Horvaatia - Itaalia, Albaania - Hispaania

Esmaspäev, 24. juuni 2024

Kristjan Remmelkoor:
16:12
Tere jaanipäeva, täna saab EM-il lõpplahenduse B-alagrupp. Hispaanial on esikoht kindlustatud. Itaaliale piisaks teisele kohale jäämiseks viigist. Edasi võivad itaallased pääseda ka kaotuse korral, juhul kui Albaania samal ajal Hispaaniat ei võida ja kui kolmandate kohtade võrdluses ei jääda kahe halvima hulka.

Horvaatia ja Albaania oleksid kaotuse korral igal juhul väljas, ka viigi puhul oleksid edasipääsulootused üliväikesed, nii et nemad mõlemad peavad võitu jahtima.
16:16
Lisaks B-alagrupi tiimidele endile puudutavad tänased mängud otseselt ka A-grupis kolmandaks jäänud Ungari saatust. Ungari loodab, et jääb kahe alagrupi peale paremaks kolmanda koha tiimiks - siis oleksid edasipääsuvõimalused juba päris head, sest siis oleks vaja edestada neljast (C, D, E, F) kolmanda koha satsist veel ainult ühte. Ungari loodab, et Horvaatia ega Albaania täna ei võida.
16:18
 Kas vaatate täna Horvaatia - Itaalia või Albaania - Hispaania mängu?
16:20
 Horvaatia-Itaalia sündmusi hakkab meie poolt siin täna vahendama Otto Kase ning Albaania-Hispaania olukordi Heiti Heli.
Külastaja Itaalia:
19:33
Ikka Itaalia!!! Kas üks ja sama riik on kunagi võitnud mitu korda EMi järjest?
19:34
Ainult Hispaania on võitnud 2 EM-i järjest (2008 ja 2012).
Marko Susi:
21:13
Tere õhtust ka minu poolt! Algkoosseisud on väljas.

Horvaatia: Livakovic, Stanišic, Šutalo, Pongracic, Gvardiol, Modric, Brozovic, Kovacic, Šucic, Kramaric, Pasalic.

Itaalia: Donnarumma, Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian, Barella, Jorginho, Raspadori, Pellegrini, Dimarco, Retegui.

Albaania: Strakosha, Balliu, Djimsiti, Ajeti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Asani, Laci, Bajrami, Manaj.

Hispaania: Raya, Navas, Vivian, Laporte, Grimaldo, Zubimendi, Merino, Torres, Olmo, Oyarzabal, Joselu.

Külastaja kask:
21:24
Etv+ mangul eesti keelne kommentaar?
Marko Susi:
21:25
ETV+ peal kommenteerivad Ivar Lepik ja Joel-Rasmus Remmel - jah, eesti keeles.
Otto Kase:
21:39
 Tere õhtust ka minu poolt! Nagu Kristjan siin enne mainis, siis edastan mina teile Horvaatia - Itaalia mängus toimuva. Loodame, et tuleb ikka vägev jalkaõhtu.
Heiti Heli:
21:42
 Tervitus! Minu grill on nüüdseks huugamisest väsinud, aeg on jalgpalli vaadata. Minu kanda jäävad Albaania ja Hispaania vahelised sekeldused.
Otto Kase:
21:44
Selline põnev infokild Itaalia algkoosseisu kohta.
Heiti Heli:
21:46
 B-grupis ühe punkti kirja saanud Albaania võib täna õhtul pääseda sõelmängudele, aga selleks tuleb neil esmalt alistada Hispaania, kel on pilet järgmisesse faasi garanteeritud, ja siis peavad mõned asjad paika loksuma ka teises mängus. Raskeks teeb Hispaania see, et Itaalia ega Horvaatia ei suutnud nende vastu väravat lüüa, kuidas läheb Albaanial? Ennustused on igati teretulnud.
