene vahetus: Mlakar välja, G. Stankovic sisse.
17:22
Vahetus Vahetus 64. minutil Serbia topeltvahetus ka: Vlahovic ja Lukic välja, Jovic ja S. Milinkovic-Savic sisse.
17:22
 Lukic oli väljavahetamisest nii pettunud, et tagus kätega muru.
17:23
 Mitrovic vajutas pöördelt karistusala joonelt üle värava.
17:25
 Stojanovic kukkus Serbia kastis kehakontaktist Pavloviciga ja tahtis penaltit, aga see oli aus õlg-õla vastu võitlus ja penaltit ei tulnud.
17:28
Värav  Karnicnik viib 69. minutil Sloveenia 1:0 juhtima! Karnicnik ise algatas vasturünnaku, võites palli ja purjetades paremal äärel ülespoole. Ta söötis vasakule äärele Elšnikule, kes andis rünnaku lõpetuseks madala tsenderduse ja Karnicnik skooris tagumise posti juurest.
Külastaja jah:
17:29
Celje meeskonna kaitsja lõi, kellega varsri Flora madistama hakkab.
17:30
 Mitrovic pääses 72. minutil värava ees löögile! Aga Karnicniku jalapuutest põrkas pall latti!
17:33
 Tadic teenis karistuslöögi ja tsenderdas, Milinkovic-Savic lõi peaga pisut mööda.
17:33
 VahetusVahetus 76. minutil Sloveenia topeltvahetus: Stojanovic ja Šeško välja, Verbic ja Vipotnik sisse.
17:37
 Karnicnik proovis kaugelt, tema madal löök läks paar meetrit mööda.
17:40
Vahetus Vahetus 82. minutil Serbia viimased vahetused: Živkovic ja Tadic välja, Birmancevic ja Samardžic sisse.
17:40
Samardžic lõi kaugelt ja madalalt mööda.
17:44
 Oblak klaaris kätega Serbia nurgalöögi.
17:45
 Hoiatus Janža sai audiviskega viivitamise eest 87. minutil kollase. Serbia fännid loopisid teda ka arvukate tühjade õlletopsidega.
17:48
 Serbia otsib meeleheitlikult viigiväravat. Teisele poolajale lisati 5 minutit.
17:49
 Vahetus 90+1. minutil Sloveenia vahetus: Elšnik välja, Brekalo sisse.
17:50
 Hoiatus 90+2. minutil sai Jovic kollase kaardi, kuna hakkas sloveeniga tõuklema, et saaks palli kiiremini mängu panna.
17:51
 Hoiatus Gacinovic jooksis Janžale jõuliselt sisse ja sai 90+3. minutil kaardi.
17:52
 Hoiatus Vipotnik takistas Rajkovici ja sai 90+4. minutil kollase.
17:52
 Sloveenia karistusala äärde on tribüünilt päris palju joogitopse visatud.
17:53
 Väravavaht Rajkovic läks ka nurgalöögiks Sloveenia karistusalasse!
17:53
 Värav Jovic viigistab nurgalöögist viimasel lisaminutil! 1:1!
17:54
 Karnicnik tiris küll Jovicit särgist, aga viimane suutis palli ikkagi peaga alla nurka lüüa.
17:55
 Ilic oli nurgalöögi andjaks.
17:55
 Lõpuvile! Sloveenia ja Serbia tegid 1:1 viigi. Mõlemad kolistasid ka korra väravaraami pihta.
17:56
 Sloveenia ja Serbia on teinud nüüd üheksa omavahelise mängu jooksul seitse viiki.
17:57
Alagrupi tabeliseis: Inglismaa 3 punkti (1 mängust), Sloveenia 2 (2), Taani 1 (1), Serbia 1 (2).

18:11
Et Taani peab edasipääsuks igal juhul võitma? Viik või ka kaotus tähendab lõppu?
18:13
 Kui Taani järgmises mängus Inglismaale kaotab, siis ei tähenda see mingit lõppu. Endiselt oleks Taanil võimalus alagrupp isegi teise kohaga lõpetada.
18:25
Järgmise mängu koosseisud:

Taani: Schmeichel, V. Kristiansen, Vestergaard, Christensen, Andersen, Maehle, Höjbjerg, Hjulmand, Eriksen, Wind, Höjlund.
Varus: Hermansen, Rönnow, Kjaer, Jensen, Skov Olsen, Dolberg, Jörgensen, Damsgaard, Nörgaard, Bah, Poulsen, Dreyer, R. Kristensen, Bruun Larsen.

