Pühapäev, 18. august 2024

Raul Ojassaar:
18:45
 Tere õhtust! Premium liiga 24. vooru lõppakord mängitakse täna A. Le Coq Arenal, kus veerandi tunni pärast algab Flora ja Nõmme Unitedi kohtumine.
18:46
Flora: Evert Grünvald, Kristo Hussar, Mihhail Kolobov, Erko Jonne Tõugjas, Marco Lukka, Vladislav Kreida, Nikita Mihhailov, Daniil Kuraksin, Rauno Alliku, Tony Varjund, Rauno Sappinen.
Varus: Kristen Lapa, Andreas Vaher, Robert Veering, Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Mark Anders Lepik, Markus Soomets, Sander Alamaa, Sten Patrick Prunn.
United: Marko Meerits, Samuel Merilai, Aleksandr Alteberg, Ismael Garcia, Sacha Martinez, Oleksandr Musolitin, Martin Adamec, Kaspar Rõõmussaar, Murad Velijev, Kevin Mätas, Facundo Stefanazzi.
Varus: Georg Mattias Lagus, Kaarel Leppsalu, Alexander Kapitan Bergman, Bruno Vain, Henri Leoke, Ousman Ceesay, Alfred Adomah, Jevgeni Demidov, Karl Gustav Kokka.

Ehk siis lühidalt: Sappinen saab täna vigastuspausi järel esimese stardi, Flora põhimeestest on pingile jäänud Mark Anders Lepik, Sergei Zenjov, Markus Soomets ja Konstantin Vassiljev.
19:00
Mäng algas!
19:02
 Mängu esimese asjalikuma rünnaku teeb United - Adamec üritab Flora nurgalipu juures mitme mehe vahelt läbi pugeda, aga florakad saavad palli lõpuks kätte.
19:03
VARJUND! Adamec kaotab oma karistusala lähedal palli ohtlikult Varjundile ära ning noor ründaja läheb umbes 15 meetrilt löögile, aga virutab napilt mööda!
19:07
 A. Le Coq Arenal on tänane kohtumine selle nädala neljas: teisipäeval toimus samal platsil Paide, neljapäeval Flora euromäng. Reedel mängisid siin Levadia-Tammeka. Väljaku kvaliteet pole kiita - protokollis on väljaku seisukorraks hinnatud mitte "väga hea" või "hea", vaid "rahuldav".
19:08
 Flora on tasapisi saanud initsiatiivi enda kätte, aga Varjundi šansi järel on ohtlikest olukordadest sööt-paar puudu jäänud.
19:09
POST! Varjund jätab väga peenelt kannaga Hussari madala tsenderduse Sappinenile, kelle pealelöök käib postis ära ja lendab seejärel väravast mööda!
19:13
 United sai ka vahepeal ühe nurgalöögi, kuid üldplaanis jätkub mäng Flora kontrollimisel.
19:15
 Varjund on mängu alguses olnud väga aktiivne. Tema löögist tuli Flora esimene korner, mis midagi ohtlikku ei tekitanud.
Külastaja Trk:
19:21
Florat ei tohiks see häirida, tuleb võita veenvalt, aga ikkagi huvitav, et Unitedi mängus on Üprus ametis.
19:24
GARCIA! Fantastiline blokk! Varjundi ja Alliku kaudu jõuab pall väravaesisel Sappinenile, kellel tundub juba olevat palli väravasse suunamise vaev, aga Uruguay keskkaitsja jõuab jaole!
19:25
 Vaevu minut hiljem saab Sappinen nurgalöögijärgses olukorras Hussarilt hea jätku, aga suunab peaga palli napilt mööda!
Külastaja Kx:
19:25
mis Üprusega on?
19:25
  Martin Klasen on snitti võtnud Premier League'i juhendajatelt - vähemalt riietuse osas. Mikel Artetal oli ka eile mingi väääga sarnane sviiter seljas.
19:28
 Sappinenilt supersööt Varjundile, kes sööstab kasti ja lööb, aga madalalt ja keskele, Meeritsale jalgadesse.
