Teisipäev, 2. juuli 2024

Marko Susi:
10:08
Tere hommikust, kallid vutifännid! Tänasega saavad kaheksandikfinaalid läbi, kui esmalt mängivad Holland ja Rumeenia, siis Austria ja Türgi.
Marko Susi:
10:09
Head lugejad, millist laadi mänge täna ootate?
Külastaja Paul:
10:24
Usun et Holland ja Austria lähevad edasi. Austria pääseb veel poolfinaali ka, kui mitte finaali
Külastaja Cartoon:
10:39
Austria tundub liiga stabiilne, Türgil läheb raskeks. Holland kindel favoriit aga ootan upseti, Rumeenia huvitav sats
Marko Susi:
10:55
Marko Susi:
11:38
Eile Portugali eest 50 minutit hästi mänginud, seejärel suhteliselt tühi koht olnud ning lisaajal ka penaltiga eksinud Cristiano Ronaldo oli emotsionaalne. Muuhulgas teatas ta, et see on tema karjääri viimane EM.

Külastaja Toots:
12:19
Austrialt ootaks kindlat mängu ning enamus aja mängust intensiivset pressingut kui Türgil pall. Austria võidab 3:1. Nagu eelpool mainitud, siis Holland on favoriit Rumeenia vastu ning hakkab palliga domineerima, kuid ootaks häid mängulisi võimalusi mõlemale poole. Kes paremini oma rohked või vähesed võimalused realiseerib, läheb edasi. Holland 2:1 Rumeenia.
Külastaja skeptik:
14:43
Nagu ma aru saan siis Depay kannab sisuliselt vabatahtlikult seda peapaela?!? Ja samal ajal üks eestlane ei suuda sedagi teha ...
Heiti Heli:
17:10
Ott Järvela pani oma mõtted kirja.
Külastaja Kure Vitsu:
18:26
Austria ja Rumeenia edasipääs. Austria oma kindla mängupildiga ning Rumeenia ilmselt penaltitega.
Heiti Heli:
18:31
Sätime end vaikselt Hollandi ja Rumeenia mängu lainele, mis toimub Münchenis. Avavileni on natukene vähem kui pool tundi minna.

Rumeenia tegi algkoosseisus kaks vahetust võrreldes Sloveenia-mänguga - Man võtab sisse Comanile kuulunud koha, Mogos asendab mängukeelu all olevat Bancut.
Hollandil usaldati algrivistusse Simons, kes asendab Veermani, ja Geertruida positsiooni omale haaranud Dumfries.

Heiti Heli:
18:55
Opta superarvuti hindab Rumeenia võidutõenäosuseks normaalajal 16%, Hollandil on see arv 63. Mäletatavasti võitis Rumeenia E-alagrupi, Holland jäi D-nelikus kolmandaks, kuid algavas kohtumises ei mängi grupiturniir mingit rolli. Mehed sammuvad platsile, kohe kõlavad rahvushümnid.
Külastaja kysimus:
18:55
Tere Heiti! Palju räägitakse jalgpalluritest- aga mille nimel ajakirjanikud töötavad? Millest, võtame näite, Sina unistad? Vabandan, kui ei lähe teemasse aga olen vastuse eest tänulik. Au ja kiitus tegijatele!
Heiti Heli:
18:57
Tervitus ja tänud põneva küsimuse eest. Jalgpalliajakirjanikuks saamine oli noorena (mitte, et ma nüüd eriti vana oleks) mu unistus ehk see on täitunud. Nüüd pingutan selle nimel, et mu kirjatükid oleksid võimalikult põnevad ja küll siis jõuab kusagile kõrgemale ja kaugemale ka ühel päeval.
Heiti Heli:
19:01
Saksamaa vilemees Felix Zwayer andis märku, et mäng võib alata. Pall on Münchenis mängus!
Heiti Heli:
19:04
Teisel minutil jõudis Hollandi karistusalasse tsenderdus, mida noolis Hagi, aga Dumfries klaaris. Rumeenlane vajab tohterdamist, kui hollandlane tabas teda küünarnukiga pähe.
Heiti Heli:
19:06
Hagi on jätkuvalt otsajoone taga, arstid panevad talle "mütsi" pähe. Võimalik, et väikene paus tuli Hollandile kasuks, sest Rumeenia alustas mängu väga tormiliselt. Kuuendal minutil saatis Simons tugeva kauglöögi Nitale sülle.
Heiti Heli:
19:09
Hagi otsis karistusala suunas jooksnud Razvan Marinit läbisööduga, aga Ake lõikas selle vahelt. Müncheni staadioni tribüünid kollaseks värvinud Rumeenia fännid teevad kõvasti möllu.
Heiti Heli:
19:12
Rumeenlased toimetasid palliga Hollandi väljakupoolel mitu minutit, aga väga ohtlikuks nad ei kujunenud.
Heiti Heli:
19:15
Dragus sai paremalt äärelt Ratiult oivalise söödu, aga de Vrij tegi head kaitsetööd ja lõpetas Rumeenia rünnaku. 14. minutil andis Man karistusala tagant kuuma, ent sihik oli ebatäpne.
Heiti Heli:
19:19
Depay jalast läks lendu kaks nurgalööki, millest esimene leidis de Vrij ja teine Ake, aga mõlemal korral oli jätk kehvapoolne.
Heiti Heli:
19:20
Värav HOLLAND ASUS JUHTIMA!!!
Heiti Heli:
19:22
20. minutil tungis Gakpo paremalt äärelt karistusalasse ning virutas vasakusse alla nurka nii, et Nital ei õnnestunud tõrjet sooritada. Hollandlase jaoks kolmas värav sel turniiril!

