Real Valladolid - Villarreal

Laupäev, 26. oktoober 2024

Siim Martti Kubensky:
14:49
Ilusat pärastlõunat, head jalgpallisõbrad! Kui Eestis on lähenemas jalgpallihooaeg lõpule, siis Hispaania kõrgliigas mängitakse sellel nädalavahetusel 11. vooru kohtumised.

Meie mees Karl Jakob Hein alustab täna tavapäraselt Real Valladolidi postide vahel, neile on täna külla sõitnud Villareal, kes hoiab liigatabelis neljandat positsiooni.
14:57
Valladolidi algkoosseis: Hein, Perez, Sanchez, Torres, Rosa, Raul Moro, Martin, Cumart, Anuar, Amallah, Sylla

Villareali algkoosseis: Conde, Kiko Femenia, Costa, Raul Albiol, Cardona, Akhomach, Comesana, Parejo, Baena, Pepe, Barry
15:02
Kõlas avavile!
15:04
Valladolid sai teisel minutil mängu esimese nurgalöögi, kuid Amallahi nurgalöök jäi liiga madalaks.
15:05
Nurgalöögi järel tuli Raul Morolt paremalt äärelt tsenderdus, mis tabas Raul Albioli kätt, kuid kohtunike vile vaikis Villareali 39-aastase kaitsja käepuute järel.
15:06
Villareali koosseisu puhul on tähelepanuväärne, et pingile on jäänud meeskonna parim väravalööja Ayoze Perez, kes on kümne mänguga löönud kuus väravat.
15:10
Esimesed minutid on kulgenud võrdlemisi rahulikult, kumbki märkimisväärsete olukordadeni jõudnud ei ole. Seetõttu pole ka Hein pidanud tõrjetööd tegema.
15:11
 Akhomachilt Villareali mängu esimene löök üheksandal minutil, kuid see läks mitme meetri jagu Heina väravast mööda.
15:14
Valladolidi keskkaitsja Sanchez oli 11. minutil hädas pika palli klaarimisega, kuid karistusala tagant peale löönud Barry ei suunanud palli Heina raamide vahele.
15:16
Villareali äärekaitsja Cardona tegi Valladolidi paremal äärel Anuarile haiget, astudes talle kanna peale. Valladolidi ääreründaja võttis väikse toibumisaja, kuid on nüüd taas püsti. Mäng jätkub.
15:18
 Akhomach üritas paremalt äärelt karistusalasse murda, kuid sai külalistele mängu esimese nurgalöögi.
15:18
 Nurgalöök ohtu ei kujutanud – Moro klaaris selle tagumisest tsoonist.
15:20
Moro mängis vasakul äärel end vastasest mööda ja lasi tsenderduse tagumise posti suunas, kust Anuar pani pea pallile vastu, aga löök jäi natuke pehmeks. Conde püüdis selle ürituse.
15:21
 Anuari üritus oli mängu esimene löök, mis läks raamide vahele.
15:25
Võrdlemisi ärev olukord Villareali väljakupoolel 22. minutil, kui Villareali keskkaitsja Costa tagasisööt väravavaht Condele oli veidi pehme, kuid Sylla ei jõudnud pallini enne, kui Conde suutis selle ära klaarida.
15:26
Valladolidi keskpoolkaitsja Cömert proovis 24. minutil 30 meetrilt jalga, kuid löök jäi selgelt pehmeks ning Conde püüdis veereva palli.
15:29
Amallahilt 27. läbisööt Morole, kes pääses Condega silmitsi, kuid ei suutnud Villareali väravavahti üle mängida. Conde tõrje järel tõusis ka suluseisulipp.
15:33
Värav  VILLAREAL 29. MINUTIL 1:0. Kiko Femenialt täpne tsenderduse paremalt äärelt, mis leidis üles Thierno Barry pea. Villareali ründajalt täpne pealöök mõnelt meetrilt tagumisse nurka, Heinal polnud olukorras suurt midagi teha.
15:35
Hea tõrje Heinalt 32. minutil! Martinilt lohakas sööt keskväljale, mis ei leidnud omasid ja Villareal sai tulla 2-2 vastu kontrarünnakule. Pepe läks ise löögile, kuid Hein oli esiposti suunas olnud löögiks valmis ja tõrjus selle.
15:37
 Valladolidile 35. minutil mängu teine nurgalöök. Luis Pereze tsenderdus klaariti üle otsajoone.
15:38
Amallahi nurgalöök klaariti karistusalast minema.
15:39
Taas hea sekkumine Heinalt 36. minutil. Ta luges hästi mängu ning tuli karistusalast välja, et klaarida Baena pikk sööt liini taha, millega Villareali poolkaitsja otsis Barryt.
15:41
 Villareal sai 38. minutil oma mängu teise nurgalöögi, kuid väravalööja Barry rikkus värava ees määrusi. Viga Valladolidi kasuks.
15:43
 Villareal otsis 41. minutil läbisööduga Peped, kuid Hein oli valvel ning jõudis läbisööduni esimesena, püüdes palli.
15:44
 Akhomach mängis end osavalt Valladolidi poolkaitsjast Lucas Rosast mööda, misjärel tegi Rosa vastasele keskväljal vea.
15:47
 Ohtlik olukord 44. minutil Valladolidi värava ees! Kodumeeskond ei saanud palli oma karistusala eest minema klaaritud, misjärel Femenia otsis madala sööduga värava eest Barryt, kuid ründaja ei ulatunud pallini.
Külastaja Kasper:
15:48
Villarreal keskelt kahe r-iga
15:51
Esimene poolaeg on lõppenud! Hein tegi 45. minutil veel ühe olulise sekkumise, kui sai näpud vahele Barry madalale löögile.