Otto Kase:
21:48
 Panen ise ka kiire ennustuse kirja! Pakun, et hispaanlased saavad ühe-kaheväravalise võidu ning teine matš jääb viiki.
Heiti Heli:
21:49
 Ma ootan märksa põnevamat õhtut: Albaania võtab üliemotsionaalse 2:1 võidu, Horvaatia ja Itaalia lepivad 1:1 viiki.
21:53
2:1 Itaaliale
Heiti Heli:
21:56
ALB-ESP: Mehed sammuvad Düsseldorf Arena murule, kohe kõlavad rahvushümnid.
Otto Kase:
21:58
 CRO-ITA: Leipzigis sama lugu, itaallased said juba teadatuntud viisijupi saatel ära lauldud. Veidi oli üllataval kombel kuulda ka vilekoori, ei tea, kas horvaate staadionil rohkem?
Otto Kase:
22:00
 CRO-ITA: mäng on alanud!
Heiti Heli:
22:01
ALB-ESP: Rootsi kohtunik Glenn Nyberg andis avavile, sõidame!
Külastaja ERK:
22:04
Jesus Navas vist ainus Hispaania tänavuses koondises kes võitnud EM-i ja MM-i
Otto Kase:
22:04
 CRO-ITA: esimesel paaril minutil horvaadid omavahel palli veeretanud. Itaallaste värava juurde pole jõutud, ent palli pole vastastele ka väga antud.
Heiti Heli:
22:04
ALB-ESP: Punasärgid on vihased ja näljased. Teisel minutil lennutati esimene tsenderdus hispaanlaste värava ette, aga Asanil ei õnnestunud pead vastu panna.
Heiti Heli:
22:05
ALB-ESP: Opta superarvuti hindab Albaania edasipääsu protsendiga 14,4; Itaalial on see number 94,5; Horvaatial 33,7.
Otto Kase:
22:06
 CRO-ITA: Ossa! Sucic pani 5. minutil korraliku paugu ristnurga suunas teele, kuid Donnarumma tõrjus. Järgnenud nurgalöögist midagi ohtlikku ei sündinud.
22:07
Miks küll Jesus Navas koondisesse võeti? Kas nooremaid pole võtta paremale äärale? 😀
Heiti Heli:
22:07
ALB-ESP: Albaanlastele viiendal minutil esimene nurgalöök. Pall liikus esimese posti suunas, aga sealt see klaariti eemale. Suurt ohtu see standardolukord hispaanlastele ei kujutanud, aga poolvõit Albaaniale ikka.
Otto Kase:
22:09
 CRO-ITA: Itaallased said 7. minutil esimest korda pikemalt palli hoida ning kohe ka näidati taset. Keskväljal tehti paar kiiret söötu ja lõpuks saadeti nahkkera väljaku parempoolsesse otsa, kust Di Lorenzo sai täiesti üksinda jooksma. Napoli äärekaitsja jõudis trahvikasti servani välja ning andis ka päris terava söödu värava ette, kuid tema kahjuks jõudsid vastased pallini esimesena.
Heiti Heli:
22:10
ALB-ESP: Ka hispaanlased hakkavad vaikselt üles ärkama. Kaheksandal minutil läkitati pall vastase karistusalasse, ent midagi märkimisväärset aset ei leidnud. Algus on Düsseldorfis olnud igal juhul üsna rahulik.
Heiti Heli:
22:12
 ALB-ESP: Albaania fännisektoris tõmmati tõrvikud käima juba varakult. Telepildist on näha, et Albaania fänne jagub ka külgedele - on justkui punasärkide kodumäng!

Otto Kase:
22:14
 CRO-ITA: Horvaadid jälle pikalt ehitasid. Keskväljalt varastati pall ning kiigutati siis seda ühest väljaku äärest teise. Lõpuks proovis Kramaric äärelt sisse triblada ning kui ühest mehest ta mööda ka sai, siis järgnenud sööt löödi vastaste poolt minema. Kusjuures huvitav on ka see, et horvaatide vast nimekaim kaitsja Joško Gvardiol kerkis keskväljal päris kõrgele rünnakule appi.