Minut hiljem proovis Hagi kauglöögiga viigiväravat leida, aga too üritus läks raamist mööda.

Külastaja ERK:
19:24
Heiti, kuidas omaväravat tõlgendadakse üldse? Vaatasin eile Prantsusmaa võiduväravat Belgia vastu ja see tundus piiripealne raamilöök. Kui raamilöök siis loetakse ju ikkagi ründaja väravaks ja omaväravaks siis kui löök pole raami?
Heiti Heli:
19:25
Tunnistan, et minul jäi see eilne mäng elektrikatkestuse tõttu nägemata, lugesin selle kohta vaid.
Heiti Heli:
19:27
Hollandlaste juhtvärava järel on mäng vaikselt läinud Koemani sõdurite kätte, aga Rumeenia pusib vastu. 26. minutil sai Reijnders karistusala joonelt lüüa, aga Dragušini rikošetist läks pall üle otsajoone. Järgnes korner, mis lendas tagapostis olnud de Vrij suunas, kes sai peaga suunata, aga tabas küljevõrku.
Heiti Heli:
19:31
30 minuti järel on statistika järgnev: pealelöögid 6:3 Hollandile, raamilöögid 2:0, nurgalöögid 7:0.
Heiti Heli:
19:32
Reijndersilt kavala läbisöödu saanud Dumfries viis palli värava ette, sihtides Depayd, aga Dragušin klaaris selle nurgalöögiks. Standardolukorra ajal tehti rumeenlastele viga.
Külastaja ,:
19:35
Cody Gakpo on uus Arjen Robben. Teeb alati täpselt sama asja, ainult peegelpildis. Kõik teavad, kuidas ta võtab parema jalaga ette ja lööb. Keegi takistada ei suuda.
Heiti Heli:
19:36
Gakpo sihtis tsenderdusega Depay peanuppu, aga Rumeenia kaitsjad olid valvel. Mäng on nüüd juba täielikult Hollandi käes, Rumeenia tegeleb vaid kaitsetööga.
Heiti Heli:
19:38
Vahetus Rumeenia tegi 38. minutil sunnitud vahetuse: Dumfriesega kokku põrganud ja seejärel haiget saanud Mogos ei jätka, tema asemele saabus Racovitan.
Heiti Heli:
19:41
Depay koolitas uut meest paremas ääres ja viis söödu karistusalasse, aga jätku ei tulnud. Simonsi rabonasööt läks rumeenlasest üle otsajoone. Depay asemel andis nurgalööki Simons, kes viis palli viie kasti joonele ja Nita klaaris rusikaga.
Heiti Heli:
19:43
Gakpo on suurturniiridel sõiduvees.

