EM: Šveits - Itaalia, Saksamaa - Taani

Laupäev, 29. juuni 2024

Heiti Heli:
09:59
Tere hommikust, head vutisõbrad! EM-finaalturniir jätkub täna, kui algavad kaheksandikfinaalid. Kell 19 jagavad Berliinis maid Šveits ja Itaalia, kell 22 heitlevad Dortmundis Saksamaa ja Taani. Mida tänane päev meile toob, seda saate lugeda eelvaatest.
Heiti Heli:
11:24
Samuti saab lugeda EM-päevikut ehtsatest fännidest, keda 2022. aasta MM-il pidi otsima tikutulega.
Külastaja Jaan:
11:32
Forza Italia!
Heiti Heli:
12:39
Hispaania koondise ääreründaja Lamine Yamal saab nüüd keskenduda jalgpallile.
Külastaja Reha:
12:39
Härra Heiti, kui nüüd 16 meeskonda selged, kes sinu arvates finaali jõuavad? Kas näeme ka rehamängudes üllatusi?
Heiti Heli:
12:41
Hea küsimus. Kuigi antud EM-i on võrdlemisi raske ennustada, siis lähtun sellest, kes oli grupifaasis kõige veenvam. Tugevamast poolest jõuab finaali Hispaania ning neile tuleb vastu Holland (polnud küll veenev, aga teekond on soodne), sest Inglismaa kaotab homme õhtul Slovakkiale, mis on üllatus.
Heiti Heli:
12:42
Mõistagi võite ise ka märku anda, milliseid koondiseid soovite finaalis näha.
Külastaja zzz:
12:57
Saksamaa ja Inglismaa finaal oleks kõva
Heiti Heli:
13:57
Tänase jalgpallipäeva avavad Premium liiga klubid, kui kell 14.30 madistavad Männikul Nõmme United ja Tallinna Flora, Kreenholmis Narva Trans ja Tallinna Levadia. Tasub vaadata Soccernet TV otsepilti. Mina annan sõnajärje siin aknas edasi Laurale.
18:21
 Põhjus lihtne: tal on kahest kollasest tekkinud mängukeeld. Sama seis on Widmeriga.
18:21
Torkan nimekirjad siia niimoodi ilusalt ka:
18:22

18:31
 Ehk kui me võrdleme alustuseks Šveitsi koosseisu eelmise korraga, siis ongi muudatus tehtud Hoiatus Hoiatus paremääre Widmeri arvelt. Tema kohal on vasakult tulnud Aebischer, kelle eelmist positsiooni katab omakorda Rieder. Tekkinud ruumi ründeliinis proovib oma värskemate jalgadega täita "uus mees" Vargas.
18:37
4-3-3-ga üles joonistatud Itaalial on Hoiatus Hoiatus  Calafiori asemel keskkaitses Mancini. Kolmeses poolkaitseliinis on tuttavaks meheks vaid Barella, Fagiolo ja Cristante on muidu olnud vahetusest sekkujad. Ründes on tagasi Scamacca ja Chiesa, sel turniiril alustab esimest korda El Shaarawy.
Külastaja Jart:
18:43
Huvutav fakt. Täna jookseb mängijatega koos väljakule üks Eesti tüdruk Lidli kampaaniaga
18:55
 Meeskonnad on jõudnud väljakule!
19:00
 Hümnid kuulatud, koosseisud kuvatud, oleme avavile ootuses!
19:02
 Ja mäng käib! Šveits käis kohe kiirelt vastase kasti ääres kollitamas midagi, aga ei juhtunud veel midagi murrangulist.
19:06
 Esimestel minutitel ongi mäng olnud Itaalia poole peal. Šveits lasi just tsenderduse kasti, sellest saadi lahti, aga audi hinnaga ehk Šveits jätkab otsimist.
19:06
On kellelgi skooripakkumisi ka? Ma olen Šveitsi paadis, UEFA rakenduses panin neile 2:1.
19:07
 Ja Soccerneti ennustuses ka Šveitsi võidule.
19:09
 Nüüd viimastel minutitel on ka Itaalia rohkem palli saanud. Aga ei tormata kohe kõrgemale, palju pallilükkamist keskväljal.