Heiti Heli:
22:14
 ALB-ESP: 12. minutil kaks ohtlikku üritust hispaanlaste poolt. Esialgu pääses Merino peaga suunama, Strakosha tõrjus, järgmisel rünnakul sai Joselu pealöögi kirja, aga see lendas väravast üle.
Külastaja Maks:
22:14
Lelov ajab jorginho ja raspadori sassi...
Heiti Heli:
22:15
ALB-ESPVärav 13. minutil sahises Albaania väravavõrk!
22:15
Ei kuskilt Hispaania.....
Heiti Heli:
22:16
 ALB-ESP: Olmo sai Laportelt väga hea passi, pööras palliga ringi ja andis läbisöödu karistusalasse sööstnud Torresele, kes viis postipõrkest Hispaania juhtima. Albaania töö muutus nüüd raskemaks.
Külastaja jah:
22:16
Albaania fännid tunduvad ühed kõige hullemad üldse.
Heiti Heli:
22:21
ALB-ESP: Hetkel õigustavad hispaanlaste tehtud kümme vahetust täielikult. Väljakul olevad mehed on väga näljased, sest nad tahavad näidata, et nende koht on sõelmängudes algkoosseisus.
Otto Kase:
22:22
 CRO-ITAOi, kui lähedal! Itaalia saatis tsenderduse kasti, Retegui pani pea vastu ning nahkkera läks umbes meetri või pooleteisega ristnurgast mööda. Itaalia on viimastel minutitel ise domineerivamaks hakanud.
Heiti Heli:
22:23
ALB-ESP: Olmo andis 21. minutil kaugelt kuuma, aga tulemuseta.
Otto Kase:
22:25
 CRO-ITAHoiatus mängu esimene kollane kaart 24. minutil. Sucic pani itaallasele jala ette ning peab mängu veidi tagasihoidlikumalt jätkama.
Otto Kase:
22:27
 CRO-ITA: kohe peale kollase saamist säras Livakovic õigeaegse vastutulekuga, kui jooksis vaat et omaenda trahvikastist välja, et pall minema lüüa. Horvaatia rünnakud on nüüdseks suhteliselt kokku kuivanud - keskväljale vahepeal jõutakse, aga seal jääb asi stoppama. Itaalia on aga päris aktiivne ning võimalusi tuleb järjepanu.
Otto Kase:
22:28
 CRO-ITAMida tõrjet! Itaalia mängis 27. minutil nurgalöögi lahti, tsenderdus läks kasti, Bastoni sai paari meetri pealt täiesti vabalt löögile, kuid Livakovic hüppas ning pani käed täpselt õigel hetkel ette.
Heiti Heli:
22:29
ALB-ESP: Hispaanlaste nurgalöök jõudis 26. minutil vastase karistusalasse, kus Vivian noolis palli, aga punasärgid olid valmis. Mäng on suuresti Hispaania käes hetkel, Albaania vahepeal jõuab kolmekordse Euroopa meistri väljakupoolele, aga siis saavad neil ideed otsa.
Heiti Heli:
22:32
ALB-ESP: 30 minuti jooksul on pall olnud Hispaania käes 54% mänguajast, peale- ja raamilööke on punasärkidel null.
Otto Kase:
22:33
 CRO-ITA: Horvaatia näitas end üle pika aja! Koondis läks suurte jõududega rünnakule ning peale väikest tiki-takat jõudis pall trahvikasti servast värava poole sööstnud Modricile. Vanameister pani terava söödu värava ette ning kuigi kastis oli mitu punavalget, siis lõpuks oli ikka Donnarumma see, kes palli minema tõrjus. Pall veel korraks põrkus seejärel kastis ringi, ent lõpuks õnnestus itaallastel pall kaugemale toimetada.
