Nõmme United - Tallinna Levadia

Pühapäev, 4. august 2024

Kristjan Remmelkoor:
18:42
Tere, Premium liiga 22. vooru lõpetab Nõmme Unitedi ja Tallinna Levadia kohtumine. United paikneb viimasel kohal, on löönud kõige vähem väravaid ja omab hetkel liiga pikimat käimasolevat võiduta seeriat. Levadia paikneb esimesel kohal, on löönud kõige rohkem väravaid ja omab hetkel liiga pikimat käimasolevat kaotuseta seeriat. Eelmised omavahelised kohtumised lõppesid Levadia 2:0 ja 6:0 võitudega.
18:44
Unitedi põhikoosseisus on meeskonna värskeim täiendus, Premium liiga debütant - 22-aastane Uruguay keskkaitsja Ismael Garcia. Pärast haigusest tingitud pausi on postide vahel tagasi esiväravavaht Marko Meerits.
18:48
Levadia poolel kuulub elu jooksul teist korda Premium liigas põhikoosseisu 16-aastane Maksimilian Skvortsov, kes on märgitud tipuründajaks. Mihkel Ainsalu puudub täna kaartide tõttu ja universaalne kapten Rasmus Peetson on seetõttu täna nihutatud keskväljale. Viimases euromängus postide vahel võimaluse saanud Oliver Ani asemel on väravas tagasi esikinnas Karl Andre Vallner.
18:50
 Unitedi kapten Kevin Mätas teeb täna oma karjääri sajanda Premium liiga mängu. Seni on ta löönud 25 väravat.
18:52
 Pika vigastuspausi järel kuulub Levadia poolkaitsja Brent Lepistu täna esmakordselt sel liigahooajal meeskonna koosseisu. Ta alustab pingilt. Pingilt alustab ka ründaja Mousta Bah, kes võib vahetusest sekkudes teha oma Premium liiga debüüdi.
18:53
 Ka Unitedi ghanalasest kaitsja Alfred Adomah on pingil potentsiaalse Premium liiga debütandina.
18:59
 Mätas valis väljakupoole ja meeskonnad teevad viimase energiaringi.
19:00
 Levadia pani palli mängu.
19:04
Yakovlev lõi 3. minutil karistusala tagant peale, pall läks üle, aga riivas latti!
19:07
 Levadia on esimestel minutitel pallivaldamise täielikult enda peale võtnud, United seisab oma poolel kaitses. 7 minutit mängitud.
19:08
 Oma kahest esimesest kornerist pole Levadia löögile pääsenud.
19:10
 Meerits tabas oma karistusalast välja lüües palliga Peetsonit, aga puurivahi õnneks põrkas pall temani tagasi.
19:12
 Levadia kolmas nurgalöök oli päris ohtlik, aga nõmmekad suutsid lõpuks peaga klaarida.
19:12
 Levadia väravavaht Vallner sai 12. minutil jalaga oma esimesed puuted tehtud.
19:18
 Joao Pedro nurgalöögist levadialased löögile ei pääsenud, Järviste lükkas palli tagasi Meeritsale.
19:20
 Rõõmussaar andis vasakult äärelt järjest kaks tsenderdust, esimese puhastas peaga Heitor ja teine jäi kõigi jaoks pisut kõrgeks.
19:21
 Fomba klaaris peaga Unitedi karistuslöögi.
19:23
 Peetsoni kauglöök lendas metsa mändide vahele.
19:24
Nõmme pigem vist alla hooajaks, aga ega esiliiga tulija ka parem pole, liigataseme ühtlustumine teeb esiliigast tulijal keeruliseks
19:26
 Schjönning-Larseni madal kauglöök jäi nõrgaks ja Meerits püüdis probleemideta.
19:27
 Stefanazzi lõi terava nurga alt ise peale, Vallner oli õiges kohas ja püüdis.
19:29
On mõni alt tulija kunagi üldse tõsiselt võetav olnud, püsima jäänud? Ma ei räägi 20a tagusest ajaloost. Viimased hooajad. Eesti “tugev” jalgpall piirdub healjuhul 7-9 satsiga.
19:31
Ülekandes näidati Mart Poomi, kes oli väljaku ääres väga rõõmsa näoga.
19:34
 Joao Pedro lonkas ja istus nüüd murule maha.
Külastaja belov:
19:35
Viimane tugevam püsima jääja oli vist Legion, aga seal vist ka aeti Eesti mõistes üsna kogenud ja tugev ning kallis meeskond kokku, mis pikemas perspektiivis sai ka kogu klubile saatuslikuks. Hetkel on vist Legion ka noorte osas kõvasti oma positsioone loovutanud.