19:12
Nonii, Barellale tehti liiga - puukas. Kohe nägime soojendust tegevaid itaallasi - kas on vaja mingit vahetust? Barella igatahes lonkab tugevalt.
19:13
 11 minutit mängitud. Šveits on seni näidanud palju paremat mängu.
19:16
 Esimene veerandtund on olnud võimalustevaene. Olnud on vaid üks pealelöök ja see tuli Šveitsilt.
19:16
 15. minutil istus Xhaka murule maha. Läheb sunnitud vahetuseks? Igatahes Šveitsi pingil väike elu nüüd.
19:18
Oiii kui hästi leidis Itaalia läbisöödu Cristantele, kes läks madalat söötu värava alla otsima. Rodriguez libistas ette ning andis vastasele nurgalöögi.
19:18
 See läks tagumisse posti, seal sai El Shaarawy pooleldi löögile, aga ei midagi tõsist.
19:20
 Nii palju kui režissöör kõrvalisi kaadreid pakub, siis ei Xhaka ega Barella veel vist vahetust ikka vaja. Tundub, et olid vaid ehmatused ning keegi vahetusmeestest end valmis pole pidanud panema.
19:21
 Barella mängis 19. minutil ülipehme karistuslöögi üle Šveitsi liini, Di Lorenzo oli napilt löögile saamas, aga ta oli enne suluseisu lidunud.
19:26
 24. minutil tegi Donnarumma oivalise tõrje Embolo vastu! Tundus küll, et Šveitsi ründaja oli suluseisus, aga äkki isegi mitte?! Sellele vaatamata oli Embolo pall pehme ja keskele, 1 vs.1 olukorras Donnarummat sellega üle ei mängi!
19:28
26. minutil trikitas Chiesa kasti, lõi madalalt peale, aga Akanji blokkis! Nurgalöök Itaaliale.
19:29
 Tuli kaks nurgalööki järjest, aga ei midagi ohtlikku. Aga nüüd siis on mõlemal meeskonnal olnud üks väga-väga hea variant. Hakkab vaikselt looma.
19:32
Mängueelset melu:
19:34
 Rodriguez virutas 20 meetri kauguselt niimoodi peale, et pall vihises tormiliselt üle värava ning säärekaitse vupsas kedrast välja kastijoonele.
19:35
34. minutil tuli Riederilt omamoodi üritus. Murdis paremalt äärelt läbi, oli otsajoone lähistel ja lõi pealsega kuidagi väga teravalt esimese posti peale. See oli Donnarumma jaoks lihtne püüdmine.
19:36
Hoiatus  35. minutil Barellale kontrarünnaku mahavõtmise eest kaart.
19:38
Värav  37. MINUTIL LÄHEB ŠVEITS JUHTIMA!!
19:40
 Remo Freuler oli see mees, kes Šveitsi kombineerimise järel palli kasti liikumise peale sai, pall põrkas puute järel justkui ebamugavalt kõrgele, aga siis saigi šveitslane üle puusa eriti suure armastusega lüüa! Donnarumma sai natuke küll sekkuda, aga mitte oluliselt ning pall kukkus posti kõrvale.
19:47
 Hoiatus 45. minutil tegi El Shaarawy Schärile liiga. Šveitsile paremalt kasti lähistelt karistuslöök.
19:47
 RIEDER LÕI OTSE JA DONNARUMMA PIDI ESIMESEST POSTIST ÄRA TOOMA!
19:47
 Ja kolm üleminutit, millest esimene kohe läbi.
19:50
 Esimene poolaeg on lõppenud! Šveits juhib 1:0. Minu hinnangul teenitult.
19:52
19:57
Loodan, et hea kolleeg Siim ei pahanda, aga panen siia tema värvika tsitaadi: "Ära muretse! Küll nad siit viigi välja imevad ja penaltitega edasi lähevad veel."
No vaatame! :)

Külastaja Hmm:
20:05
Tsau Laura, ootame Šveitsi võitu. Kas Laura ka sveitsi poolt :)
20:05
 Kas just nii tugevalt "poolt", aga jaa, ma ennustasin nende võitu ja tahaks täppi panna muidugi.
20:06
 Vahetus Itaalia vahetas teiseks poolajaks: El Shaarawy välja ja Zaccagni mängu.
20:06
 Ja teine poolaeg käib!