Inglismaa: Pickford, Trippier, Guehi, Stones, Walker, Rice, Alexander-Arnold, Foden, Bellingham, Saka, Kane.
Varus: Ramsdale, Henderson, Konsa, Dunk, Gallagher, Toney, Gordon, Watkins, Bowen, Eze, Gomez, Palmer, Wharton, Mainoo.
18:32
 Inglismaa algkoosseis on täpselt sama nagu avavoorus Serbia vastu.
18:34
Taani on teinud avavooruga võrreldes ühe muudatuse: Bahi asemel alustab paremal äärel Maehle.
Laura Jaansen:
18:38
 Tere õhtust! Tänan Kristjanit, kes põneva mängupäeva avas, ning võtan järje üle.
18:40
 Nagu UEFA saidi abil kuulda-näha, siis staadionil käib "Football's coming home" ning Inglismaa fännid laulavad seda täiest südamest kaasa. Sellest, kas jalgpall tuleb koju, saab vast arvestatavalt aimu ligi 20 minuti pärast algava matši abil
18:41
 Pakkumisi, mis täna saab? Ma vaatasin üle, et olen Soccerneti ennustuses pakkunud viiki ning UEFA äpis pannud skooriks 1:1.
18:47
Inglased mõtisklevad, et kes otsustamise enda peale võtab.
18:55
 Meeskonnad on väljakule jõudnud!
19:01
Hümnid on kõlanud. Nende ajal liikus kaamera ka mitmetele tähtsatele isikutele - näiteks on matši jälgimas Inglismaa prints William ning esindatud on ka Taani kuninglik perekond kuningas Frederikuga eesotsas.
19:02
 Mäng on alanud!
Külastaja ronaldo:
19:04
Mis ajast on Alexander-Arnold poolkaitsjana mängima hakanud?
19:06
 Ma võtsin Transfermarkti kohe lahti ja vaatasin, et selle järgi viimased 4-5 mängu on ta täitsa keskväljal olnud jah. See otsus on kriitikat saanud ka, ei ole ta seal just kõige kindlam olnud. Tema palliga mäng ja söödud ette on tasemel, aga üleüldine mängu kontrollimine on võib-olla natuke küsitav.
19:08
Viis minutit Frankfurdis mängitud. Elevust pole seni olnud, kui jätta välja 2. minutil olnud Walkeri sööt paremalt äärelt kasti. Madal pall langes kiirelt taanlaste saagiks, aga märk maas ikka.
19:10
 8. minutil on Walker jäänud murule istuma. Kas midagi juhtus selle mainitud söödu olukorras?
19:11
 Jah, kordusest on näha, et tugijalaks olnud vasak jalg väändus selles olukorras. Lihtsalt langes jalg alt, polnud mingit kontakti.
19:11
 Aga vahetab ruttu hoopis putsasid? Vist saab jätkata, jah!
19:14
 Taani leidis 12. minutil hea pika söödu ette Höjlundile, kes oli nappi suluseisu jõudnud. Küll aga võiks see edasist ehk hästi ilmestada - kui Inglismaa liinid on kõrgel, võib-olla annaks julgemalt pikka lasta? Vaatame.
19:16
 13. minutil tegi Walker hea pette ning ei hakanud palli kohe värava alla saatma, vaid pani selle kasti peale. Seal oli Foden, kes pettis kaitsja ära, liikus paar sammu väravale lähemale ja proovis vasakut ristnurka leida. Selgelt mööda!
19:19
 Võib-olla natuke rutakas pakkumine, aga Taani on palli vallates energilisem ning teotahtelisem. Inglismaa lööb rutem käega, kui head varianti pole. Aga ehk jäi see vaid ühe momendi puhul silma.
19:20
Värav 18. MINUTIL HARRY KANE!
19:21
 Sööt läks paremale äärele, kus taanlaste Kristiansen jäi natuke passiivseks ning Walker tuli suure hurraaga tagant ja võttis palli endale. Inglaste paremkaitsja pani palli värava alla, seal põrkas see meeste vahel korraks ning siis oli Kane kohal ja toimetas palli mõne meetri pealt võrku.
19:23