22:34
Horvaatia Itaalia mäng ikka üpris igav
Otto Kase:
22:34
 CRO-ITA: suhteliselt tagasihoidlik, jah. Ega horvaadid liiga palju riskida vast ei julge ning itaallastele sobib ka viik.
Külastaja Noh:
22:35
Korralik kärakas käis Horvaatia mänguajal just. Kuulsite?
Otto Kase:
22:35
 CRO-ITA: Mõtlesin ise sama. Ei teagi, kas keegi suutis mingi suurema püro väljakule tuua või on keegi Leipzigi linna peal hullamas.
Heiti Heli:
22:37
ALB-ESP: Torres viis läbisöödu järel tsenderduse värava eest läbi, aga sõbrad jäid olukorrast kaugele.
22:37
Staadionilt see küll polnud.
Heiti Heli:
22:38
 ALB-ESP: Olmo pääses 36. minutil karistusalas vabalt löögile, aga viimasel hetkel jõudis Djimsiti ette. Tagantjärele on muidugi hea targutada, aga ehk võinuks hispaanlane lüüa esimese, mitte teise puutega.
Heiti Heli:
22:41
ALB-ESP: Natukene ärevust Karl Jakob Heina konkurendilt, kui Raya väljalöök lendas Laportest tema käte vahele. Albaanlased nõudsid tagasimängu, kohtunik Nyberg lasi mängul jätkuda.
Heiti Heli:
22:43
 ALB-ESP: Hispaanlased otsivad jätkuvalt teist tabamust. Sel korral (41. minutil) lendas kõrge tsenderdus tagumise posti suunas, kuhu jõudis edasi suunama Torres, aga sel korral ei õnnestunud avavärava autoril kera Strakosha selja taha panna.
Heiti Heli:
22:45
 ALB-ESP: Natukene edevust kah. 43. minutil söötis Torres karistusalasse Olmole, kes jätkas kannaga sõprade suunas, aga Albaania kaitsja lõi palli üle otsajoone. Nurgalöök ohtu ei tekitanud.
Otto Kase:
22:46
 CRO-ITA: Leipzigis näeb vähemalt ühe lisaminuti jagu jalgpalli.
Heiti Heli:
22:46
 ALB-ESP: 44. minutil veeretas Grimaldo palli penaltipunkti suunas, kust Merino vajutas palli üle värava.
Otto Kase:
22:47
 CRO-ITA: Ja ei tulnud tegelikult ühe minuti jagu, 45 sekundi järel kõlas poolajavile!
Heiti Heli:
22:47
 ALB-ESP: Esimene raamilöök albaanlaste poolt, ja veel milline! Asllani andis ligi 23 meetrilt kuuma, mispeale pidi Raya korralikult sirutama, et enda puur tühjana hoida.
Heiti Heli:
22:49
 ALB-ESP: Düsseldorfis täitus esimene üleminut ja siis kõlas Nybergi vile avapoolaja lõpetuseks. Näljased Hispaania "varumehed" 1, Albaania 0. Midagi kadunud veel Albaania jaoks pole, eriti arvestades teise kohtumise seisu, aga kuna esimene pealelöök (ühtlasi esimene raamilöök) sündis neil alles 45. minutil, siis on ikka natukene raske. Eks näis, mida toob teine kolmveerandtund.
Otto Kase:
22:49
 CRO-ITA: Avapoolajal käis pallivaldamine põhimõtteliselt käest-kätte, kuid Itaalia oli pigem see, kes olukorda kontrollis. Vahepeal rünnati ise, vahepeal anti võimalusi vastastele, ent sellegipoolest Horvaatia ühtegi liialt lubavat võimalust ei teeninud. Kui siis ainult avaminutitel tehtud kauglöök, mille Donnarumma tõrjus. Ühe hea tõrjega sai hakkama ka horvaatide kollkiiper Dominik Livakovic.

23:03
Kui Horvaatia võidab kas siis Itaalia on väljas??
