Hispaania - Inglismaa

Pühapäev, 14. juuli 2024

Kristjan Remmelkoor:
09:57
Tere, 50 mängu sel EM-finaalturniiril on peetud ning täna õhtul mängitakse see viimane ja kõige tähtsam. Siis selgub, kas Hispaania saab oma neljanda või Inglismaa esimese EM-tiitli.
09:57
 Mis teile sellest turniirist meelde jääb ja mida ennustate tänaseks finaaliks?
10:57
 EM-i teemalises viktoriinisaates "Soccernet vs. Premium liiga" toimus finaal ära.
Marko Susi:
15:45
Tere ja ilusat pärastlõunat ka minu poolt! Toon õhtul teieni finaalkohtumise, kus lisaks suurele karikale jagatakse välja ka turniiri parima mängija, parima noormängija ja parima väravaküti tiitlid. Parima U21 palluri arvestuses on tihe rebimine, sest selle võivad vabalt võita hispaanlane Lamine Yamal (17) või hoopis inglased Kobbie Mainoo (19) ja Jude Bellingham (21). Lisaks ei imestaks, kui Yamal või Bellingham võidab koos EM-iga ka turniiri parima mängija meene - oleks see alles punk. Aga kui väärtuslik on üldse turniiri parima noormängija tiitel? Allolev artikkel annab vastuse.

Marko Susi:
15:45
Väravaküttide arvestuses jagavad viimase matši eel kolme väravaga esikohta inglane Harry Kane, hispaanlane Dani Olmo, grusiin Georges Mikautadze, sakslane Jamal Musiala, hollandlane Cody Gakpo ja slovakk Ivan Schranz. Head lugejad, kellest saab skoorikuningas?
Külastaja Rain:
15:46
kane lööb ühe ära ja võidab, aga finaali võidab hispaania
Külastaja Bussijuht:
19:09
Millist EMil mänginud meeskonda te (kohe kindlasti ei) tahaks järgmises MM-valiksarjas Tallinnas näha?
Marko Susi:
19:10
Hea küsimus. Kuna Eestil võimalust niikuinii pole, siis pole ühtegi sellist.
Külastaja ära aja lolli juttu:
19:27
võimalus on alati, isegi kui imeväike
Külastaja Tõnu Tõukemõnu:
19:27
Prantsusmaa võiks vahelduseks küll siin ära käia. Taani ka. Peaasi, et Belgia jälle ei tuleks ...
Külastaja skeptik:
20:27
Huvitav kas tuleb taas mingi 0-1 väravaga finaal või tiimid näitavad vahelduseks, et kaitsemäng on nõrkadele ja tuleb mingi 4-6+ väravat?
Külastaja jaan:
20:35
Maailm vajab seda,et Inglismaa kaotaks.
Marko Susi:
20:37
Vähem kui pooleteise tunni pärast kõlab avavile. Inglismaa fännid on mänguks valmis.
Marko Susi:
20:37
Samuti on matšiks valmis Hispaania koondis, mille algkoosseis on selline:
Marko Susi:
20:38
Mängijaid tutvusid mõned minutid tagasi staadioniga. Head lugejad, kas pisut on finaalielevust ka? Mul on.
Marko Susi:
20:44
Mõistagi saab eile 17-aastaseks saanud Lamine Yamalist ajaloo noorim mängija, kes kuulunud suurturniiri finaali algkoosseisu. Varem kuulus see rekord legendaarsele Pelele, kes alustas 1958. aasta MM-finaalis, kui oli 17 aastat ja 249 päeva vana.
Marko Susi:
20:55
Inglismaa koondise algkoosseis. Sel turniiril esimest korda kuulub algrivisse vasakkaitsja Luke Shaw, kes lõi kolm aastat tagasi finaalis avavärava.
Külastaja Ära jama:
21:19
Kui lähtuda laura artiklist siis võib Inglismaal lõpeda 2aastane ootus ju :D:D
Külastaja ?:
21:21
Kas võiksite tutvustada mõne sõnaga kohtunikku?