Heiti Heli:
19:44
Depay otsustas hollandlaste kümnenda (!) nurgalöögi välisküljega puuri suunas saata, sest Nita oli väravast kaugel väljas, aga optimistlik üritus sihtmärki ei tabanud.
Heiti Heli:
19:45
Dumfries röövis palli otsajoone juures omale, siis söötis penaltipunkti juures olnud Simonsile, kel ei õnnestunud korralikku lööki sooritada, sest kera jäi liiga palju keha alla. Kui virutus sündis, oli see nii halb, et läks raamist selgelt mööda.
Heiti Heli:
19:48
Hagilt söödu saanud Dragus liikus karistusala taha ja keerutas peale, aga Verbruggenile otse sülle. Rumeenia pole vastase poolel ammu midagi korraldanud.
Külastaja Huviline:
19:48
Kui suur umbes võiks see rahaline preemia olla, kui sa EMil värava lööd?
Heiti Heli:
19:48
Eks see sõltub koondisest, aga tavaliselt selliseid summasid ei avalikustata.
Heiti Heli:
19:51
Rumeenia teenis esimese nurgalöögi, kui Hagi tsenderdus löödi üle otsajoone. Hagi toimetatud korneri lõi van Dijk tagasi, järgnes tsenderdus, mille kaitsmisel tegi Ake head tööd. Pärast seda kõike vilistas Zwayer avapoolaja lõppenuks. Rumeenia vajas vaheaega kui õhku, sest pärast Gakpo juhtväravat läks mäng täielikult Hollandi kätte ja kollastes särkides mehed olid raskustes.
Heiti Heli:
20:00
Statistika oli avapoolajal päris ühepoolne. Rumeenia mängijad tegid omavahel vaid 79 söötu.

Heiti Heli:
20:05
Mäng jätkub teise poolajagaVahetus Holland tõi Bergwijni asemele Maleni.
Heiti Heli:
20:08
De Vrij ja Stanciu põrkasid kokku, mõlemad mehed said haiget, aga valu oli vaid hetkeks. Rumeenia karistuslöök vasakult äärelt jõudis värava ette, Burca oli pealöögile väga lähedal, aga Verbruggen sekkus rusikatega.
Heiti Heli:
20:11
Palliga mitukümmend meetrit jooksnud Reijnders lõi karistusala joonelt peale, aga avapoolajal vahetusest sekkunud Racovitan viskus ette ja tõrjus tolle ürituse. Hea kaitsetöö rumeenlaselt.
Heiti Heli:
20:14
Ärevad hetked: Hollandi pikk positsioonirünnak lõppes 54. minutil sellega, et Malen ja Depay pääsesid karistusalas löögile, aga Nita seljatagune jäi puhtaks.
Heiti Heli:
20:16
Rumeenia kastis kukkunud Dumfries nõudis penaltit, kohtunik ei teinud sellest välja. Hagi hoidis hollandlase käest kinni, aga õigel hetkel lasi ta selle lahti.
Heiti Heli:
20:18
Stanciust möödunud Reijnders lasi karistusala tagant löögi lendu, aga raamist mööda. Minut hiljem sai Malen paremal äärel täies üksinduses palliga tõusta, karistusalasse jõudes tahtis ta sööta sõpradele, aga Rumeenia kaitsja lõi selle üle otsajoone. Järgnes nurgalöök, mille van Dijk suunas 58. minutil peaga posti!

Holland otsib võimalust eduseisu suurendamiseks.
Heiti Heli:
20:19
Holland ründab näljaselt, kui 59. minutil otsis Gakpo vasakut alumist nurka, aga Nita oli valmis.
Heiti Heli:
20:21
Kuigi Hollandi avavärav sündis vasaku ääre kaudu, siis rohkem rünnatakse ikkagi paremalt.

Heiti Heli:
20:22
Enda poolelt jooksu alustanud Gakpo tormas vastase puuri suunas ning virutas peale, aga korralikult sirutanud Nita tõrjus.
Heiti Heli:
20:22
Värav GAKPO TEINE!!!
Heiti Heli:
20:24
Nita tõrje järel sai Holland nurgalöögi, mis klaariti kastist välja. Schouten toimetas tsenderduse Malenile, kellest jõudis pall Gakpole ning too skooris. Siiski oli suluseis, mistap Hollandi teine ja Gakpo turniiri neljas jäi sündimata.
Heiti Heli:
20:25
Rumeenia jaoks pole jätkuvalt midagi kadunud. Oleks vaja ainult ühte õnnestumist ja mäng saab täiesti teise ilme. Hetkel on Holland domineerivam meeskond.
Heiti Heli:
20:27
Hoiatus 67. minutil teenis mängu esimese kollase kaardi Marius Marin, kes rebis karistusala lähistel maha Simonsi. Kui Rumeenia peaks edenema, jääb Marinil mäng vahele.
Heiti Heli:
20:28
Simonsi teenitud karistuslöök oli Depay poolt ohtlik, kui hollandlane läks madala virutusega vasakut alumist nurka otsima, aga pall vuhises posti kõrvalt napilt mööda.
Heiti Heli:
20:29
VahetusVahetus 69. minutil Hollandi uued näod: Schouten ja Ake tegid ruumi Veermanile ja van de Venile.
Heiti Heli:
20:31
Vahetus VahetusVahetus  Vangerdused ka Rumeenia poolelt: Hagi, Dragus ja Marius Marin välja; Mihaila, Alibec ja Cicaldau sisse.
Heiti Heli:
20:33
Oi, kui hea võimalus oli Veermanil, kes sai Gakpolt edeva kannasöödu. Vahetusest sekkunud hollandlane oli väravale väga lähedal, aga tema löök läks postist mööda.
Külastaja Jah:
20:34
Holland raiskab mõnusalt ikka
Heiti Heli:
20:35
Mida rohkem raiskvad, seda rohkem püsib Rumeenia elab. Eks näis, kas Iordanescu mehed suudavad seda kuidagi ära kasutada.
Heiti Heli:
20:35
69. minutil välja vahetatud Ake tegi vägeva partii.