19:26
 23. minutil keris Taani ka pinget. Eriksen sai korraks päris vabalt palliga vastase kastis liikuda ja löögile ka minna. Aga kuna Inglismaa on kaitses päris kompaktne, siis õnnestus neil pallile ette jääda.
19:29
Kane'i 64. värav koondises! Ning kõigil viimasel neljal suurturniiril on ta vähemalt ühe korra skoorinud.
19:29
 Hoiatus Vestergaard rikkus määrusi. Inglismaa sai keskväljalt karistuslöögi, mis viis ebatäpse ürituseni.
19:32
 Taas oli Eriksen vastase kastis ohtlikult ning mängis oma trikkidega Pickfordi väravast välja. Taanlased proovisid seda käbedalt ära kasutada ka, aga Höjlund läks liiga keerulist söötu otsima ja ei saanud nii sõpra löögile aidata.
19:36
Värav  TAANI VASTAB ULMELISEST KAUGLÖÖGIST!
19:37
 34. minutil vajutas Hjulmand mitmekümne meetri pealt madalalt peale. Pickford venitas, mis ta venitas, aga postipõrkest võrku läinud pallile kätt vahele ei saanud!!! Hull värk!
19:41
Taani näitas ohtlikkust nurgalöögist, kui pall keerutati tagumisse tsooni ja sealt läks õnne proovima Andersen. Tubli üritus, pall maandus väravakatusel ja Pickford oli jälle ähmi täis.
19:43
 41. minutil tantsiskles Foden läbi keskvälja ning läks ise eemalt löögile. Aga pall läks liiga keskele ja Schmeichel püüdis probleemideta.
19:44
Tuleb õnne proovida. Mine tea, mis saada võib. Hjulmand lõi oma esimese koondisevärava just niimoodi!
19:47
Avapoolaja lõpp on läinud selgelt Taani kätte. 44. minutil sooritas Höjbjerg hea kauglöögi ja otsis esimest ristnurka, kuid Pickford sekkus.
19:49
 Esimene poolaeg on lõppenud!
19:49
 Saan uhkusega öelda, et täpselt seda - 1:1 - ma ennustasingi, ainult et terve mängu skooriks. Vaadates, mis esimene kolmveerandtund tõi, tahaks pakkuda, et tuleb veel väravaid.
19:50
 Tahaks huvi pärast teada, kas siin on Inglismaa fänne ka ja kuidas neile praegune pilt tundub? Mitte vist väga hea?!
19:55
Eelmise finaali järel viskas mu Inglismaa fännist sõber õllepudeli telekasse, seekord on lootused jälle taevani.
Külastaja Hmm:
19:59
Pettumus veidi jaa Inglismaa esituses...
20:04
 Teine poolaeg on alanud!
20:06
 Vahetusi ei tehtud.
20:10
Esimesed viis minutid kulgenud üsna lahtiselt. Kui Taani alustas kiirelt ning käis alustuseks Pickfordi nina all ära, siis nüüd on Inglismaa domineerimas ja võtmas positsioonirünnakuid järjest üles.
20:11
Rice lõi 51. minutil kasti tagant peale, aga taanlaste rikošettide toel muutus pall väheohtlikuks ja Schmeichel püüdis murevabalt.
20:13
 Vahetus 54. minutil Alexander-Arnold välja ja Gallagher mängu.
20:15
 56. minutil lõi Foden posti!!
20:16
 Tuli sööt äärelt jalga ning Foden üritas suhteliselt keskelt, ligi 20 meetri pealt.
20:16
 Vahetus Vahetus 57. minutil vahetas Taani: Wind ja Kristiansen välja, Damsgaard ja Bah mängu.
20:21
 Hoiatus 61. minutil Gallagherile hoiatus keskväljal tehtud vea eest.
20:22
 Ehk pool tundi mängu lõpuni. Üsna lahtiselt madistatakse praegu, mõlemale poolele on tulnud poolvõimalusi. Samas ei taheta liialt riskeerida, mine tea, milleni see viia võib.
20:23
 64. minutil Eriksenilt kasti tagant pealelöök. Aga meetrikese jagu väravast mööda.
20:25
 65. minutil käis Bellinghamil põlv korduste järgi üsna valusas ülesirutuses, aga tundub, et sellisele mehele ei tee see erilist liiga.
20:26