Külastaja Hmm:
21:26
Kuna MM valiksarja loos tuleb?? Kas keegi oskab öelda keegi?
Külastaja Gio:
21:39
Inglismaa - rõvedad toidud, rõve ilm, koledad naised. Hispaania - üsna hea toit, hea kliima, üsna head naised. Miks peaks üldse keegi kuradi inglismaad valima?
21:41
Seda küsi Southgate'ilt. Tegelikult nad võivad ka tribüünil olla, aga koosseisus mitte.
21:43
MA MÕTLESIN ET KAS VIGASTUSE PROBÖEEM VOI MIKS EI MÄNGI?
Marko Susi:
21:44
Rahu, pole vaja karjuda. :D Küllap lugesid sellest vastusest ka välja, et Southgate jättis nad lihtsalt maha, sest mehed olid lõppenud hooajal pigem kesised.
Marko Susi:
21:49
Praegu on staadionil korralik šõu. Noh, selline, nagu finaalile kombeks.
21:51
OKEI AITÄH
Marko Susi:
21:53
Nii, möll läbi - kohe-kohe hakkab pihta!!!
Marko Susi:
21:54
Chiellini toob praegu EM-karika areenile - on ta ju eelmise EM-i meister!
22:00
Mina ennustan Inglismaa võitu, kuigi turniiri alguses ennustasin, et Hispaania võidab.
Marko Susi:
22:01
INGLISMAA LÜKKAS MÄNGU KÄIMA!
Marko Susi:
22:01
Inglased panevad kohe pika palli ette, milleni Saka ei jõua.
Marko Susi:
22:04
Tänavune finaal on alanud rahulikumalt kui kolm aastat tagasi. Siis lõi Shaw teisel minutil ära, seni pole esimese kolme ja poole minutiga tehtud ühtegi pealelööki.
Marko Susi:
22:05
Williams tsenderdab, Stones klaarib jalaga korneriks.
Marko Susi:
22:06
Williams lennutab terava palli esimesse tsooni, aga inglased klaarivad.
Marko Susi:
22:09
Hispaanlased kombineerisid inglaste trahvikasti ääres hästi söötu, aga löögini ei jõudnud, sest Walker surus Williamsi ära.
Marko Susi:
22:11
Inglastel kauge karistuslöök ... Shaw lennutab palli kasti, aga Guehi teeb ruumi peale võideldes vea.
Marko Susi:
22:13
HISPAANIA ON 12. MINUTIL ESIMEST KORDA PÄRISELT OHTLIK! Williams võttis Stonesi üks-ühele ette, tekitas tema vastu ruumi ja lõi peale, aga Stones jõudis ikkagi õigel ajal ette ja blokeeris.
Marko Susi:
22:14
Hispaania nurgalöök lõppes Le Normandi ülepealöögiga, mis läks väga mööda.
22:15
Williams andis 14. minutil välisküljetsenderduse, aga inglased olid kastis jaol. Seejärel proovis Bellingham tõusta, aga jõudis ainult poole platsini.
Marko Susi:
22:16
Saka söötis kasti traavinud Walkerile, kes teenis Inglismaale korneri. Sellest aga asja ei saanud.
Marko Susi:
22:18
Inglismaa jõudis taas vastase kasti, aga pealelöögini ei jõudnud. Mängitud on 17 minutit.
Marko Susi:
22:19
Hispaania valdas esimese veerandtunni jooksul palli 77,4 protsenti ajast ... Rets.
Marko Susi:
22:25
Yamal võtab 23. minutil Guehi ette ja saab löögile, aga inglane blokeerib nurgalöögiks. Hispaania mängib selle lühidalt lahti ning Williams tsenderdab, aga see tulu ei too. Pärast seda tõuseb Saka kontrasse ning Carvajal võtab ta maha. Kõlab vile, mispeale teeb Carvajal jonnipunni žesti ... Kinomees see Dani.