Heiti Heli:
23:03
 ALB-ESP: Vahetus Hispaania tegi enne teise poolaja algust ära esimese vahetuse: Laporte välja, Le Normand sisse.
Otto Kase:
23:03
 Kui Horvaatia võidab, siis Itaalia ei pruugi väljas olla. Siis nad alagrupis kolmandad ning saatus sõltub teiste gruppide tulemustest.
Otto Kase:
23:04
 CRO-ITAVahetus Ka Leipzigis tehti paar vangerdust. Horvaatia võttis Pašalici välja ja tõi Budimiri sisse. Itaallased saatsid Pellegrini puhkama ning mängu tuli Frattesi.
Heiti Heli:
23:05
 ALB-ESP: Sõidame Düsseldorfis Hispaania juhtimisel edasi. Vile kõlas!
Otto Kase:
23:07
 CRO-ITA: Horvaatia - Itaalia mäng samuti uuesti alanud. Kohe pääsesid horvaadid hea läbisöödu abil jooksma, kuid uus mees Budimir oli pisut liiga aeglane ning kaitsjad jõudsid tagasi positsioonidele.
Heiti Heli:
23:08
 ALB-ESP: Turniiri üks ilusaimatest väravatest oli soolas! Vastase kaitsjate vahelt läbi pugenud Joselu proovis vasakult äärelt tulnud tsenderduse akrobaatilise sooritusega väravasse lüüa, aga sel korral mööda.
Otto Kase:
23:08
 CRO-ITA: Horvaatia taas poolaega paremini alustanud, lisaks eelnevalt mainitud olukorda tekkis nüüd ka päris ohtlik võimalus karistuslöögijärgselt. Kui nii edasi survestatakse, siis äkki saadakse soovitud värav kätte ka.
Heiti Heli:
23:10
 ALB-ESP: Albaania uuris ja puuris, aga rünnakust asja ei saanud. Hispaanlaste vastutulek kujunes selliseks, et Olmo läks kauglöögiga ajalugu tegema, aga too katsetus ebaõnnestus.
Otto Kase:
23:11
 CRO-ITA: Nonii? Kramaric lõi trahvikastis palli selgelt vastu Frattesi kätt ning VAR kontrollib olukorda.
Heiti Heli:
23:12
 ALB-ESP: Hoiatus Esimese kollase kaardi pälvis 52. minutil Albaania peatreener Sylvinho.
Otto Kase:
23:12
CRO-ITA: Ja ongi PENALTI Horvaatiale! Frattesi käsi oli ikka liiga kaugel kehast ning tegemist selge penaltiga.
Otto Kase:
23:13
 CRO-ITADONNARUMMA VÕTAB ÄRA! Modric läks 54. minutil palli paremasse nurka söötma, kuid kiiper aimas suuna ära ning pani käe ette.
Otto Kase:
23:14
 CRO-ITAVärav AGA HORVAATIA LÖÖB IKKA ÄRA!
Heiti Heli:
23:15
 ALB-ESP: Düsseldorfis on seevastu olnud rahulikumat sorti minutit. Vahepeal on pall olnud Albaania käes, siis jälle Hispaania valduses. Väiksemat sorti veeretamine.
Otto Kase:
23:15
 CRO-ITA: Pall jõudis umbes minut mängus olla ning seejärel saadeti imeilus tsenderdus vastase värava ette. Pall lendas vahetusmees Budimirile, kes kohe peaga nahkkera suunas, kuid Donnarumma tegi imeilusa tõrje. Seejärel põrkas mänguvahend aga õnnetult lahtiselt värava ette ning kapten Modric lajatas selle võrku.
Otto Kase:
23:16
 CRO-ITAVahetus Kohe peale väravat võeti Dimarco välja ning toodi Chiesa sisse. Saadi ka päris ohtlik võimalus, ent veel olid horvaadid kaitses jaol.