19:36
 Joao Pedro tugijalg oli tsenderdust andes kuidagi halvasti libisenud ja tundub, et ta vajab vahetust.
Külastaja to Gol:
19:36
2020 Legion oli asjalik peale seda kui Andrejevi tulekuga end suvel käima saadi 2018 Kalevi koosseis oli vägev, aga pigem jooksis lati alt läbi 8. kohaga ja enne seda Infonet?
19:36
 Vahetus 37. minutil Levadia sunnitud vahetus: Joao Pedro välja, Roosnupp sisse.
19:38
 Levadia nurgalöök oli ohtlik, aga Meerits suutis värava ees käega napilt enne Peetsonit palli ära lükata.
19:41
 Yakovlev lõi terava nurga alt, Meerits tõrjus igaks juhuks kätega üle otsajoone, kuigi löök oleks ilmselt mööda läinud.
19:44
 Yakovlevi madala tsenderduse lõi Garcia puhtaks.
19:45
 Hoiatus Yakovlev võttis 45. minutil kontrarünnakule jooksnud Leokese selja tagant veaga maha ja sai mängu esimese kollase kaardi.
19:45
 Esimesele poolajale lisati 1 minut.
Külastaja njah:
19:46
Esiliiga liider Harju hetkel ilmselt nõrgem, kui Nõmme United oli eelmine aasta. Kuid Premium liigasse tulekuga tavaliselt tugevdatakse koosseisu ja teise tulemisega on kindlasti ka klubil kogemust rohkem (sama käib ka Unitedi kohta, kui nad peaks ka vaheaasta esiliigas saama). Mõlemad on pika perspektiiviga klubida ja ühel hetkel ilmselt kohanevad kõrgliiga tasemega. See hooaeg alustas Harju oluliselt nõrgendatud ja noorendatud koosseisuga ja tavaliselt koosseisu keskmine vanus ca 20. Omad noored on ka järjest paremaks saanud - Kriis, Eerme, Kose jne, järgmine hooaeg veel paremad. Ehk minu meelest Harju esiliiga omadest võiks kõige enam ühel hetkel olla meistriliiga tasemel, eks muidugi sõltub ka, kuivõrd jätkub vahendeid kvaliteetsete tugevduste toomiseks (mida kindlasti läheb vaja) ja kuivõrd nendega täppi pannakse. Aga ikkagi liigasse püsima jäämiseks peab mõnel seal oleval tiimil kehv aasta sattuma, kas mänguliselt või majanduslikult.
19:47
 Esimene poolaeg lõppes! Seis on 0:0.
Külastaja mc:
19:47
Levadial vist aeg peatreenerit vahetada
19:47
Pigem tundubki, et kõrgliigasse jõudmine ja seal all in minemine on nii mõnelegi hoopis saatuslikuks saanud.
19:51
Esimest veerandtundi domineeris Levadia väga selgelt. Seejärel sai ka United paremini mängu sisse ja tempo läks vahepeal päris rahulikuks. Poolaja lõpus Levadia taas tugevdas survet.

Levadia saatis nurgalöökidest mõningaid ohtlikke palle Unitedi kasti ja Yakovlevi löök kasti tagant riivas juba kolmandal minutil latti, aga mingeid sajaprotsendilisi võimalusi avapoolajal ei tekkinud.
Külastaja stranglers:
19:51
Levadia komme on ka suretada häid Eesti mängijaid pingil ja idioodi järjekindlusega mängitada mõttetuid leegionäre, Euroopas neist kasu pole (Heitor, Fomba, Gomes; Pedro), isegi Eestis suht nürid.
19:53
Eestis nendele postisioonidele samaväärsed mehed ei kasva puu otsas ka
19:54
Tundub, et Levadia mängib tiitli maha, Kalju tuleb meistriks ning Levada otsustab uksed kinni panna
Külastaja Siseinfo Levadiast:
19:54
Fomba välja, Kirss sisse
19:55
Mu bold prediction on et flora jääb euroopata ja naljaga pooleks liigub edasi täiskohaga kinnisvaraarendusse
Külastaja to: stranglers:
19:57
meil on ju küll klubisid, kus eelistatakse ainult kohalikke mängijaid - Flora, Kuressaare, Pärnu, suures osas Kalev jne. Mingu sinna kui arenema, kui arvatakse, et kindla peale mänguminutid teevad parema taseme. Levadia on teiste eesmärkidega klubi ja mängitatakse neid mängijaid, kes trennis ja mängudes on ennast paremini näidanud passi vaatamata. Ma ilmaski ei usu, et Levadia treenerid meelega eestlasi kiusavad. Ja ma usun, et tegelikult konkurentsis ja oma klubisisene konkurent üle mängides ongi võimalik päriselt paremaks saada. Kes seda ei usu või ei suuda, siis on ju küllalt siin klubisid, kus mängida saaks. Jalgpalli arenguks oleks vaja rohkem Levadia suguseid meeskondi, kes ei kingi eestlastele mänguminuteid vaid sunnivad neid välja võitlema. Vastasel juhul jäädakse välisklubides ka pingiotsale istuma ja oma aega ootama, kuni aeg koju tagasi sõita (näiteid on loendamatult).