Marko Susi:
22:26
Hoiatus Kane läheb 25. minutil korgid ees Ruizile hüppeliigesesse ning saab kollase.
Marko Susi:
22:28
26 minutit mängitud, pallivaldamine UEFA ekraanigraafiku sõnul 70:30 Hispaaniale.
Marko Susi:
22:31
Hispaanial oli võimalik minna ja teha, aga orata viimane sööt oli liiga ebatäpne.
Marko Susi:
22:31
Hoiatus Olmo läheb 31. minutil korgid ees Rice'ile ribidesse ja saab kollase kaardi.
Marko Susi:
22:33
Shaw tuleb hästi surve alt välja ja leiab Bellinghami, kes teenib Rodri vastu keskväljal vea.
Marko Susi:
22:35
Yamal võtab 34. minutil paremal äärel Shaw üks-ühele ette, aga mööda ei saa - teenib vaid nurglaöögi. Shaw on seni olnud väga kindel.
Marko Susi:
22:35
Yamal lennutab palli värava ette, aga keegi löögile ei saa - tuleb kõigest uus korner.
Marko Susi:
22:36
Hispaania mängib nurgalöögi lühidalt lahti ning Olmo lööb seejärel kasti otsast, aga Kane võtab ürituse rahulikult omaks.
Marko Susi:
22:37
Williams tekitab 37. minutil vasakul äärel Walkeri vastu ruumi ja tsenderdab, aga otsaauti. Inglismaa seisab kaitses väga komapktselt ning Hispaania pole seni suutnud veel seda blokki lahti harutada.
Marko Susi:
22:39
Williams liikus paremale äärele ja proovis Shaw'd ette võtta, aga ei saanud hakkama. Hispaania rünnak jätkub, kuniks Ruiz lennutab tsenderduse taas otsaauti.
22:39
Midagi on õhus kas olete minuga nõus kallid jalka sõbrad?
Marko Susi:
22:40
Mina olen nõus. Aga nii, nagu on lähedal hispaania värav, on minu meelest lähedal ka inglaste oma, sest neil piisab vaid ühest kontrast.
Marko Susi:
22:44
Morata sai 43. minutil Inglismaa kastis palli ja proovis Guehist mööda mängida, aga ei saanud hakkama. Lõpuks teenis ta siiski korneri.
Marko Susi:
22:44
Nurgalöögist asja ei saa - Walker klaarib ja Mainoo teenib seejärel väravalöögi.
Marko Susi:
22:46
Bellingham võidab vasakul äärel Carvajali vastu palli ning hetk hiljem teenib Walker väga heast kohast karistuslöögi.
Marko Susi:
22:46
Avapoolajale on lisatud kaks minutit.
Marko Susi:
22:47
INGLISMAA ESIMENE JA SENISE MÄNGU OHTLIKUIM VÕIMALUS! Rice lennutab 45+1. minutil palli kasti ja Foden pääseb löögile, aga Simon tõrjub. See on kohtumise esimene raamilöök
Marko Susi:
22:49
Esimene poolaeg on läbi, tablool 0:0. Hispaania kontrollis rohkem palli ning proovis luua võimalusi, Inglismaa istus kaitses. Aga kohtumise ainus ohtlik šanss tekkis poolaja lõpus inglastel, kui Foden pääses löögile.

23:04
Vahetus Hispaania teeb vaheajal vahetuse: vigastada saanud Rodri välja, Zubimendi sisse - Hispaaniale valus lööks.
Marko Susi:
23:05
Eks ole näha, kuidas Zubimendi hakkama saab. Rodri on väga oluline lüli Hispaania mängus ja tema vigastus võiks justkui olla vesi inglaste veskile.
Marko Susi:
23:05
Mäng jätkub!
Marko Susi:
23:06
Värav HISPAANIA LÄHEB 47. MINUTIL JUHTIMA!!!
Marko Susi:
23:07
Ruiz söötis Carvajalile, kes jätkas esimese puutega Yamalile. 17-aastane mängumees leidis kasti teisest küljest Williamsi, kes lükkas mööda maad posti kõrvale - 1:0!