Esimesel üleminutil sai Parejo mängu esimese Hoiatus  kaardi, kui mängis kõrge jalaga Sylla vastu.
Külastaja teet:
15:51
Heinalt päris hea mäng siiamaani
15:55
Hein pidi esimesel poolajal tegema kaks tõrjet, väravaolukorras teda süüdistada ei saa.

Kui poolaja esimene pool oli rahulik ja võrdlemisi võimalustevaene, siis poolaja edenedes kaldus initsiatiiv rohkem Villarreali kätte. Selle tulemusena jõudsid nad 29. minutil ka mängu avaväravani, kui Kiko Femenia mõõdetud tsenderdus leidis üles Thierno Barry pea.
16:06
Baena tsenderdas 47. minutil palli vasakult äärelt Valladolidi karistusalasse, kuid Hein sai hakkama üsna rutiinse püüdmisega.
16:10
Pall käis 48. minutil vastu Valladolidi värava posti! Baena pääses karistusalast löögile ning tagas Heina värava tagumist posti.
16:10
Hoiatus Jätkuolukorrast sai Comesana kollase kaardi, kui ta astus Valladolidi kaitsjale jala peale.
16:11
Hoiatus50. minutil kollane kaart ka Valladolidi ründaja Syllale suupruukimise eest.
Külastaja Sinine vilkur:
16:11
Kas kommentaator väitis esimesel poolajal, et Parejo on maailmameister ? Mis jama see on ?
16:12
 Rosa lasi vasakult äärelt tsenderduse Villarreali karistusalasse, kuid sinna ei saanud ükski Valladolidi mees pead vahele.
16:13
Barrylt 53. minutil taas ohtlik üritus! Baena vabastas läbisööduga Villareali tipuründaja, kes tulistas karistusalast palli latipuutest üle värava!
16:15
55. minutil Villarealile nurgalöök, mille järel sai Akhomach karistusala tagant peale lüüa, kuid tema madal üritus läks väravast mööda.
16:16
 Hoiatus56. minutil kollane kaart Valladolidi kapten Javi Sanchezele, kes kukutas keskväljal Barry.
16:17
Villarealilt 57. minutil kõrge kaarega tsenderdus Valladolidi karistusalasse, mis oli suunaga Heina peale. Eesti väravavaht püüdis palli probleemideta.
16:19
PENALTI VALLADOLIDILE 59. MINUTIL! Morolt hea läbisööt Syllale, kes mängis end Costast mööda, misjärel Villareali kaitsja kukutas Valladolidi ründaja!
16:19
 HoiatusCosta sai penalti põhjustamise eest ka kollase kaardi.
16:20
VäravSYLLA VIIGISTAB MÄNGUSEISU 60. MINUTIL. Sylla saatis palli vasakusse nurka, Conde hüppas teisele poole!
16:22
 Hoiatus61. minutil Valladolidi poolkaitsja Cömertile kollane kaart. Läks robustselt Akhomachile jalgadesse.
16:23
Järgnenud karistuslöögist riputas Baena palli karistusalasse, kus kerkis kõrgeimale Comesana, aga pall lendas üle värava.
16:25
64. minutil Villarealile järjekordne nurgalöök. Costa pääses tagumisest tsoonist löögile, aga Hein oli valvel ja tõrjus Villarreali keskkaitsja pealöögi!
16:26
 66. minutil nurgalöök ka Valladolidile. See mängitakse lühidalt lahti, kuid tulutult.
16:27
 67. minutil Lucas Rosalt hea trajektooriga tsenderdus, kuid Conde püüdis palli.
16:28
 Amallahi pealeöök karistusala tagant läks raamist mööda, kuid Valladolidi mängija nõudis nurgalööki. Kohtunik seda ei andnud.
16:29
 HoiatusVeel üks kollane kaart Valladolidile. David Torres niitis Baenale jalgadesse.
16:31
