Tartu JK Tammeka - Tallinna FCI Levadia

Laupäev, 19. oktoober 2024

Laura Jaansen:
16:58
Tervitus! Kas see ongi see mäng, kus FCI Levadia kindlustab endale meistritiitli?
17:00
 Igatahes on neil piisav edu Nõmme Kalju ees - 12-punktine. Kuna koos seekordse mänguga on hooaja lõpuni viis mängu (laual seega 15 punkti), sobiks täna asi võiduga kotti pista. Kui Kalju suudaks isegi vahe tasa teha, siis soosib omavaheliste mängude seis Levadiat.
17:00
 Levadia täna pidanud vangerdama Rasmus Peetsoni võrra, kel on mängukeeld. Keskkaitses Bourama Fomba kõrval seega Mihkel Ainsalu. Tema kohal keskel Brent Lepistu. Muud mehed kohad juba üsna tavapärased. Ka see, et Frank Liivak on paremkaitses, kus pikalt muidu oli Edgar Tur.
17:00
 Avavile on kõlanud!
17:01
 Tundub, et Levadia keskkaitsesse kukub ikka Lepistu. Ainsalu oma tavapärasel kohal keskväljal.
17:03
Värav 3. minutil lööb Joao Pedro madala löögiga Levadia ette!
17:04
 Olukord algas Ainsalu karistuslöögist, mis kukkus Tammeka kaitsjatele. Sealt kehv klaarimine: Joao Pedro sai palli otse jalga ja lõi madalalt Alandist mööda.
17:04
 Olgu ka mainitud, et Tammekal keeldude tõttu puudu Herman Pedmanson, kel on päris edukas periood pooleli, ja David Epton. Reio Laabus ravib vigastust.
Külastaja Tank:
17:05
Kallas ei oleks pidanud üldse palli näppima, ei suhelda siis üldse omavahel
17:07
Musabalt 7. minutil hea tulek mööda vasakut äärt. Leidis sellise kerge tagasisööduga värava alt Roosnupu, kes lõi ühe puutega ikkagi selgelt üle.
17:08
 Tammeka sai 8. minutil Levadia tulekutele vastu väikest ärevust tekitada. Olukorda hoidis hästi pinnal Tanimowo, kes esmalt proovis nõelata tsenderdusega. Pall natuke põrkas Levadia kastis, Basher üritas midagi ja Uggeri lõi teisest lainest peale. Lõpuks kõlas kohtuniku vile, sest Tanimowo ise läks ühele lahtisele pallile liialt uljalt.
17:09
Hoiatus  Ja viimase episoodi eest Tanimowole ka hoiatus.
17:10
Nüüd on üsna pikk mänguseisak, sest kontrollitakse punast kaarti. Mulle tundus, et Lepistule?
17:10
Ei-ei, näidati valet kordust liiga hoolega ja kohe käbedalt uskusin ise ka, et miskit seal oli. Aga tegelikult sõitis Tanimowo ikka rämedalt Lepistule sisse.
17:12
Eemaldamine  Ja ongi nii! Tammeka jääb juba 12. minutil vähemusse!
17:13
Tanimowo jäi Lepistu vastu selgelt hiljaks ja astus karmilt tema hüppeliigesele.
17:16
 Liivak teenis omadele 16. minutil karistuslöögi. Pedro pani vasakult äärelt palli vasaku jalaga tagumise ristnurga suunas, aga Alandi jaoks lihtne saak.
17:19
Levadia sai kaks nurgalööki järjest, aga meeste sihikud olid pigem paigast. Tammeka proovib ise nüüd rünnakule saada, aga raske on.
17:20
Basher vudis ise, võitles vastaseid kummuli ja lõi siis peale, aga madal katse läks väravast mööda ilma Vallneri abita.
17:22
Uhh! 21. minutil toimetas Tammeka targalt, kui lasi oma poolelt võidetud karistuslöögi kiirelt vastase kaitseliini taha. Koskor edestas Fombat ja Liivakut, aga jäi millisekundiks lööki sooritades toppama ja lubas Liivaku blokki.
Järgnenud nurgalöögist lõi Basher peaga, aga üle.