Külastaja Mart:
23:07
Uudis mai lõpus: Martin Zubimendi has rejected Arsenal FC’s approach as he wants to remain in La Liga, according to rumors. The Real Sociedad midfielder only wants to leave if he gets to join Real Madrid or FC Barcelona. Arsenal were ready to pay 60 million euro for his signature.
Marko Susi:
23:09
HISPAANIAL 49. MINUTIL VEEL ÜKS SUPERŠANSS! Williams leidis õnnega pooleks Olmo, kes lõi napilt parema posti kõrvalt mööda.
Külastaja Martin:
23:09
Turniiri algusest saadik pakkusin et Hispaania tuleb võitjaks. Loodame et nii ka jääb
Marko Susi:
23:11
Inglismaa ehitas 52. minutil rünnakut. See lõppes Walkeri klassikalisega ehk tsenderdus lendas kõigist üle teisele poole küljeauti.
Marko Susi:
23:13
Tasub meelde tuletada, et kuigi Inglismaa on kaotusseisus, siis neid maha kanda ei saa - nad jäid igas play-off-mängus kaotusseisu.
Marko Susi:
23:13
Hoiatus Stones võttis keskväljal Zubimendi maha ja sai 53. minutil kollase.
Marko Susi:
23:15
YAMAL LEIAB 55. MINUTIL KASTIST MORATA, KES LÖÖB, AGA STONES KLAARIB MÖÖDA MINEVA PALLI ÄRA! Hispaania on ohtlik!
Marko Susi:
23:15
Minut hiljem kaotavad inglased enda poolel taas palli ning Williams lajatab kaugelt, aga napilt mööda.
Marko Susi:
23:17
Shaw leidis hea sööduga kasti otsast Kane'i, kes jätkas Bellinghami suunas, aga sööt oli ebatäpne.
Marko Susi:
23:19
Olmo otsis läbisööduga Moratat, aga Shaw sai otsustaval hetkel jala vahele.
Marko Susi:
23:20
Vahetus Inglismaa teeb 61. minutil vahetuse: Kane välja, poolfinaali sangar Watkins sisse.
Marko Susi:
23:22
Williams võtab 62. minutil kasti külje lähedal Saka maha ja kingib inglastele karistuslöögi.
Marko Susi:
23:24
INGLISMAA VIIGIVÄRAV LÄHEDAL! Foden võitis paremal äärel Cucurella vastu palli ning söötis Sakale, kes jätkas kasti otsa. Bellingham keeras seal kolme vastase vahelt maha ning virutas vasakuga peale, aga paari meetri jagu mööda.
Marko Susi:
23:26
Olmo söötis 66. minutil Yamalile, kes mängis Shawst mööda ja lõi, aga PICKFORD TÕRJUS!
Marko Susi:
23:27
Vahetus Hispaania teeb 67. minutil vahetuse: Morata välja, Oyarzabal sisse.
Marko Susi:
23:28
Walker kaotab enda kasti lähedal palli ja hispaanlased tulevad kohe rünnakule, aga Stones klaarib tsenderduse nurgalöögiks.
Marko Susi:
23:29
Pickford klaarib korneri rusikaga, samuti ka jätkutsenderduse. Kolmanda tsenderduse klaaris peaga Mainoo, pärast mida lõi Ruiz kaugelt üle.
Marko Susi:
23:30
Vahetus Inglismaa vahetab 70. minutil: Mainoo välja, Palmer sisse.
Marko Susi:
23:30
Pickford andis pika palli ette, millega oli Carvajalil probleeme. Watkins proovis palli kohe tõsta üle Simoni, aga hispaanlaste õnneks sai Carvajal jala siiski ette.
Marko Susi:
23:32
Bellingham eksib jälle sööduga ning veidi aega hiljem pääseb Oyarzabal löögile, aga Pickford püüab.
Marko Susi:
23:32
Värav COOOOLEEEE PALMEEEEEEEEEEEEEERRRRR!!!