 Vahetus 67. minutil Höjlund välja ja Poulsen peale.
20:28
Vahetus VahetusVahetus 69. minutil Inglismaalt kolmikvahetus: välja Foden, Saka ja Kane, mängu Bowen, Watkins ja Eze.
20:31
 71. minutil suurepärane terav sööt Bellinghamil läbi Taani kaitseliini ja Schmeicheliga silmitsi pääsenud Watkins sai kätte vaid nurgalöögi.
20:33
Hoiatus  73. minutil Maehle tõmbas vikati läbi vastase.
20:35
 Veerand tundi kohtumise lõpuni! Kas viik jääb püsima?
20:36
Väga palju on selles mängus olnud kauglööke. Järjekordne üritus tuli Taanilt ja taas sai Pickford külje maha panna.
20:37
Pealelöögid raami on läinud 6:4 Taanile.
20:41
Vahetus Vahetus  82. minutil Taani vahetused: Eriksen ja Hjulmand välja, mängu Skov Olsen ja Nörgaard.
20:44
 Bah sai tänu inglaste jamale jooksu, jõudis palliga kasti, kuid viivitas otsusega ja Inglismaa jõudis lappima selle näol, et lükati pall nurgalöögiks. Sellest pääses Taani löögile, aga Christensen saatis palli taevasse.
20:44
 Ja Taanile uus hea võimalus, kui Höjbjerg sai kasti joonelt proovima, aga napilt mööda!!
20:46
Hoiatus 87. minutil sai hoiatada ka Nörgaard.
Külastaja Ingmar:
20:46
Selline Inglismaa ei ole kohe kindlasti ligilähedalgi tiitli jahile.
20:49
 90. minut käib.
20:49
 3 minutit lisaks!
20:51
 Teine üleminut jookseb. Pickford paneb ise palli karistuslöögist mängu keskväljalt.
20:51
 Aga ei tule siit Inglismaale (veel) midagi!
20:53
 KÕIK! MÄNG LÕPPEB SEISUGA 1:1!
20:54
Ausalt öeldes rõõmustan, sest teatasin mängu alguses entusiastlikult, et olen igal poole ennustanud viiki ja sealjuures 1:1 lõppseisu.
20:56
 Aga muus osas. Ma ütleks, et Taani oleks väärinud võitu. Nad olid ründes tugevad ja loomingulised, Eriksen ja Höjbjerg paistsid positiivselt silma. Oleks Höjlund ka veel nähtav olnud, siis mine tea, mis oleks saanud. Inglismaa poolelt ... Foden tabas ju tegelikult posti, aga muus osas oli Inglismaa mannetu. Ma ei näe neis soosikut.
21:01
Nüüd siis oleme punktis, kus kaks mängu kolmest on lõppenud seisuga 1:1. Kas ka kolmas kohtumine, kus on vastamisi Hispaania ja Itaalia, võiks selliselt lõppeda?
21:01
Laura mis sa arvad kas Southgate aeg on läbi ?
21:03
 Võttes arvesse, et ta ise ütles, et kui tiitlit ei tule, astub ta tagasi, siis vaikselt kisub sinnapoole jah ... Kui nad just ei digimuutu vahepeal ja hästi mängima ei hakka. Aga seda on vist palju tahetud.
Külastaja Itaalia:
21:08
Itaalia võidab 2:1
Kris Ilves:
21:15
Tere õhtust ka minu poolt! Viskan siia ühe põneva fakti ja liigume siis juba mängupäeva oodatuima lahingu juurde. Kas hispaanlased või itaallased skoorivad ka kaugelt?
Kris Ilves:
21:17
Igatahes koosseisud on selgunud. Suures plaanis üllatusi ei ole. Kaks suurt koondist, kes tänavu kõige suuremad soosikud ei ole, aga vaatame, kuidas omavahel mängitakse.

Hispaania: Simon, Cucurella, Laporte, Le Normand, Carvajal, Ruiz, Rodri, Pedri, Williams, Morata, Yamal.

Itaalia: Donnarumma, Dimarco, Calafiori, Bastoni, Di Lorenzo, Jorginho, Barella, Pellegrini, Chiesa, Frattesi, Scamacca.

Külastaja hmm:
21:27
Kes on Pedro?
Kris Ilves:
21:27
Pedri muidugi. Väike näpukas, aga nüüd parandatud. Aitäh!
Kris Ilves:
21:30
Hispaania ja Itaalia kohtuvad suurturniiridel päris sageli.
Kris Ilves:
21:54
Meeskonnad on väljakul. Kohe väga-väga lahedad hümnid ja siis läheb mänguks!