20:07
Värav  46. MINUTIL VARGAS JA ŠVEITS JUHIB KAAAKSSS NULLL!
20:08
Šveits sai nii lihtsalt kombineerida Itaalia kasti juures. Isegi tempo polnud teab mis kõrge. Pall jõudis kasti servas Vargase jalale ja mees keerutas palli niii-nii lihtsalt tagumisse ristnurka! Donnarumma sirutas, aga tulutult.
20:11

20:12
 Opta säutse tasub EM-i ajal jälgida. Teises säutsus näha, kuidas Šveitsi teine värav sündis.
20:13
 52. minutil oli Schär lähedal omaväravale, aga pall põrkas kuidagi aegluubis suure kaarega posti! Sommer oli olukorrast täiesti väljas, jälgis palli vaid pilguga.
20:17
Itaalia näitab kohati põnevaid sähvakaid. Suudetakse leida tsenderdusteks või löökideks kohta, aga et Sommer oleks kuidagi trammi all, seda ei ole.
20:18
Hoiatus  57. minutil Mancinile kaart, tegi keskväljal veakese.
20:23
Vähem kui pool tunnikest normaalaja lõpuni. Pigem toimub suurem pusimine praegu keskvälja lähistel.
20:23
 Ja kui isegi tuleb tsenderdus kasti - nagu Itaalia just pani - siis lendab see sealt ruttu välja. Šveits tunneb end praegu üsna mugavalt, mis sest, et tuleb natuke rohkem kaitses nüüd olla. Eks see ole ka teadlik valik.
20:25
 Vahetus 64. minutil läheb Barella välja ja Retegui sisse.
20:26
 Ndoye tahtis 65. minutil väikestviisi ajalugu teha ja üritas käärlööki, aga ei tulnud välja! Noh, Šveits naudib.
20:31
 70. minutil Chiesalt näiteks liiga pikk nurgalöök. Šveits klaaris probleemideta.
20:32
 Vahetus Vahetus 71. minutil Vargas ja Rieder välja, Zuber ja Stergiou sisse.
Külastaja Ingu:
20:32
Ma ei mäleta läbi aastate nii sitta Itaaliat kui see turniir
20:34
 73. minutil sai Sommer palli püüda. Peale lõi Retegui, kelle sooritus jäi nõrgaks ja madalaks.
Külastaja Belx:
20:34
Itaalia sama masendav nagu Belgia. Võiks omavahel mängida
20:35
 74. minutil käib pall Šveitsi postis!
20:36
Pehme pall tuli kasti ning kaaslase väikse ripsaka järel sai kuidagigi suunama Scamacca! Aga mitte piisavalt, et Sommerit üle mängida. Ja suluseisu ka polnud, kuigi see küsimus oli korraks õhus.
20:36
Visksb vähe eesti meeskonda isegi
20:37
 Vahetus Vahetus 74. minutil tulid Cambiaso ja Pellegrini sisse, Darmian ja Cristante tegid ruumi.
20:37
Miks Shaqiri ei mängi muidu?
20:38
 Ta on sel turniiril vaid 60 minutit korra mänginud, muidu olnud vahetuses. Sooja teinud täna ka hoolega, vahepeal teda kaadris näidatud.
20:38
 Vahetus Vahetus Sierro ja Duah 77. minutil peale, välja läksid Ndoye ja Embolo.
20:44
 Selline kümme minutikest on Itaalial aega tagasitulekuks. Iseenesest on see võimalik, aga sellise mängupildi puhul? Hmmm ....
20:44
83. minutil Zuberilt hea terav löök! Aga vihises napilt värava eest läbi ja nii, et Itaalia sai olukorrast endale audi.
20:46
85. minutil lõi Pellegrini kasti tagant, aga kõrge kaarega üle värava ning poolpaljate Šveitsi fännide sekka.
20:47
Vahetus  86. minutil Frattesi tuli sisse ja Fagioli läks välja.
20:48
 Nonii, kas Itaalia võiks penalti saada? Igatahes kahtlustati Šveitsi kastis kätt.
20:48
Tundub, et pigem ei olnud. Ootame kordust.
20:51
90 minutit on täis tiksunud! Šveits liigub 2:0 võiduga veerandfinaali suunas!
20:51
 Kaks minutit lisaks!
