EM: Prantsusmaa - Belgia, Portugal - Sloveenia

Esmaspäev, 1. juuli 2024

Kris Ilves:
10:15
Tere hommikust! Eile kindlustasid EM-il koha veerandfinaalis Inglismaa ja Hispaania, kes saatsid koju vastavalt Slovakkia ja Gruusia.
Külastaja Kivialune:
11:45
Kas prantsusmaa hakkab palli valdama?
Kris Ilves:
11:47
Keeruline öelda, sest Belgia oli alagrupimängudes väga aktiivne palliga. Belgial on praegu turniiri paremuselt viies pallivaldamise protsent. Prantsusmaa on selle näitajaga seitsmendal kohal. Seega üpris võrdne.
Külastaja Jaagup:
12:47
Prantsusmaa fännina pean tunnistama, et väga suurt lendu Prantsusmaalt ei oota ja ei imestaks kui täna pakkima minnakse. Midagi on nagu sellel aastal puudu. Kaitse peab, aga keskväljal puudub võrreldes MMiga Pogba loovus, ründes rõhutakse liiga palju individuaalsele meisterlikkusele ja erilist sünergiat ei ole. Esimest korda tundub ka, et Griezmanni parimad päevad võivad läbi olla. Aga oleks hea meel oma sõnu süüa.
Külastaja tanel:
17:54
See kuidas Kane ja Bellingham eile peale Inglismaa väravat koos käsi laiutasid oli lihtsalt hale ja naeruväärne. Läbi õnne pääseti Slovakkia vastu täielikust häbist ja siis ollakse nii uhkust täis. Need kaugele ei jõua, varsti saba jalge vahel oma saarele tagasi.
Kristjan Remmelkoor:
18:19
Tere, tänase esimese mängu koosseisud:

Prantsusmaa: Maignan, T. Hernandez, Saliba, Upamecano, Kounde, Rabiot, Kante, Tchouameni, Griezmann, Mbappe, M. Thuram.
Varus: Samba, Areola, Pavard, Mendy, Camavinga, Giroud, Dembele, Kolo Muani, Zaire-Emery, Fofana, Coman, Clauss, Konate, Barcola.

Belgia: Casteels, Theate, Vertonghen, Faes, Castagne, Onana, Openda, Doku, Carrasco, De Bruyne, Lukaku.
Varus: Kaminski, Sels, Debast, Witsel, Tielemans, Trossard, Lukebakio, Vranckx, De Ketelaere, Mangala, Bakayoko, Vermeeren, De Cuyper.
18:21
 Prantsusmaal igas alagrupimängus põhikoosseisu kuulunud Dembele on täna varus. Ülejäänud senised põhimehed on täna ka alustamas.
18:22
 Belgial kuulub Openda sel turniiril esmakordselt põhikoosseisu. Eelmise mänguga võrreldes on lisaks temale ka Carrasco põhis, Tielemans ja Trossard alustavad aga pingilt.
Külastaja Kaalikas:
18:25
Miks Tielemans pingil
18:26
 Ilmselt konkurentsi tõttu. Pole teada, et Tielemansil mingi vigastus oleks. Turniiri esimest mängu Slovakkia vastu alustas ta samuti pingilt.
Külastaja ERK:
18:47
Miks Giroud ei alusta? Minu arust Prantsusmaal vaja kvaliteetseid ründajaid platsile kes väravad lööksid
18:48
 Prantsusmaa soovib platsile ilmselt kiiremaid ründajaid.
18:51
Kas Giroud hirmu ei tunne, et Mbappe varsti tema rekordi üle lööb? Väravaküttide edetabelit mõtlen
18:53
 Ma arvan, et tunneb ikka selles osas hirmu. Mbappel juba 48 koondiseväravat, Giroud'l 57.
18:55
 Meeskonnad on väljakul ja kõlavad rahvushümnid.
19:00
 Mbappe sätib veel maski korralikumalt paika, kohe läheb käima.
19:00
 Prantsusmaa pani palli mängu.