Külastaja Spetsialist:
17:22
Noh, Jaanovits, piinlik ei ole vä? Esiteks ei näe mõne meetri pealt Tanimowo selget punast kaarti. Kui seda ka ei näe, siis miks sa üldse sinna väljakule ronid? Teiseks. See punane kaart oleks olnud olemata, kui oleksid hoidnud joont, sest see, Lepistu tabas ju paar sekundit varem käega Basherit oluliselt tugevamalt, kui Paide kaitsja septembri alguses Hiiul Tamme, kui sa vilistasid penalti. Eesti kohtunikud...
17:25
 25+ minutit mängitud. Levadia on jätkuvalt palliga asjalikum, aga ei paista kuidagi selgelt välja, et Tammeka oleks vähemuses ja meeletus hädas.
17:28
28. minutil lõi Roosnupp kasti nurgast. Läks tagumist ristnuka vast otsima, aga Aland saatis palli vaid pilguga - edukalt. Tammeka esikinnas pani palli rünnakuks uuesti mängu.
17:32
Larsen käis vahepeal mööda vasakut äärt kollitamas-trikitamas, aga Tammeka nurjas ta tulekud edukalt. Viimase söödu lasi Levadia vasakäär otse Alandi tsooni.
17:36
 Tammeka näitas just taaskord, kust võiks Levadia käriseda. Ehk siis taga, kui ründaja vastu on jäetud vaid 1-2 mängijat, kel ei õnnestu pikka söötu endale napsata. Ehk siis minutike tagasi sai Basher palli ilusti omale, kuid Levadia suutis viimasel hetkel vahele saada.
17:37
Kokkuvõttes: Levadia peaks olema tähelepanelikum üleminekutel; ja Tammeka võiks rahumeeli pikki sööte edasi otsida.
17:39
Tammekale vahelduseks kihvti kombinatsiooni järel nurgalöök, aga Levadia klaaris probleemideta.
17:43
Larsen tuli mööda vasakut äärt ja leidis kastist üles Roosnupu. Ta pööras end väravale ja lõi madalalt - tasuks nurgalöök.
17:44
Selle lõi Tammeka üle otsajoone klaariks. Uus korner vajus ebatäpse löögi järel laiali, kuid Levadia jätkab ründamist.
17:46
 Esimesele poolajale on lisatud kolm minutit. Neist esimene on hakanud ka juba jooksma.
17:46
Yakovlev lükkas 45+1. minutil palli löögiks vasakule jalale. Lõi nii, et hea vindi saanud pall keeras ristnurgast üle.
17:48
Ja esimene poolaeg on lõppenud!
17:50
Minu maitse järgi peaks Levadia eduseis olema selgem, aga seda pole platsil tõestatud. Enam kui 30 minutit mängiti arvulises enamuses, kuid häid võimalusi kogunes tegelikult vaevaliselt. Tammeka näitas paari sähvakaga, et mängus ollakse sees, mis sest, et suurem vaev läheb kaitseblokis püsimisele.
17:51
 Pausil on täpselt paras üle vaadata, kuidas läksid kohtunike otsused 31. voorus:
Külastaja betoonpörsas:
17:58
KPV - HJK Klubi 04 on täna Soome Ykkönenis lõppenud 1:2, Viidas saanud punase 90+5
18:04
Teine poolaeg on alanud!
18:04
Vahetus  Kirss sekkus Joao Pedro asemele.
18:08
 Tammeka alustanud üsna särtsakalt. Paremal äärel kavaldati Lepistu üle ja Õunpuu sai söödu kasti lasta, aga järgnenud löök sai ebatäpne.
18:10
 Nonii, Tammik krabas Musaba kastis maha ja penalti Levadiale!
18:11
 Jalad seal nagu kolksusid kokku küll. Aga vaadatakse veel üle.
18:11
 Ainsalu läks penaltipunktile ja lõi latti!!
18:12
 Aland vajus enda mõttes paremale, Ainsalu läks paremat ristnurka otsima ja lajatas vastu latti.
18:13
 Ja pärast seda momenti sai Roosnupp selline 7 meetri pealt vabalt lüüa. Aga üle. Tammeka - kes on mänginud suurema osa ajast vähemuses - püsib edukalt pinnal.