20:52
Vahetus 90+2. minutil Aebischer välja ja Steffen sisse.
20:54
 KÕIK! ŠVEITS VÕITIS 2:0 JA LIIGUB EDASI KAHEKSA PAREMA SEKKA!
20:54
 Lahe! Väga-väga teenitud võit šveitslastele. Nad olid jõulised ning konkreetsed. Lõid oma võimalused ära, püsisid kaitses kindlalt ees ja ega Itaalial ei tekkinudki erilist momenti.
Külastaja Juss:
20:54
Eesti on ainult poole kehvem kui Itaalia!
Kris Ilves:
21:07
Tere õhtust ka minu poolt! Mina vahendan sündmusi Saksamaa - Taani mängust. Aga enne seda üks huvitav fakt: kui võidad tiitli, siis suure tõenäosusega langed järgmisel turniiril juba kaheksandikfinaalis.
Kris Ilves:
21:10
Aga nüüd siis Saksamaa ja Taani. Algkoosseisud on väljas ja need näevad välja sellised:
Kris Ilves:
21:11
Seda võib vaielda, kas Šveitsi võit Itaalia üle oli üllatus või mitte, aga Taani võit Saksamaa üle pigem oleks üllatus? Mida ennustate?
Kris Ilves:
21:16
Saksamaal saavad kodusel turniiril esimese võimaluse algkoosseisus Raum, Schlotterbeck ja Sane. Pingile on jäänud Mittelstädt ja Wirtz ning mängukeelu tõttu jääb eemale Tah.
Kris Ilves:
21:19
Taanil suuri muutusi ei ole. Hjulmand ei saa kaartide tõttu mängida ja teda asendab keskväljal Delaney. Pingil on aga Wind, kelle asemel mängib ründeliinis Skov Olsen, kes on sel turniiril varem vaid vahetusest sekkunud.
Külastaja Tom:
21:47
Kuidas Gerd Müllerit ära ei tunta
Kris Ilves:
21:54
Meeskonnad on Dortmundis väljakul, kohe kõlavad hümnid ja seejärel läheb mänguks!
Kris Ilves:
22:01
Pall mängus!
Kris Ilves:
22:04
Saksamaa on igati oodatult initsiatiivi haaranud ja esimesed kolm minutit on kulgenud Taani väljakupoolel.
Kris Ilves:
22:04
Värav SAKSAMAA ESIMENE JUBA 4. MINUTIL!!! SCHLOTTERBECK!
Kris Ilves:
22:05
Raum teenis Saksamaale mängu esimese nurgalöögi, ei keegi muu kui Kroos tsenderdas palli kasti ja Schlotterbeck rammis selle peaga võrku!
Kris Ilves:
22:05
AGA VÄRAV EI LOE!!!
Kris Ilves:
22:06
Peakohtunik näitas, et keegi sakslastest tegi karistusalas vea. Tundus, et Kimmich blokeeris Schlotterbecki markeerinud šveitslast.
Kris Ilves:
22:08
Kimmich paugutas kaugelt peale, aga Schmeichel oli selleks valmis ja tõrjus palli nurgalöögiks. Schlotterbeck sai uuesti Kroosi nurgalöögist peaga suunata, aga Schmeichel tõrjus.
Kris Ilves:
22:09
Tulles lugemata jäänud värava juurde tagasi, siis oligi nii nagu mulle alguses tundus: Kimmich blokeeris Schlotterbecki markeerinud Skov Olsenit üsna jõuliselt.
Kris Ilves:
22:11
Jälle Schmeichel tõrjus! Rüdiger andis keskjoonelt pika söödu kaitseliini selja taha, kus Havertz lõi otse õhust peale, aga Schmeichel tõrjus!
Kris Ilves:
22:12
Seekord sai Andrich Kroosi nurgalöögist peaga suunata, aga täpselt keskele ja selle püüdis Schmeichel probleemideta.
Kris Ilves:
22:13
Niimoodi siis Kimmich blokeeris Skov Olsenit.
Kris Ilves:
22:13
Musiala proovis kaugelt, aga löök ebaõnnestus ja pall veeres mõne meetri jagu posti kõrvalt väravast mööda.
Kris Ilves:
22:16
Sane teenis umbes 20 meetrilt ehk väga heast kohast Saksamaale karistuslöögi.