Külastaja kesa:
19:02
Huvita, miks osa Belgia koondislas ei laula hümni. Kas põhjus võib peituda et flaami rahvusest mängijad ei laula prantsuse keelset hümni.
19:02
 Rabiot sai 2. minutil raskest asendist esimese pealelöögi tehtud, see polnud ohtlik.
19:03
Belgia hümn vist hollandi keeles
19:06
 Maignan luges Belgia pika läbisöödu läbi, läks õigel ajal oma karistusalast välja ja klaaris palli kindla peale auti.
19:07
Šveitsi koondises ka sama asi. Kososvo-albaanlased ja paljud mustanahalised (kel emakeel prantsuse keel) ei laula Šveitsi hümni ja laulavad ainult sakslased (Schär, Widmer, Freuler, Sommer, Elvedi, Rieder jt)
19:10
 Griezmanni madal löök 20 meetrilt veeres rahulikult Casteelsile sülle.
19:12
 Kounde pääses paremalt äärelt Belgia kasti, aga tema madal sööt omasid värava eest üles ei leidnud.
19:15
 Griezmanni tsenderduse lükkas Castagne igaks juhuks peaga üle otsajoone. Järgnes Prantsusmaa nurgalöök, mis mängiti lahti. Mbappe sai karistusala nurgast löögile, pall lendas rikošetiga üle.
19:16
 Hoiatus Tchouameni sai 14. minutil protesteerimise eest kollase kaardi. Prantsusmaa tahtis uut nurgalööki, mille olekski pidanud saama, aga kohtunikud Mbappe löögi puhul rikošetti ei märganud. Ja seetõttu oli Tchouameni pahane.
Külastaja naljanina:
19:18
Üks Brüsseli apteek teeb reklaami omapärasele tervislikule suplussoolale. Vaateaknale on asetatud suplusvann, milles supleb kena blond neiu. Loomulikult on suplejast näha ainult pea ja jalad. Üks mööduv härra jääb vaateakna ette seisma ja hakkab äkki valju häälega Belgia hümni laulma. "Olete te peast segi?" küsivad möödujad lauljalt. "Miks te siin hümni laulate?" "Sellepärast, et daam peaks selle peale püsti tõusma...!" vastab härra.
19:19
 Thuram pääses Griezmanni kornerist peaga löögile ja lõi mööda.
19:19
 Rabiot proovis väga kaugelt ja lõi väga mööda.
19:23
 Hoiatus Griezmann tegi Dokule vea ja sai 23. minutil kollase kaardi.
19:25
 De Bruyne karistuslöök tegi Maignani jaoks ebamugava maapõrke ja viimane tõrjus jalaga, olles pisut raskustes.
19:26
 Hoiatus 24. minutil sai Rabiot kollase kaardi, samuti Dokule tehtud vea eest. Prantslastel juba kolm kollast.
19:27
Ikka mannetu see Prantsusmaa. Üldse ei vääri tiitlit. Aga pakun, et jõuavad kaugele
19:27
 Pall põrkas Prantsusmaa karistusalas ette Carrascole, kelle löögi Hernandez blokeeris. Carrasco nõudis kohe kätt, aga seda polnud.
19:30
 Mbappelt imelik pallikaotus, koperdas lihtsalt ise pikali.
19:33
Naljakas küll, aga karm reaalsus, et väiksed meeskonnad näitavad ilusamat jalgpalli kui suured. Kui välja jätta Hispaania ja Saksamaa
19:35
 34. minutil Prantsusmaal seni parim võimalus! Kounde andis paremalt hea tsenderduse ja Thuram lõi peaga napilt mööda.
19:37
 Hernandeze madala tsenderduse sai Casteels Thurami eest kätte.
19:39
 Tchouameni virutas kauglöögi paar meetrit mööda.
19:43
 Theate on haiget saanud ja pikali maas.
19:44
 Mbappe tegi talle haiget, aga Theate mängib nüüd edasi.
19:45
 Esimesele poolajale lisati 1 minut.