Heiti Heli:
20:36
76. minutil lendas Dumfriese tsenderdus tagapostis olnud Depay ja Gakpo suunas, aga Dragušin klaaris.
Heiti Heli:
20:38
Hoiatus Dumfries sai 78. minutil kollase kaardi. Hollandlane jalutas omajagu meetreid ettepoole, et auti visata, aga Saksamaa kohtunik nägi selle läbi.
Heiti Heli:
20:39
Napikas: Razvan Marin klaarimise järel põrkas pall Simonsist Nita puuri suunas, aga rumeenlaste õnneks läks see postist mööda.
Heiti Heli:
20:40
Kolmekesti kahe vastu läinud hollandlaste rünnak lõppes Gakpo löögiga, mis lendas kaitsja jalast üle otsajoone. Depay antud nurgalöök koksati kastist välja.
Külastaja Johhaidi:
20:41
Uskumatu. Ja kas selline kohtuniku kala vaikitakse maha peale mängu?
Heiti Heli:
20:42
Hoiatus 81. minutil sai Stanciu kollase kaardi selle eest, et kohtuniku hinnangul mängis Alibec Dumfriese vastu ohtlikult, mistõttu vilemees andis Hollandile trahvilöögi. Rumeenia kapten oli püha viha täis ja täiesti õigustatult, sest Dumfriese pea (mis tegelikult oli ülimalt ebavajalik sellisel kõrgusel) oli Alibeci jalast väga kaugel.
Heiti Heli:
20:42
Värav PALL ON RUMEENIA VÕRGUS.
20:42
Kui kahju Rumeenlastest. Võetakse kiirrünnak olematu ohtliku mängueest ja küüakse vastu
Heiti Heli:
20:44
Depay sai audist palli, jätkas Gakpole, kes viis kera otsajoonelt värava ette Malenile ja võrk sahiseb. Kuigi mängida on kümme minutit ja rohkemgi, tundub hetkel, et veerandfinaali läheb Holland.
Heiti Heli:
20:45
Depay läks 85. minutil kolmandat väravat otsima, aga too virutus lendas üle. Vahetus Vahepeal tehti ka vahetus: Weghorst sekkus avatabamuse löönud Gakpo asemele.
Heiti Heli:
20:47
Grupifaasi viimases matšis Austria vastu omavärav, kaheksandikfinaalis Rumeenia vastu tabamus. Malen heastas oma eksimuse.