Otto Kase:
23:19
 CRO-ITAHoiatus Mäng on päris tuliseks läinud! Itaalia sai ise taas rünnakule, Budimiril jäi kiirusest puudu ning ta kukkus pikali. Sealt taheti viga, kuid vilemees seda ei andnud. Paar hetke hiljem lendas kapten Modric vastasele jõuliselt sisse ning sai ka koheselt ise kollase kaardi. 60 minutit mängitud.
Heiti Heli:
23:20
 ALB-ESP: Vahetus 62. minutil lõppes Oyarzabali tööpäev, tema asemele saabus Lopez. Ei olnud kõige veenvam esitus Oyarzabalilt ja seda oli näha ka mehe näost, et tema polnud sellega rahul.
Otto Kase:
23:20
 CRO-ITA: No, kuidas sealt ära ei löönud?! Pall tuli nurgalöögist otse Bastoni pea peale ning meest ei võtnud ka keegi peale, kuid itaallane saatis nahkkera napilt raamidest üle.
Heiti Heli:
23:24
 ALB-ESP: 64. minutil päästis Raya hispaanlased halvimast! Albaanlased mängisid karistuslöögi kiiresti lahti ja vahetusest sekkunud Broja pääses virutama, aga Arsenali väravavaht sirutas korralikult, et pall oma väravast eemal hoida.
Heiti Heli:
23:25
 Hoiatus 66. minutil näidati Bajramile simuleerimise eest kollast kaarti.
Otto Kase:
23:26
 CRO-ITA: Itaalia viigivärav pole kaugel! Sinisärgid saavad kuidagi raskusteta vastaste kaitseliinist läbi ning kõik söödud jõuavad ka omadeni. Hetkel on lihtsalt viimasest täpsest löögist puudu jäänud. Horvaatia peab hetkel ikka korralikule survele vastu pidama, ent eks seda oli ka oodata.
Otto Kase:
23:28
 CRO-ITAVahetus Kovacic ja Sucic saavad puhkama, Perišic ja Ivanušec tulevad 70. minutil mängu.
Heiti Heli:
23:29
 ALB-ESPVahetusVahetus Topeltvahetus albaanlastelt 70. minutil: Laci ja Bajrami puhkama, Berisha ja Hoxha platsile möllama. Albaania vaikselt-vaikselt kruvib pinget ja Hispaania võit polegi enam nii kindel.
Heiti Heli:
23:30
 ALB-ESPVahetus Vahetus Vahetused ka Hispaania poolt 72. minutil: seni ainsa tabamuse autor Torres ja Joselu tegid ruumi Yamalile ning Moratale.
Otto Kase:
23:30
 CRO-ITA: Gvardiol lükkas konkurendi pikali ning Itaalia saab päris ohtlikust kohast karistuslöögi - sealt võib täitsa otse peale lüüa. 24 meetrit väravani ning palli taga kolm meest...

Heiti Heli:
23:31
 ALB-ESP: 16-aastane Yamal sai Albaania fännidelt esimeste puudete ajal vilekoori, aga seepeale saatis hispaanlane vastased kohvile. Vahva!
Otto Kase:
23:32
 CRO-ITA: Tehti väike trikk! Calafiori läks lööma, kuid jäi viimasel hetkel seisma. Müür hüppas selle peale muidugi üles. Seejärel jooksis uus mees pallile peale ning müür ei jõudnud reageerida, kuid itaallaste kahjuks tabas pall siiski vastasmängijat.
Otto Kase:
23:33
 CRO-ITAHoiatus Just väljakule pääsenud Ivanušec sai kollase juba kirja. Haiget kellelegi ei teinud, aga lõi palli kavalalt kaugele minema.
Heiti Heli:
23:35
 ALB-ESP: 76. minutil kõmmutas Lopez kaugelt peale, aga tabas Moratat, misjärel sai ründaja ise proovida, aga Strakosha tõrjus. Sekund hiljem tõusis küljekohtuniku lipp suluseisu märgiks.