19:46
 Mbappe tegi vasakul äärel suurepärase eeltöö ja Tchouameni pääses 15 meetrilt vajutama! Aga vajutas üle.
19:46
 Esimene poolaeg lõppes! Prantsusmaa 0, Belgia 0.
19:50
Esimesed 20 minutit domineeris selgelt Prantsusmaa (Belgia seisis 4-4-2 formatsioonis kaitses, kusjuures Doku ja De Bruyne mängisid tavapärasest madalamal, neljases poolkaitseliinis vastavalt vasakul ja keskel). Seejärel mäng võrdsustus - Belgia sai ka mängu sisse, saades ka tihti palli vallata ja rünnakuid teha. Viimast viit minutit domineeris taas Prantsusmaa.
Külastaja nonoh:
19:51
mis tänasest griezmanni hääldusest arvame?

20:05
 Carrasco tsenderdus omasid üles ei leidnud.
20:07
 Tchouameni kauglöök võttis rikošeti, aga Casteels tõrjus altnurgast ära.
20:08
 Kounde tsenderdas ja Thuram pääses juba kolmandat peaga löögile. Ei saanud ka seekord raamide vahele, vaid läks üle.
20:11
 Mbappe purjetas pikalt ja läks lõpuks kasti joonelt löögile, lõi üle!
20:13
kristjan mis arvad siis tänasest griezmanni hääldusest?
20:14
 Mind ei häiri.
20:16
terve elu oleme ühtmoodi hääldanud, täna teisiti ja sind ei häirigi
20:19
 De Bruyne andis suurepärase söödu Carrascole ja Belgial oli tekkimas supermoment, aga Carrasco võttis veidi hoo maha ja jäi sättima, Hernandez jõudis talle spurdiga järele ja libistas palli ära.
20:20
 Vahetus 62. minutil tegi mängu esimese vahetuse Prantsusmaa: Thuram välja, Kolo Muani sisse.
20:20
 Vahetus Belgialt esimene vahetus 63. minutil: Openda välja, Mangala sisse.
20:22
 Griezmann lõi parema jalaga karistusala tagant ja oli ebatäpne.
20:26
 Tchouameni kauglöök lendas üle värava. Prantslastel ei ole täna seda löögitäpsust.
20:28
Lukaku lõi terava nurga alt, Maignan oli õige koha peal ja tõrjus.
20:28
Prantsusmaa on jubedam kui Inglismaa
20:30
 Mbappe ja Vertonghen tülitsesid (põhjuseks ilmselt Mbappe eelnev kukkumine Belgia karistusalas). Kohtunik Nyberg kutsus mõlemad enda juurde ja rahustas maha.
Külastaja Mart:
20:30
@nonoh. Kui sa kuuled kuidas prantslased teisi nimesid hääldavad, siis see ei saa häirid. Näiteks Spiderman on spiiiiiidermannn.
20:31
 Pärast Mangala sekkumist mängib De Bruyne kõrgemal.
20:32
Keskkaitsja Saliba triblas Dokust mööda ja pääses karistusala nurgast löögile! Aga ka tema löök oli ebatäpne.
20:34
 Hoiatus Hoiatus Kolo Muani vastu määrusi rikkunud Vertonghen sai 76. minutil kollase ja siis Belgia peatreener Tedesco samuti.
20:34
mart, miks mind peaks häirima, kuidas prantslased midagi hääldavad. ma kuulan ikka eestikeelset ülekannet
20:35
Vehklemises on nii, et kui mõlemad on passiivsed ja ei vehkle, siis kohtunik lõpetab kolmandiku ära.
Külastaja A.:
20:35
See kollane oli mulle küll arusaamatu....
20:36
 Mbappe lõi kasti joone juurest ja ikka mööda.
20:40
 De Bruyne virutas kasti tagant pommlöögi raamide vahele, Maignan tõrjus ära.