Heiti Heli:
20:48
Vahetus 87. minutil saabus Stanciu asemele Olaru.
Heiti Heli:
20:50
Natukene tsirkust 90. minutil: Burca söötis tagasi Nitale, aga samal ajal oli väljakul mitu turvameest, kes tegelesid väljakule tunginud inimesega. Liiga palju on neid ullikesi sinna murule selle turniiri jooksul jõudnud.
Heiti Heli:
20:51
Teisele poolajale lisati neli minutit.
Heiti Heli:
20:51
Vahetus 90+2. minutil pääses Depay asemele Blind, kelle jaoks on tegu 118. koondisemänguga.
20:51
Sellel turniiril läbiv muster, et 50-60 olukorrad ja lausselged eksimused lähevad 90% suurtele. Märganud ka, et kui kohtunikuga läheb vaidlema mingi Hoffenheimi mees, saab ta kollase ära. Kui nõudma läheb Madridi Reali (või mõne muu auväärse klubi) mängija (mitte koondise kapten), tuleb kaart palju harvem. Vähemalt suluseisudega enam ühtegi viga teha ei saa.
Heiti Heli:
20:52
Värav HOLLANDI KOLMAS!
Heiti Heli:
20:53
Kolmandal üleminutil tegi Malen vägeva soolojooksu ja seejärel lendas hollandlase löök vasakusse alla nurka. Sellega on Rumeenia turniir Saksamaal lõppenud, Holland liigub edasi veerandfinaali, kuhu tuleb vastane Türgi - Austria mängust.
Külastaja uv:
20:54
kui vutijumal oleks see aasta olnud vuti poolt, siis rumeenia oleks võinud kuskil mujal asetseda. võrratu koondis, peaaegu võrratu nagu võrkpallikoondis. üliülikahju, et nad välja langevad- loodetavasti peatse kohtumiseni!
20:54
teise kommentaarina ütlen ikka, et vutijumalad on tugevate poolt tänavu- küll lubatakse, et keegi underdogidest lööb kellegi välja aga siiani veel juhtunud pole
20:57
Rumeeniat tahaks küll 2026 MM-il näha. Belgia asemel näiteks
Heiti Heli:
20:57
Ongi kõik, Holland 3, Rumeenia 0. Kahju, et Rumeenia turniir nõnda lõppes, aga jalgpall ongi üsna halastamatu spordiala. Tuleb olla õnnelik, et Rumeenia pakkus nii palju positiivseid emotsioone, aga Holland oli sel korral parem võistkond. Gakpo ja Malen tegid täna kõvasti mängu.

Holland saab endale vastase Türgi ja Austria vahelisest madinast, mis algab natukene rohkem kui tunni pärast. Mäletatavasti kohtusid Holland ja Austria omavahel ka grupifaasis, kus austerlased võitsid 3:2.

Heiti Heli:
21:01
Holland jõudis 16-aastase pausi järel EM-i veerandfinaali. Toona kaotati 1:3 skooriga lisaajal Venemaale.

Kris Ilves:
21:27
Ühtlasi vahendan mina sündmusi Austria ja Türgi mängust. Koosseisud on uudises olemas, aga lisan need graafiliselt ka siia:
Kris Ilves:
21:31
Kui meenutame juba mängitud kaheksandikfinaale, siis üllatusi on olnud vähe või üldse mitte. Maitse asi, kas Itaalia kaotust Šveitsile saab pidada üllatuseks või mitte. Viimases paaris on pigem soosik Austria, aga kas või kui suur üllatus oleks Türgi edasipääs?
Kris Ilves:
21:55
Meeskonnad on väljakul, peagi kõlavad hümnid ja siis läheb mänguks! Viimane kaheksandikfinaal!
Kris Ilves:
22:00
Türgil on seitse ja Austrial kuus mängijat algkoosseisus, kellel on turniiril juba üks kollane kaart all.
Kris Ilves:
22:01
AVAVILE!
Kris Ilves:
22:02
Sabitzer oleks juba peaaegu 1. minutil Günokiga üks-ühele saanud, aga sööt läks natuke pikaks ja Türgi väravavaht jõudis vastu.
Kris Ilves:
22:02
Värav AGA HOOPIS TÜRGI ASUS 1. MINUTIL JUHTIMA!!!
Kris Ilves:
22:03
Pall jäi Türgi nurgalöögi järel Austria värava ees lahtiseks, Pentz veel klaaris väravajoonelt, aga Demiral lõi palli mõnelt meetrilt palli võrku!
Kris Ilves:
22:03
Baumgartner oli juba lähedal viigiväravale, aga austerlase kauglöök lendas väga napilt posti kõrvalt mööda!
Kris Ilves:
22:06
Ja nüüd suur segadus Austria nurgalöögi järel Türgi kastis ja kuidagi ei saanud austerlased palli mõnelt meetrilt väravasse! Baumgartner oli väga lähedal.
22:06
palju on olnud esimese viie minuti jooksul löödud väravaid + väravad löödud peale 90min?
Kris Ilves:
22:07
Lugesin kiiresti kokku ja kui valesti ei lugenud, siis praegune oli neljas värav, mis esimese viie minuti jooksul löödud. 90+ peaks olema löödud 12 väravat ja kui Kane'i lisaajal löödud värav ka sisse arvestada, siis 13.
Kris Ilves:
22:08
Lienhart sai nurgalöögist peaga suunata, aga napilt üle!
22:08
tundub justkui, et iga vend on nõus kastis simuleerima, et var igaksjuhuks üle vaataks