Otto Kase:
23:36
 CRO-ITAVahetus Itaalia läheb 75. minutil kahe tipuründajaga ründama: Scamacca tuli platsile, Raspadori sai puhkama.
Heiti Heli:
23:36
 ALB-ESP: Asllani möödus vastasest ja otsis karistusala tagant tagumist ristnurka, aga sihik oli paigast ja löök lendas posti kõrvalt mööda.
Otto Kase:
23:37
 CRO-ITAHoiatus Pongracicile mängu neljas kollane kaart. Vastased olid kontrarünnakule tormamas, kuid kaitsemees peatas jõuliselt itaallaste ürituse.
Heiti Heli:
23:37
  ALB-ESP: Ka Berisha proovis kaugelt, tema löök võttis kahelt vastaselt rikošeti, aga Raya jaoks raskusi ei valmistanud. Albaania vahetusmehed Broja, Berisha ja Hoxha on sekkunud väga aktiivselt.
Heiti Heli:
23:39
ALB-ESP: Õhuvõitluse võitnud Morata suunas Grimaldo toimetatud nurgalöögi üle lati. Enne standardolukorra läkitamist võitles hispaanlane õlletopsidega, mis lendasid Albaania fännidelt.
Otto Kase:
23:39
 CRO-ITA: Brozovicilt suurepärane sööt värava ette ning Budimir oli ka valmis, kuid Bastoni tuli taas päeva päästma. Kui Horvaatia siit teise oleks löönud, siis oleks küll Itaalial päris kehv seis.
Heiti Heli:
23:40
ALB-ESPVahetus Asani tegi 82. minutil ruumi Mucile. Albaania on nüüdseks välja vahetanud terve ründeneliku.
Otto Kase:
23:41
 CRO-ITAVahetus Modrici mängupäev sai 81. minutil otsa, Majer tõttas platsile. Itaalia võttis Darmiani ja Jorginho pingile, asemel tulid Zaccagni ja Fagioli.
Heiti Heli:
23:42
ALB-ESP: Oma osavust demonstreerinud Yamalil tekkis oivaline võimalus hispaanlaste eduseisu suurendada, aga nooruk otsustas hoopis söödu kasuks, mis ei jõudnud kaaslasele kohale.

Otto Kase:
23:42
 CRO-ITAHoiatus Horvaatia sai juba viienda kollase: Stanišic lendas valusalt vastasele selga.
Heiti Heli:
23:42
 ALB-ESP: Vahetus Vägeva mängu teinud Olmo liikus 84. minutil pingile, Baena tuli tema asemele.
Otto Kase:
23:45
 CRO-ITA: Itaalia võimalused on viimasel ajal kokku kuivanud. Pigem on Horvaatia see, kes pääseb tänu vastaste eksimusele kontrasse ning tekitab päris lubavaid olukordi. Neli minutit pluss lisaminutid veel jäänud.
Heiti Heli:
23:45
 ALB-ESP: Rõõm on tõdeda, et Düsseldorfis toimuva mängu lõpp on läinud võrdsemaks. Jah, Hispaania on jätkuvalt veenvam, aga Albaania ei lange ansamblist välja ja viigivärav võib mingil hetkel reaalsuseks saada.
Otto Kase:
23:46
 CRO-ITAPane jalg lihtsalt vastu! Itaalia saatis nõnda terava söödu värava eest mööda ning Scamacca oli ka olemas, kuid millegipärast ei õnnestunud pikakasvulisel mehel jalga sirutada ning pall kindlalt võrku toimetada.
Heiti Heli:
23:47
 ALB-ESP: Hoiatus 89. minutil Berishale kollane kaart Lopezile tehtud vea eest. Albaania mängija pani vastasele küünarnukiga kõrri.
Otto Kase:
23:48
 CRO-ITAVahetus 90. minutil kaitsesse jõudu juurde! Kramaric puhkama, Juranovic sisse.
