Nõmme Kalju FC - Tallinna FCI Levadia

Pühapäev, 27. oktoober 2024

Siim Pulst:
14:03
Tervitused! Trans ja Vaprus on veel mängimas, aga Premium liiga 34. vooru üks naelu tuleb kohe sinna otsa. Nõmme Kalju jaoks on iga punkt kulla hinnaga, FCI Levadial on aga kuld juba kaelas ja hooajalõpp pingevaba.
Siim Pulst:
14:06
Kalju algkoosseis on igati ootuspärane: Pavlov väravas, Nikolajev, Podholjuzin ja Maštšenko keskkaitses, Tarassenkov ja Siht kaitsefaasis äärtel, Reginald, Komissarov ja Patrikejevs keskväljal ning Tamm ja Guilherme ees.

Ründefaasis liigub Siht keskväljale, Guilherme paremale äärele ning Komissarov ja Patrikejevs mängivad kümnetena. Vähemasti niiviisi on mehed eelmistes Kalju mängudes tegutsenud.
Siim Pulst:
14:10
Levadia koosseisust puuduvad põhimeestest, kelle eemalejäämine varemalt teada ei olnud, Bourama Fomba, Joao Pedro ja Ioan Yakovlev. Üldjoontes on algkoosseis aga palju esinduslikum kui nädala sees Nõmme Unitedi vastu:

Vallner väravas, Larsen, Lepistu, Peetson ja Liivak kaitses, Ainsalu, Lopes Gomes ja Musaba keskväljal, Järvelaid ja Roosnupp äärtel ning Kirss tipus.
Külastaja Skeptik:
14:19
Järgmisel hooajal ka Kalju ei mängi Hiiul aastaringselt või (tänu "puudulikule" valgustusele) ...
Siim Pulst:
14:29
Protokolli ilmumisega on hetkel tehnilised probleemid, võib-olla kellakeeramisega seotud. Vabandused selle eest, peate esialgu LIVE-aknaga leppima.
Siim Pulst:
14:32
Levadia pani palli mängu!
Siim Pulst:
14:33
Kalju toimetas juba esimese minuti lõpuks ohtlikult Levadia värava ees. Vallnerilt tõrjetööd siiski ei nõutud, kaitsjad said ise hakkama.
Siim Pulst:
14:36
 Kirss pääses 4. minutil kastist löögile. Otse Pavlovi suunas. Väga hoogne ja väravale orienteeritud algus mõlemalt poolt.
Siim Pulst:
14:39
Levadiale järjest ohtlikust kohast karistuslöök ja nurgalöök. Järvelaiu tsenderdused olid lubavad, aga Pavlov sai need väikeste raskustega klaariks.
Siim Pulst:
14:40
 8. minutil Levadia teine korner. Järvelaiu vasak jalg pani terava palli värava ette, kust see põrkas veel üheks nurgalöögiks. Seekord leidis ta ideaalselt üles Peetsoni peanupu, mis palli viielt meetrilt üle lati suunas! Väga hea võimalus!
Siim Pulst:
14:41
10. minutil pääses Musaba 14 meetrilt jalaga löögile. Löök lendas otse Pavlovi suunas, aga kui Kalju nii jätkab, siis varsti on pahandus.
Siim Pulst:
14:43
Ainsalu virutas Roosnupu söödu järel 15 meetrilt ühe puutega peale, Pavlov päästis Kalju hea hüppega!
Külastaja Trk:
14:43
Kaljul ei ole vaja tänast mängu võita, isegi kaotuse korral on veel kõik nende kätes.. Vaja on ainult viimased kaks mängu võita, ehk siis Kalju šansid poodiumil lõpetada on jätkuvalt kõige paremad.
Siim Pulst:
14:43
 Nii on, aga iga punkt võib lõpuks otsustavaks saada.
Siim Pulst:
14:44
 Levadiale veel kaks nurgalööki järjest. Liiga palju ohtu neist ei sündinud, aga külalismeeskonna surve jätkub.
14:46
Seda muidugi, hetkel justkui pole kaotusel ja viigil vahet, aga kuna nii Flora ja Paide mängivad mõlemad veel Levadiaga, siis võib ka viigipunkt olla määrav.
Siim Pulst:
14:50
Värav  JÄRVELAID! Levadia ees!
Siim Pulst:
14:51
 Liivak tsenderdas paremalt äärelt, Pavlov klaaris palli Järvelaiu jalale ning too sai palli valveta võrku lüüa.
Siim Pulst:
14:52
Värav  ROOSNUPP! Kahe minuti jooksul 2:0!
Siim Pulst:
14:53
 Musabalt läbisööt, Roosnupp avanes õigeaegselt ja Nikolajev ei jõudnud teda takistama.
Siim Pulst:
14:55
 24. minutil Kalju esimene nurgalöök. Komissarovi tsenderdus jäi madalaks ja Liivak klaaris.