20:00
Jep, suures pildis seetõttu ka aggressiivse ktm reegli surumise vastu sai oldud, et sa ei peaks väljakule saama lihtsalt sellepärast et eestlane oled
20:01
Miks äärmusest äärmusse? Väga hea, kui on häid leegionäre, vaadake Paidet. Aga ma räägin neist, kelle tase ei ületa Eesti keskmist. Ja eestlastes osas räägin konkreetsetest meestest, keda tahaks näha väljakul: Liivak, Kallaste, Järvelaid jne.
20:01
 Vahetus Levadia vahetab enne teise poolaja algust: keskkaitsja Fomba välja, ründaja Kirss sisse.
20:02
 Peetson liigub Fomba kohale keskkaitsesse.
20:02
 Teine poolaeg algas.
20:03
 Schjönning-Larsenilt vasakult pall värava ette, Meerits püüdis esiposti juurest.
20:03
Kui need leegionärid nii kehvad on, siis seda enam peaks suutma nad trennis ja mängudes üle mängida. Kui seda ei ole suudetud, siis mis see ütleb meie enda andekate mängijate kohta, on nad ikka nii andekad? või on töökusest puudu? Ma ei näe ühtegi põhjust, miks Levadia meelega peaks kehvemaid välismaalasi parematele eestlastele eelistama? Ükski profiklubi ei tee ju ennast meelega nõrgemaks, v.a ehk ainult Flora.
20:04
 Peetson nurjas puhtalt Unitedi rünnaku, pannes Leokesele tugevalt õlga, nii et viimane kukkus murule pikali.
20:06
Seda minagi, miks peaks. Treeneri põikpäisus, välismaa treeneri plussid ja miinused.
20:08
 Videoruumis kontrolliti, et ega Unitedi karistuslöögi olukorras levadialastel oma kastis kätt ei olnud, aga pärast väikest pausi lubati mängul jätkuda.
20:09
 Hoiatus 52. minutil sai kollase kaarti Tur, kes võttis keskväljal Rõõmussaare maha. Järgmise mängu Pärnu Vapruse vastu peab Tur nüüd vahele jätma.
20:12
 Hoiatus 55. minutil sai Levadia treeneritetiimist keegi kollase kaardi (nõuti viga, mida ei vilistatud). Igatahes mitte Curro Torres.
20:12
Ole nüüd rahulik, Curro on väga kõval tasemel ise mänginud, kindlasti ei ole tal mingit isiklikku huvi kellegi Gomesi või Pedro karjääri edendada või Liivaku ja Järvelaiu karjääri omakorda rikkuda. Tema tuli siia üksnes tulemust saavutama ja kasutab neid mängijaid, kes tema nägemuses selle kõige paremini toovad. Ja hetkel ollakse ka sellest samast Paidest tabelis 15 punktiga ees, mis näitab, et ta ei ole suures pildis valesti toiminud. Pigem näitab see olukord, kus meie enda koondisekogemusega meeste asemel saavad mänguminuteid täiesti keskpärased leegionärid meie enda jalgpalli kehva taset. Ja tõesti ei ole Levadia treeneri ülesanne vägisi hakata meeskonna eestlasi upitama, ise tuleb mees olla ja meeskonnas koht välja võidelda. See kehtib igas klubis ja igal tasandil, kui areneda soovitakse.
20:13
Levadia on ikka täiesti mannetu, väravaid ei suudeta enam üldse lüüa
20:14
 Turi vasaku jala löök karistusala joone juurest tabas 57. minutil latti!
20:15
Vahetus Vahetus  United vahetas 57. minutil mõlemad äärepoolkaitsjad välja. Rõõmussaar ja Leoke välja, Musolitin ja Velijev sisse.