22:21
Taanil oli päris pikk positsioonirünnak ja sakslased ajasid palli taga. See lõppes sellega, et Eriksen sai karistusala joone juurest löögile, mille Rüdiger blokeeris.
Kris Ilves:
22:24
Mäng on igatahes pärast Saksamaa alguse survet rahunenud.
Kris Ilves:
22:24
Maehle pääses karistusalas terava nurga alt löögile, aga ei saanud palli raamidesse.
22:26
Tore näha et taanlased pidasid alguse vastu ja nüüd mängus sees jälle
Kris Ilves:
22:31
Maehle teenis karistusala lähistelt Taanile karistuslöögi. Väga hea koht!
22:31
Siit ju voiks Taanile tulla!
Kris Ilves:
22:32
Eriksen lõi karistuslöögi müüri ja jätkuolukorras Höjbjergi üritus ka vilja ei kandnud.
Kris Ilves:
22:36
Peakohtunik paneb mängu seisma, sest ... välku lööb Dortmundis!
Kris Ilves:
22:36
Mängijad liiguvad riietusruumi.
Kris Ilves:
22:37
Siiski mitte. Mängijad on väljaku kõrval ja saavad treeneritelt juhtnööre. Aga mäng on praegu peatatud.
22:43
Eile öösel kõmmutas üks ilus välkuke Kuressaaret,võimalik ,et se jõudis oma otsaga jalgpalli vaatama.
Kris Ilves:
22:45
Külastaja Mkm:
22:46
Kas taanil kõige rohkem viimasel em mängu seismist või edasilükkamist, unlucky to the max
Kris Ilves:
22:48
Võib-olla on asi minus, sest kui Eriksen eelmisel EM-il väljakul kokku kukkus, siis tegin mina siin LIVE-ülekannet ...
22:48
Kommentaar või küsimusKui nad nüüd mänguga jätkavad ,siis mängitakse selle esimesepoole paar minutit ära ja kohe vahetavad pooled.
Kris Ilves:
22:49
Peaks olema ikka 15 minutit vaheaega ka seejärel.
Külastaja Deivid:
22:51
Meenub üks mäng, kus samasuguse padukaga tuli staddioni nurgast korralik juga alla, vist mõni Türgi EMi mäng. Ei mäleta mis staadion see võis olla, äkki EM 2008..
Külastaja Mart:
22:51
Mingi mäng oli hiljuti kui saadeti mõned minutid enne poolaja lõppu riietusruumi ja siis kui tagasi tuldi siis mängiti natuke esimesest poolajast ja siis teine kohe teine poolaeg otsa. Siis oli vist palju vähem jäänud esimese poolaja lõpuni.
Kris Ilves:
22:52
Praegu ei ole infot, millal mäng jätkub.
22:52
Signal Iduna on nagu Old Trafford – katus laseb läbi xd
Külastaja Aosaar:
22:54
Nõrgad olete, et välgu pärast mängu katkestate. Mina mängiks küll edasi. Kuhu sa seda mängu ikka enam lükkad kui uued mängud tulevad peale?
Kris Ilves:
22:55
Tundub, et mängijad tulevad uuesti väljakule.
22:57
See oli EM 2008 jah, Šveits-Türgi mäng. Nimetati seda ka ''Bath of Basel'' mänguks xD
Kris Ilves:
22:58
Mängijad liigutavad ennast soojaks. Ilmselt siis varsti läheb uuesti mänguks.
Kris Ilves:
23:00
Mäng jätkub!
Kris Ilves:
23:00
35 minutit siis mängitud ehk kümmekond poolajavileni.
23:00
esimene taani osalusega mäng mida õnnestub vaadata, viimane oli ka see traagiline mäng, 35min ja jälle seisab noh kartsin et äkki minus asi🤣🤷🏻‍♂️
Külastaja A.:
23:01
Loodab et Saksamaa enda ilm nüüd neile karuteenet ei tee
Kris Ilves:
23:02
Havertz pääses mõnelt meetrilt peaga löögile, aga täpselt keskele ja Schmeichel tõrjus!
Kris Ilves:
23:03
Loetud sekundid hiljem sai Schlotterbeck lähedalt peaga löögile, aga see polnud nii hea võimalus ja pall lendas küljevõrku.