Marko Susi:
23:33
Inglismaa tuli pärast Hispaania rünnakut kiiresti üle. Saka söötis Bellinghamile, kes jättis Palmerile ning Chelsea mees lõi kasti tagant siseküljega vasakusse alanurka - COLE PALMERIL ON KÜLM, TAL ON VÄGA KÜLM! 73. minuti, seis 1:1!
23:34
Edasi Inglismaa!!!
Marko Susi:
23:34
Inglismaal on nüüd hoog üleval. 75. minutil mängib Saka Cucurellast mööda ja söödab keskele, aga hispaanlased klaarivad.
Marko Susi:
23:38
Hispaania on pikalt ehitanud rünnakut. Lõpuks lennutab Carvajal palli värava eest läbi ning jätkutsenderduse klaarib Stones üle otsajoone - korner Hispaaniale.
Marko Susi:
23:39
Williams lennutas hea palli kasti, mis jõudis pärast kaitsja puudet Ruizile. Poolkaitsjal oli võimalik otse õhust lüüa, ent otsustas palli omaks võtta. Lõpuks jäi ta sellest üldse ilma.
Marko Susi:
23:40
80 minutit mängitud, seis jätkuvalt 1:1 - see on seni olnud kõva finaal!
Marko Susi:
23:41
YAMALIL AVANEB 82. MINUTIL MEGAVÕIMALUS, AGA NOORMEES EI LÖÖ ÄRA, SEST PICKFORD TEEB ULMETÕRJE!
Marko Susi:
23:42
Kusjuures fakt Palmeri kohta: ta on meeste EM-ide ajaloo noorim vahetusmees, kes löönud finaalis värava.
Marko Susi:
23:43
Vahetus Hispaania kasutab 83. minutil ära teise vahetuspausi ja kolmanda vahetuse: keskkaitsja Le Normand välja, ametivend Nacho sisse.
Külastaja Nisu unn:
23:43
inglismaa võib k..te imeda
Marko Susi:
23:44
Hispaania veeretab Inglismaa kasti ümber palli, aga kasti sisse ei saa, sest seal pole ruumi. Lõpuks teenivad hispaanlased siiski korneri, seda 85. minutil.
Marko Susi:
23:45
Yamal lennutab palli kasti, aga Stones klaarib taas peaga. Man City keskkaitsja on finaalis olnud väga kindel.
Marko Susi:
23:45
Hispaania tuli kohe uuesti: Yamal tsenderdas värava ette, aga Pickford võttis esmalt palli Oyarzabali pea pealt ära ning hetk hiljem püüdis lahtise palli.
Marko Susi:
23:46
Värav VAHETUSMEES OYARZABAL VIIB 86. MINUTIL TAAS HISPAANIA JUHTIMA!!
Marko Susi:
23:47
Olmo viib palli Oyarzabalile, kes söödab äärele Cucurellale. Chelsea mees annab madala tsenderduse värava alla, kust Oyarzabal lööb ära. Aga VAR vaatab olukorda üle, sest Oyarzabal oli väga lähedal suluseisule.
Marko Susi:
23:47
VÄRAV LUGES!
Marko Susi:
23:48
Watkinsil kohe võimalus vastata, aga mees ei saa palli endale ette.
Marko Susi:
23:49
Vahetus Inglismaa vahetab 89. minutil: Foden välja, Toney sisse.
Vahetus Vahetab ka Hispaania: Yamal välja, Merino sisse.
Marko Susi:
23:50
INGLISMAA VIIGIVÄRAV ON OI-OI KUI LÄHEDAL, AGA EI OLE! Esmalt saab Rice kornerist peaga löögile, aga Simon tõrjub. Seejärel lööb lähedalt peaga Watkins, aga Olmo võtab VÄRAVAJOONELT ÄRA. Lõpus lööb Rice üle.
Külastaja Tom:
23:50
OLMOOOOOOOOOO
Marko Susi:
23:51
Kohtumisele lisati neli minutit, millest üks on mängitud.