20:41
@nonoh. Kui nokkima hakata, siis Mbappé hääletus on täitsa erinev võrreldes õige hääldusega. Niisama: Kui Viljandi Tulevik mängis Eestis eurosarjas Club Bruggega, siis Kaljuveer käis enne mängu Belgia fännide käest küsimas kuidas nimesid tuleb hääldada.
20:42
 Värav 85. minutil lõi Kolo Muani rikošetiga Prantsusmaa 1:0 juhtima!
20:44
 Kolo Muani sai Kantelt madala söödu karistusalasse, pööras ja lõi. Vertongheni põlvest muutis pall suunda, minnes värava teisele poole (Casteels oli juba ühele poole ära hüpanud).
20:46
Vahetus Vahetus Belgia reageeris 88. minutil topeltvahetusega: Carrasco ja Castagne välja, Lukebakio ja De Ketelaere sisse.
20:46
 Värav on märgitud Vertongheni omaväravaks.
20:47
 Mängule lisatakse 3 minutit.
20:49
 Prantsusmaa sel turniiril muid väravaid pole löönud kui kaks vastaste omaväravat ja üks penalti. Aga sellest hoolimata ollakse minemas veerandfinaali.
20:50
 Belgia üritab aktiivselt viigiväravat leida, aga alla ühe lisaminuti on veel jäänud.
20:50
 Hoiatus Mangala võttis äärel Kolo Muani maha ja sai 90+3. minutil kollase kaardi.
20:51
 Selle kaardiga mäng lõppeski. Prantsusmaa võitis Belgiat 1:0 ja edeneb veerandfinaali!
20:51
Uskumatu kuidas Prantsusmaa nende omaväravate ja penaltiga kobistab
20:51
no club brugge õige hääldus pole päris sama kui griezmann, keda on 15 aastat täpselt ühtmoodi hääldatud, aga täna otsustasid härrad veits teistmoodi hääldada
20:53
 Mängutempo oli selles kohtumises üldiselt väga madal. Prantsusmaa sooritas siiski päris palju pealelööke. Kuigi sihik oli paigast ära, siis ühest Belgia omaväravast prantslastele piisas.

20:55
 Prantsusmaa järgmise vastase selgitavad täna hilisõhtul Portugal ja Sloveenia.
21:15

Kristjan Jaak Kangur:
21:23
Tere õhtust! Minu vahendada on täna Portugali ja Sloveenia kohtumine. Koosseisud on väljas, moodsa videoga peale läinud Portugal on täpselt sama algrivistusega nagu teises alagrupimängus Türgi vastu. Kolmandas voorus anti mäletatavasti põhimeestele puhkust ja Gruusia kasutas selle rõõmuga ära.
21:27
Veidi traditsioonilisema lähenemisega sloveenid pakuvad vaatamiseks nii fänne kui ka algkoosseisu. Nende ainus muutus võrreldes viimase alagrupimänguga on sunnitud, sest äärekaitsja Erik Janža teenis Inglismaa vastu teise kollase kaardi ja teda asendab Jure Balkovec.
Külastaja Johhaidi:
21:42
Zelinski on ikka kohutav vahelesegaja. Lase lõpetada teistel jutt
21:56
Meeskonnad murul, hümnid kõlavad!
21:58
Vähe on neid hümne, mis Portugali omast kõvemini mängu käima tõmbavad! Prantsusmaa, Itaalia ja .... kõik?
21:59
eesti
21:59
Seda loomulikult ei ole vaja üldse mainidagi!
22:01
okei, vabandust
22:01
Keda leinati?
22:02
Manuel Fernandes, Portugali koondise endine ründaja ja peamiselt Sportingut juhendanud treener.
22:02
Pall mängus!
22:06
Kolm minutit mängitud, Fernandes tsenderdab teravalt ja Ronaldo kerkib hirmkõrgele. Leao eest lükatakse pall üle otsajoone, Portugali esimene nurgalöök. Sealt saab Ruben Dias proovida - mööda.
22:10
Sööt Ronaldole, kes kukub karistusalas, aga pall läks ise jalalt ära ja Portugali suurim staar midagi nõudma ei hakkagi, vaid on kohe jälle püsti.