18:14
55. minutil löödi Roosnupule pikk ette. Levadia mees edestas Õunpuud ja jäi Alandiga pilke vahetama ning tõstis siis palli üle värava. Levadia tegeleb juba raiskamisega!
18:17
58. minutil nügiti Larsenit selga. Levadia mees püsis alguses jalgadel, aga tundis siis, et on kukkumiseks ainest. Penaltit ei tulnud.
18:19
60 minutit mängitud.
18:21
Värav  FOOOMBBAAA!
18:22
Levadia nurgalöök külvas hetkeks segadust ja pall kukkus karistusala joonele. Lepistu ja Fomba tõttasid pallile, esimene neist jättis selle löögiks ette teisele - Fomba pani pöörde pealt sellise kuuli, et Aland ei jõudnud liigutadagi.
18:24
Söödupunkt Tammeka kehva klaarimise keresse võtnud Lepistule, kelle puute järel jõudis pall löögiks Fombale ette.
18:25
 Pealtvaatajaid Tartus Tamme staadionil maagiliselt 333.
18:28
 Basher korraks proovis Levadiale ärevust tekitada, aga tulek jäi katki üsna keskjoone lähistel. Ega jah, Tammekal pole 15-20 minutit midagi rünnakusuunal päriselt toimunud.
18:30
Hoiatus  71. minutil tegi Fomba Basheri vastu karmi vea. Lõi palli ikka päris-päris kõrge jalaga.
18:31
Vahetus Vahetus  72. minutil Veelma asemele Müür, Koskori asemele Vister.
18:34
Vahetus  75. minutil välja Musaba ja mängu Skvortsov.
18:35
Levadia hoiab Tammeka poolel palli, üsna rahulikult. Tundub, et suuresti on mäng tehtud.
18:36
Levadia saab paremast äärest, üsna otsajoone lähistelt käega mäng eest karistuslöögi. Skvortsov palli taga.
18:37
Madal pall jõudis värava alla, sealt pääses keegi ka löögile, aga rikošett ja nurgalöök, millele tuleb nüüd uus otsa.
18:37
Sellest sai kõrgele kerkinud Fomba löögile, aga pall läks liiga suure kaarega üle värava.
18:39
Yakovlev triblas paremalt äärelt hästi karistusala keskpaika, lükkas seal sõbraga ka seina ja lõi, aga Tammeka mehed olid ees blokis.
18:41
 82. minutil lõi Yakovlev Roosnupu suurepärase söödu järel latti! Alandi näpud olid napilt päästvalt vahel!
18:41
 Vahetus Vahetus Kallas ja Basher välja, Vaino ja Peedo mängu.
18:45
 Vahetus Vahetus 86. minutil Roosnupp ja Yakovlev välja, Bah ja Järvelaid mängu.
18:47
Värav  SKVORTSOV LÖÖB SELLISES KOHAS OMA ESIMESE!
Külastaja Juhan:
18:47
Meistrid siis?
18:48
 Liivak söötis paremalt äärelt palli noorele mängumehele jalga, paar nõksu kaitsjatest mööda ja pall madala tugeva löögiga tagumisse nurka.
18:48
Vahetus  Larseni asemele tuli Kallaste.
18:49
Nüüd on matemaatiliselt kindel jah, et keegi ei saa Levadiat enam püüda. Kui just jah, eelvaates kirjeldatud jama ei juhtu, et saadakse mingeid tehnilisi kaotusi vms.
18:49
 MÄNG ON LÕPPENUD! LEVADIA VÕTAB 3:0 VÕIDU JA ON EESTI MEISTER!
18:52
 Levadial on 32 mänguga kirjas 80 punkti. Lähimal jälitajal Nõmme Kaljul on peetud matš vähem ja punkte 65. Kui ka neil õnnestub nüüd võita, jääb meeskondade vaheks 12 silma. Seda on võimalik järelejäänud nelja mänguga tasa teha, aga omavaheliste mängude võrdluses on eelis Levadial.
18:53
Palju õnne FCI Levadiale! Nii tiimile kui fännidele! On seni olnud kihvt hooaeg ja loodetavasti saab lõpp sama meeleolukas.
18:53
Levadial kihvtid meistrisärgid seljas, jagatakse šampanjapudelit, kust rüübatakse head-paremat.