Külastaja Heix:
19:30
Valitsev Eesti meister HAHAHA.....Tabelist seda välja kindlasti ei loe,et valitsev...hea kui kolmanda koha saab aga loodetavasti ei pääse järgmine aasta Euroopasse!
19:31
FlashScore'i statistikat poole tunni järel: pallivaldamine 70-30 Florale, pealelöögid 7:1, neist raami 2:1.
19:32
 Unitedi karistusalas on taas asi üsna punases. Hussari tsenderdus võtab kaitsjast põrke ja lendab väga kõrgele, Sappinen on sellel esimesena jaol ja virutab Altebergi põrkest mööda.
19:35
 United saab vahelduseks pisut hapnikku, kui ohtlik olukord oma karistusalas hästi lahendatakse ja teisel pool platsi nurgalöök välja võidetakse.
19:37
 Nõmmekad saavad kaks nurgalööki. Paanikaks on seda palju nimetada, aga mõlemal juhul jääb pall Flora karistusalasse poolohtlikult põrkama.
Külastaja Jalkavend:
19:37
Tere Raul Kas arena istekohad täna väljamüüdud?
19:38
Rahvast on Flora reakodumängu kohta silma järgi isegi üsna korralikult, oma panuse annavad ka Unitedi fännid. Usun, et mõni pilet oleks eelmüügist veel ikka saadaval olnud.
19:39
 Flora jälle pisut raiskab - kiirrünnakul teeb esmalt Alteberg riskantse, aga väga täpse taklamise, mõni hetk hiljem saab Varjund päris vabalt löögile, aga tabab palli oksakohaga.
19:41
 Unitedi poolkiire rünnaku hoog on lubav, kuid Stefanazzi löök Mätase söödu järel jääb pehmeks ja ebatäpseks.
19:42
 Hetk hiljem on Floral jälle värav õhus, aga Kuraksini löögi suudab Merilai esimese posti juures blokeerida! Hussarilt hea sööt.
19:46
 Avapoolaeg läbi! Flora küll ründas ja kõmmutas kõvasti, aga ründajad peavad peeglisse vaatama - võimalusi juhtima minekuks oli piisavalt. 0:0.
20:01
 Teine poolaeg algas! Vahetusi kumbki tiim ei teinud.
20:02
Raul üks soovitus, ennustusmäng pikas ette. Loete küll punkte ette, aga tuletage meelde ka kes mida ennustas ja mis täppi läks
20:03
Allikul fair play vastasele🤣
20:05
 United alustab teist poolaega päris hästi, esimesed kolm minutit on pigem nende kontrolli all olnud.

Hoiatus Alliku teeb vastase väljakupoolel tarbetult kõva vea ja saab 49. minutil mängu esimese hoiatuse.
20:10
 Alliku teeb paremal äärel teravaid liigutusi ja saadab palli väravaesiselt läbi, aga ühtegi florakat seal jätkamas polnud.
20:13
 Flora on nüüd initsiatiivi taas enda kätte saanud, aga häid võimalusi veel tekitatud pole.
20:15
 Vahetus 60. minuti vahetused: Kuraksin ja Mihhailov välja, Zenjov ja Soomets sisse.
20:18
 Tund aega mängitud, tablool endiselt nullid. Mäng teisel poolajal meenutab kangesti paari nädala tagust United-Levadiat Männikul, kus Nõmme meeskond samuti pikalt vapralt vastu pidas, kuid Levadia siiski lõpus jõuga oma võttis.
20:21
 Meerits korjab Flora nurgalöögi õhust endale. Unitedil on hetkel väljakul asjad päris hästi.
20:22
 Protokolli on märgitud 515 pealtvaatajat.
20:23
 Mätas vajab pisut arstiabi ja mäng seisab. Tempo alla löömine on ju samuti selgelt vesi Nõmme Unitedi veskile. Unitedi füsio Johan Tõugjas on toreda kokkusattumusena Flora keskkaitsja Erko Jonne Tõugjase vend.
20:24
Värav FLORA JUHIB! 69. Tony Varjund!