22:12
Portugal mängib 10. minutil ka teise nurgalöögi taha posti, kus luurab Pepe, ent Sloveenia kaitsjad saavad hakkama. Seni täiesti ühesuunaline liiklus, aga eks seda võis ka oodata.
22:15
13. minutil seni kõige ohtlikum olukord!!! Bernardo Silva tsenderdab, Ronaldo ei ulata peaga ega ka Fernandes jalaga!!!
22:17
Pepel piisab vaid lihtsalt väljakule tulla, kui mingi rekord jälle kukub. Tänasega saab temast vanim EM-idel sõelmängudes kaasa teinud mängija. "Ainult" 40-aastane Peter Shilton taandub selles arvestuses teisele kohale.
22:20
Vitinha mängib kõrge jalaga ja Šporar teeb näitemängu, justkui oleks ta näkku löögi saanud. Peakohtunik Orsato selle õnge ei lähe ja peab hoopis vaidlema hakanud Šporarile pikema loengu.
22:22
Väike paus Nuno Mendesi tohterdamiseks. 20 minutit mängitud ja Portugalil on võimalusi olnud, aga sloveenid seisavad kaitses tublilt.
22:26
Pall põrkab hästi ette Bruno Fernandesele, aga enne fikseeritakse portugallastele käega mäng.
22:28
Orsato annab pinkide ees vea Sloveenia kasuks ja peab siis pidama natuke vestlust Portugali peatreeneri Roberto Martineziga, kes pole otsusega üldse rahul.
22:31
29. minutil on Portugalil veel üks nurgalöök, kuid see ebaõnnestub. Jätkuolukorras hüppab Pepe sisse Oblakile, aga suurt tüli sellest ei tõuse.
22:34
Hoiatus  Leao saab pikalt joosta ja tõmmatakse siis karistusala lähistel maha. Kollane 32. minutil Drkušicile, Portugalile lubavast kohast karistuslöök!
22:36
Ronaldo küsib kõrgemalt poolt abi ja siis vajutab täiest südamest!!! Väga napilt üle!!!
22:38
Sloveenia proovib ise rünnakule minna ja kaotab pahasti palli! Ronaldo kannasööt leiab Leao, kes jälle läheb ja läheb, kuniks Drkušic seekord jala ette saab. Nurgalöök mängitakse lahti, pall Ronaldo pea suunas, aga jälle jääb hüppest veidi puudu!
22:40
Ronaldo läheb nüüd juba peaaegu küljejoone juurest karistuslöögiga ajalugu tegema, aga seekord ebaõnnestub löök täiesti.
22:41
Üle pika aja tuleb ka Sloveenia vastu ja Portugali kaitsjad löövad värava eest palli sloveenide esimeseks nurgalöögiks!
22:46
Esimese raamidesse läinud löögi teeb 44. minutil Sloveenia! Aga Šeško lööb Costale sülle.
22:46
Ronaldol näib olevat lihtne plaan - löö aina peale ja küll ta lõpuks sisse ka läheb!
22:49
Palhinha põrutab kasti tagant ülinapilt mööda!!!
22:50
Avapoolaeg läbi! Portugal on kõvasti palli vallanud, aga võimaluste mõttes oli üsna võrdne mäng - mõlemal vähe.
23:05
Taklamine ei ole unustatud kunst! Joao Palhinha liigub Ashley Cole'i jälgedes.
23:05
Vahetusi kumbki ei tee, läks jälle!
23:09
Šporari ja Pepe kohtumise järel teeb portugallane hirmsaid hääli ja jääb murule pikali, aga midagi hullu õnneks ei juhtunud.
Külastaja raimps:
23:11
mille järgi kantakse vorme ( täna portugal koduvormis)?
23:13
Eks loosimisel koondiseid tabelisse paigutades tekib ka see muster, kes on "kodumeeskond" ja kes "võõrsilmeeskond".
23:14
54. minutil tõmmatakse Cancelo karistusala taga maha. Ronaldo uus võimalus? Pall on küll tema käes.