Külastaja Spetsialist:
14:55
Levadia kvaliteet ei ulatu küll veel 2020 ja 2021 Flora omani, aga kui järgmisel suvel Euroopas tegusid tehakse, siis võib neid paralleele tõmbama hakata.
Külastaja jah:
14:59
Kaljul jääb midagi suurtes mängudes katki, minumeelest on komplekteerimine puudulik olnud, seda eriti kaitseliinis.
Siim Pulst:
15:00
 Tamm mängis kiirel vasturünnakul Peetsoni üle, aga Lepistu jõudis jaole ja klaaris.
Külastaja Tom:
15:00
Kaljul esikolmiku koht taaskord käest libisemas.
Siim Pulst:
15:01
Järvelaiu järjekordne nurgalöök leidis Peetsoni peanupu üles, aga kohe ohtu ei järgnenud. Jätkuolukorras pääses Musaba kümnelt meetrilt jalaga proovile, aga ei tabanud palli!
Siim Pulst:
15:02
Nagu öeldud, piisab Kaljule medali ja eurokoha kindlustamiseks ka viimases kahes voorus Kure ja Vapruse alistamisest. Tänasest tulemusest sõltumata.
Siim Pulst:
15:04
Pall Levadia väravas, aga EI LOE! 32. minutil tegi Siht Ainsalu vastu vea, enne kui ta palli värava ette söötis, kust Komissarov selle võrku lükkas.
Siim Pulst:
15:05
Tamm oli taas ohtlikult läbi pääsemas, enne kui Lepistu otsustav viskumine palli klaaris.
Siim Pulst:
15:08
 Guilherme saatis kasti tagant palli lati alla, Vallner lükkas selle ühe käega üle värava!
Siim Pulst:
15:09
 Patrikejevsi nurgalöök sai küll Podholjuzini poolt jätkatud, aga edasist jätku ei tulnud.
Siim Pulst:
15:11
 Podholuzin viis Tamme keskkaitsjate seljataha, aga õigeaegselt vastu sööstnud Vallner suutis löögi tõrjuda!
Siim Pulst:
15:12
 Siht 7-8 meetrilt peaga, aga Vallner sai ka selle löögi kätte! Kalju on väga tugevalt mängu sisse pääsenud.
Siim Pulst:
15:14
 Levadial ka vahelduseks nurgalöök. Liivak ja Roosnupp mängisid selle lahti ja sealt ei hargnenud midagi.
Siim Pulst:
15:16
1 lisaminut.
Siim Pulst:
15:17
Poolaeg 0:2! Levadia alustas võimsalt ja eduseis oli igati teenitud. Viimasel veerandtunnil sai Kalju aga mängu enda kätte ja väärinuks samuti vähemalt ühte väravat.
Siim Pulst:
15:18
FlashScore'i statistika: pallivaldamine 47-53, löögid kokku 6:9, löögid väravale 4:6, nurgalöögid 6:6.
Siim Pulst:
15:33
Teine poolaeg!
Siim Pulst:
15:35
 Larsen blokeeris Guilherme löögiürituse nurgalöögiks. Kalju on isukalt peale tulnud.
Siim Pulst:
15:36
 Patrikejevsi nurgalöögist erilist ohtu ei sündinud, aga Kalju teenis peagi karistuslöögi ja Levadia on surve all.
Siim Pulst:
15:37
 Komissarovi karistuslöök jättis soovida ja Peetson klaaris selle uhkes üksinduses.
Siim Pulst:
15:41
 Mõnusalt vigadevaene mäng on olnud. Kontakte ja nõudmisi on olnud omajagu, aga Kristo Tohver laseb mängida.
Siim Pulst:
15:42
54. minutil pääses Tarassenkov vasakult löögile, Vallner vastas hea tõrjega ja lõpuks Lepistu klaaris nurgalöögiks. Sealt otsest ohtu ei järgnenud, aga Kalju keerab kruvi peale.
Siim Pulst:
15:42
 55. minutil võttis Vallner ära ka Patrikejevsi kauglöögi.
Siim Pulst:
15:44
Kalju värava all ka tegevust vahelduseks. Ainsalu pommitas kasti tagant peale, aga 3-4 meetrit mööda.
Siim Pulst:
15:46
 Levadia teise poolaja esimene nurgalöök 58. minutil. Podholjuzin klaaris Järvelaiu tsenderduse.
Siim Pulst:
15:47
 Musaba pääses poolkiirrünnakul kaare pealt löögile - Pavlov püüdis.
Siim Pulst:
15:49
Kalju oli 61. minutil iseendale ehitamas. Ainsalu näppas söödu vahelt ja söötis Kirsile, kes virutas kohe 15 meetrilt peale, aga Pavlov tõrjus.
Siim Pulst:
15:50
 Kalju tuli ohtlikult vastu ja Komissarov pääses natuke terava nurga alt löögile - Vallner tõrjus.
Siim Pulst:
15:51
63. minutil Vallner päästis taas! Tamm surus Peetsoni ära ja pääses terava nurga alt Vallneriga silmitsi, aga Levadia väravavahist palli mööda ei saanud.