20:16
 Hoiatus 59. minutil sai Heitor kollase kaardi, kuna tegi Stefanazzile vea. Kollased kaardid nüüd 4:0 Levadiale. Sarnaselt Turiga ei tohi ka Heitor nüüd Vapruse vastu mängida.
20:17
Vahetus Vahetus 61. minutil Levadia topeltvahetus: Skvortsov ja Yakovlev välja, Musaba ja Premium liiga debütant Mousta Bah sisse.
20:20
Pealtvaatajaid on Männiku staadionil 270.
20:21
 Roosnupp pani ohtliku madala palli värava eest läbi, aga keegi sellele jalga vahele panna ei ulatanud.
20:21
 Vahetus 65. minutil Levadia viimane vahetus: Tur välja, Liivak sisse.
20:23
 Mätasel on krambid. Peetson aitas tal jalga venitada.
20:25
 Levadialt ohtlik tsenderdus esiposti juurde, Alteberg sai napilt enne Bahi jala vahele.
20:27
 Hoiatus 69. minutil sai kollase Liivak, kes tegi ääres Musolitinile vea.
20:28
 71. minutil Unitedi seni parim võimalus! Karistuslöögi olukorras pääses Alteberg täiesti vabalt peaga löögile, aga ei saanud raamidele pihta.
20:28
Kristjan lubasid väravaid poolajal. Jätsin krt cashouti tegemata
20:28
 Jama, järelikult ei tasu siis minu käest sellist asja küsida.
20:30
Vahetus Vahetus 70. minutil oli Unitedi topeltvahetus: ründajad Stefanazzi ja Mätas välja, Ceesay ja Kokka sisse.
20:30
Vist ei tasu jah🤣
Külastaja M:
20:30
Hasartmäng ei lahenda rahalisi probleeme
20:31
 Värav Premium liiga debütant Bah viis 74. minutil Levadia juhtima! Roosnupp andis talle värava ette madala söödu.
20:32
 Hea eeltöö oli Roosnupult ja Bahi löök ühe puutega läks Meeritsa jalge vahelt läbi.
20:32
Kaja Kallas lahendab🤣
Külastaja Lambine:
20:32
Kuidas see Uruguai kutt seni mänginud on?
20:33
 Garciale ei saa midagi ette heita küll, aitas kuni 74. minutini Unitedil taga nulli hoida. Mõningaid tsenderdusi klaaris ära.
20:33
Eesti koondist tugevamaks ei pea muutma treenerid KTM reeglite järgi. Mehed peavad ise sirguma tahtna ja tööd tegema. Pole mujal maailmas seda muret. Ei leia nüüd 1,3 inimese seast 30 korralikku jalgpallurit kokku? Liigas mängitakse tiitlile, kasuta keda tahad ilma reegliteta. Koondissse pead jõudma ise tööd tehes mitte mingile ktm ja etm reeglile lootes
20:36
 Liivak tsenderdas ja Musaba lõi peaga mööda.
20:37
 Vahetus Unitedilt 80. minutil mängu viimane vahetus: Järviste välja, Läänelaid sisse.
20:37
Tänapäeva vanemad vist sellises vanuses, et kodus passitakse telefonis. Lastele tähelepanu ei pöörata ja lastakse lulli lüüa. Ei ütle, et vaja oleks sundida. Aga pubeka eas vaja suunata ja hoida ära valede otsuste, laiskuse ja lolluste eest. “Las ise vaatab, mis teeb ja tahab”
20:40
 Musaba kauglöök lendas mitu meetrit üle värava.
20:42
 Velijev lõi terava nurga alt, Vallner tõstis rusikad üles ja tõrjus palli üle otsajoone.
Külastaja Ramm to Gol:
20:44
Vanemad siin üks osa probleemist aga tegelikult klubi noortetreenerid ja nende treeningute tase on all pool igasugust arvestust.
20:45
 Kirss pääses karistuslöögi olukorras peaga löögile, kuid pall jäi tema jaoks pisut kõrgeks ja ta ei suutnud seda alla suunata.
20:47
 Mängule lisati 5 minutit.
Külastaja to: Ramm:
20:47
Eks treenerite, professionaalsuse ja ka üldine mänguline tase on noortele klubides erinev aga kui ikkai ise väga tahta, siis on kõik võimalik ja ei saa selle taha ka ainult pugeda. Mitmes aafrika riigis mängivad lapsed sisuliselt tänaval ja tuleb ka sealt tugevaid profijalgpallureid. Ei usu, et Klavanil omal ajal lapsepõlves ka see treeningute ja treenerite tase päris maailmatasemel oli jne.