23:15
Seekord madalalt müürist mööda ja Oblaki peale! Aga sloveenide väravavaht on valvel.
23:17
Portugal mängib väga peenelt ja Vitinha pääsebki karistusalast löögile, kaitsjad viskuvad hästi ette! Viimane puude oli võib-olla hästi pisut liiga pikk, muidu oleks Vitinha täiesti vaba olnud.
23:19
Sloveenia käib ka üle päris pika aja rünnakul. Gnezda Cerin põrutab siiski meetreid üle.
23:21
Šeško pääseb 61. minutil Pepe vastu jooksu! Aga Pepe suudab teda kogemuste pealt nii palju segada, et poolvägisi tehtud löök lendab kõvasti mööda!!!
23:23
SVN elu võimalus!!! Kuidas ei löö ära?!
23:24
Sloveenia fännid on püroga kõva tule üles teinud. Siit tuleb jälle trahv kindlasti ka, ehkki neid on sel EM-il juba välja kirjutatud enam kui miljoni euro eest! Pääsenud on vaid kolm koondist ja Balkan liigub esirinnas.
23:25
Vahetus Mängu esimene vahetus 65. minutil - Vitinha ära ja Diogo Jota sisse.
23:29
Sloveenia fännidel on lisaks pürole veel üks teada-tuntud nipp, mida kasutada.
23:30
20 minutit veel normaalaja lõpuni minna. Portugalil endiselt vaid kaks lööki raamidesse.
23:31
Stojanovic jääb Nuno Mendese vastu hiljaks ja veel üks karistuslöök. Ronaldo koht, sest vastase poole peal on iga koht Ronaldo koht.
23:31
Tahtmist on, täpsust mitte. Ikka omajagu üle.
Külastaja Hmm:
23:33
Ronaldo võiks pingile saata siis hakkab juhtuma.. Kui Ronaldo mängus siis ei juhtu midagi , kas on õigus mul?
23:34
Ausalt, ei oskagi öelda. Ainult tema taha nüüd ka kindlasti ei jää - praegu näiteks riputab Cancelo palli kasti, aga selleni pole lootustki kellelgi ulatuda.
23:34
Vahetus Vahetus Sloveenia teeb 74. minutil topeltvahetuse: Šporar ja Mlakar ära, Celar ja Gorenc Stankovic sisse.
23:36
Vahetus  Kaks minutit hiljem Portugali teine lüke. Leao ära, Conceicao sisse. Normaalajaks neil nüüd veel vaid üks vahetuspaus jääbki, lisaajale minnes saavad ühe juurde.
23:37
Ronaldo tsenderdab, Conceicaol pole lootust pallini ulatuda ja viskab end pikali. Orsato teeb viisakaid "ära mängi lolli, tõuse püsti" žeste.
23:43
Portugal surub muudkui palle karistusalasse, aga neist ei sünni midagi. Umbes kümmekond minutit veel mängida, siis ootab lisaaeg.
Külastaja Jah:
23:46
Portugal võiks koju minna küll, korralik cartoon network on nad.
23:46
Vahetus  Sloveenia vahetab 87. minutil Stojanovici asemele Verbici. Tundub veidi nii, et hetkel on mõlemad lisaajale minekuga nõus.
23:47
Šeško teenib võitluses Pepega karistuslöögi ja pall keerutatakse lausa kahel korral kasti, aga Pepe ise on mõlemal korral ees!
23:49
89. minutil saab Ronaldo söödu ja pääseb löögile, aga Oblak on nagu müür ees!!!!
Külastaja Huviline:
23:50
Millal järgmine mängupäev on? Siinne kalender ei näita homse kohta midagi hetkel.
23:51
Homme ikka veel mängitakse. Viimased kaheksandikfinaalid, kell 19 Rumeenia-Holland ja kell 22 Austria-Türgi. Siis on jälle kaks puhkepäeva.
23:52
Neli lisaminutit ja Portugalil nurgalöök. Oblak lööb rusikatega minema ja lisaks teeb Ronaldo talle vea.