 Vahetus Mõlemad meeskonnad tegid kaks vahetust. Märkimisväärseim neist on Villareali oma: väravalööja Barry välja, meeskonna resultatiivseim mängija Ayoze Perez sisse.
16:32
 Hein oli 72. minutil püüdmas vasakult äärelt tulnud tsenderdust, kuid tema meeskonnakaaslane hüppas talle kehasse. Õnneks suutsid Valladolidi mehed lahtise palli klaarida.
16:34
Suurepärane tõrje Heinalt 73. minutil! Akhomach murdis paremalt äärelt karistusalasse ja leidis sealt markeerimata Gueye, kuid Hein suutis Senegali keskväljamehe madala ürituse tõrjuda!
16:36
 Maailmaklassi tõrje Heinalt 76. minutil! Akhomach vajutas paremalt poolt umbes 23 meetrilt peale, kuid Hein sai tagumise posti suunas langenud pallile käe vastu!
16:37
Jägnenud nurgalöök läks Villarrealil pikaks ning üle otsajoone.
16:39
 Post koliseb 79. minutil! Villarreal mängis kiirete lühikeste söötudega Pepe löögile, kelle madal üritus tabas Heina värava esiposti!
16:41
Veel üks tõrje Heinalt 81. minutil. Pepe sai karistusala tagant vabalt löögile, kuid taas küündis Eesti väravavaht alumisse nurka teel olnud pallini.
16:43
KARL JAKOB HEIN, MIDA????!!! Täiesti ebareaalne reaktsioonitõrje 83. minutil!! Cardona pääses mõnelt meetrilt löögile, kuid Hein vastas suurepärase tõrjega, kust läks pall latti ja seejärel väravast eemale!
16:45
 VäravKahju. Villarreal sai 84. minutil lõpuks oma tahtmise. Baena saatis paremalt äärelt mõõdetud tsenderduse karistusalasse, kust Ayoze Perez saatis palli peaga viiekasti joonelt täpselt alumisse nurka.
16:46
Villarreali surve kasvas ja kahjuks Valladolid ei suutnud lõpuni vastu pidada.
16:47
 Valladolid tegi oma mängu viimased vahetused eesmärgiga, et viimaste minutitega veel viigiväravat otsida.
16:49
Teisele poolajale lisati viis üleminutit.
16:50
 Valladolid pole kaotusseisu jäädes suutnud rünnakul midagi silmapaistvat korraldada.
16:51
Teisel üleminutil Valladolidile nurgalöök.
16:52
Kike Perezilt madal nurgalöök, mis leidis vahetusest sekkunud Kenedy pea üles, kuid ääreründaja löök ebamugava nurga alt läks väravast mööda.
16:54
 Albiol rikub määrusi Latasa vastu keskjoone lähedal. Viimane minut tiksub, Hein laseb palli karistusala suunas.
16:55
Heina karistuslöök klaariti Villarreali karistusalast eemale. Seejärel kõlas ka kohtunike lõpuvile. Valladolid 1, Villarreal 2.
16:56
Vaatamata kaotusele valiti Karl Jakob Hein mängu parimaks. Loogiline ja õiglane valik, sest eestlase (super)tõrjed hoidsid Valladolidi isegi kaua mängus.
Külastaja Hm:
16:57
Enne teist väravat oli lootus saada FC25s Heinale TOTW. Kaotusega vast ei saa
16:59
See on märkimisväärne saavutus väravavahi kohta, kui pärast kahe värava laskmist osutub just tema mängu parimaks. Tõsi, kummagi tabamuse puhul polnud Heinal vähimatki süüd. Mõlemad väravad olid löödud täpselt ning lühikeselt distantsilt.
17:02
Villarreal tõusis tabelis 21 punktiga kolmandale kohale, Valladolid jätkab kaheksa punktiga 18. real. Mina tänan, et tekstiülekannet lugesite, kohtumiseni järgmistes mängudes!