Marko Susi:
23:51
Hoiatus Watkins teeb Nacho vastu vea ja saab 90+2. minutil kollase.
Marko Susi:
23:52
Kaks üleminutit mängitud ...
Marko Susi:
23:53
Saka teeb Hispaania nurgalipu juures rumala vea. Tundub, et Inglismaa jaoks lõppeb EM teist korda järjest valusa kaotusega.
Marko Susi:
23:54
Neli minutit täis ...
Marko Susi:
23:54
KÕIK! Kuigi pall oli neljast üleminutist mängus vähem kui kaks minutit, siis Letexier annab lõpuvile. Hispaania on 12 aasta järel taas Euroopa meister!
Marko Susi:
23:55
Kui veerandfinaali lõpus tõusis Hispaania sangariks Mikel Merino, siis nüüd Mikel Oyarzabal.
Marko Susi:
23:55
Head lugejad, kuidas mänguga rahule jäite?
Külastaja Rainer:
23:56
Teesklemise minutid võiks ikka ära mängida, praegu jäi 2min mängimata
23:57
Wembley needus aastast 1966 kestab :):):)
00:00
Kamsile jääb särk alles.
00:00
Kas Southgate nüüd lahkub peatreeneri kohalt???
Külastaja ,:
00:05
Hispaania tegi Suure Slämmi ka. Seekord võideti nii Itaaliat, Saksamaad, Prantsusmaad kui ka Inglismaad
00:05
Southgate enne finaali: Ahead of the final with Spain, Southgate was again asked about his plans beyond July, and he indicated an exit is a possibility, but insisted he will take his time to decide. "Emotionally, it would be impossible for me to make a logical decision at the moment on any of that because my sole focus for two years has been winning this tournament," he said.
Marko Susi:
00:06
Mõne hetke pärast saavad inglased kätte hõbemedalid.
Marko Susi:
00:09
Inglismaa on ajaloo ainus sats, kes kaotanud kahes järjestikuses EM-finaalis. Valus. Varem on vähemalt kaks korda järjest finaalis olnud Lääne-Saksamaa, Saksamaa ja Hispaania.
Marko Susi:
00:09
Turniiri parim noormängija on Lamine Yamal. Turniiri saldo: üks värav ja neli väravasöötu.
Marko Susi:
00:11
Turniiri parim mängija on Rodri. Turniiri saldo: üks värav.
Marko Susi:
00:13
Inglased saavad nüüd medalid kätte. Tekib küsimus, kas selliste nimedega koondis peaks mängima niivõrd kaitsvalt, nagu nad tegid.
Marko Susi:
00:15
Ja nüüd saavad medalid kätte hispaanlased! Need on riigi ajaloo neljandad kuldmedalid.
Marko Susi:
00:16
Müts maha peatreeneri Luis de la Fuente ees, kes tüüris koondise oma esimesel suurturniiril kohe tiitlini. Hispaania domineeris viimati koondisejalgpalli aastatel 2008-12, mil võitis ühe MM-i ja kaks EM-i. Kas nüüd sai alguse järgmine kuldne põlvkond?
00:17
ETV kommentaatorid jätavad mulje nagu Hispaania võit oleks mingi metsik üllatus ja enne turniiri neid favoriitideks ei peetud. Vaatasin nelja ennustust enne turniiri ja igas olid nad vähemalt 5 suurema favoriidi hulgas.
Marko Susi:
00:18
KAPTEN MORATA TÕSTAB KARIKA PEA KOHALE JA ... HISPAANIA TÄHISTAB! SEAL RIIGIS EI LÄHE HOMME PEAAEGU ET MITTE KEEGI TÖÖLE!!
Marko Susi:
00:19

Marko Susi:
00:22
Selle finaali juures oli võib-olla kõige nukram see, et Harry Kane (30) pole jätkuvalt võitnud oma karjääris ühtegi võistkondlikku tiitlit. Eks näis, kas mees saab järgmisel hooajal Bayerni särgis mõne karika kätte.