23:53
Pall käib korra veel ka Portugali kastis, aga mitmendat korda järjest fikseeritakse lõpuks ikkagi suluseis.
23:53
Kuidas Portugal alati kasti tagasi jõuab
23:54
Ei saa see üleaeg ka veel kuidagi läbi. Ronaldo teenib nurgalöögi, ei tule ikka midagi!
00:05
Jõuab veel ka Sloveenia! Värske mees Verbic näppab palli ja teenib pealelöögi kaudu nurgalöögi. Stankovic proovib ka, aga päris mööda.
00:09
100. minut käib, kui lahti mängitud nurgalöögi järel pääseb Jota peaga proovima. Löök jääb nõrgaks, Oblak püüab.
00:11
 Hoiatus Gorenc Stankovic peatab Palhinhat särgist tirides 101. minutil Portugali rünnaku ja saab teenitud kaardi.
00:12
PENALTI PORTUGALI KASUKS!!!!!!!!
00:13
Jota teeb hirmpika soolo ja kukub väga mitme mehe vahel karistusalas! Drkušic on lõpuks mees, kes talle jala ette paneb.
00:13
Antakse Ronaldole lüüa!!!!!
00:13
Ronaldo viimased 13 penaltit - kõik sisse. Kuidas nüüd?!
00:14
RONALDO VÕI OBLAK??????
00:14
JAN OBLAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
00:15
Ronaldo lööb paremale, Oblak läheb õiges suunas ja võtab ära!!!!
00:15
Koba!
Külastaja Mkm:
00:15
Rahad peale et slo pennudega ja võib rikkaks saada haha, aga see fifalik kaameranurk oli cool
00:17
Jätkuolukorras nõutakse veel ühte penaltit, seda ei tule. Tuleb hoopis lisaaja esimese poolaja lõpuvile. Ronaldol pisarad silmas!
00:17
Hahaha Penaldo nutab, et väravat ei saanud
00:17
Ma ütleks, et see näitab eeskätt suurt tahtmist. Ei ole ilkumise koht.
00:19
Hoiatus  Bijol tõmbab kohe lisaaja teise poole alustuseks Cancelo maha ja saab kollase.
00:21
Hoiatus  Seekord on Balkovec mees, kes mööda küljejoont tormava Cancelo tseremoonitsemata pikali jookseb!
00:21
Kui "staarid" ei suuda mängust väravat lüüa siis peab andma neile penalti
00:21
Nali naljaks, aga see mees hoolib sellest spordist, sellest tiimist ja oma vastutusest, respekt
Külastaja jaan:
00:21
Palun Sloveenia võida
00:22
Oblak lükkab üle lati ja veel üks nurgalöök Portugalile. Pepe suunab edasi, Ronaldo ja Oblak kohtuvad taas. Seekord viga portugallasele.
00:23
Ronaldo emotsionaalne hetk kiire pausi ajal. Nüüd juba jälle mäng käib ja mõte on täielikult selle juures.
00:23
Sloveenia peatreener on punase saanud
00:24
Eemaldamine  Tõepoolest, Matjaž Kek on saadetud vahepeal tribüünile!
00:24
Dav slo lets go underdogs
00:24
Verbic tõmmatakse kasti taga maha. On löögikoht küll.
00:24
Mille eest punane?
00:24
Kui vaid teaks. See magati ka otsepildis täiesti maha.
00:25
Vahetus Mina magasin aga vahepeal maha Josip Ilicici sissevahetamise. Elšnik läks ära.
00:25
Ilicic lööb ka seda karistuslööki. Müüri.
00:26
Hoiatus Et asi oleks vähe võrdsem, võtab 111. minutil kollase ka Portugali peatreener Martinez. Muuseas Portugali tänane esimene kaart!
00:28
Üks portugallane täna linad märjaks pisardab
00:28
PEPE KAOTAB USUKUMATUS KOHAS PALLI JA ŠEŠKO LÄHEB ÜKSINDA VÄRAVAVAHI VASTU, AGA DIOGO COSTALT SUUREPÄRANE JALATÕRJE!!!!!