20:25
 Zenjov saab kasti hea söödu, konksutab ühe kaitsja ära ja leiab siis teisest lainest Varjundi, kelle löök ei ole küll tugev, aga mööda maad ja piisavalt posti kõrvale, et Meeritsal ei ole šanssi!
20:27
 Vahetus Unitedil olid juba enne vahetused soolas, mis pärast väravat ära tehti - välja Velijev ja Musolitin, sisse Kokka ja Leoke. Vahepeal on aga Flora juba uuesti turmtule peale pannud.
Külastaja ja:
20:27
Jama jama ikka pidid ära lööma, jäâb United liiga lahjaks ikka Premium liigas
20:30
 Vahetus Unitedi vahetused 74. minutil: Vain ja Demidov sisse, Rõõmussaar ja Stefanazzi välja.
20:31
 ADAMEC VIRUTAB LATTI! Täiesti tühja koha pealt võtab slovakk vastutuse endale ning kõmmutab päris kaugelt palli latipõrkest üle! United oli totaalselt ootamatule viigiväravale lähedal.
20:33
Hoiatus Sappinen saab 77. minutil karistusalas simuleerimise eest kaardi. Ta ei ole veel ehk harjunud, et Premium liigas on VAR kasutusel - see oli ikka päris naiivne katse.
20:35
 Sappinen saab kaootilise sündmustejada järel viiekasti ja otsajoone nurgas palli, mängib Altebergi olukorrast välja, aga ei oska siis midagi väga tarka palliga ette võtta, teenides sealt vaid nurgalöögi.
20:36
 Hoiatus Keegi Unitedi pingilt saab kollase kaardi - kommentaator Martti Kallas arvab, et see läks varuväravavaht Lagusele.
20:36
 Vahetus Flora vahetab 81. minutil: Vassiljev ja Lepik sisse, Sappinen ja Varjund välja. United toob ka ründejõudu - Ceesay sisse, Mätas välja.
20:38
Noh Üprus, ega see ei olnud Unitedi mängija, kes Sapi pükse endale tahtis?
20:38
 Konstantin Vassiljevist saab esimene 40-aastane väljakumängija Premium liigas pärast Andrei Kalimullinit 2017. aastal.
20:40
Loodetavasti on see tema viimane hooaeg, aitaks küll juba, tehkem noortele ruumi
20:42
 United saab üle tüki aja Flora karistusala juurde, kuid (Florast laenul oleva) Vainu löök lendab vastu kaitsjat.
20:42
Ceesay! See oli juba parem olukord! Leokese tsenderdus, Ceesay hüppab kastis Hussari üle, aga suunab palli üle värava!
20:43
Hoiatus Adamec tabab õhuvõitluses õnnetult Lepikut näkku ja saab kollase kaardi.
20:45
 Unitedil ei ole enam midagi kaotada ning nad on vähemalt mõneks hetkeks initsiatiivi endale saanud. Grünvald eksib korra puhastamisel, kuid seda ei suuda külalistiim ära kasutada.
Külastaja Mart:
20:45
@ja. Ammu on juba noorematele ruumi tehtud. Vassiljev on oma meeskonnas mängude arvult Eesti liigas alles üheksateistkümnes.
20:46
 Kolm üleminutit! Need algavad Unitedi nurgalöögiga.
20:47
 Leoke saab nurgalöögi järel kaugelt proovida, kuid löögist ei tule suurt midagi välja.
20:47
Miks vassiljevile boo tehakse? Pole enne kuulnud peale neid draamasi. Midagi uut vahepeal juhtunud?
20:48
 Lukka vigastuspausi tõttu mäng pisut seisab.
20:48
Pärast vahetusi lõppes ka Flora mäng, päris huvitav.
20:49
 Lepik mängib oma väljakupoolel käega ning United saab 30-35 meetrilt karistuslöögi. Meerits läheb ka ette!
20:50
 Flora kaitsjad saavad tööga hakkama. Nüüd on kolm minutit täis, aga Lukka pausi pealt tuleb Unitedil veel natuke aega.
20:51
OHTLIK! Lukka saab tsenderdusele jala pahasti vahele ning pall kukub Flora värava katusele! Unitedi nurgalöök - see peab olema viimane olukord...