Heiti Heli:
23:49
 ALB-ESPHoiatus 90. minutil Vivianile kollane kaart. Too murdmine meenutas ühte teist spordiala.
Otto Kase:
23:50
 CRO-ITAHoiatus Brozovicile kah kollane. Proovivad vist kõik mehed nime kirja saada.
Otto Kase:
23:50
 CRO-ITA: Lausa kaheksa minutit tuli juurde!
Heiti Heli:
23:51
 ALB-ESP: Raya on ees, kas näed sa? Karistuslöögist jõudis pall Hispaania kasti, palli haaras omale Broja, virutades teise puutega peale, aga Raya püüdis. Neljast üleminutist kaks on täis!
Otto Kase:
23:52
 CRO-ITAHoiatus Horvaatia pääses Itaalia eksimuse järel jooksma, kuid Calafiori võttis vea hinnaga vastased pikali. Tema peab seejuures potentsiaalse kaheksandikfinaali vahele jätma.
23:53
Võibolla on Itaalia probleem see, et neil ei ole väga palju fänne väljakul olnud..
Heiti Heli:
23:54
 ALB-ESP: Vastaselt palli röövinud Ramadani lasi palli värava eest läbi, aga tagantjärele võib öelda, et Albaania poolkaitsja kiirustas, sest kaaslased olid olukorrast väljas. Pärast seda pani Raya palli mängu ja Nyberg vilistas kohtumise lõppenuks. 1:0 võitnud Hispaania liigub täiseduga sõelmängudele, Albaania jaoks on turniir lõppenud.
Otto Kase:
23:55
 CRO-ITA: Horvaatia raiskas päris hästi kaks minutit. Teeniti karistuslöök, mängiti lühidalt lahti, söödeti paari mehe vahel ning lasti itaallastel joosta. Lõpuks jõuti nurgalöögilipu juurde ning kaotati pall, ent selleks ajaks oli kellaseier juba päris palju edasi liikunud.
Otto Kase:
23:56
 CRO-ITA: Värav ITAALIA LÖÖB KAHEKSANDAL ÜLEMINUTIL VÕIDUVÄRAVA!!
Otto Kase:
23:57
 CRO-ITA: Parandan, ikka viigivärava, aga võidu maitsega viigivärava!
23:57
GOOOOO ITAALIA!!!!!!!!!!!
Otto Kase:
23:58
 CRO-ITA: Zaccagni jäeti väga vabaks ning mees keerutas palli nii täpselt tagumisse ristnurka.
Otto Kase:
23:58
 CRO-ITA: Mäng on sellega ka lõppenud. Itaallased nutavad rõõmust, horvaadid kurbusest.
Otto Kase:
00:02
 CRO-ITA: Poolaega kokku võttes saab öelda, et Horvaatia tegi hea töö, ent Itaalia pisut vääris ka viigipunkti. Horvaadid ründasid algul palju ning kuigi penaltiga eksiti, siis koheselt sai Modric värava ikkagi kirja. Seejärel langeti korraliku turmtule alla ja ainult läbi õnne ei löönud itaallased üht ära. Lõpuminutitel väsisid saapamaalased ära ning juba paistis, et asi on tehtud, kuid viimane pallipuude lõpetas Livakovici selja taga.
00:02
Kas see tähendab seda, et Itaalia läheb Šveitsiga vastamisi?
Otto Kase:
00:02
 Just nii!
00:02
Horvaatial veel võimalus kui Sloveenia jääb kahe peale ja väravavahe halvem ning nt Tšehhi jääb 1p peale
Otto Kase:
00:04
 Teoorias on võimalus olemas, aga praktikas läheb kitsaks. Selleks tuleb loota, et Taani võidab Serbiat ning et inglased võidavad vähemalt kolmega sloveene. Ja jah, ka Tšehhi ei tohi türklaste käest lisa saada.