00:29
Celaril oli veel jätkuolukorras ka šanss, läks kohe tühja tõstma, aga kiirustas...
00:29
Õnneks emme oli kohal tribüünil lohutamaks
00:30
Vahetus Vahetus 117. minutil Portugalilt topeltvahetus. Pepe igaks juhuks ära ja Cancelo ka, tulevad Semedo ja Neves. Kas ühtlasi potentsiaalsed penaltilööjad?
00:31
Täpsustame ka, et sekkus Ruben Neves. Portugali pingile jääb Joao Neves.
00:33
120 saab täis, üks tuleb veel lisaks!
00:33
Portugalil oleks psühholoogi vaja enne penalteid.
00:35
Sloveenia jaksab seista ja me näeme sel turniiril esimest korda penalteid!!!!
00:38
Portugal on suurturniiridel penalteid löönud Inglismaa vastu - võideti nii 2004. aasta EM-il kui ka 2006. aasta MM-il. 2012. aasta EM-il kaotati seeria Hispaaniale, aga võideti 2016 EM-i veerandfinaalis jällegi Poolat. Viimati osaleti penaltiseerias 2017. aasta maailmajagude karikaturniiril, aga siis ei saadu Tšiili vastu ühtegi palli sisse ja kaotati 0:3!
00:38
KANGUR, oleksid sa uskunud, et Portugali ja Sloveenia mäng võib minna penaltiseeriani? Mina oleks ennustand Belgia ja Prantsuse mängu sellise saatusega
00:38
Ei oleks sellele panustanud küll. Aga sellepärast ongi jalgpall vägev.
00:39
SLOVEENIA ALUSTAB LÖÖMIST!
00:39
ILICIC EKSIB KOHE ESIMESENA! COSTA AIMAB SUUNA ÄRA!
00:40
RONALDO TEIST KORDA EI EKSI!!! SEEKORD ALLA VASAKULE JA 1:0!!!
00:41
COSTA TÕRJUB KA BALKOVECI PENALTI!!!!!!!
00:41
BRUNO FERNANDES EI VÄÄRATA!!!! PORTUGAL 2:0 PEAL!!!
00:42
Fernandese penalti: elegants!
00:43
MIDA TEEB DIOGO COSTA!!!!!!! SEIN ON SLOVEENIDEL EES!!!! EKSIB KA VERBIC!!!!
00:43
BERNARDO SILVA PANEB KINDLALT PALLI VÕRKU!!!! PORTUGAL VEERANDFINAALIS!!!!
00:43
Piripill pääses seekord
Külastaja Tom:
00:46
Vorm on ajutine, klass igavene! Elagu, Portugal!
00:46
120min tööd ja siis niimoodi.... Aga väravatest kõva
Külastaja ,:
00:46
Kohutav turniir. 0 üllatust. Edasi ainult suured ja suuremapoolsed
00:46
Küll need suured ikka haledalt kobistavad. Saksa ja Hispaania head, aga eile Inglismaa ja täna lisaks Portugalile ka tänu omaväravale Prantsusmaa
Külastaja ronalts:
00:46
vamos suiiiiiiiiiii
Külastaja Jaan:
00:46
Kahju. Loodetavasti Prantsusmaa saadab nad koju.
00:48
Portugali tänane kangelane on siin. Ärme unustame ka tõrjet Šeško vastu lisaaja lõpus!
Külastaja uv:
00:53
Iga mäng justkui annab lootust underdogile aga lõpuks võtab ikka kõvem meeskond ära- see aasta on õnn tugevamate poolel
00:56
Loodetavasti tuleb hea veerandfinaal. Prantsusmaa ja Saksamaa, reede, Hamburg.

Lõpetame aga sellega, et mitte keegi pole EM-i ajaloo jooksul tõrjunud penaltiseeriates rohkem lööke kui Diogo Costa. Ja talle olidki sloveenide tänased löögid kolm esimest!