Siim Pulst:
15:52
Hoiatus Roosnupp teenis 65. minutil mängu esimese kaardi, võttes maha Komissarovi.
Siim Pulst:
15:53
 510 pealtvaatajat on kokku loetud.
Siim Pulst:
15:53
Vahetus  Mihhail Orlov tuleb 66. minutil Tarassenkovi asemele.
Siim Pulst:
15:54
Tundub, et Orlov võttis Tarassenkovi koha üle ja mängibki wingback'i, kuigi tavapäraselt on tegu ründava mängijaga.
Siim Pulst:
15:56
68. minutil jättis Tamm targalt palli läbi ja Komissarov sai hea võimaluse, aga viimasel hetkel jõuti blokeerima. Nurgalöögist ei tulnud enam ohtu.
Siim Pulst:
15:57
Vahetus Vahetus  Maksimilian Skvortsov ja Moustapha Bah sisse, Järvelaid ja Kirss välja.
Siim Pulst:
15:57
 Bah läks äärele ja Skvortsov tippu.
Siim Pulst:
15:59
 Orlovil oli aega trahvikastis pall rinnaga ette võtta ja peale virutada, aga löök ebaõnnestus.
Siim Pulst:
16:00
Vahetus  Nikita Ivanov tuleb nimekaimu Komissarovi asemele.
Siim Pulst:
16:00
Vahetus  Aleksandr Zakarljuka asendab viga saanud Musabat.
Siim Pulst:
16:02
 Larsen liikus vasakult keskele ja lõi kasti tagant võimsalt peale, aga Pavlov sai sõrmed vahele.
Siim Pulst:
16:03
 Skvortsovi nurgalöök lendas aga üle kõigi peade.
16:03
Miks Patrikejevsi sees hoitakse ??? Tooge Serravalle
Siim Pulst:
16:04
Hoiatus  Zakarljuka kukutas 76. minutil Guilherme.
Siim Pulst:
16:08
 Zakarljuka kauglöök lendas ohutult üle värava, aga Levadia on mängu natuke paremini enda kontrolli alla saanud. 10 minutit minna.
Siim Pulst:
16:09
 Guilherme sai väga haiget ja võib vajada vahetust. Paariminutiline mänguseisak.
Siim Pulst:
16:10
Hoiatus Siht võttis seljatagant Bah' maha.
Siim Pulst:
16:11
Vahetus  Kaspar Paur tulebki 84. minutil Guilherme asemele.
Külastaja Selge Viga:
16:12
Larsen selle eest kaarti ei saanud?
Siim Pulst:
16:12
 Ei. Ei tundunud ka kaardivääriline olukord, vaid lihtsalt õnnetu vigastus.
16:13
palli ei mänginud
Siim Pulst:
16:14
Bah' löök kasti tagant põrkas Maštšenko rikošeti kaudu napilt postist mööda.
Siim Pulst:
16:14
Värav 0:3! BAH!
Siim Pulst:
16:15
 Skvortsovi nurgalöögi järel jäi pall ohtlikult karistusalasse põrkama, kuniks see Bah' ette põrkas ja ründaja selle posti kõrvale läkitas. Väravasöötu keegi ei saa, sest pall põrkas ette kaitsjast.
Siim Pulst:
16:16
Vahetus Vahetus  Ken Kallaste ja Henri Käblik tulevad Schjönning-Larseni ja Roosnupu asemele.
16:18
Levadia on võimas ikka see aasta, oleneb kuidas suudetakse meeskonda säilitada ja komplekteerida järgmiseks hoojakas eelkõige euromänge silmas pidades
Siim Pulst:
16:19
 Käbliku üritus kasti tagant oli Pavlovile lihtne saak.
Siim Pulst:
16:20
 Penalti Levadiale!
Siim Pulst:
16:20
 Käbliku löök tabas Podholjuzini kätt ning endine Tammeka ründaja ise asub penaltipunkti taha.
Külastaja Mikk:
16:21
Teine mäng sama olukord podhoga
Siim Pulst:
16:21
Värav  19-aastane ründaja skoorib oma hooaja esimeses kõrgliigamängus!
Siim Pulst:
16:21
 Kogu meeskond rõõmustab Käbliku üle väga elavalt.
Külastaja Kaido:
16:22
No ei saa anda sellist kätt pennuks! Meetri pealt löök kehasse ja sealt vastu kätt. Mida see kaitsja tegema peab?
Siim Pulst:
16:22
 Siht pääses 90+5. minutil peaga löögile. Üle.
Siim Pulst:
16:23
Lõpuvile! Levadia pani oma paremuse maksvusele, kuigi Kalju pakkus mänguliselt palju kõvemat vastupanu kui tabloo näitab.
Siim Pulst:
16:24
Siim Pulst:
16:24
 Aitäh jälgimast ja uute kohtumisteni. Medaliheitlus sai veel rohkem põnevust juurde, tuleb väga intrigeeriv lõpp.